Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

fialka70
4. bře 2009

No, estrofem neberu ... mělo to být v přirozeném cyklu, takže žádná substituce estrofemem ... s ním by to bylo bez folikulů a v pohodě, jenže to jsme měla minule a pak se sněhurky sice rozmrzly, ale nevyvíjely, tak jak by měly, takže ke KETu nedošlo a já ho vysadila a do 2 dnů dostala MS, takže jsem si rozhasila celý cyklus ☹ . Teď jsme se rozhodly pro přirozený cyklus, už jsem to jednou měla, ale protože jsem s tvorbou folikulů neměla potíže, tak jsem to ani moc nesledovala a nezkoumala ... no všechno je holt poprvé 😒 . V pátek zjistím podrobně co a jak 😠

zuzulik
4. bře 2009

babulky, tie ktore uz amte za sebou IVF : co tomu bude predchadzat??
Dr, Vykysala mi povedala, ze mam hned 1DC zavolat sestrickam, nech mi poslu ziadost o schvalenie IVF a 20DC mam ist k Dr. V. na kontrolu.....a potom si pojdem urobit predoperacne vysetrenie .... co este sa bude diat???

katuska23
4. bře 2009

fialko tak třeba to tak máš právě proto že ti ket budou dělat v nativním cyklu....a košťák má jiný postup než vykysalá,jednou jsem u něj byla....ale je výbornej....

zuzu co bude dál?no až budeš mít předoperační vyšetření tak ho doneseš do gennetu,a až to dostaneš tak 2DC si začneš píchat injekce,ale předtím ti doktorka udělá předoperační vyšetření zda nemáš cystu-jinak by se nemohlo se stimulací začít...

ivomal
4. bře 2009

Ahojky holky🙂 tak IVF je schválené pojišťovnou, v pátek jdu na kontolu před mrchou a příští týden asi už začnu stilmulovat...🙂 Konečně se to hejbe🙂)) A taky mi konečně někdo ochotně odpovídal na moje otázky, když jsem tam dneska volala, co a jak se teď bude dít. 😀

katuska23
4. bře 2009

iv tak to gratuluju 😵 a moc ti přeju aby ti to dopadlo v pohodě 😵

ivomal
4. bře 2009

Děkuji Katuško, hlavně tobě ať to dopadne dobře, už by sis to zasloužila, moc ti držím pěsti🙂

katuska23
4. bře 2009

děkuju moc🙂tak to tam asi příští týden pojedeš pro injekce viď?tak třeba se uvidíme 😵

zuzulik
4. bře 2009

katus: dakujem a drzim aplceky🙂
a Tebe Ivka tiez 😉 , tak ked ti dnes vsetko vysvetlili co ajak se bude dit, tak mi to napis,nech som tiez mudrejsia ... ja v tom mam hokej 😉
inak a co sa tyka toho predoperacneho,tak o ake vysetrenia ide? krv,tlak, ekg ,co este?

ivomal
4. bře 2009

Třeba jo🙂 Když ti naši dr tak pěkně sousedí🙂 Podle předběžného odhadu to vydím tak na středu.

katuska23
4. bře 2009

já jdu v úterý 😀

zuzu ekg,krev,moč,tlak...to by mělo být vše...jo a ještě vyjádření tvého obvodního gyndr k budoucí graviditě a já ještě měla anamnézu od obvoďáka...

zuzulik
4. bře 2009

dikes katu 😵

barrca
4. bře 2009

Ahoj holky, držím vám všem palce. Já jdu zítra na druhy ultrazvuk v průběhu stimulace (9. den) a jsem zvědavá, co mi řeknou ... při prvním UTZ to vypadalo na 11 vajíček. Pořád mě dost pobolívá břicho ... na začátku příštího týdne mě snad čeká OPU, pokud dobře počítám .... pořád se ještě moc neorientuju, musím říct, že mi toho zatím nikdo moc neřekl - chodím k Vykysalé, ale protože byla marod a pak na sále, tak jsem byla dvakrát u prim., která byla sice v pohodě, ale nejsem její pacientka, tak pořádně nevěděla na čem jsme se s Vykysalou dohodly ... takze mam pocit, že nepatrim k nikomu. No uvidime, .... drzte se!

hypo
4. bře 2009

ivomal - a mela jsi nejake vysetreni pred stimulaci krome utz?
zuzlik - jake predoperacni vystreni? nac? to ma kazdy pred IVF? nejak nevim co me cekaaaaaa
za 9 dnu 25 DC jdu na UTZ a konzultaci pred IVF tak doufam ze to pujde tak rychle jak u ivomal 🙂
mam dlouhe cykly tak proto jdu az 25 DC na UTZ

barrca
4. bře 2009

hypo - předoperační je kvůli opu - dělá se v celkové anestezii, tak proto ... o nic nejde, to ti udelá tvůj praktický doktor či jakýkoli internista

katuska23
4. bře 2009

barrco tak to koukám jako blázen že byla paní primářka v pohodě já jsem na ní zatím žádnou slávu neslyšela.....

teď to nějak měnili tak Vykysalá je celé pondělí na sále....

hypo je to kvůli anestezii jak říká barrca

barrca
4. bře 2009

katusko, no prim. byla v pohodě, ale ani nic extra ... četla jsem, co ti způsobila ... drž se! ... jenže, když vykysalá nebyla k dispozici, tak jsem byla ráda za cokoli, nechci to už odkládat ..... popravdě u vykysalé jsem byla zatím jen jednou a také mě úplně nepřesvědčila - četla jsem, že na poprvé bývá trochu odměřenější a protože s ní máš tak dobré zkušenosti, tak jí maximálně věřím, ale na poprvé to také nebylo ono ....

barrca
4. bře 2009

no zítra k dr. vykysalé jdu, tak uvidíme ... chci si s ní o všem ještě pořádně popovídat ...

katuska23
4. bře 2009

barru odměřená ne,ale může se zdát nepřístupná,snaží se mít odstup víš?já k ní chodím už rok,poznaly jsme se tak je to o něčem jiném,teď je mi blízká hodně,poznala jsem její povahu a vím jak s ní jednat víš?

já tě chápu,mě sestra nabízela primářku když jsem se tam chtěla objednat na pondělí,ale to by opravdu nebylo moc dobré to bych jí asi od plic řekla co si o ní myslím,když se mi za ní Lenka pořád omlouvá...ona o tom musí vědět protože se to řešilo i u ředitele.....

tak ať ti to dobře dopadne já se na ní moc těším 😵

jo a k mojí první návštěvě u ní....odešla jsem od Daňka tak jsem šla k ní a ona mi řekla něco ve smyslu co tam dělám když chodím k Daňkovi,,,,ale na druhé návštěvě už byla fajn,,,,po opu jsem jí potkala na chodbě a ona si pamatovala že je to můj den tak se mě ptala jak jsme dopadli....a ona se na mojí záchraně podílela z 50%,bez ní bych do nemocnice nešla...

ale třeba nemusí sedět každému...včera u ní byla moje nejlepší kamarádka a byla moc spokojená 😵

ivomal
4. bře 2009

Fuj, jak jsem mohla napsat vidím s tvrdým y....omlouvám se a stydím....to je tak, když spěchám.... 😝 😝 😝 😝 😝

katuska23
4. bře 2009

iv prosím tě já si toho ani nevšimla co já píšu hrubek 😀

ivomal
4. bře 2009

Hypo, na odběrech a předoperačním už jsem byla, protože moje obvodačka jde příští týden na operaci, manža musí ještě taky na krev do gennetu. Jinak jsem před stimulkou zatím nic neabsolvovala, až ted v pátek jdu ke Košťákovi a uvidím, co vše se bude dít.

barrca
5. bře 2009

katusko, tak jsem prave prisla od vykysale ... dnes uz byla znatelne vstricnejsi, moc prijemna ... akorat ma trochu hokej v tom, ke komu patrim - u vykysale jsem byla jen na prvni konzultaci (oficialne k ni jako patrim), ale pak dvakrat u prim. a ona si ted asi mysli, ze patrim k prim. ... ale to zatim neresim, prave mi rekla, ze v sobotu dopoledne me ceka OPU ... pak se to rozsekne, to je dulezite ....

no ja jsem prave poprve byla z vykysale trochu zklamana, nic o IVF nevim a ona mi toho moc nerekla, spis jsme se na vse museli ptat, ale pak jsem si precetla vas chat a rekla jsem si, ze to asi bylo jen na poprve a ze bude urcite supr, a to mi moc pomohlo - nejsem moc extrovert, tak je pro me tezke vyvijet iniciativu, ale dnes to bylo fakt prijemne ... tesim se, ze dnes skoncim s injekcemi ... no hlavne se snazim nebyt prehnane optimisticka, at pak nejsem zklamana, pry prvni IVF nebyva tak moc uspesne ☹

fialka70
5. bře 2009

Ahojky, já byla u Vykysalé jednou, když byl Daněk nemocný, bylo to zezačátku a měla jsem začít stimulovat a ona se do mě pustila, jak to že Daněk neudělal protokol atd. .. no nebylo mi moc lehko, ale pak jsem se jakžtakž vzchopila a řekla jsem jí, že opravdu nemůžu za to, že je nemocný a že mi minule ten protokol nevystavil a že kdybych to věděla, tak jí nebudu obtěžovat ... trochu se zarazila a řekla, že ví, že to není moje chyba, a když jsem tam šla za 2 dny na kontrolu, tak už byla o moc lepší. Na paní primářku si taky nemůžu stěžovat, na její přístup, i když po KETu od ní jsem pár dní krvácela, nějak se jí nedaříilo prodrat se čípkem 😒, no ale mimouš se chytil ... pak to dopadlo zamlklým těhu a na revizi jsem měla zase jí a byla moc milá... no prostě je to o tom, kdo komu jak sedne... já to táhnu s Daňkem, tak asi vše ostatní se mi zdá lepší 😉 😀
Držím palečky na OPU, ať je co nejvíc vajuch ... já se zítra dozvím, jestli KET ano nebo ne.

fialka70
6. bře 2009

Tak jen hlásím, že Daněk dneska zabodoval a našel mi folikul 19 mmm a prý by bylo škoda zahodit měsíc, protože sliznice je moc hezká ... ríkla, že se mu nezdálo, že ta sliznice je perfektní a že ji musí něco táhnout a malé folikuly by to nezvládly, tak hledal a hledal až našel 🙂 ... a ještě jsme probraly Alpy a jeho pád a Dominikánskou republiku ... takže dneska mám hezký den. A příští týden ve čtvrtek bude KET, pokud se nám rozmrazí 2 poslední blatocysty z 2. IVF. Držím palečky spolubojovnicím.

katuska23
6. bře 2009

barrco tý jo v sobotu?to tam jsou taky?no paráda 😵 tak to budu moc držet palečky 😵

fialko nediv se že je zmatená když si nás ti doktoři přehazujou jako horkej brambor....Daněk asi taky nebude žádný debil,jen si to kazí svým chováním,myslím že oni nás prostě musí poznat a pak se chovají jinak....
já jsem si včera smskovala s Vykysalou a byla nějaká smutná....
no snad nám sliznice roste 😔 jedna holčina z jiné diskuze měla 4 vajíčka a už dnes jí tři umřeli,je mi hrozně za ní 😔

milena26
6. bře 2009

katu nějak jsem to nechtěla napsat,ale taky tady holky psali o Daňkovi jakej je sobec a tááááák a když jsem u něj byla tak dobrý,dokonce jsme si pokecali ,zasmáli se a dělal mi revizi po zamlklým těhu.... dr. Vykysalá k ní jsem chodila na kontroli při stimulaci a první návštěva dopadla tak jako u fialky a pak docela dobrý,ale čím mě namíchla bylo to,že mi řekla kdy si mám píchnout tu poslední injekci před OPU a to mi to ještě napsala na papírek a ten čas neodpovídal ,ale to jsem se dozvěděla až potom po OPU ,to byla jedna věc ,pak druhá věc,že mi tam napsala i čas 8.30 OPU a když jsem tedy vstala před šestou ráno abych tam stihla dojet včas a ještě jsem si musela domluvit odvoz od kamarádky manžela s tím,že tam na mě počká a nakonec když už jsem byla připravená v posteli,tak mě sestra zavolala a ptala se mě v kolik mám OPU a já nechápala,tak jsem vytáhla lístek ukazuju jí to a ona mi jen řekla ,je mi líto OPU máte až v druhém kole dneska toho máme moc ,tak já tam čekala zase v hale do půl jedenácté a myslíš ,že se mi paní doktorka omluvila ??? Ani náhodou ,jen sestřička na recepci před operačním sálem se mi omluvila a já jí jen řekla,že ona se mi omlouvat nemusí,že zato ona rozhodně nemůže....
je samozřejmé,že když chodíš k Vykysalé,tak jsi na ní zvyklá a nedáš jí ,já jsem zvyklá na primářku,chodím k ní od začátku a taky jí budu bránit,tak jako ty
a pokud vím,tak před OPU podepisuješ protokoly s různými riziky a když to vemeš kolem a kolem,tak při každé operaci máš určité riziko. Vím je to nepříjemné a to čím sis prošla není vůbec nic hezkého a samozřejmě ti z celého srdce přeju aby jsi měla úspěšný ketík a aby tvůj bojovníček bojoval až do samoho konce těhu a až se vyklube aby jsi byla ta nejšťastnější mamina na světě,tak jako každá po tom toužíme,ale tak jak to tady rozmazáváš o primářce není to nic hezkého,je to taky jen člověk jako aj my a kdyby jsi jí znala trochu blíž ,tak jak znáš Vykysalou mluvila by jsi asi trochu jinak.
a co si budem dál povídat....at hodí kamenem každej kdo je bez viny.

katuska23
6. bře 2009

to si ze mě děláš srandu?nikdy jsem v jiné diskuzi neřekla jméno té co mi to udělala,nikomu bych to nepřála co se stalo nikomu.A zajímal by mě tvůj postoj k tomu kdyby se ti nedej bože něco takového přihodilo.Takže já za to vlastně můžu...to že se ti Vykysalá nebo kdokoliv jiný neomluvil že ti napsal špatný čas,se nedá srovnat s tímhle.A já to ani srovnávat nechci.Nepodepisovala jsem riziko toho že budu mít doživotní problémy.Nechápu tě.A ani nechci protože tady jsem zkončila.Ještě jak debil píšu holkám co mi psaly do IP kdo mi to přesně udělal,že je to jedno...a ony že se z Gennetu odhlásí,a já?Já jim říkala ať tam zůstanou,že stát se to může.
A to že to rozmazávám je moje věc.Taky už nebudu neboj,tady jsem zkončila.
Prostě nepochopí ten co se mu to nestalo,a nechci aby se to opakovalo u nikoho jiného...

děkuju za vzkazy holek co jsou na mé straně a za jejich IP.žalovat jí opravdu nebudu i když bych na to měla právo.

Opatrujte se

milena26
7. bře 2009

Katu nedělám si z tebe srandu a než jsi šla na OPU musela jsi podepsat různé papíry a to byli ty rizika.Vím,že se to nedá srovnat ten čas s tím co se stalo tobě,ty jsi mě asi špatně pochopila nemyslela jsem to ve zlém. A myslíš,že tedy holky co choděj do gennetu,že nevědí jak se primářka jmenuje ?? Nikdy jsem neřekla a ani nenapsala,že zato můžeš ty. Mě se jen nelíbí to jak jí tady špiníš to je všechno. A nedej bože kdyby se to stalo obráceně a místo prim. tak hrála Vykysalá,taky by ses jí zastala ,když je pro tebe tak super.Nechci se s tebou přít to rozhodně ne,to co se ti stalo je opravdu neštěstí a nikdy bych to nikomu nepřála to rozhodně ne.
Kvůli mě tady končit teda nemusíš a to,že jsi si to četla ve zlém zato já nemůžu,ten kdo mě zná tak by ti řekl,že taková rozhodně nejsem.Ono by to vypadalo úplně jinak kdyby jsme se o tom bavili mezi čtyřma očima a né si to tady psali,ale to je asi jedno.
Já ti strašně moc fandím a moc moc z celého srdce ti přeju aby ti to vyšlo a měla jsi miminko,vím jaké ti je stratit to nejcenější co nosíš pod srdíčkem a nemysli si,že jsem necita,to rozhodně nejsem.
A pokud se cítíš z mé strany uražená ,tak to se omlouvám,nebylo to míněné a ani cílené tě nějak urazit,byli to také zkušenosti s carem a nic víc.
A to,že se mi Vykysalá neomluvila to neřeším.
A diskuze tady kvůli mě nezavrhuj.
Ty se opatruj a Katu držím ti palečky a přeju spousty sil do ketíku.

barrca
7. bře 2009

holky, toto přeci nemá cenu, měly bychom se tu podporovat a předávat si zkušenosti a ne se navzájem rozčilovat ... katu všechny ti přeci držíme moc palce!

Já mám opu za sebou, dělal to Daněk, všichni na sále a vůbec byli strašně příjemní... no mám snad 6 schůdných vajíček (vzali jich 10, ale 4 byla malá), zítra si budu volat, jak to vypadá, tak uvidíme .... pokud se něco uchytí, tak mám v úterý ET ... doufám, že se ti drobečci budou snažit .... 😕 😕

katu, jojo jedou celý víkend, i v neděli tam jsou, ale samozřejmě jen v částečné sestavě a spíš hlavně dopoledne, choděj tam i holky na UTZ a tak ... držím palce všem!!!

milena26
7. bře 2009

ale já vím,že to enmá cenu ☹ ☹ ☹ ☹
a palečky držím taky,ale asi to bylo špatně pochopeno jak jsem už psala.... nebudu se k tomu už vracet nemělo by to ani cenu......já jedu dál a doufám,že Katu to nevzdá a bude sem chodit dál....