Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

ivarei
23. bře 2010

Taak a teď vás jdu dočítat 😀
sarik: 😀 já byla na odběru HCG 12. den a když jsem 10. den volala do gennetu, tak chtěli vědět, jestli už ten odběr mám a jestli mám dva, abychom měli ověřeno, že HCG stoupá. Asi záleží na sestřičce 😉
pet.s: Asi dva týdny - deset dní před NT, takže tam šupajdi co nejdřív, ty výsledky týden trvají.

inza
23. bře 2010

petap1: jj pekne si to planuji. Mnz by asi sam nejel, ale s kamaradem asi jo. Proste panska jizda a my by jsme pak delali akorat taxi 🙂, ale myslim ze docela radi jim budeme texikarit. Jo jak pise Ivarei porad se s Dankem co a jak dale by bylo dobre podniknout ci jaky ma na co on nazor.....Ja se jdu trochu hybnout. Jdem si se psem zabehat 😀

petap1
23. bře 2010

Inza: Jj straaašně ráda budu dělat taxi..vůbec mi to nebude vadit 😀
Ivarei:

Já se s Daňkěm poradím, ale na tu rezonanci musím. Mám ten Prolaktin vysoký a Dr. na entokr. říká, že se takhle pozná proč. Taky se pak podle výsledků regulují prášky v těhu. Pokud tam nic není, nebo jen nějaký malý "nádůrek" tak se prášky v těhu vysazují a pokud je nález větší, nechávají se i v těhu. Takže na tu rezonanci musím. Ale to by nevadilo, pokud bych už měla OVUlky, tak si klidně ten jeden cyklus počkám
😀

inza
23. bře 2010

petap1: hele ja si myslim ze pokud jdes na rezonanci v te pulce dubna tak pokud by se Vam treba doma povedlo tak by to jeste takto brzo nemelo vadit. Kamaradka byla tez na rezonanci v brzkem stadiu tt a prckovi to vubec neublizilo a je z nej peknej raubir 😀

petap1
23. bře 2010

inza: Hm, taky jsem si říkala, že kdyby, tak by to byla nanejvíš nějaká osmibuněčná bobulka..ale na těch informacích pro rezonanci píšou, že tě ten magnetismus obklopuje celou..tak aby to tu bobulku nezmagnetizovalo 😀 Pozeptám se podle toho co Daněk uvidí...podle toho budu směřovat své dotazy 😀
To už jste vyběhaní ?? A jak je venku..tady v kanclu to vypadá na hezký den 🙂

inza
23. bře 2010

petap1: jj vybehany. Jak jsem ted nic m nedelala tak me 8 kilaku behu staci a psiskovi taky. Behame kolem vody a on obcas misto po sousi leze ve vode takze toho ma plny brejle. Ted tu lezi jak chcipla mrcha 😀 . Venku nadherne teplo. Pro me uz na 3/4 a lehkou mikinu. Pro psa uz vcelku teplo. Ten nas miluje snih. I pro me na slunicku az vedro 😝

petap1
23. bře 2010

inza: 8km...tak to bych umřela 😝 Né že bych nebyla aktivní, ale uběhnout 8km...to jsem snad neuběhla ani v mládí, když jsem dělala atletiku 😀
Já moc velké teplo taky nemusím. Tohle jarní počasí kolem 20-ti stupňu miluju..pak už je mi taky moc velký vedro 🙂

inza
23. bře 2010

petap1: 8 neni zase tak moc 😀 a pokud jsi behala tak bys to dala v nejakem rozumnem tempu. Jsme chtela zkusit ted pul maraton, ale jak bylo IVF...tak to asi vzdam 😀 a pokud by nevysli ted nekdy IUI tak bych asi zkusila i maraton... 😀 Jo je fakt ze toto pocasi jeste jde, da se sedet uz venku...ja nejak leto moc nemusim jsem spise na tu zimu 😀

petap1
23. bře 2010

inza: I v rozumném tempu by mě asi pěkně píchalo v boku a plíce by volaly o pomoc 😀 To směkám..maratón..ty jo...to už je výkon 🙂 My i na dovču jezdíme tam kde je chladněji (Alpy) anebo až po sezóně - moře...oba by jsme se ve 30-ti stupních uvařili .. máme rádi aktivní dovču a to se ve vedru nedá 😝
Jsem na nás zvědavá jak se popereme s těhu...to budeme vymýšlet sportovní aktivity pro těhule 🙂

evak99
23. bře 2010

teda holky, já taky ráda běhám, ale do toho maratonu ve městě bych nešla..mně by to ubilo. běhat hezky v lese, to je úžo 🙂 no ale teď teda v těhu to mám zakázaný, ale už se strašně těším až po porodu nazuju botky a vyrazím, ale myslím, že to bude katastrofa 😵

petap: souhlas, domluv se s Daňkem a uvidíš. a na tu rezonanci jdi, aspoň budeš vědět i do budoucna 😉

petap1
23. bře 2010

Holčiny jsem v depce ☹
Volala mi kamarádka, že je těhu...a to být nechtěla, páč nemají s přítelem vše vyřešené...dávali si "pozor"...a podívějte je těhu. Já jí to moc přeju, protože taky zatím měla v životě docela smůlu, ale nějak mě to dostalo ☹ Ach jo..

inza
23. bře 2010

petap1: no my taky aktivni dovcu. K mori by nas asi nikdo nedostal, leda tak si tam nekde pujcit skutr a projet si to tam a pak jeden den u more lezet. Nebud v depce taky se dockas. Bych se musela zblaznit z toho jak okolo me kazdy tehu. Proste je to tak kdo nechce "ma" a kdo chce nema. Bohuzel a s tim asi nic nenadelame. Proste priroda. taky mam kamaradku co si davali pozor a ted v dubnu ceka a to chtela nejdrive tak za 2-3 roky....

evak99: no ja mam zase rada v tomto vyzvy a pokud se pridaj dobri kamaradi co vyhecujou a pak do toho jdou taky tak ti nic nezbejva jineho nez jit do toho taky, protoze by s nima jinam bylo k nevydrzeni...Takto se hecujem napriklad pri kolo-beh z Ripu do Phy atd.... 😀

jechulka77
23. bře 2010

Ahoj holky,jsem tu nová. Nevíte někdo jakou mám šanci na ivf,když mám jen jeden vaječník ,bez vejcovodů,dva pokusy už za sebou mám,pred devíti lety. Ani k nim nedošlo,protože se mi vajíčka ani nevytvořily a pak jsem zas měla vysoký prolaktin,to už je ted o.k. Jdu v dubnu do gennetu na konzultaci ,patřím k Vykysalé,ted tam má zástup. Ale bojím se,že ty zbytky v mém spodku na to jaksi nebudou stačit.

petap1
23. bře 2010

inza: přesně u moře skůtr či auto a leháro jen jeden den 🙂 Tedy vy musíte být partička..takhle se hecovat 😀 Já vím, že se dočkáme, ale nějak mě to sebralo..myslela jsem, že nebudu poslední a zase je to tu...poslední jsem si našla přítele(manžu) a zase jsem poslední v mimču....mě už nebaví si vše vydobývat jako poslední...no, já se z toho otřepu, ale zanadávala bych si na osud s chutí...ale je pravda, že jsou na tom lidi hůř...nesmím se zase rouhat 😀
Jdu dnes k holičce, tak se aspoň udělám krásnou 😀

evak: tak to si určitě pořídíš sportovní kočárek, viď 🙂 a vyrazíš hned po šestinedělí 😀 Jj na rezonanci jdu 100% 🙂

petap1
23. bře 2010

jechulka: Ahoj, já bych se Dr. v Gennetu svěřila a uvidíš, že něco vymyslí. Dnes už je medicína zase o kousek dál 🙂 Nevzdávej to a věř, že ti pomůžou..jsou machři 🙂

inza
23. bře 2010

😀 petap1: jo je to particka bezva. Ted byli na horach, ale my bohuzel ne arikali ze to bylo o jatra 😀 😀 cemuz verim 😀 . No my znamy taky rodi okolo o sto sest a my porad nic, ale snad se dockame. V te particce teda zatim nerodi nikdo a kdo uz rodil tak ma prcka uz ve skole. Je ja jdu k holicce zitra. Zacina byt teplo tak vlasy musi dolu. JJ clovek by si s chuti na osud zanadaval, ale stejne s tim nic neudela. budme radi ze je tu alespon to IVF a je schopne hodne lidem pomoci coz drive nebylo. No tak snad nam vyjde kdyz ne natur tak dalsi IVF ci nejaka jina asistence z "podniku na Letne"

jechulka77: urcite bych se zeptala dr jaky na to ma nazor a jestli je mozne dojit az k uspesnemu IVF. Proste se ptat a ptat. Preci jenom jsou to odbornici tak by meli mit alespon nejaky odborny nazor zda je to mozne ci ne. Proste se ptat. Kdyztak si napis na papir na co vse se chces zeptat at na to pak nezapomenete

darkwitch
23. bře 2010

ahoj holky 🙂
teda vy jste tu nejake aktivni 🙂 ja beh uplne nesnasim, hybat se mi nevadi, ale beh brrr 😀
a jeste mam dotaz do gennetu na prvni konzultaci jsme objednani na 18.5. a ted mi mudra vypsala zadanku na spermio pro manzu a ze ma jit na karlak (jsem se ji o gennetu zapomnela zminit 😅 ) myslite, ze ma smysl ho tam posilat?

sarik1
23. bře 2010

Jechulka: Právě Vykysalá řekla jedno moudro, když má ženská dělohu tak jde všechno 🙂 já nemám ani jeden funkční vaječník, mám dárkyni a v Gennetu jsem ze 4 pokusu byla 3x těhu 🙂 😉 tak hlavu vzhůru a držím palce ve snaženíčku..

aleluli
23. bře 2010

Ahoj holky,
tak mam dnes po OPU a citim se docela fajn. Sice jsem se doma musela dospat,ale jinak nic neboli, ani to bricho.Celkem ze mne dostali 11 vajicek z jedenacti foliku, tak to je docela ok, na to, ze jsem stimulovala pouze z 900+150 gonalu. Puvodne to melo byt 900+300, ale zakecaly jsme se s pani primarkou a jaksi mi ho zapomela dopsat, tak jsem jeden den byla bez stimulace a hned na druhy den jsem padila do GENNETU aspon pro tech 150. Jinak vam povim, ze jak jsem vecer zjistila ze pero je prazdne,tak jsem zacala panikarit, jelikoz jsem nevedela, co to muze ci nemuze se mnou udelat ten 1den bez stimulky a tak jsem volala moji Dr.Langerove a byla fakt hoodne nastvana, ze ji otravuji. Bylo sice po osme vecer, tak se ji nedivim, ale ja nevedela co delat a v gennetu vecer nikdo uz neni. Byla jsem z toho docela v soku a ona me jeste vice dorazila. No neni to moje krevni skupina a asi ani ja jeji. Tak nejak jsme si nepadli od zacatku... ☹

Pa nebo so ET.....nevite kdo ma tyto dny sluzbu?

jechulka77...pokud nemas vejcovody a vajecnik, nic neni straceno. Vdyt ja na jednom vejecniku mela 8 foliku. Dnes je to zase o krok lepsi nez pred deviti lety a oni si tam tebou urco poradi...Tak drzim palce

ivarei
23. bře 2010

aleluli: Tak to je bomba, taková úroda 🙂 😉 . Budete mít prodlouženou kultivaci? Kdy bude ET? Kdo dělal OPU? Ještě žes stimulovala tak nízkou dávkou, jinak by to mohl být pěkný hyperstimulák. Co se týče komunikace s doktory mimo pracovní dobu, přijde mi, že je to obecně hrůza 😒 , člověk volá, protože je vyplašenej a doktor ho odbyde, protože je to pro něj banalita. To aby ses ještě stresovala, že budeš otravovat... přitom minutovej hovor tě může úplně uklidnit a doktorovi zas tak neublíží. Přitom kdyby doktoři více komunikovali, nemusíme dohledávat informace na netu...

eliska_v
23. bře 2010

Ahojky holky.
Tak NT v gennetu dopadlo dobře... Akorát by mě zajímalo, proč ve zprávě neni napsáno jak rychle tepalo srdíčko? 😕 Spousta holek to tam má napsané nebo jim to řeknou a já nic 😒

inza
23. bře 2010

tak zprava pro vsechny. Lita ma uz chlapecky na svete. vcera po pulnoci a jsou v poradku 😉 😎

inza
23. bře 2010

zase se dr nedivte, kdyz maji po rac. dobe a chteji si udelat dooma rodinou pohodu a pak museji resitt nejake situace. Nekdy proste nezvladnou. Jsou ttake lidi a potrebji odpocinek a nabrat nove sily do dalsiho pracovniho dne. Predstavte si sebe jak sedite vecer doma a pak nekdo pracovne zavola a potrebuje resit asi by se Vam to take nezamlouvalo byt to treba porad.......

Asi by se mel mozna Gennet zamyslet a udelat nejakou vecerni, nocni sluzbu na telefonu kde by se to resilo....

pet.s
23. bře 2010

No tak to jedna ohromná velká gratulace pro Litu. Mastím do kina. S mamkou na Ženy v pokušení. 😉

inza
23. bře 2010

pet..s prijemnou zabavu a dej vedet jake to bylo 😀 😀 uvazujem doma ze by jsme na to taky zasli kouknout

aleluli
23. bře 2010

ivarei: OPU delala pani primarka Brandejska. Prodlouzenou kultivaci urco budeme chtit a ET vychazi na patek pokud se nebude prodluzovat, nebo v sobotu, pokud se bude prodluzovat. No a pak uz jen dlouhe cekani na testovani.To budou jeste nervy.Budu chodit do prace, abych na to tak nemyslela....

Lita: posilam velke gratulace

Inza: mas pravdu, ze to jsou take jen lidi, kteri maji narok na sve soukromi. Ale ja nevedela co si pocit. Vsechno mam diky koniku nastudovane, ale to, co se stane pokud den stimulky vynecham nikde nepisou... ☹ Mozna jsem mohla poslat jen sms....ale to mi v tom stresu nedoslo...

evak99
23. bře 2010

inza, petap: stejně jako vy, dovolená jen aktivní na horách, max dva dny u moře, ale nesmí být moc horko. 😉
inza: jo a sportovní kočár s brzdičkou vybrán 😉 manžel byl dneska na in-linech, tak už mě hrozně svrbí nohy, takže hned, jak to půjde, tak vemem kočárek a vyrazíme. už se hrozně těším. a Barču to snad taky bude bavit 😉
petap: chápu, že jsi z toho trochu na budku, ale já bývala taky. všichni těhulili i ti co nechtěli. a najednou těhulíme taky. uvidíš, uteče to. jen tomu musíš věřit a pomáhat 😉

jechulka: souhlas s holkama. určo pomůžou, dnes je medicína opravdu daleko a myslím, že jestli máš vaječník a dělohu, tak máš dobrý předpoklad, aby se to povedlo 🙂

tak inza: napiš litě, že moc gratuluju. jsem si říkala, že tu dlouho nebyla, tak že už se asi kluci přihlásili 😉

ivarei
23. bře 2010

Teda, to je úžasný, jak to letí. Velká gratulace pro litu, už se těším, až se tu objeví 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ivarei
23. bře 2010

Eliško, je prima, že to vyšlo - raduj se 😀 . My to tam taky neměli, až pak na ultrazvuku z 20. tt a 24. tt

pet.s
23. bře 2010

Ahojky holky, kino bylo skvělé.Ženy v pokušení doporučuji všem.
Ale mám ještě větší zážitek. Jela jsem autem domů z kina a dávali nějaké věštění v radiu, či co.Ani netuším, co jsem to tam měla za stanici.Normálně na tohle nevěřím. Ale najednou mě to popadlo a musela jsem tam zavolat. I jsem si hned zapamatovala číslo, co říkali. Dovolala jsem se Kludské. Ale ne do studia. Řekla jsem ji, že mám dvě adoptované děti, že mi je přes 40, že při prvním těhu jsme přišli o mimi. A teď že jdeme 1.4. znova na ty testy a že mám strach jak dopadnou.
Holky nestačila jsem čumět. Řekla mi, že v kartách vidí že nám řekli v prvním těhu, že měl malý rozštěp páteře nebo nurální trubice.(Matyáš měl roštěp nurální trubice a lebky)Kdyby řekla Down, nebo něco častějšího tak se jí to nesežrala,ale tuhle docela vzácnou diagnozu (nebo podobnou mělo loni z 5000 vyšetření 6 dětí).A pak mi řekla, že tohle dopadne dobře. pak si vyložila ještě jednou. A mně jen hlavou proletěla myšlenka, zeptat se na pohlaví, pak jsem se nezaptala a ona sama povídá, že to bude holčička. Já ten pocit mám od počátku taky. Tak 1.4.uvidíme jak předpovídají kartářky.Ale já ji věřím. Mluvila i o starších dětech a o muží. Docela se trefila.Fakt jsem z toho docela mimo.