Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

hypo
26. čer 2009

presne tak, vcera jsem sice zas mela blici den ale ted budu mit urcite na vikend pokoj 🙂
jen musim vymyslet manzelovi darek k narozeninam ☹

miluse
26. čer 2009

Hypo, tak to gratuluju 😉 To je fajn zprávička.

Mě už od včerejška pobolívá hlava, tak doufám, že je to z těch injekcí, sice dost piju, ale nějak to asi nepomáhá. Ještě že je víkend.

Moni, neboj, ty injekce zvládneš 😉, třeba to bude taky malá jehlička a to půjde samo, uvidíš. 😉

lenkakubickova
26. čer 2009

Hypo: ťak t mas na vikend klid!! 🙂 Já si myslela,jak po prvním trimestru nevolnosti odeznívají...a jak je vidět, tak to asi není jen tak 😕 Snad ti brzy odezní!!! 😉

Miluse: dneska mě od rána třeští hlava jako střep, zřejmě z počasí ☹ Tak kéž by tě to přešlo rychle a nebylo to z těch injekcí! Kdy pícháš poslední v So nebo v Ne? A to tam v So normálně ordinují i dělají OPU a ET?

hypo
26. čer 2009

s tema nevolnostma je to dost individualni, vetsinou prejdou po ukoncenem 3 mesici, me se doooost zmirnili po ukonceni 3 mesice, sestrenka blila do 5 mesice, kamosky neblily vubec..... uvidis jak na tom budes ty 🙂 a drzim palce vsem

miluse
26. čer 2009

Leni, poslední myslím zítra.

JJ, ordinují, o víkendu dělají normoš OPU a ET, jen tyhle nejnutnější zákroky, takže na ten UTZ mě taky vezmou, ráno mi volala sestřička, tak tam máme být na 11. Je tam snad jen 1 doktor, co má službu i na sále. Tak jsem zvědavá kdo tam bude

lenkakubickova
26. čer 2009

tak to je mazec s těma nevolnostma, já co jsem byla 2x těhu, tak mi nic nebylo, doufám,že to bude i teď bez blinkání🙂
To je super,že jsou tami v So!!! Já si zrovna říkala, co když třeba fakt nějaký den vyjde zrovna na So, a že v Po už může být třeba "pozdě" Tak to mám radost 😵 To nám pak písni,kdo tam byl a kdy to vypadá na OPU 🙂

evak99
26. čer 2009

lenko dělají, já byla na et v sobotu kolem 14h... 🙂

lenkakubickova
26. čer 2009

Evi: no tak to je super 🙂 Držím palečky,ať vám to dobře dopadne!!! 😉 🙂

miluse
27. čer 2009

ahojky, tak se hlásím po kontrolním UTZ, dneska tam měli docela frmol na to že je sobota. OPU bude až ve čtvrtek, Daňkovi se ještě nezdála velikost folikulů, tak mi zvýšil dávky puregonu ze 150 na 200 jednotek a ve čtvrtek ráno máme nástup 😉

lenkakubickova
27. čer 2009

Miluse: supeeer!! Gratuluju,že jdete ve Čt na OPU 😵 😵 Ve čtvrtek budu moc držet palce!!!! 😉 🙂

anlek
28. čer 2009

Ahoj,

tak uz jsme konecne doma.

Hypo, take si myslim, ze stimulace je prochazka ruzovym sadem, oproti cekani na vysledek, jestli se to povedlo nebo ne. Ja myslim, ze tobe muze byt zle i z tech leku, co mas navic. Ale urcite to jednou skonci. Hlavne to miminko za to stoji. 😉

Miluse, ve Svedsku bylo krasne. Vsak to byla nase svatebni cesta. 😵 Teploty byly nizsi, ale celou dobu svitilo slunicko. Dokonce jsem se jednou koupala v mori, pak jsme na netu nasli, ze melo 15 stupnu. Kolikaty den budes mit OPU?

Monivo, vim, ze je otrava pichat dalsi injekci na redeni krve (zvlaste, kdyz te to bude zrejme cekat cele tehu), ale porad lepsi nez mit zamlklinku. To zvladnes.

Dvojcata, jeste jsem procitala znovu ty papiry, co jsme dostali. A tam je napsano, ze se zavadi 1-3 embrya, podle embryloga s prihlednutim k prani paru. Takze to asi take trochu necham na embrylogovi, on embryjka uvidi, tak bude davat nejake doporuceni. Me vic nez financni stranka (protoze stejne planujeme dve deti, tak je jedno jestli najednou nebo postupne), tak spis desi ten prvni rok, kdy placou obe dve naraz, pokadene jsou obe dve naraz, hlad maji obe dve naraz, ... . A to nemluvim o tom, ze dvojcata se caso rodi drvi. Proste ze to bude narocne a casto jim nebudu moci dat to, co bych dala mono diteti. Ale zas by si hezky spolu vyhrali. Proste si uvedomuju negativa i pozitiva.

Ja zatim snasim stimulaci uplne bez problemu, ale mam za sebou jen 2 vcelicky, dneska me ceka treti. Horsi je, ze jsem od vcerejska nemocna, mam nejakou virozu - kaslu, smrkam, boli me v krku a mam teplotu. Takze nevim, jak pujde dohromady viroza a IVF. Zitra to budu muset nejak resit. 😢 Asi nemate zkusenost, s virozou a IVF, ze?

miluse
28. čer 2009

Ahojky Anleku,

na OPU jdu 14 DC, mám delší cykly, tak proto, jinak mi to po prvním UTZ primářka naplánovala na 12 DC, ale včera se to Daňkovi ještě nezdálo.

Jinak o těch dvojčátkách, nevím jestli jsem to psala sem, ale docela mám z nich fakt strach, a za jedno i z toho že máme pidi byteček, vím, vždycky se to nějak zvládne, ale přesně jak píšeš, ten první rok je záhul a když mi vyprávěl soused, co mají 2 holčičky, že jeho manželka se pořádně vyspala až někdy po 4 měsících, kdy si je s babičkou vzali na delší procházku, tak jsem si říkala, že je to teda mazec. To pak maminka fakt vypadá jak chodící zombie 😅 , ale vždycky se to dá zvládnout. Když jsme se o tom bavili s manžou, tak říkal, že necháme zavést 2 a holt uvidíme jak se chytnou.

Anleku, to je mi líto s tou virozou, bohužel zkušenost s tím nemám. Tak pij hodně čajů a popř. na noc si vezmi paralen, to by snad moc uškodit nemělo.

Já zvládám stimulku taky celkem fajn, ale jak už se to blíží ke konci, tak břicho celkem dost cítím, ono těch 11 folíků, plus možná nějaké menší, se někde projevit musí. 😎

hypo
28. čer 2009

ahojky holky........ tak jsem se byla v patek zaregistrovat v porodnici v podoli a jeste jsem zvadla navstevu gennetu...
dr. vykysala si me nechava v peci az do sestinedeli takze paradicka 🙂 nemusim schanet gyndare 🙂
udelala mi zakl. vysetreni, cytologii, UTZ a prcek je OK 🙂 pak tehu. poradna tam me jen zvazili a zmerili tlak, moc jsem zapomela tak bez vysledku, priste to napravim 🙂

lenkakubickova
29. čer 2009

Hypo: to jsou samé krásné zprávy 🙂

Anlek: dneska jdu do Gennetu,tak se ti zeptám, jak to je s virozou 🙂 Samotnou mě to zajímá,protože při tomhlepočasí člověk fakt neví ☹ Je paráda,že vám to ve Svedsku vyslo, chtěla bych se tam jednou moooc podívat,ale pořád jsou nějak důležitější věci 😅

Miluse: to je skvělý,že stimulku takhle dobře zvládáš 🙂 Je fakt,že to s bříškem čtu hodně,že je nafouklé, ale aspoň si zvykneš,až tam bude miminko skovaný, tak budeš mít taky takovej pupíček 😉 😵

holky,jak to tu píšete i Anlek i Miluse, přesně tak hedáme pozitiva a negativa a pořád nejsme scopni se orozhodnout, bojíme se,že zavedeme jedno a nevyjde to a budeme muset znovu, a co když to pak nevyjde ani na podruhé? 😕 Při zavedení 2 je prostě šance větší... A c když se chytí obě? Budu mít to srdce to jedno nechat zrevidovat??? ☹ ....docela mě mrzí,že nad tím člověk musí takhle přemýšlet 😢 Jak píšeš Milu, máme malý byteček a hlavně naprosto normání příjem a hypo, takže máme hlavně obavy z financí, že to prostě neutáhneme,protože máš vše rovnou 2x najednou! Snad se nějak rozhoupeme,je to těžký...taky bych brala 2 děti,tak jako tak,ale po sobě,kd můžou některé věci dědit a e to druhé už odrostlejší. Ale my když teď budem mít jedno,tak už do druhého nepůjdeme, tak fakt nevíme....noo,musíme to nějak fakt rozlousknout. Dneska si jdu pro injekci na vyvolání a na kontrolní utz 20.DC, tak snad bude vše v pořádku a bez cysty!!!!!

anlek
29. čer 2009

Ahoj,

rano jsem byla u prakticke doktorky a dohodli jsme se, ze si skocim na odbery. Pokud je to viroza, tak do pristiho pondelka, kdy tak nejak nejdrive ocekavam OPU, bych mela byt uz ok. Pokud by to bylo bakterialni, tak se to pozna z KO a resili bychom to dal. Ale citim se dneska zas o trochu lip nez vcera, tak to snad pujde.

Rano jsem byla na tech odberech a normalne se jim to nepovedlo na prvni pokus. Sestricka me napichla a skoro nic neteklo, zkousela ruku rozmasirovat, ale zrejme mi tam udelala jen modrinu. 😠

Jinak uz po trech vcelickach citim jeden vajecnik, ale jen kdyz kaslu. 😀 Ono kaslu docela dost, jinak o nem nevim. Tak z toho mam docela dobry pocit, ze se neco deje.

K tem dvojcatum, nase oblibene tema. 😀 My nechame zavest dve, tri urcite ne. Na redukci bych nesla. Kdyz uz se to povede, tak bych nedokazala rict, ze nechci jedno zdrave miminko. A dve budeme muset zvladnout. 😉 A kdyz se chytne ze dvou jen jedno, tak take neni spatne. Jinak s temi financemi, ono to neni uplne, ze dvojcata jsou 2x tolik, co jedno. Predstavte si, ze byste meli jedno miminko letni a jedno zimni, tak budete stejne muset kupovat minimalne obleceni jinak. A myslim, ze rada veci se da zdedit po kamaradech, popripade koupit levne na ruznych internetovych bazarcich.

lenkakubickova
29. čer 2009

Anlek ahoj 🙂
Tak to je super,že tě to přechází, tak to určitě OPU zvládneš!!! 😉 To s tou krví se mi stalo a sestřička mi doporučila,že když půjdu příště na krev,ať 100% vypiju nejdřív alespoň 3 nebo 4dcl vody, tak kdyby náhodou někdy, tak rada do budoucna 🙂
To je skvělý,že cítíš,jak vaječníky reagují, mám radost,když to tak čtu,že ta stimulka fakt nic není 😵 🙂

k těm dvojčátkům máš holka asi pravdu,jen je to ten zmatek v hlavě a strach z něčeho neznámého 🙂 A co se týče oblečení,tak já už teď mám slušnou zásobičku a vše mám jen bazarové a je to jako nové,takže toho se fakt nebojím, spíš jsem měla obavy,až půjdou do školy a tak,ale je fakt,že to už se snad nějak zvládne a věřím,že babičky v rámci možostí nějak taky pomůžou 🙂 Já se vždycky na dvojčátka těšila,abych je měla najednou měli k sobě blízko....a přitompanuje někde uvnitř takový zvláštní strach. Ale cooo,asi jak říkáš, zavedem 2 a necháme to osudu. A budeme šťastní i za jedno zdravé miminko 🙂 Jsem ráda,že ty obavy nemám jediná. Jen mi přijde škoda,proč maminky, které mají dvojčátka nejsou aspoň trochu zvýhodněné aspoň na té mateřské dovolené

anlek
29. čer 2009

Vis me, prijde, ze o dvojcatkach premyslime jen kvuli tomu, ze mame trochu moznost to ovlivnit. Kdybychom neabsolvovali IVF, tak nas ani nenapadne resit, jestli dvojcata ano nebo ne. Proste bychom brali, co prijde. Takhle mame pocit, ze to muzeme ovlivnit a proto premyslime. Ale ikdyz zavedou jedno embryjko, tak z nej muzou byt jednovajecny dvojcata. Proste to necham osudu. Jedine, co jsem se zarekla, ze si necham zavest dve jen v pripade, ze berem i dvojcata. Docela me dostala holcina na jedne IVF diskuzi, ktera si nechala zavest dve embryjka, obe se chytli, obe vypaly zdrave a ona sla na redukci. Protoze se ji to v hlave rozlezelo, ze vlastne dvojcata nechce. ☹ Proste kdyz jsou zdrave, tak uz podle me neni cas resit redukci. A s temi financemi, holt se bude muset nekdy vic planovat, aby penizky byli na nejakou akci, ale to musi delat vetsina rodin. Malokdo ma vylozene na rozhazovani. A porad kdyz se bojis, ze neuplatite skolni akce, tak jaky je rozdil mezi dvema detmi v prvni tride a jednim v prvni tride a jednim v druhe (popripade treti), take jim musit ruzne zajezdy, krouzky, .... zaplatit. Takze strach pryc i dvojcata zvladnem.

hypo
29. čer 2009

holky ja musim rici ze nas prijem neni taky zadna slava (mimochodem skoro od zacatku stimulace jsem doma a samozrejme nemocenska jeste nedorazila) a bydlime v pronajatem 2+kk, proste zadna vyhra
o dvojcatech (nebo zavedeni 2 embryi jsem ani moc nepremyslela) zvysuje to predpoklad ze to vyjde a ja se moc bala ze to nevyjde...... pak nastaly komplikace s OHSS a nevedeli jestli ty dva zavest nebo ne, nakonec to odsouhlasili a chytli se obe a nakonec se nam jeste rozdelili na tri to byl asi nejvetsi sok 🙂
po pravde rychle jsem si zvykla na to ze budem mit dvojcata a hledala v tom jen ty pozitiva vubec jsem si nepripoustela nic jineho a nakonec nam zustal jeden prcek a me to prislo samozrejme lito..... ale casem jsem jsem zjistila ze se dooost ulevilo manzelovi ktery obavy dooost skryval 🙂 asi je praktictejsi nez ja 🙂
rozhodnuti je na kazdem a je to urco tezke ale preju vam aby to vyslo hned napoprve 😀

monivo
29. čer 2009

Přesně jak říký hypo, beru to tak, že dvě zvyšují šanci na úspěch. Já bych ráda, aby se zadařilo napoprvé a je mi jedno, jestli jedno nebo dvě. Já osobně bych ráda rovnou dvě, protože podle slov androloga se manžův spermiogram bude spíše zhoršovat než zlepšovat, takže dokud je to ještě jakžtakž, tak ať máme děti za sebou teď a pak už nějaký plození nemusíme řešit. Každopádně se po prvním pokusu chystáme na zmražení sperma a to až do té doby, než budu vědět, že už máme tolik dětí, kolik chceme a už tedy zmražené nepotřebujeme. Bereme to jako pojistku (doporučil nám to androlog).

Lenko, jak jsi dopadla? Já do gennetu vyrážím asi za hoďku.

dracekmracek
29. čer 2009

Ahoj holky,jdu vás jen v rychlosti pozdravit.

Hypo to jsem moc ráda že si tě Lenka nechá,tak snad se tam taky už potkáme🙂

Leničko já nevylejzala tak nemám ani kredit,teď se starám o maminku tak se ozvu,píšu z netu od nich ten náš pořád nejde 🙄

monivo
29. čer 2009

Ahoj Katuš, taky tě zdravíme. Jak se máš? Vše je v pořádku?

dracekmracek
29. čer 2009

Ahoj mon,docela to jde,jen mě zlobí ta pánev ale dá se to vydržet,dneska je tam pěkně hnusně dusno fuj. 😝

bohužel nemůžu ani přidat fotky Lukáška,tak snad tenhle týden....

a jak u tebe?

ivomal
29. čer 2009

Ahojky Katuško, jak se máš? Co malej, roste? 🙂 😉

dracekmracek
29. čer 2009

ale ale kdopak to tu těhulí? 😵 tak moc gratuluju 😵 😵 😵 😵

malej roste jako z vody 😀 Lenka mi vyfotila oči 😀 fakt hororový fotky 😀

ivomal
29. čer 2009

No jo, už je to tak, stal se malý zázrak těsně před laparoskopií 😀 Jdeme k Lence na první utz, sestřička mě objednala na příští čtvrtek, tak trnu, ať tam něco najde.........děkuji 😉

nelynka
29. čer 2009

ahojte

katus si sa neozvala za ten utros ☹

monivo
29. čer 2009

Tak až přidáš nové fotečky, tak dej vědít 🙂

Já jdu za chvíli do gennetu na kontrolu 21DC a od dalšího cyklu by mi měla začít stimulka. A jsem objednaná k nové dr. Langerové (ostatní tam nejsou), tak jsem na ni zvědavá.

Ani se mi tam nechce, venku je opravdu jak v prádelně a my máme v kanceláři pěkně vychlazeno klimoškou 🙂

anlek
29. čer 2009

Tak se pochlubim, jak uzasnou mam praktickou dr. Rano jsem u ni byla, jestli mam jit teda na odbery na predoperacni nebo co, kdyz jsem nachcipana. A ona rikala, at jdu na odbery a ted mi volala, ze podle krve, to rozhodne neni bakterialni. A ze urcite budu do pristiho tydne fit. A ze mi vola, abych do stredy nebyla nervozni, jak na tom jsem. 😵 Ani jsem nevedela, ze ma na me mobil. 😀

lenkakubickova
29. čer 2009

Moni,já tu mám frmol a dorazila jsem až okolo 14.00 do práce 😠 Čekala jsem tam 2 hodiny!!! le jinak doktorka super,moc příjemná 🙂 Ale tím,že mám dlouhé cykly,tak mám do 13. ještě počkat,jestli nedorazí MS sama ☹ A pak mi eventuelně píchne Agolutin. ...to mě jen zarazilo,že Dr. Vykysalá říkala,že mi ho ten 20DC prostě dá a hotovo. A tahle říkala,že je zbytečně brzy,no tak hold musím ještě chvíli vydržet... 🙂

dracekmracek
29. čer 2009

Leničkoooooooooooooooooooooooooooooo

nelynko já vím,já už ho neberu totiž,a neměla jsem na tebe číslo a doma nám nefunguje internet 😔