Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
10. črc 2009

Zdepros, ja byla na OPU v utery. A sice mi nic moc neni, ale ve sve kuzi se necitim (ted jsem se vratila z Tesca v Letnanech - jela jsem metrem, autobusem). Jsem daleko vic unavena, brisko porad trosku citim, zvlaste kdyz dlouho nekde stojim nebo jdu rychleji a dal. Ja bych hlasovala, nechat si dat neschopenku minimalne na tyden od OPU (to bys mela stihnout i s ET), navic kdyz jsi doma, tak muzes delat presne to, na co se citis. 😉 Aspon muj nazor je, ze ted mam byt, co nejvic vklidu (hlavne psychickem) a nechat telicko, at rika, co mu dela dobre.

Jinak, protoze jsem se bala OHSS, tak se vazim denne a od OPU mam o kilo min. 😵 Takze me se asi zatim vyhnul.

zdepros
10. črc 2009

anlek, asi je opravdu lepší zůstat doma v klidu, co OHSS znamená?

anlek
10. črc 2009

OHSS je hyperstimulacni syndrom. Proste, ze jsou prestimulovane vajicniky. Nekdo k tomu ma vic predpoklady, nekdo min. Dulezite je hodne pit, popripade, ze se projevi, tak jist bilkoviny.

miluse
10. črc 2009

Mon, já měla OPU 12 DC, ono i záleží asi jak máš dlouhý cykly, já se furt na to ptala, že když mám delší cykly jestli to s tím nějak souvisí a Brandejská, že ne, že si to samy nastimulují, když jsem byla na první kontrole ve čtvrtek tak říkala, že OPU vidí na úterý a když jsem pak byla na UTZ v sobotu u Daňka, tak ten rozhodl až že to bude čtvrtek a ptal se mě jak dlouhý mám cykly, tak jsem usoudila, že to na to vliv taky má

OHSS je hyperstimulační syndrom

lenkakubickova
10. črc 2009

holky,já když nad tím tak přemýšlím,tak mně Dr. doporučovala neschopenku aspoň týden od OPU,ale copak si jde vzít týden dovču,když teď je člověk první 3 dny doma zadarmo a pak to platí firma?? 😠 ...tak si asi vezmu dovolenou, nebo jedině si vzít třeba jak jste tu psali fakt jen 2 dny dovču a když by byl člověk O.K. tak jít do práce...nebo si vzít rovnou 3 týdnu nemocenskou do prokázání těhu,ale dá vám tu neschopenku někdo??? 😕

lenkakubickova
10. črc 2009

Milu: no,jsem děsně zvědavá,kdy půjdu na OPU,kolikátý den cyklu,protože mývám cykly dooost různé,jednou po 45 dnech,pak po 38,nebo i po 54 dnech 😅 ...teď jsem 33 a samo,že MS stále nic 😝

anlek
10. črc 2009

Ja nevim, jestli, jak mas dlouhy cyklus ma na to takovy vliv. Me se Danek take ptal, ale vic se ridil ultrazvuky, co tam nameril. Je mozny, ze u nekoho, ty hormony neovlivni cyklus uplne, ale u me asi jo. Ja normalne ovulaci nemam, mam malo toho hormonu, co se picha. Spis si mysli, ze se to odviji od toho, jak reagujes na leky. Treba u me uz vyhrozoval OPU v sobotu, pokud nebudu reagovat dobre na orgalutran, ale zrejme jsem na nej reagovala hezky, kdyz nakonec i z pondelka udelal utery. 😉 Nechala bych to plne na dr. a ultrazvuku.

anlek
10. črc 2009

Lenko, co ja vim, tak mas narok na 4 tydny neschopenky kolem IVF. 😉 Klidne bych si ji vzala, pokud by to neznamelo velke financni problemy. Ja porar rikam, na stimulaci jsem reagovala super, OPU jsem prezila krasne, ale myslim, ze my ted svedci, ze se setrim.

miluse
10. črc 2009

Anlek, je to možný, jen píšu jak jsem to měla já. primářka vyhrožovala pondělkem nebo úterkem a Daněk rozhodl že až ve čtvrtek. Ale určo se to odvíjí od toho jak na ty léky reaguješ a jak ti rostou folíci 😉

Leni, neboj, oni ti to upravěj tak aby to vyhovovalo jak tobě tak jim 😉

hypo
10. črc 2009

MS na OPU vliv nema spis jak reagujes na leky 🙂 ja mela nepravidelne MS spis jsem MS nemela vubec dokud me nedostali do pece v gennetu a nenacpaly hormaony 🙂
opu je podle toho jak rychle a jak dozrovaji vajicka proto ty stale kontroly UTZ

monivo
10. črc 2009

Taky mám delší cykly, ale s duphastonem to mám už pravidelně. Jsem zvědavá na pondělek, aspoň se dozvim, zda už je něco znát, jestli si to nějak blbě nepíchám 😅 Zatim jsem v pohodě, akorát se cítím trochu unaveně, že bych nemusela sport nebo nějaké velké tůry.

Před OPU by měla být u chlapa abstinence cca 3-5dní, že? Asi je to stejně, jako když se jde na spg.

lenkakubickova
10. črc 2009

je fakt,že proto dávají ty léky a snad budou reagovat v pohodě 🙂 Když čtu,že Hypo neměla pomalu MS vůbec a Anlek ovulku a přitom máte edna miminko v bříšku a druhá krásné miminka ve "zkumavce" 😉 😵 😵 Já ani nevím,jak teď mám ovulku,dřív mi fungovala bazální teplota a teď jdou teploty absolutně mimo 😅 Ale, jak mi Dr. minule řekla,že se máme o víkendu snažit,že mám krásný folík na levé straně,tak mě tam normálně bodalo,tak asi ovulka byla a snaženíčko taky 😉 🙂

lenkakubickova
10. črc 2009

Moni: mně dřív dávali Proveru na úpravu cyklu a docea jsem po ní pěkně ztloustla a bolela mě po ní hlava 😠 Takže jsem jí musela přesat brát a teď mám jen kila navíc a cyklus stejně rozházenej 😠 ...ale to neva, v Gennetu pomůžou 🙂

Myslím,že by tam ta abstinence měla být stejná jako před spg. 🙂

hypo
10. črc 2009

abstinence 3-5 dni
ja MS nemela protoze jsem nemela ovulaci, mam PCO
nezraly mi vajicka, nerostly folici a tim padem nebyla MS nebot se netvorila sliznice 🙂 a vse dali dohromady v gennetu a prcek je v pupku 🙂

lenkakubickova
10. črc 2009

hypo: to jo supeeeer!!! Mám z toho radost,když vidím,jak ti i jiným pomohli Dr. 😵 😵 A co prcek? Máš nějaké pocity,že ho cítíš? A necháte si říct,jestli čekáte holčičku nebo chlapečka? 🙂

anlek
10. črc 2009

Leni, aspon co zatim vim o IVF, tak je to asi 2. nejjednodussi problem, co mam ja. Jako prvni bych rekla, ze jsou chybejici vejcovody. Me jen naladujou hormonem, co mi chybi. Sice mi ho daji hodne, aby byla jistota, ze bude dost foliku, aby na konci bylo to spravne embryjko, co je se transferuje. Jedina skoda je, ze se jim nepovedlo me spravne nastimuloval pri IUI. ☹ Ale primarka mi vysvetlila, ze je hrozne slozite natitrovat takove mnozsti IU, aby byl jeden az dva folici. Chlap ma naprosto super spermiogram.

Myslim, ze v Gennetu maji hodne citlivy pristup a kazda z nas ma jine davkovani, snazi se ho udelal na miru, pri ultrazvucich dr. Danek to vzdycky dvakrat pocital, jak a co pichat a bylo videt, ze premysli, co bude pro me nejlepsi. Ale pak mu utekl utrogestan. 😀 Kdyz obcas ctu, co se deje v jinych CARech, tak jsem fakt rada, ze chodim do Gennetu.

Bazalni teploty nemerim uz ze zasady, hrozne me to stresovalo. 😅

miluse
10. črc 2009

Jsou tam prostě machři 😀

hypo
10. črc 2009

od te doby co nezvracim tak ani nevim ze jsem tehu..... bohuzel ☹ cekam na pohyby aby se clovek srovnal s tim ze se neco doopravdy deje 🙂
pohlavi chceme vedet ale na to si asi jeste pockame 🙂 pokud bude prcek dobre natocen a vystavi se nam tak by jsme to mohl vedet 20.7. kdyz jdu na screening do gennetu

anlek
10. črc 2009

Hypo, uzivej si, ze se citis netehotne. 😉 Az budes porad okopavana zevnitr, tak jeste budes rada vzpominat. Urcite se ti v brise neco deje - roste miminko. 😉 Juuuu vy uz brzo budete vedet, co cekate.

hypo
10. črc 2009

vlastne porad me dooost boli prsa tak to je jeden s priznaku ze jsem tehu 🙂 taky mi pekne natekly a to hned jak jsem zjitila ze tehu jsem, nechci to videt po porodu to je to pry nejhorsi 🙂

lenkakubickova
10. črc 2009

jojo,je to fakt,že nám to udělají na míru a je to! Jsou to fakt machři 🙂 Mně teda chybí jeden vejcovod,ale to není nic hrozného, pořád mám ještě ten druhej 🙂

holky a nevíte jak je to brané s tím,že pojišťovna platí 3 cykly IVF? Co je jeden cyklus IVF? Já to chápu,že jeden cyklus je považovaný pouze ten cyklus se stimulací. Kdyby pak byl transfer ze zmražených embryjek,tak to není další cyklus,že jo? 😕 😅

hypo: jasně,ono je na pohyby brzy, co mám teď samou těhulku (poprvé těhotné) okolo sebe,tak to cítí tak v 18tt nejdřív, spíš okolo19-20tt 🙂 Ale co jedna kamarádka byla těhu po druhé,tak cítila pohyby dřív, je to u každé jinak. No,tak to jsem zvědavá,koho pak máš v bříšku,jestli bude mít prcek pipinku nebo pindíka 😅 😀 Je super,že si tě nechali v Gennetu do šestinedělí!!! 😵

anlek
10. črc 2009

Bud rada, ze az kdyz jsi zjistila, ze jsi tehu .... Me hned na zacatku stimulace. 😕 Chudak manza, parkrat dostal vynadano, ze nema osahavat, ze to boli. 😀

hypo
10. črc 2009

jo to me bolely taky ale tak nejak hlavne bradavky
ted se mi zda ze se prsa roztrhnou nebo explodujou a v noci nemuzu usnout..... klido by to mohlo uz sorestat bych se nezlobila 🙂
me dr. rekla ze prvorodicky tak kolem 19tt-20tt citi pohyby a druhorodicky drive kolem 18tt

anlek
10. črc 2009

Pojistovna hradi 3x IVF cyklus (stimulaci do 2250 IU, odber vajicek, kultivaci (2-3 dny), ET), po 4. ti hradi jen leky. Doufam, ze jsem to nejak nezvrtala.

KET - ty zamrazeny nehradi pojistovna vubec, v Gennetu stoji 5200 Kc, ale pokud to dobre chapu, tak pojistovna u nej hradi leky (kdyz je potreba neco na podporu sliznice predem, a pak snad i utrogestan).

monivo
10. črc 2009

Tak to mě tak nějak pobolívá všechno, něco jako když na vás leze nějaká viróza, ale v menším rozsahu. Cítím se rozlámaně.

Jinak já do gennetu přišla s tím, že už na cyklus beru Duphaston. A kromě imunologie, genetiky a hormon.profilu mi dr. nic nezjišťovala, jestli všechno jinak funguje jak má (ovulka apod.), takže vůbe nevim. Doufám, že to není na škodu, že se něco nepřehlédlo, co by mohlo zabránit pozitivnímu výsledku. Takže poté, co jsem měli všechna tahle vyšetření jsme šli do IVF. Takže asi hodně hladký a rychlý průběh.

hypo
10. črc 2009

tak me pronzmenu nedeli zadne vysetreni jen horm. profil a utz, hned prvni navstevu jsem vyfasla clostilbegyt na cyklus a parkrat jsme zkouseli sami doma s ovulkou vyvolanou praskama a pregnylem (injekci) a nepodarilo se
tak jsem sla rovnou na IVF nac taky jineho cekat ze 🙂 IUI nam ani nebylo doporuceno prave kvuli memu PCO a male sance uspesnosti

zdepros
10. črc 2009

taky mi v Gennetu neděli žádné vyšetřní jen jsembyla na laparce, ale jak je to s ovulacínevím, proběhli 2IUI a když jsem měla jít na třetí tak při ultrazvuku mi dr. řekl že asi tento měsím ovulaci nemám, tak jsem z toho byla trochu mimo

lenkakubickova
10. črc 2009

Anlek: tobě se i při stimulce nalili prsa 😕 já vím,jak to bolí,kdž mám před MS...hrůůůza 😝 to se mě manža taky nemůže ani dotknout 😅

Moni: neboooj,nic se nepřehlédlo, určo udělali, co bylo třeba 😉 🙂 Počkej za chvíli budeš mít bobánky v bříšku 😉 🙂 Takže stimulka a chození do práce žádný problém? 🙂

já pokud nepočítám to,že jsme 3 měsíce čekali,jestli se zlepší manželovi spermijky, tak to šlo opravdu rychle a teď kdybych nečekala na MS, tak to fakt frčí 🙂

lenkakubickova
10. črc 2009

Zdepros: to není nic neobvyklého,že není ovulka, občas se to stává normálně, že někdy je prostě cyklus bez ovulky 🙂

monivo
10. črc 2009

Tak to nám řekli, že se ani doma moc snažit nemusíme, že s naším spg nemám šanci 😅 A řekla bych, že se manžovi ulevilo, protože do té doby jsem ho vždy kolem předpokládané ovulace obtěžovala 😵