Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lenkakubickova
25. čer 2009

Monivo, tak to jsem ráda,že nemám sama kupu takových otázek 😉 😀 ...no právě...taky jsem tu četla,že někdo byl třeba i na neschopence, tak nevím s čím počítat ☹ ...ale asi to v po proberu na té kontrole, musím si to prostě napsat na lísteček a zeptat se! ...injekcí jako takových se nebojím,jen nevím, jestli se to snáší v pohodě, nebo můžou být nějaké nevolnosti nebo tak něco. Protože teď bych si jen tak v práci dovču vzít nemohla ☹

monivo
25. čer 2009

Lenko, IP.....

lenkakubickova
25. čer 2009

Monivo, díky 🙂

anlek
25. čer 2009

Lenko, me nebylo vubec nic, krom toho, ze jsem kazde rano pichla vcelicku, ale mela jsem malinke mnozstvi. Bud 75 nebo 50 jednotek. Ted budu mit 150, ale doufam, ze to bude podobne. Vubec zadne vedlejsi ucinky jsem nemela.

S neschopenkou nevim, pracuju doma na PC, takze ja ji resit nebudu.

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

miluse
25. čer 2009

Tééda, tady se to dneska ale rozjelo 🙂

nely díky, primářka říkala, že prý je to lepší spíš do svalu, takže to břicho nebo stehno, zadek nee. Tak uvidíme kam to dneska ďobnem 🙂

Jinak mám docela slušnou úrodu, vpravo 6 a vlevo 5 folíků 🙂 , v sobotu jdu na další UTZ a v pondělí nejpozději úterý to primářka vidí na OPU. Tý jo a ani nám neříkala, že tam příští týden není, tak jsem zvědavá koho na sále vyfásnem. 😨 Ale oni tam jsou všichni takový příjemný, tak snad bude všechno OK.

My puregon pícháme do břicha, líp si tam nahmátnu špíček 😀 já ho vždycky přidržím a manža píchne, jsme sehraný 😀 a pícháme taky večer, sestra říkala, že je to prý lepší, hlavně na to dodržování toho 24 hodinovýho rozmezí mezi jednotlivými dávkami.

lenkakubickova
25. čer 2009

Anlek: já věřá´ím, že to bude podobné,a že ty injekce nejsou nic děsivýho a zvládneme to v pohodě 🙂 To se docela máš,že děláš z domova,taky by mě to bavilo 😅

Miluse: no tak to je krásná zprávička 😵 😵 Už se těším,až půjdeš na OPU a šup příští týden už budeš mít bojovníčky v bříšku 😵 😵 To musí být docela sranda,když pícháte Puregon s manžou 😀 Fakt moc gratuluju k hezké úrodě folíků!! 🙂

jsem zvědavá,kdo z nás bude další na řadě 🙂

anlek
25. čer 2009

Ja. 😉 Zitra zacinam s pichanim, takze za nejakych 14 dni uz budu doufat, ze se mrnouskove drzi a vydrzi dlouho.

Miluse, kolik embryek budete zavadet? Konzultovali jste to nejak s dr.?

lenkakubickova
25. čer 2009

Anlek,no to je supeeeeer, ze zitra zacinas !!! 😵 😵 Za 14 dni uz urcite budou mrnouskove u tebe v brisku 😉 A kolik si nechate zavest emryjek? My zvazujeme o dvouch,aby byla vetsi jistota,ze se alespon jedno chyti, a kdyz dve, tak to bude aspon doma veselejsi 😀

anlek
25. čer 2009

S nami to dr. jeste vubec neprobirala, ja jsem se smirila uz se dvouma .... Neskacu z toho radosti, mam segry dvojcata (ale mamka se to dozvedela, az kdyz se narodila prvni), tak minimalne se nebala, ze je nedonosi. Nadruhou stranu porad lepsi dve nez zadne. 😉 Takze se necham prekvapit, co navrhne dr. a jak to vubec dopadne. Ale hlavne budu take cekat, co manza na to .... Precejen tohle je rozhodnuti, ktere musi byt nas obou. Kdyby se on postavil hodne razantne proti, tak zavedeme jen jedno a budeme doufat. V sobotu se tetrv vracime z dovci, tak to poresime cestou nebo az doma, ted si ji jeste budeme uzivat.

lenkakubickova
25. čer 2009

Anlek, s nami to taky nikdo neprobiraal,jen vim,ze vetsinou zavadeji 2 a tak to riziko dvojcatek tam je, takze jsem se o tom s manzou bavili,a kdyby se nahodou chytli obe, tak by se nedalo nic delat...ale tak trochu by stacilo jedno zdrave miminko, preci jen ty dve jsou financne narocne a bydlime v 2+kk 49m2, takze by to bylo celkove dost narocny,ale ikdyby,tak by jsem to nejak zvladli 🙂 Bojim se si nechat zavest jen jedno a trnout,jestl se chyti ☹ ...a kde jste na dovoleny?

anlek
25. čer 2009

Ja tuhle otazku nechavam otevrenou, stejne tak ISCI (ale spermiogram mame predpisovy, takze mi to prijde zbytecne), PK, ... Uvidim po konzultaci v utery, treba se uz neco dozvim. Jen se bojim, ze tam porad nebude moje dr., kdyz se o neco bude jednat. 😢 A budu porad chodit po zastupech. Skoda, ze jsme to s ni poradne neprobrali minule.

Na dovce jsme ve Svedsku, je to nase odlozena svatebni cesta.

hypo
25. čer 2009

ahoj holky, vse drzim palce se stimulaci i spokracovanim 🙂
verte ze stimulace je prochazka ruzovou zahradou neni se ceho bat..... ja se taky bala a zodpovedne muzu rici ze ted prozivam horsi veci..... tehu spatne snasim a bleju od rana do vecera, kdyz uz myslim ze je to za mnou je to tu zas 🙂
jinak mi dopomohla dr. vykysala k mimi diky IVF a doufam ze ted uz vse doklepem do konce v poradku 🙂

lenkakubickova
25. čer 2009

A jak je ve Svedsku? Tady nic moc,jen zataženo a prší...ikdyž teď zrovna vylezlo sluníčko 😅 ...taky mě trochu mrzí,ze jsem se svoji dr.neprobrala vsechno, vubec me nenapadlo se ji zeptat,pocitala jsem,ze se ji na vse zeptam ted ten 20.DC pri kontrole....mam z toho zvlastni pocit,ze pujdu k nekomu jinemu ☹

lenkakubickova
25. čer 2009

Hypo: to je potěšující zpráva,že je to procházka růžovou zahradou 😉 🙂 ...držím palečky,ať jste s miminkem oba v pořádku a brzy tě přejdou nevolnosti! 🙂

miluse
25. čer 2009

Anlek, tohle jsme zatím nediskutovali 😨 ale abych pravdu řekla, tak mám docela strach z dvojčat, ještě to musíme probrat s manžou. Ale je tam hodně pro a proti, když se zavedou dvě tak se šance zvyšuje, že se alespoň to jedno uchytí 😨 ale nemusí ani jedno nebo obě. Furt se mi to honí hlavou 😉

Jinak já tu stimulku snáším docela dobře, jen je mi někdy trošku nevolno od žaludku a někdy cítím břicho, že mě tam píchne jako kdybych měla nastydlý vaječníky, ale jinak to jde. A já to pak asi budu řešit neschopenkou, chci si odpočinout, sice nemám moc náročnou práci, ale chci být doma.

Leni, no sranda to je, ale já bych si to asi sama nepíchla, jsem srabík, tak jsem ráda, že se toho ujmul manža a nedělá mu to problémy 🙂

Hypo, ještě furt špatně? 😨 Tak to je mi líto, snad už to brzy přejde a bude vše OK a ty si to těhulkování budeš moc užívat 😉

lenkakubickova
25. čer 2009

Milu: tak to jsi na tom jako já,taky se mi to pořád honí hlavou,jestli jedno nebo dvě...je to docela složitý se správně rozhodnout...přesně jak píšeš ty: když se zavedou dvě tak se šance zvyšuje, že se alespoň to jedno uchytí nebo nemusí ani jedno nebo obě...je to docela zvláštní pocit,aby jsme to nezkoušeli po jednom a nemuseli IVF prodělávat několikrát 😨 To je fajn,že ta stimulka není nic děsivýho 🙂
O té neschopence jsem taky přemýšlela, třeba po ET,ale nevím,jestli bych se doma po celou dobu těhotenství nenudila,pokud dávají nějak nevýhodný vycházky 😕 V práci si to můžu dohodnout třeba na 1/2 úvazku, nebo částečně dělat z domova, tak uvidím,jak to dopadne. Třeba mi bude v těhotenství špatně a budu šťastná,že půjdu na neschopenku 🙂

miluse
25. čer 2009

Leni, no právě. Já zatím počítám s tím, že budu doma na PN max do potvrzení těhu, to je cca 14 dní a pak se uvidí, každopádně do práce budu muset, neb budu muset zaučit novou kolegyni. Ale to se vše uvidí jak to bude pak, třeba by mi taky povolili poloviční úvazek. No uvidíme, nechci předbýhat. Stejně tak jako s dovčou, máme ji naplánovanou na září, tak uvidíme jak to všechno bude a nebude

hypo
25. čer 2009

miluse - uz je to lepsi i kdyz zrovna dnes nemam svuj den ☹ nebleju 5x za den ale jednou za 3 dny..... coz je skoro vyhra

miluse
25. čer 2009

Hypo, no vidíš, takže přeci jen nějaké zlepšeníčko, 😉 bude líp, uvidíš 🙂

monivo
26. čer 2009

Milu, tak to jsou dobré zprávy, tak jen tak dál 😉

Musím říct, že mě taky trochu štve, že v pondělí tam není moje dr., protože jsem si myslela, že se konkrétně na všem dohodneme a i to tak říkala, jenže to netušila, kdy to konkrétně bude. Jen musíme doufat, že nová dr. bude v pohodě a má také zkušenosti (prý přišla z jiného CARu).

lenkakubickova
26. čer 2009

monivo: ahojky 🙂 A ty jdeš k té Langerové taky v pondělí viď? Tak si pak písnem naše dojmy 😉 Doufám,že to bude vše O.K. A přesně jak píšeš,právě,že Vykysalá netušila, kdy budu ten 20DC, tak si to asi neuvědomila, že tam nebude 😖

monivo
26. čer 2009

Ano, také tam jdu v pondělí, pak si napíšem, co a jak 🙂

Dnes jsem byla na trombotickém centru na konzultaci a brali mi krev. Výsledky budu mít za 6týdnů. Víceméně to obnáší to, že mě budou muset sledovat a pak se pravidelně chodí na odběry. Ale to hlavní, co mě štve je, že se začátkem stimulace si budu muset denně píchat nějakou injekci (asi na ředění krve nebo co). Ty injekce mi dají v gennetu. Docela se toho bojím, asi to budou klasické injekce, vůbec nevim, jak já sama si to budu píchat. Mají se spíš píchat ráno, takže fakt bezva, ráno jedna injekce na ředění krve a večer Gonal 😠

lenkakubickova
26. čer 2009

Moni: jasně,už se těším,až se podělíme o zážitky v pondělí a já tam jdu na 11:00, takže ti určo písnu, ještě,než tam půjdeš ty, když tam jdeš až odpoledne 🙂
To mě mrzí,že si budeš píchat ještě další včelku :( ...ale stojí to za to miminko!! Neboj,zvládneš to! Asi to bude náročný,ale jsme ženský a my něco vydržíme!!! 😉 🙂 ...nebo jedině ráno chodit někam k obvoďačce,ať ti to píchne 😕

monivo
26. čer 2009

Ale jo, jasně že to zvládnem 😉 Doufám, že to bude nervozita jen na poprvé a pak to půjde. Hlavně, abych měla po pár dnech vůbec místo, kam to píchat 🙂

monivo
26. čer 2009

Co ty papíry, co jsem ti poslala, bylo ti to k něčemu?

lenkakubickova
26. čer 2009

Moni: snad bude mísočko,kam to píchnout,neboooj 😉 🙂 Jooooa fakt díky za ty papíry,je to tam fakt super popsaný, co všechno nás čeká 🙂

hypo
26. čer 2009

tak jsem se prave vratila z gennetu, dr. vykysala si me nechava az do sestinedeli 🙂 huraaaaa
a prohlidka byla OK, mimi i maminka jsou v poradku 🙂

lenkakubickova
26. čer 2009

Hypo: tak to gratulujuuuuuu 😵 😵 😵 To je super,že si tě tam tak dlouho nechá 🙂

monivo
26. čer 2009

hypo, tak to je fajn, že je vše OK, jen tak dál. Tak teď už jen aby odezněly nevolnosti a mohla sis těhotenství užívat naplno 🙂