Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petap1
14. kvě 2010

No nic, já se loučím a přeji hezký víkend 🙂

Ahojkyy: doufám, že slavíš 🙂

inza
14. kvě 2010

dennisa: ja jela cca 120 km ataky pred destem neujela

inza
14. kvě 2010

darkwitch: jo tak tomu nasemu uz narostly ploutve jak je porad na desti. Ted tam dokonce chrape 😀 zmokla slepice 😀

darkwitch
14. kvě 2010

inza tak mi mame leonbergra a ty maji plovaci blany 😀 takze jsou to vlastne napul kachny 🙂 ale nas teda plavat nechce, jde do vody jen tam kde staci, ale stejne z ni nechce vylest...

inza
14. kvě 2010

darkwitch: my retrivera a ten ma taky plovaci blany. Ten nas plave porad a jeste ke vsemu se potapi. Hazime mu u brehu kameny do vody a on je lovi a nosi ven. Proste celou hlavu strci pod vodu a lovi sutry 😀 🙂

darkwitch
14. kvě 2010

inza tak to je vtipne, ze lovi sutry 🙂

kive76
14. kvě 2010

petap1 blahopřeji

lita
14. kvě 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, mame doma blazinec. Kazdopadne nesu prijemnou zpravu:
Nannynka uz je maminka! 😉
Vojtisek se narodil v 11:38 a mel 3,8 kg, takze macek, jak se cekalo 😉
Preji vse nejlepsi a hodne zdravicka pro celou rodinku!

evak99
14. kvě 2010

jee liti, díky za zprávy. tak se nannynka dočkala dřív než myslela! gratulujeme! 😉

a jinak doufám, že to doma zvládáte. 😉

kive76
14. kvě 2010

no to taky gratuluji...to je úžasná zpráva na konec týdne 🙂

vveru
14. kvě 2010

Jééé, no tak už to má holka za sebou, tak moooc gratuluju a přeju oběma hodně zdraví, lásky a štěstí!!! Se mi chce holky bulet 😅

vveru
14. kvě 2010

Inza, tak jsme na tom s těma psama fakt uplně stejně, ten náš je taky zlatej, retrívr 😀 Neboli kachna obecná

darkwitch
14. kvě 2010

jeeee tak to je parada nannynce moc a moc a moc gratuluju a preju at to vsechno bezvadne zvlada 😀

inza, vveru dostala jsem psika na chvili nahoru a ta mokra potvora si mi ustlala v posteli...

nell1
14. kvě 2010

Velká gratulace nannynce, ať jsou oba v pořádku a zdraví! Tak se ani neměla čas bát, jak psala ráno, že se bojí, co jí čeká, to je skvělý!!!

ivarei
15. kvě 2010

Lita: jé, to je super zpráva. Někdy chodím na vaši dvojčátkovou diskusi číst, jak to všechno zvládáš. Už je to v noci lepší? Máš můj obdiv 🙂 .
Nannynka: Moc a moc ti gratuluju, maminko. Teď je na řadě evak, pak snad já. Už se nemůžu dočkat 😉

vveru
15. kvě 2010

Ahojkyy, tak co???

lita
15. kvě 2010

Evi + Ivko - mam docela honicku a nic nestiham, ani ne kvuli tomu, ze mame dvojcatka (neboj Ivko 😉 ), ale u obou chlapecku propukl esofagealni reflux, coz neni jen ublinkavani (to by nevadilo), ale hlavne maji desne bolesti, casto placou a kvuli tomu malinko spinkaji a ja s nimi. Krouti se v bolesti pri kojeni, po kojeni, hodinu po kojeni a to oba dva. Spim v prumeru 2 hodiny za noc a to jeste po kouskach, nektere noci vubec, ale nekdy zase ukradnu az 4 hodiny a to je pak nehorazny luxus 😝

Je to vycerpavajici a to nejen fyzicky, ale i psychicky a emocne, nebot jim neni moc pomoci, jen vydrzet a to me dost trapi, kdyz je vidim trpet.

Tudiz vlastne jenom porad bud kojim, utisuji nebo zkousim spat (casto bez uspechu). Ale jsem rada, ze kojim a mlicka mam dost pro oba a navic i k odstrikani, tedy zatim.

Nastesti jsou jinak v poradku, vysetreni na kyclich i neurologii vyslo v pohode a vahove take krasne prospivaji.
Bryan uz ma 4,2 kg a Tobias 3,7 kg. To jsme meli oficialni termin porodu minuly tyden 🙂

Vam uz se to holky take krati!
Evi, ty uz to mas za vylozene za par a konecne zase nejaka Gennetacka holcicka 🙂

Ivko, ty se poradne opatruj, vis, ze dvojcatka si muzou usmyslet prijit na svet kdykoli - jako Brajisek, ktery se doslova prokopal na svet. A krasna jmena jste vybrali, moc se mi libi! 😉

A jak byli kluci aktivni v brisku, tak jsou aktivni i ted, ale jsem rada, je s nimi i sranda a kazdy den delaji pokroky.
Jsou to moje/nase uzasne lasecky a vsem preji to same stesti, at uz jedno nebo dvojite ci treba trojite najednou 😀 To plati pro vsechny snazilky zde 😉

darkwitch
15. kvě 2010

lita chudatka, te obdivuju, ze to tak zvladas 🙂 a jak dlouho to trva nez to prejde?

lita
15. kvě 2010

Darkwitch - muze to prejit v 6. mesici, ale take az v roce a pul nebo 2 letech 😖
Od toho 6. mesice to ma byt spise lepsi, protoze si budou sedat, tim trochu pomuze gravitace. A take zacnou prikrmy, tzn. tuzsi strava. Sice bychom ted mohli davat AR umela mleka, ktera jsou hustsi, ale u nas to delalo jeste horsi neplechu, tak jedeme na MM.
Pokud dite neublinkava, tak je casto spatna diagnoza kojenecka kolika. Tobik neublinkava, ale ma uplne ty same symptomy co Bryan, ktery tedy ublinkava.
Proste musime zatnout, vydrzet a naucit se fungovat pri minimu spanku. Hlavni je, ze jsou jinak v poradku, z dlouhodobe hlediska je to proste "jen" detsky reflux.
Na druhou stranu uz jsem diky tomu pod svou vahou pred otehotnenim, dziny uz jsou mi volnejsi 🙂 Proste nemam moc casu na jidlo, nekdy snidam vecer anebo jim za pochodu.
Ted zrovna oba milackove vyjimecne spinkaji, ale budu je muset vzbudit, aby necumakovali v noci, coz je jejich specialitka 😀

darkwitch
15. kvě 2010

lita ty jo tak to drzim palce at se to co nejdriv zlepsi 🙂 jsi statecna, ze to tak zvaldas, ale zase hlavne ze jsou jinak vporadku
a nezapominej jist, i kdyz je pozitivni, ze jsi zhubla, ja bych to urcite potrebovala...

vveru
15. kvě 2010

Lito, přeju pevné nervy ať to zvládnete a bolesti brzy přejdou, kluci jsou překrásní. Přeju Vám jen to nej. 😉

lita
15. kvě 2010

Holky, jeste mam doplnujici info od Nannynky o porodu:
Vojtisek se narodil akutnim cisarem, ma 3,86 kg, deti KP nemeri. Kontrakce zacaly ve 3, v 6 prdla plodokva, stahy po 4 min a v 8 byli u Apolinare. Pri vysetreni zjistili, ze uz ma nohu v pochve. Takze to pak litalo 🙂

Mi to trochu pripomenulo muj porod, take KP, take nozicka ven, take akutni cisar. Ze by Gennet specialitka 😀

lita
15. kvě 2010

DARKWITCH - dekuju 🙂 jsi hodna!
Jist ani tak nezapominam, jako nestiham.
A ty zadne diety nepotrebujes, moc pekna zenska jsi, na te svatebce ti to slusi 😉

VVERU - take dekuju za mile pranicko a slova 🙂
Pevne nervy jsou opravdu treba. Snad brzo zase stahnu par aktualnich fotek, cekaji ve fotaku. Kluci uz jsou zase kulatejsi 🙂

A ja vam, holky, zase preju, at vam detatko/detatka vejde/vyjdou co nejdrive a bez komplikaci! Urcite to tento rok prijde a vy tu take brzy budete spilat o nevyspani 😉

pet.s
15. kvě 2010

litunko..no tak to lituji..moje dcera to měla taky, ale nám dr řekla, co nejvíc ji dávat do vzpřímené polohy. (ale naší Báře bylo už 10 měsíců, když jsme si ji přivezli domů.Sice byla rozvinutá jak 4 měsíční kojenec. Skoro se neuměla otočit na bříško.) Takže to pak docela rychle přešlo. Jo a ještě radila dr. dát ten klín do postýlky,ale Baru chrěnal se mnou , takže t nějak nešlo.-))
Držím palečky a obdivuji tvoji výdrž. 😉

pet.s
15. kvě 2010

Tak nany už to má za sebou???????????? no tak gratulace...ona to říkala, že Vojtíšek nebude čekat na pondělí 😀 😀
Lita viřid ji všechno nej. Proč děti koncem pánevním neměří?

anlek
16. kvě 2010

Nanynce, moc gratuluju. 😵 Teda ta to mela akcni. 😀

Pet.s rekla bych, ze deti nemeri proto, ze jsou hodne skrcene a natahovani by je mohlo bolet. Podle me pockaji a zmeri je, az je budou propoustet. Rada porodnic uz dneska meri a pri propousteni, aby deti hned po poordu netrapili. 😉

pet.s
16. kvě 2010

anlek...ježíši šmarjá a čím se bude hrdý otec chlubit? když nebude znát míru 😀 😀 😀 Ten můj blázen mě pořád straší, že on malé miminka nedělá. Všechny jeho děti měly k 5 kg. Já se ségrou 2,30 a 1,90kg.Obě v termínu. Já dokonce týden přes. Jenže mamka měla problémy s placentou.Ve firmě jsou 3 hrdí otci v pozdním věku. Jeden už má ročního kluka, ten druhý čeká stejně jako my. Holky, to je prča, když tihle habáni jdou spolu kouřit a při kafíčku probírají porodnice a postýlky 😀 😀 😀

pet.s
16. kvě 2010

Jdu vybírat dárek synovci k narozeninám. Holky to je v prrr.Ještě mám v živé paměti, když ségra volala ve 3 ráno, at k nim jedu hlídat neteř, že už to začalo..a ono mu bude habánkovi už rok...Poradte, co koupit ročnímu klukovi asi tak 2-3 tisíce. Vůbec nevím.

ahojkyy
16. kvě 2010

ahojte baby. Tak som tu, skôr sa mi nepodarilo prihlásiť. Výsledky som mala až v sobotu, HCG bolo 970 🙂 kontrola HCG o týždeň, no a UTZ resp. kontrola u Dr. Daněka 2.6..
A bojím sa, či to bude oki 🙂 chytila ma mánia a la: "nedostala som náhodou M? Nezačala som krvácať?" 😀 😕

ahojkyy
16. kvě 2010

pet.s - čo mi budú robiť toho 2eho? Už bude niečo vidieť?
ahojkyy