Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

inza
29. dub 2010

petaloudi: me HP delali jenom pred prvnim IVF. Po neuspesnem nas poslali na immunologii a taky na genetiku, protoze jsme meli neco v rodine. Po drzhem neuspesnem IVF me dr znova poslala na kontrolni vysetreni na immunologii. JInak pak uz nic jineho jsme neabsolovali. Podle me zalezi jak se domluvis ci zda budes mit nejake konkrteni pozadavky. Jinak dr ti urcite nejaka vysetreni napise. Ja ted po druhem neuspesnem IVFku jsem si rekla o napsani doporuceni na cviceni podle Mojzisky

inza
29. dub 2010

petaloudi: na tu immunologii zadanka byt musi. Ted jsou cekaci doby na konzultaci cca neco kolem 2 mesicu. Teda tam kam posila Gennet a jinde to bude obdobne ci jeste horsi jak jsou ted alergii a techto dr je malo. Taqkze pokud jdete na konzultaci koncem kvetna klidne bych si o immuno rekla. Krev Vam vezmou bez potizi kdykoliv.....
Podle me je jedno jakej den se dela HP deta v tom rozmezi 2-4 den cyklu

petap1
29. dub 2010

ahojkyy: tak to je supeer. To k tobě půjdou ti nejsilnější 🙂 🙂 Ty buňky neřeš...vždyť se vyvíjí jak mají tak co 🙂

ahojkyy
29. dub 2010

petap - máš pravdu. Zbytočne to riešim, aj tak sa v tom nevyznám. Snáď embryológ vie, čo robí 😉
ja idem po akcii domov, vyspať sa, aj tak tu dnes nič neurobím. Tak zase zajtra a píšte, nech mám čo čítať 🙂
ahojkyy

nannynka
29. dub 2010

evak: tak jsem zpátky od Apolináře. Se smíšenými pocity -sestry super, doktor na ránu.Celkem mi to zabralo 3 hodiny...Sestra v průkazce přehlédla konec pánevní,tak jsem se musela ozvat. Doktor jen prověřil anamnézu, u všeho vzdychal (po IVF jo ? a kolik - jedno ? zaplatpanbu. Heterozygot MTHFR jezis...dve revize delohy- ach jo, a konec panevni !!! no teda vy toho mate...), pak me vysetril (chlapi s rukama jako lopaty by nemeli delat gynekology, boli to doted) a pak me vystrelil ven. Tam si me nasla sestricka a vysvetlila mi, ze se mam jit na pristi ct objednat na UTZ aby se overila poloha a malej se jeste jednou zmerili. Pokud bude mit vice jak 3.5 kg a nezmeni polohu, tak mam cekat v 39.tt planovany cisarsky rez, pokud bude mit mene a nebude otoceny, volbu porodu nechaji na me. K tomu mam jit ve ct na monitor a k nim na kontrolu a s ohledem na moznost operace chteji do toho ct predoperacni vysetreni. Na muj dotaz, jestli se nemuze udelat u nich mi rekli ze ne, tak jsem ji jen rekla, ze u nas nerucim za to ze to stihnou u nas v okresce...Za tu dobu co jsem tam sedela se vystridalo v ambulanci asi 30 mamin....Beru to tak, ze kazdy ma nekdy sve dny a pan doktor si to vybiral dneska. A kvuli 5ti minutam otravenejch kecu si nebudu kazit slunickovej den.

vveru
29. dub 2010

Nanny, máš recht, takovýhle náladový lidi by vůbec neměli dělat ve zdravotnictví, znám to ze své zkušenosti. Od 16. jsem chodila na gyndu k náladovýmu chlapovi, furt jsem ho omlouvala, že je dobrej, vždycky jsem se bála i na něco zeptat, ale pak když mi prásknul s telefonem, už mě tam neviděl!
Držím palísky ať Ti to vše dobře dopadne 😉

darkwitch
29. dub 2010

nanny to je dobre, ze si nenechas zkazit den, staci ze nemel dobry den pan doktor 😉
vveru nemas novou fotecku? slusi ti to tam...

betox
29. dub 2010

nanny: To je fakt na pěst...Mám pocit, že si někdy doktoři neuvědomují, že nedělají se šroubkama ve fabrice...Ale máš super přístup a s tím to jde všechno lépe 😉

vveru
29. dub 2010

dark, teď jsem v práci a z jiné diskuze už mi "vynadali" že chtějí vědět s kým si píší 😀 , tak jsem vyštrachala tuhle, jinou tu nemám, ale až budu mít doma čas tak jí vyměním, ale vypadám pořád stejně . . .

kacmelina
29. dub 2010

Nannynka:
Já právě nerozumím tomu, kolik pojišťovna hradí IVF. Jsou to 3 cykly, nebo 3x3 cykly?! No a IUI je něco jiného, těch prý říkala kamarádka pojišťovna hradí asi 8, takže bychom mezi IVF zkusili ještě to IUI. Vím, že by si tělo mělo asi odpočinout, jen se bojím toho, aby cysty, které se tvoří pořád na levém vaječníku ho neuškrtily úplně, protože je uškrcený na 50% a pravý je uškrcený úplně. Takže do toho radši chci jít co nejdřív. Protože by pak už nebyla žádná možnost.
Pet.s:
Já vím, že by se mělo, ale já se prostě bojím, aby to nedopadlo ještě hůř . 😒
Inza:
Já se zeptám 17.5. Langerový. K Daňkovi už nepůjdu. Uvidíme, co mi řekne. Psala mi jedna holčina, že prý někde v Caru v Hradci doktor po nepovedeném ET hned nasazuje další stimulaci. Tak nevím... ☹
Petaloudi:
Já vím, že tím nic nezměníme, ale teď mám docela vztek na doktora, proč mi teda říkal, že to vyjde na 100%. A hodnota 2 to je jako, že je tam ještě nějaká naděje, nebo že taky úplně nic?!
Ahojkyy:
Já vím, jen se bojím, že už mě nenechá doktor doma tak dlouho a budu muset jít do práce, kde to vůbec organismu nesvědčí. To řekli i v Gennetu. /řece jen marodím už dlouho, ale Gennet zatím nemůže neschopenku převést k nim. Tak jsem chtěla co nejdřív, abych už tam nemusela. Navíc hrozí vyhazov, protože teď jsou tam nějaký změny nebo co mi to psal kolega. 😖

evak99
29. dub 2010

kacmelina: 3 dokončené cykly ivf za život a pak tuším 6x iui za rok. 😉

nanny: no to je teda průda. ale asi to byl nějakej naštvanej pruďas. ale chápu, že tě to otrávilo a navíc že to bolelo, to je teda taky děsný!! nenech si zkazit den! hlavně, že ti to sestřička vysvětlila a neboj, u porodu budeš mít určo někoho moc milýho...však už sis to všechno vybrala dopředu 😉 ale zatím teda možnost rodit normoška žije, což je fajn. třeba se prďolka opravdu přetočí 😉 a kdyby ne, tak za 2 tydny ho máš u sebe! jupiii 😀

nannynka
29. dub 2010

kacmelina: myslim, ze se hradi 3 ivf do 40ti let a musi dojit k odberu jajuch. IUI se hradi 6 do roka. Aspon tak to mela moje pojistovna.

nannynka
29. dub 2010

evak: ty jo, 2 tydny....nedes 😉 😀 jak je ?

ahojkyy
29. dub 2010

kacmelina má pravdu, hradia sa 3 IVF cykly vrátane ET za život, k tomu ešte jeden cyklus príplatok na lieky.
IUI 6xrok, dá sa to teda donekonečna opakovať..

kacmelina - prečo nie Daněk???
dík ahojkyy

kacmelina
29. dub 2010

Nannynka:
Já jsem ležela i rodila u Apolináře a musím říct, že teda personál super, akorát jak říkáš Ty, jeden doktor byla fakt na pěst a to docela často. Začínala jsem rodit a on mi povídá, jestli si na ten porodní sál dojdu. Krev ze mě crčela jak blázen a on takhle. Já jsem uvažovala, že chci císaře. Ten normál porod mi dal zabrat a to jsem byla ve 28tt. Zvracela jsem při něm a dusila se. A když jsem tam chodila na kontrolu, tak jsem tam i jako hospitalizovaný pacient seděla na chodbě a čekala na vyšetření i 3 hodiny. ale jinak co se týče péče jako takové bych asi jinam už nešla. Až na toho doktora a jednu nervní sestru to bylo super.

ahojkyy
29. dub 2010

+ nemusí dôjsť len k OPU ale aj k ET, vtedy sa počíta pokus za celý - pre poisťovňu.

ahojkyy
29. dub 2010

tá hodnota 2 HCG ma tiež zaujala - ako to vysvetlili??

kacmelina
29. dub 2010

Evak99:
Fakt jo?! No tak to teda teď zkusíme to IUI. Nechám si jako poslední záchranu 2 IVF.
Nannynka:
K jakému odběru pak musí dojít?!
Ahojkyy:
Nevím, Daněk to bral moc hopem, což bylo na jednu stranu dobře, ale nějak vypustil to, že ani při stimulaci vajíčka nedorůstají. Dal mi moc malé dávky Menopuru a Langarová pak na 2. UZ říkala, že sice je zvýší, ale že už to nijak asi neovlivní. Že mi měl dát vysoké dávky hned. Navíc je podle mě strašně náladovej a pořádně nám nějak nic nevysvětlil. To Langerová je pravej opak. Usměvavá a vysvětlí úplně všechno.

ahojkyy
29. dub 2010

kacmelina - je pravda, že nevysvetľuje. Musím sa ho opýtať, následne nemôžem povedať ani slovo - všetko presne zodpovie. Ale ak sa neopýtam, neviem. Možno len nevedel aké dávky Ti nasadiť, tak práve preto že nechcel prestimulovať, neviem, opýtala by som sa ho na to..
musí dôjsť k odberu vajíčok - OPU a k ET, k transferu. Inak sa Ti cyklus nepočíta za celý a neprepadá Ti jeden z tých troch.

petaloudi
29. dub 2010

kacmelina, ahojkyy: nevysvětlili nijak, jen že je to málo... já teda ani moc nepátrala, protože tím, že jsem v době kdy jsem volala na výsledky, už 2 dny menstruovala, tak jsem ani nic jinýho nečekala... jako těhu se myslím bere až od hodnoty 100...

ahojkyy
29. dub 2010

petaloudi - aha.. možno to bolo teda tehu a následne samo odišlo.. a ešte to popri m ukázalo.. škoda..

ahojkyy
29. dub 2010

ináč čo sa týka toho daneka,to mi je divné, lebo mne reguloval dávky na základe velkosti folikúl. čo sa týka toho, či sú v nom vajíčka - v niektorých boli, v niektorých nie, to on zase na uzv nemohol vidieť.. asi je niekedy in a niekedy mimo 😀

vveru
29. dub 2010

Mandre, už máš výsledky z té genetiky???

inza
29. dub 2010

kacmelina: hradi 3 cele cykly a me rikal dr ze 6 krat za rok IUI, teda to IUI bylo tak loni. Jinaknevim zda dr. Langerova bude chtit jit hned po ivf do IUI. U nas treba nesla. Ale zalezi jak ty se s ni dohodnes atd....Ale vim ze do dalsiho ivf pujde urcite az za ty 3 mesice

inza
29. dub 2010

s tema davkama na stimulaci to maj tezke. Pokud mas prvni IVF tak musi zacit po mensich aby vedeli jak reagujes a aby pak treba nebyl z vysokych davek syndrom (myslim OHSS). Takze dle meho zadny dr nenasadi zpocatku velke davky, ty zvysuje az po kontrolnim UZ. Me pri prvni stimulce taky Langerova nasadila docela nizke davky a na druhou uz byly davky odpocatku 2 krat vetsi nez poprve. Zda jsou foliky plne ci ne tak to poznaj fakt jenom az pri OPU jinak to poznat nejde

emmm
29. dub 2010

Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem tak lezu, ale potřebovala bych radu. V gennetu nám naplánovali cyklus na přirozené snažendo doma a píchli pregnyl. Testovat jsem měla teď o víkendu ( bude to už cca 14 dní od ovulace ), ale znáte to, zkusila jsem dřív 😉 teď si to vyčítám, protože na testech mám už třetí ráno //, slabé, ale jsou tam, ale na večerním testu je vždycky duch nebo nic... Nemáte s tím zkušenost? myslíte, že jsou to čárky ještě pregnylu? dneska je to 13 dní od píchnutí pregnylu...

ivarei
29. dub 2010

emm, to už by nemělo být po pregnylu a večer je čárka vždycky slabší, proto se doporučuje testovat ráno - takže to vypadá dobře 😀 😀 😀
petaloudi - možná se embryo uchytilo a zase pustilo (myslím, že to nazývají biochemické těhotenství), proto ta známka HCG v krvi
kacmelina: Určitě zkus IUI a když tě pošlou do práce - třeba ti to prospěje, míň se uvidíte s manželem, přijdeš na jiné myšlenky... a kdyby hrozil vyhazov, bueš se už chystat na další pokus IVF a neschopenku ti dají při stimulce, přinejhorším bys byla na pracáku a pak na rizikovém těhotenství. Neboj, vyřeší se to nějak samo.
nannynka: Já se obávám, že na blbce narazíš všude. Snad tam bude příště jinej doktor 😉

Holky, dnes kontrola - miminka pořád příčně, já 21 kg nahoře 😒

kacmelina
29. dub 2010

Ahojkyy:
No já už k němu nepůjdu, půjdu k Langerový a kdyžtak změním Gennet na Prenatan, tam prý mají lepší výsledky. Daněk když jsme se ho na něco zeptali, tak se vždycky tvvářil tak jako "vy to nevíte?!" No a pak se mě na UZ zeptal jaké prášky beru a jaké chci napsat, jako kdybych to já věděla. Přitom mi je psal on. Ani nevěděl, co mi napsal. Byl úplně mimo. Takže uvidíme po 17.5. jak to bude.
Petaloudi:
Já právě vůbec nerozumím tomu, jak to počítají. takže to znamená, že se mimísek chytil a pak to vzdal?!
Inza:
Já se s ní zkusím domluvit, protože když mám už teda jen 2 IVF, tak chci teď zkusit IUI a IVF si nechat jako poslední možnost. Kamarádka šla na IUI a běhěm stimulace otěhotněla, nakonec má dvojčátka a jedno je její a druhé i IUI 😀 . Doufám, že nám se tohle nestane 😀 I když pořád lepší mít dva broučky, než žádnýho. Já vím, že prázdné a plné folíky poznají až při OPU, ale Langerová říkala, že jich dorostlo strašně málo a že je teda vezme, ale že nejsou ani tak velcí, jak by měli být.
Ivarei:
No právě, že já si nesmím dovolit vyhazov. Kdyby mě vyhodili, tak to udělají dohodou ze dne na den, takhle to dělají na základě zkoušek, který upraví tak, aby je ten koho chtějí vyhodit neudělal. Navíc vedu soudní spor s kolegyní a policie zakázala veškerý styk mezi námi, takže nevím, jak by se to udělalo. Musím to nějak uhrát, aby mě ještě nechal ortoped doma.

inza
29. dub 2010

kacmelina: porad mas ale jeste 2 IVF. Co mam rikat ja. My uz mame jenom jedno a mezi 2 a tim 3 si davame pauzu jenom tech pozadovanych 3 mesicu a jdem do tretiho a bud to vyjde nebo ne. Taky jsme uvazovali ze by jsme mezi IVFky dali IUI, ale nakonec jsme usoudili ze do toho nepujdem at si telo odpocine a v tom mezidobi to nechavame jenom na prirode

emmm: vecer vzdy budes mit carky slabsi, protoze i moc ze ktere se testy delaj bude za den vice naredena a tudiz koncentrace Hcg bude nizsi nez rano kdy pres noc nepies a tak je koncentarce Hcg v moci daleko vetsi 😉

evak99
29. dub 2010

nanny: no jo, za dva týdny 🙂 však už se určo těšíš. 😉 no mně začal děsivě bolet zub, už včera, takže tak nějak bojuju, ale jestli to nepřejde, tak bude muset ven a to se mi fakt nechce. ale je to takovej můj prudivej zub, co mě bolel celou stimulku a při ms a tak...takže vím, že to je hormonální, ale bohužel nevím, co s tím...a jinak dobrý. vyzkoušela jsem si pár "velkých" triček s krátkým rukávem, abych věděla do čeho se ještě vejde...no upřímně, moc toho už není 😀 mám + 11kg. co ty, kolik jsi přibrala?

ivarei: neklesej na mysli, třeba se ještě otočí, mají čas 😉 a jak se cítíš?

emm: už by to nemělo být po pregnylu. 😉 a večer je ta hladina hcg slabší, takže proto se má testovat ranní moč! dojdi si do gennetu na krev!!! 😉 a dej nám vědět.