Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

inza
27. bře 2010

mandre: my jdem na konzultaci 30 a doufam ze mezeru mezi ivf vyplnime iui. 😉

pet.s
27. bře 2010

nany a kdo ti dělal tohle vyšetření v těhu? Mně to zjistili až v průběhu minulého těhu. Jsem heterozygot MTFR.Byla jsem na hematologii v Motole. Ale v podstatě nic se nedělo.Ted s tím taky nikdo nic nedělá. Nevím, komu to mám říct nebo kam s tím jít.

Holky někdo tu psal, že si musí kupovat pera na stimulaci. Mám pera na Puregon.Prázdné.Náhodou se mi sešly 3.Klidně 2 daruji. jedno si nechám(doufám, že ho už nebudu potřebovat) 😒

kacmelina
27. bře 2010

Inza:
No čekám na tu červenou mrchu, sice se ozvala včera, ale nic a dneska jako by se po ní slehla zem 😖
stimulovat začnu hned jak přijde, tak doufám, že v pondělí!!! 😉
Já taky proti busu nic nemám, ale manža je pohodlnej 😀

nannynka
27. bře 2010

pet.s - U mě se na to přišlo na předoperačním vyšetření před OPU. Vyšla mi vysoká hladina fibrinogenu. Obvoďačka volala na okresní hematologii na Mělník pod kterou patříme a ti jí dali kontakt na Trombocentrum na Karláku, které vyšetřuje tyhle problémy pro celou Prahu a střední Čechy. Tam jsem se objednala, ale objednali mě až na za 3 měsíce s tím, že pokud nejsem těhotná (ani transfer je nepřesvědčil), tak mě to neohrožuje. Pak když jsem měla pozitivní test jsem tam volala a sehrála hysterické divadlo na téma, že nechci znovu potratit....Vzali mě za 2 týdny, vyšetřili, za další 2 týdny byly výsledky a chodila jsem tam co 6 týdnů na kontrolní odběry krve. Naštěstí stačilo kromě jedení spousty zeleniny brát celé těhotenství 800/400 kyseliny listové. Průběh výsledků odpovídal těhotenství, takže nebylo potřeba nijak hrotit. Pokaždé mi kontrolovali nohy na křečové žíly a jak se tam doktoři střídají, tak jeden říkal, že si budu muset píchat Clexan měsíc před porodem a druhej že nebude nic třeba....Hynek v Gennetu taky říkal, že je to banalita a že nechápe proč se to řeší....Ale např. švagrová v Opavě, která po 4 IVF 3krát potratila než jí pořádně vyšetřili (má MTHFR homozygot) si píchala celé těhotenství i šestinedělí a má nádherného chlapečka. Já prostě byla nekompromisní a vydupala si to ze země. Teď mě chtějí vidět po šestinedělí.

pet.s
28. bře 2010

Nany tak fibrinogen teda nevím, ale snad by na to na té hematologii přišli.Listovku mi dali už v gennetu kvůli té vadě Matyáška. Tak já se ještě zkusím poptat v těhu poradně. Díky moc. Hele koukám, jak tobě se to už taky blíží.Kdy máš termín?

nannynka
28. bře 2010

pet.s - Za zeptání nic nedáš 😉 No termín mám 21.5 (na své 34.narozeniny, což všechny hrozně baví), ale malej se předbíhá cca o 2-3 týdny. Paní doktorka mi teď po posledním vekém UTZ řekla, že kolem 9.5 budeme mít průměrné miminko (3,5 kg) a pokud se mu ven bude chtít až v termínu, tak budu rodit 4 kilového macka 😉 Teď se spíš čeká, jestli to nebude císařem, protože se zatím neotočil(ale to má ještě pár týdnů čas) a taky protože ta kombinace léků co dávají při případném vyvolání porodu mi nedělá dobře(zvracení a migrény) a nereaguji na ni (zkoušeli to po druhé revizi, protože se mi z dělohy nevyučovala krev a zbytky).

Holky, už jen 8 pracovních dní a jdu na tu dovolenou 😀. Jak mi včera říkala kamarádka, zasloužilá matka 3 dětí, dovolenou, kterou si za pár týdnů tvrdě odpracuji 😉 . No a konečně jsme se doma dohodli na jméně - Vojta a kdyby 6x toho pindíka viděli špatně, tak to bude Ela. Kočárek nemáme, vestavné skříně udělají za měsíc, takže to bude fičák 😉 .Opatrujte se všechny.

anlek
28. bře 2010

Nanynko, ja mela termin den pred narozeninami. 😀

vveru
28. bře 2010

Ahoj holky, omlouvám se, že Vám takhle skáču do tématu, také už jsem sem psala, chci se zeptat, některá to určo budete vědět, jak dlouho trvají výsledky genetického vyšetření? Jsem jak na trní, pak už máme vše vyřízené na 1. IVF. Děkuji moc za odpověďi, pa.

inza
28. bře 2010

vveru: asi cca jeden mesic plus minus nejaky ten tyden 😉

vveru
28. bře 2010

Inza, děkuji, ale já už jsem právě nervní i z každého dalšího týdne navíc. Doufám, že už nám to vše dobře dopadne. Alespoň už tam pak bude paní doktorka Brandejská, teď je měsíc pryč a ráda bych jí.

inza
28. bře 2010

vveru: ale podle me na ivf muzes i bez genetiky, tam to neni podmineno ze musis mit nejdriv vysledky a pak teprve jdes. My na prvnim ivf byli jak bez genetiky tak i bez imunologie

vveru
28. bře 2010

Já vím, ale my jí chceme nechat udělat, kvůli nemocem v rodině, jinak už máme vše i tu imunologii, paní doktorka říkala, že bych to měla furt v hlavě a to, že by nebylo dobrý, s tím souhlasím. Čekali jsme už tak dlouho, že tohle už snad nějak zvládneme. Jsme objednaný na 9.4. na tu první konzultaci, to už nám vemou i ty potřebné náběry.

inza
28. bře 2010

vveru: tak to jo, pak asi je to lepsi aby jsi mela "cisty" stul a svedomi a byla ve vetsi pohode. Takze by pak melo byt prvni IVF a dubnu ci v kvetnu?

vveru
28. bře 2010

No uvidíme, právě zálezí na té genetice, když jsem to počítala s 6 týdnama, tak to vychází až na červenec ☹
Ale jelikož už jsme jednou o miminko přišli, na tu genetiku si počkám, nechci už nic takového zažít znovu!
Uvidíme, třeba se to ještě nějak vyvrbí.

inza
28. bře 2010

vveru: treba budou rychlejsi a vysledky budou drive. Vam je bude dr posilat? Pokud ano tak to trva dele, ale tvoje dr v gennetu je ma daleko drive nez tobe prijdou dom. Tak se kdyztak s ni zkus domluvit ze jakmile je bude mit tak at je s vama skonzultuje a muzete zacit, protoze myslim ze schvaleni od pojistovny ma taky jenom omezenou platnost (pokud ho uz mate schvaleny)

pet.s
28. bře 2010

vveru nám dělali náběry v červnu.Domů nám to přišlo v srpnu. Říkali nám 6 týdnů.Ale taky jsem podstoupila IVF bez nich. Ale u tebe bude lepší když si an ně počkáš.

Nany a anlek. Já mám ted termín porodu 16.10 a narozeniny mám 19.10. 😀

pet.s
28. bře 2010

Holky mám prosbu.Před poslední stimulací v Gennetu mi zjistili protilátky na Hepatitidu B.Ted tady brouzdám po netu a nejsem z toho moudrá. Já myslela, že to není až takový problém. prostě jsem ji kdysi prodělala a tím to končí.A ono to asi tak není. Nemáet s tím některá zkušenost?

inza
28. bře 2010

pet.s: nemam, ale zkus mapsat na nejake diskuze kde se zabivaj zloutenku (nejake stranky venovane tomuto problemu www.zloutenky.cz, www.zloutenka.name, www.virova-hepatitida.cz...atd..maji na strankach poradny)

evita
28. bře 2010

ahoj holky. Tak do genetu jsem si vůbec pro léky nejela. Mrcha nepřišla ani včera a zatím ani dnes. Normálně se to nestává beru utrogestan a vždy třetí den to přijde. Tak nevím. ☹ Břicho bolí , prsa taky. Chjo mě snad nikdy nic nevyjde jak chci 😠 Nestalo se vám to někdy taky, že to nepřišlo ani po utrouši?

inza
28. bře 2010

evita: neboj ona urco prijde 😉 S tim utrousem ti neporadim, ja ho takto nebrala.... 😉

evak99
28. bře 2010

pet.s já myslím, že to nic neznamená. mně je taky našli a to proto, že jsem se na ní nechala očkovat...radši se ještě zeptej dr., ale myslím, že to opravdu není vážné...

nanny, to bude trošku fičák, ale zvládnete to 😉 my dnes taky objednali kočár, má být koncem května. skříně taky nejsou, ale je pravda, že já mám čas o tři týdny déle než ty 😉 nástup na "dovolenou" si hezky užij 😀

evak99
28. bře 2010

mandre: to je mi líto, že máš zánět sedacího nervu... ☹ už je líp?

vveru
28. bře 2010

Inza, jestli je budou posílát zatím nevím, zkusím se s nima domluvit, na rovinu řeknu jak to je a domluvím se aby se to zbytečně neprodlužovalo. Když se to podává na pojišťovnu platnost je tři měsíce, ale já hned jak budou ty výsledky, mám zavolat a oni to teprve pošlou, ale sepsaný už to máme.

Děkuji za odpovědi.

ivarei
28. bře 2010

pet.s: My jsme z práce povinně očkavaní, ale mám dojem, že nám říkali, že prodělané áčko nevadí, u béčka je větší riziko rozvoje cirhózy jater, říp. rakoviny. Odebírají se jaterní testy ALT, AST, bilirubin. V krvi máš pak přítomen HBsAg - antigen virové hepatitidy B, takže by tě měli v těhotenství sledovat a miminko po porodu taky, pak stejně absolvuje očkování a mělo by to být OK 😉 .

ivarei
28. bře 2010

evita: Mně, dostala jsem pak agolutin v kombinaci s něčím (2 injekce) a to zabralo do pěti dnů, myslím, že petap měla podobný problém.

ivarei
28. bře 2010

vveru, my měli výsledky statim, takže za dva týdny. Jinak to trvá snad 6 týdnů až dva měsíce, schválená žádost od pojišťovny by měla platit tři měsíce, myslím.

anlek: Jak zvládáte??? Myslím na vás.

pet.s: Já ti jsem z toho tvého NT úplně jak na trní, už aby to bylo za vámi.

Holky, těším se na litu 🙂

ivarei
28. bře 2010

Teda, postupně vás dočítám a trousím příspěvky, tak se moc omlouvám, že to tu tak zaplním 🙂
nannynka: Jůůů, Vojtíšek, to se mi taky líbí, manželovi nee. Na Adámkovi jsme se dohodli, ale kdybychom měli dva kluky, tak nevím... Pro holčičku pořád váháme, líbí se nám Rozárka a Anička a asi nastejno...
evak: Jé, vy jste objednali kočárek? Jakej? My včera taky zamluvili kočárek, nakonec úplně jinej, než se nám původně líbil. Moc jsem chtěla adaptér na autosedačky, aby se tam miminka jen připevnila, když usnou v autě a nemuseli jsme je budit 🙂. Rozhodla hlavně velikost (skladnost), protože narvat kočárek pro dvojčata do kufru u auta je teda něco. Později plánujeme pořídit golfky.

vveru
28. bře 2010

Ivarei, statim, nejsem si jistá co to je???

ivarei
28. bře 2010

vveru, že to udělají v nejkratším možném čase 😉