Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

dennisa
30. zář 2010

@inza škoda, že teď nemůžu pít, ten burčák bych si zrovna dala, tak si dej i za mě 🙂

Já se taky loučím, manžel už je doma, tak jdu tvořit nějaké hodnoty 😅

evak99
30. zář 2010

@majcam 😀

inza
30. zář 2010

@dennisa: no nemuzui tolik ja pak k veceru jedu zase pryc z Phy 🙂

jedeme zase makat 😒

ajriska
30. zář 2010

Ahoj holky,
chtěla bych se ještě zeptat, kolik teda asi vychází to IVF za pomoci pojišťovny?

iriel
30. zář 2010

@ajriska To strasne zalezi na tom, co vse budete potrebovat... nehrazene leky vyjdou cca na 6k, ale zalezi na vysce davky, ICSI 7k, prodlouzena kultivace 2.5k, Asistovany hatching, pokud bude potreba, stoji 2k na embryo, darce stoji 2k, pokud je potreba, takze +-15 - 25k, orientacne.

iriel
30. zář 2010

No a pak samozrejme pripadne mrazeni a KETy 😉

ajriska
30. zář 2010

@iriel no ty vole...pardon....hlavně není jistota, že to vyjde. Já počítala tak + - 8000

iriel
30. zář 2010

@ajriska No tak muzes mit hrazene hormony, jako je menopur napriklad a tudiz nedoplacet nebo v radu stovek max, muzes mit standardni kultivaci bez prodlouzeni, takze nic neplatis a nemusite potrebovat ICSI, pokud mate dobry spermio, takze ve vysledku te to nebude stat skoro nic, max. pak mrazeni, to proste vazne zalezi na tom, co je nutne... Jenom proste to ICSI byva nutne skoro vzdy, kdyz uz je nutne vubec delat IVF...

darkwitch
30. zář 2010

@iriel neni pravda, ze je nutne delat skoro vzdy ICSI, jestli je problem u partnerky tak ICSI neni treba, vazne zalezi na tom kde je chyba 🙂

ahojkyy
30. zář 2010

@ajriska - ahoj, tak nás vyšlo IVF 6000,- lieky. Ale reagovala som oki, ono sa môžu postupne dokupovať, podľa potreby a tak ako napísali holky, tak sa Ti navýši aj cena.
V samotný deň OPU - odberu, Ti povedia, či je potrebné, podľa kvality spermiogramu doplatiť ICSI (7000,-) alebo aj iné "zverstvá" 🙂 . Ak nie, nedoplácaš nič, ani za miestnosť. Ak áno, musíš si doplatiť.
Ak by sa ďalej embryjká vyvíjali, ET - transfer máš v cene preplatenej poisťovňou, prebehne 3. až 5. deň po OPU, podľa kvality embryjok.
Ak by vydržali všetky embryjka, môže byť jedno alebo desať.. tak dve sa napr. zavedú na ET a zvyšné sa zmrazia, tj ďalších 2000,- - 2500,-? Tak nejak.
Je to dosť, ale ak Ti povedia do fónu tú super správu - máte HCG 990IU, ste tehotná gratulujeme! a objednajú ťa na prvý ultrazvuk, za nič by si to nevymenila! 🙂

ahojkyy

ahojkyy
30. zář 2010

@iriel - jo, a lieky sú aj lacnejšie, Dr. Ti nechá zvoliť, podľa ceny a podľa možností a - podľa toho, na čo napr. pri IUI reaguješ v norme. ahojkyy

betox
30. zář 2010

K tomu ICSI. Záleží na aktuálním spermiogramu, protože i ten kolísá a může se stát, že chlap který má vždycky spermio v pohodě, může při odběru k IVF mít zrovna špatné hodnoty a naopak, což se ale asi stává zřídka....Měl by to zvážit embryolog

iriel
30. zář 2010

@ahojkyy No vzdyt to pisu, ze muze mit hrazene hormony...

ajriska
30. zář 2010

@ahojkyy no uvidíme. Spmg není slavnej ale prej je v normě

darkwitch
30. zář 2010

@ahojkyy jak se vede? teda tobe ty tydny naskakuji...

zvalentova
30. zář 2010

ahoj holky, dneska je mi všelijak tak víc ležím. Zároveň si říkám, že těch 14 dní čekání snad ani nevydržím 😀

darkwitch
30. zář 2010

@zvalentova jak to ze je ti vselijak?
ja jsem se teda vydala na prochazku na postu abych poslala neschopenku do prace a manza me hubuje, ze mam lezet...

zvalentova
30. zář 2010

@darkwitch od rána mi bolí v podbřišku, takový neidentifikovatelný tlak... Neschopenku naštěstí neřeším, výplaty si udělám sama 😀
Na procházku jsem také chtěla a manžel byl proti, že ležet znamená ležet 🙂

darkwitch
30. zář 2010

@zvalentova tak me langerova rekla, ze lezet nema smysl a ze mam chodit na prochazky a byt v klidu... ty mas vlastne chvili po OPU, vid? to me taky nebylo moc dobre...

zvalentova
30. zář 2010

@darkwitch mám už po transferu. Ještě zítra budu předstírat klidový režim, ale pak musím alespoň na chvíli ven. I mě řikala Langerová "fungujte normálně" 🙂

darkwitch
30. zář 2010

@zvalentova to vim ze mas po transferu, ale mela jsem dojem ze jsi nemela PK takze si vlastne chvilinku po OPU 🙂 me teda bylo po OPU divne tak pet dni...

zvalentova
30. zář 2010

@darkwitch mě je dneska zatím nejhůř, OPU byla pohoda, ET ještě větší, vaječníky cítím až dneska. To čekání mě asi zabije 😀

cibka
30. zář 2010

@zvalentova me nic není

ahojkyy
30. zář 2010

@ajriska - tiež sme mali spermiogram v pohode. Napriek tomu nám ho genetik po OPU odporučil. Zase máš istotu, keď už do toho zainvestuješ toľko námahy, času a peniažkov do stimulácie, že sa Ti "to" oplodní 🙂
@darkwitch - dík, super 🙂 rastiem 😀 ale tak to má byť. Na leden sa teším, už pomaly pokukávam po veciach pre miminko 🙂 Čo Ty? Kedy sú výsledky transferu?

darkwitch
30. zář 2010

@ahojkyy tak vcera byl transfer takze na testovani mam jeste more casu 😉

ajriska
30. zář 2010

No já právě nevím...nám dr. řekla, že spermie jsou pomalejší, ale že to není tak hrozný, tak nevíme, co si o tom máme myslet. V únoru jsme totiž byly na 1. spmg jen tak pro info a tam nám jakýsi doc. řekl, že to je naprosto strašný. No a pak v gennetu, že je to tak, jak jsem psala, tak nevíme

cibka
30. zář 2010

@ajriska no a pak si vyber kdyz kazdyý riká neco jiného že

ahojkyy
30. zář 2010

@ajriska - verila by som Gennetu, vedia, čo robia. My sme mali fakt spermiogram v norme. Napriek tomu sme to poistili. Ono - už keď dáš do toho toľko peňazí a nervov, tak chceš čo najviac zvýšiť pravdepodobnosť. Aj ICSI Ti k tomuj pomôže. Bežne sa to už robí, akurát - 7 tácov, no..
uvidíš, čo dáš prípadne za lieky. Ak by si vyprodukovala zase 10 vajíčok, z toho sa Ti oplodní jedno / dve lebo ste nedali ICSI, tak budeš ľutovať. My sme mali 10 vajíčok, z toho 9 zrelých, oplodnilo sa 8, do druhého dňa žilo len 7. PK, takže na 4. deň stále 7, no a keď som prišla na ET, zrazu boli už len dve - taká rýchla redukcia, jedno super a jedno slabšie. Zaviedli sme dve, chytilo sa jedno - náš Michal, je v brušku 🙂
Vieš, ono sa to takto pekne redukuje, ako sa vyvíjajú. Keď máš len dve, môžu byť zase o to silnejšie. Ja neviem.

ahojkyy

ajriska
30. zář 2010

@ahojkyy no jo, jenže já se bojím aby vůbec dozrály, když teď to tělo nereagovalo, víš? Samozřejmě, že si připlatím, ale...ta šance že to nevyjde, stejně je

ajriska
30. zář 2010

@ahojkyy blbá otázka, ale jak mi k tomu pomůže?