Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
13. srp 2009

Barrco, to si vubec nepripoustej. Pozitivni mysleni dela hrozne moc. 😉 Jen premyslej, jestli radsi jedno nebo dve. 😀

anlek
13. srp 2009

No ja jsem podle te tabulky si tu na konikovi zadala termin porodu, uz ani nevim, co presne se tu zadavalo. 😀

Zdepros, znas ten figl, ze kdyz jsi 6+3, tak jsi 7tt? Me to prislo nejdriv hrozne divne. Ale je to logicke. Protoze Prvni den MS je 0+0 a pak jdes az do 0+6, ale reknes jsem v prvnim tydnu. Vlastne to cislo pred plus rika ukoncene tydny.

anlek
13. srp 2009

Hypo, krasne brisko. Takove decenmtni. 😉

zdepros
13. srp 2009

tak z toho jsem teda jelen 😀

hypo
13. srp 2009

taky jsem zatim pribrala jen 5 kg 🙂 v patem mesici 🙂
ale muzu rici ze uz i toto decentni brisko je nekdy dost na prekazku uz vcera mi delalo problemy si ostrihat nehty na nohou 🙂

anlek
13. srp 2009

Zdepros, zamotala jsem to jeste vic? 😖 Tak jeste zkusim jiny priklad, reknes v prvnim roce zivota a myslis tim od narozeni do prvnich narozenin. Tak tak je to i s pocitanim tydnu. Reknes jsem v 8. tydnu, tj. 7 jich mas uz ukoncenych (to je 7+neco) a pak k tomu mas dny toho osmeho tydne.

Jinak rada bych aktualizovala tabulku, prosim nahlaste mi dalsi kontroly, at vime, kdy komu drzet palecky. 😉 A vsechno podstatne.

anlek
13. srp 2009

Hypo, vsak ti bylo docela dlouho zle, co si pamatuju. 😉 Aspon budes krasne stihla maminka po porodu. A jinak k cemu jsou manzelove? 😀

barrca
13. srp 2009

Anlek, to já mám jasné, že chci dvě 😀 Aktualizaci ti pošlu do IP.

handikpindik
13. srp 2009

Ahojky holky, můžete mi prosím poradit? S manželem se přes rok snažíme o miminko, ale pořád se nám nedaří. Po vysazení antikoncepce mám rozházenou MS, takže mi dal doktor Proveru a jelikož jsem menstruovala i v době kdy jsem jí užívala, dal mi k tomu Norethisteron, jenže MS chodí tak nějak nepravidelně pořád a já prakticky ani nevím jestli ovuluju, na což mi pan doktor odvětil, že nemám řešit a když se do konce prázdnin nezadaří, půjdu na testy k Apolináři. Všechny máte určitě tyhle testy za sebou, ale já nevím jaké testy to jou, poradíte mi prosím, abych byla v obraze? Moc děkuju Hanka

hypo
13. srp 2009

jojo zle mi bylo vic jak 3 mesice, radeji na to nevzpominat 🙂

anlek
13. srp 2009

Ja bych rekla, ze s takhle rozhazenym cyklem jsi jasny adept na hormonalni profil. Jsou to jen odbery krve (u me jim dokonce stacil jen jeden, protoze z nej uz bylo jasne, ze ani ten druhy v prubehu cyklu nemuze dopadnout jinak nez spatne). Vetsinou se nabira krev 2. den MS cyklu. A pak jeste jednou, ale to ja nevim, neb to mi uz nedelali. Jinak pokud te dr. bude posilat do CARu, tak si muzes vybrat, ktery. U Apolinare je jeden, my tu jsme z Gennetu. To je na tobe. Myslim, ze je dobre si nejdriv najit nejake informace, abys vedela, ktery CAR ti bude sedet.

handikpindik
13. srp 2009

Jsem asi vážně tupá, ale vysvětli mi co je to CAR 😖
Moc děkuju z info, aspoň už vím co se mnou budou provádět. Když tak slyším chválu na ten Gennet, tak bych šla mezi vás a pak mám dobré reference na Gest. Každopádně nevím co se mnou dr. zamýšlí.
Bude to ode mě znít možná hnusně, ale jsem ráda, že v tom nejsem sama a můžu se o to s někým podělit. Doma pořád poslouchám jak to bude dobrý a že se to povede, ale neni tam nikdo kdo by mi porozumněl, protože všem v mém okolí šlo otěhotnět "na první pokus". Vím, že rok neni žádná doba a když si přečtu příspěvky některých snažilek tak mi až zamrazí jak dlouho se snaží, ale chtěli pro to už něco podniknout a přijde mi, že tenhle postup, který zvolil můj doktor neni zrovna šťastný. Myslím s těmi prášky, hlavně mi je předepsal teprve před třemi měsíci, takže třičtvrtě roku jsem měla v MS hokej, ne že bych ho teda teď neměla 😝

anlek
13. srp 2009

CAR - centrum asistovane reprodukce. V Praze jsou tri statni Apolinar, Podoli, Motol. Asi by mohly byt cenove vyhodnejsi, doplatky jsou tam budou mensi. Ale aspon v Motole a u Apolinare maji pres prazdniny prazdniny. O Podoli nevim. Coz me osobne by dost vadilo. A pak je v Praze hromada soukromych, ty asi nezvladnu vyjmenovat vsechny. Kdyz se podivat tady na konikovi, tak kazdy CAR tu ma snad nejakou diskuzi. Muzes se zkusit poptat na diskuzich, jak jsou tam holky spokojene a vetsinou se dozvis, ze tem, kterym tam k miminku pomohli jsou spokojene. Ty ktere prechazely od nekud nekam, tak vetsinou ti reknou, ze v tom odkud odchazely nebyly spokojene. Asi nejde rict jendoznacne, ktery CAR je lepsi nez jiny. Ale sama za sebe se obcas divim, co se v nekterych deje. 😀

pet.s
13. srp 2009

leni koukala jsem do alba na čárku...takhle jse ji měla taky..velká gratulace...až mi hrkly slzy do očí... 😀
Já byla na krvy ráno kolem 8 a kolem 14 volala pro výsledky. Zítra ve 14.15 maximálně 14.30 nakouknu. Doufám Leni, že tu bude hoooodně velká hodnota. Nebo prasknu zvědavostí 😀

lenkakubickova
13. srp 2009

Anlek: ono to počítá nějak divně, já taky jinde mám TP 22-24.dubna 😅 Na kobyle to počítá samo,podle poslední MS Tak 😕 jsem na to zítřejší HCG zvědavá 😵 😵 Dám hned vědět.

Raduš: nebooooooooj,nic nám nezkazíš,my tě nakazíme 😉 😀 😀 😀 Jinak chodím normoš do práce,je to tu v pohodě,akorát je mi tak nějak blivno 😅 , ale to se dá vydržet 😉 🙂 Takže, pokud nebudu mít fakt nějaké bolesti,nebo potíže,budu normálně chodit do práce 🙂

KAFE: ten termín nějak potvrdíme,já taky souhlasím s 24.8. a časově bych to viděla nejlíp taky mezi 16:30-17:00 a hlavně musíme vymyslet kde!!! 😀 😀 Z jakých částí Prahy jste,nebo kde děláte?? Mně je to celkem jedno,kam dojedu 🙂

Zdepros: díky 🙂

Hypo: juuuu,to jsou krásný fotečky!!! 😵 😵 A super fotka s tím manžou!!! 😉 😀 😀

zdepros
13. srp 2009

Leni jsme moc zvědaví kolik ti zejtra naměří, to je stejně super jak se to tu každýmu daří 🙂

Kafe: taky můžu toho 24.8. pracuji v centru do 16.00h 🙂

monivo
13. srp 2009

ahoj holky,

tak už jsem zase konečně tady. A důvod, proč jsem tu tak dlouho nebyla je prostý, byla jsem 15dní na Bulovce s OHSS.

zdepros
13. srp 2009

Ahoj Mončo, a už je vše v pořádku? ty i mimísek?

anlek
13. srp 2009

Moni, moc rada te tu vidim. Takze uspesnost je opravdu sto procent. 😵

To je otrava s tim OHSS, ale mas mimco, to je hlavni.

Prosim, prosim ... Nahlaste mi zmeny do tabulky, at ji muzu dneska udelat. 😉

monivo
13. srp 2009

Leni, Zdepros, gratuluji Vám k úspěchu. Já to mám potvrzené testem, z krve a i z ultrazvuku 🙂 Jsem ráda, že už jsem konečně doma. Prostě jsme tenkrát raději zašli do gennetu, kde se na mě primářka koukla a rozhodla, že mě pošle do špitálu. No a tam se to ještě o něco zhoršilo. Ale podle toho co říkali, tak jsem to zase neměla tak kritický, jako některé případy bývají. Ale každopádně teď vypadám tak na 4-5měsíc, takže to asi neutajím. Mám stále zvětšené vaječníky a v břiše volnou tekutinu, ale postupně to ubývá. Dokonce mi dvakrát dělali punkci, tzn. že mi břicho napíchli a odsáli tu volnou tekutinu, vždy 3litry, aby se mi ulevilo, protože to břicho bylo tak velký a kůže tak napnutá, že kůže strašně pálila a nemohla jsem ani chodit ani sedět, ani ležet. Několik dní jsem vůbec nespala. No ale je to za mnou 🙂

lenkakubickova
13. srp 2009

Pet.s: díky 😉 🙂 Já když to čtu,tak mám husí kůži,až teprve teď si snad konečně uvědmuji, že mám opravdu v sobě malé miminko nebo miminka 😅 😀 😀 Nebooooj,sotva budu HCG vědět, napíšu sem 😉 🙂

lenkakubickova
13. srp 2009

Mončooooooooooooo!!!!!!Ahoooooooooooj 😵 😵 😵 😵 No kečněěěěěě!!!! Gratuluji k těhotenství maminko 😉 😵 😵 A marodíš doufám? Dávej na sebe pozor,Mončo,ty jsi mi udělala tak šílenou radost!!!!! 😵 😵 A víš,jestli máš jedno nebo 2 miminka? 😕 😅

Jupííííííííí, holky já nemůžu říct nic jiného než: TY VOLE TO NENÍ MOŽNÝ??!!! mY JSME TU PROSTĚ 100% 😵 😵 😵 😵

monivo
13. srp 2009

Holky, nové těhulky, a vy chodíte do práce?

Hypo, mohu se zeptat, ty jsi na neschopence? Já jen, že jsi psala, že celé léto jsi někde pryč. Já z toho mám strach, jak mi napíšou vycházky, ráda bych neomezené. Teď už je mi totiž dobře, ale i tak ještě nemám vyhráno. Do gennetu jsem objednaná za týden. Ale potřebuji od gennetu potvrdit neschopenku, kterou mi dali na Bulovce, takže tam budu muset v pondělí jet. A právě že nechci omezené vycházky, a o víkendech vůbec by to bylo blbý, jsem zvyklí jezdit pryč na chalupu, dokud je hezky a nedokážu si představit trčet doma.

zdepros
13. srp 2009

Anlek, a co přesně ti máme napsat? 😉

monivo
13. srp 2009

Leni, díky, tobě taky velká gratulace. Tak moc jsem vám sem chtěla dát zprávu o sobě, ale neměla jsem jak. A nevíte něco o Milušce? Mě docela překvapilo, že jí primářka poslala do Apolináře a mě na Bulovku.

Mělo by být jedno, protože mi pouze jedno zaváděli právě kvůli OHSS. Myslím, že kdyby byly dvě, tak jsem dopadla ještě hůř.

handikpindik
13. srp 2009

MOC DĚKUJU ZA RADY A JÁ JDU PÁTRAT DO DALŠÍCH DISKUZÍ.
DRŽÍM PALEČKY VŠEM, ABY TĚHU CO NEJDŘÍVE VYŠLO A TĚM CO TO UŽ VYŠLO, ABY SE NARODILO KRÁSNÉ ZDRAVÉ MIMINKO !!! 🙂

zdepros
13. srp 2009

Mončo tak to sis teda užila ☹ , ale hlavně že to dobře dopadlo, to je opravdu super
Miluška byla taky s OHSS v nemocnici a čaká dvojčátka

lenkakubickova
13. srp 2009

Mončo: někdo tu včera psal,že zjistil,že má Miluška v bříšku dvojčátka 😵 A že ji snad mají teď někdy pustit domů z nemocnice 🙂
Já těhu zjistila pořádně včerejším testem a tím,ž mám už několikátý den těhunevolnosti, zítra jdu teprve na krev,ale jinak do práce chodím normoš,pokud mi nějak nebude blbě,nebo mi nebude něco vadit 🙂

monivo
13. srp 2009

Já bych taky ráda brzo do práce, volala jsem do gennetu, neomezené vycházky nedávají a ani bohužel o víkendu. To se asi zblázním. Počkám do čtvrtka na primářku co mi řekne. Já teda žádné těhu příznaky nemám 😅

lenkakubickova
13. srp 2009

Mončo: to mě právě na té nemocenské trochu vadí, že tam nejsou vycházky neomezené a já byh se doma ukousala ☹ 😅 Držím palce,ať jse brzy vše v pořádku a jdeš do práce 🙂 Ale pokud nebudeš O.K. tak raději zůstaň doma,miminko je důležitější 😉 🙂 Vím,že holky mají třeba vycházky od 10-12 a pak od 14-19 nebo tak nějak, což není tak hrozné. Ale pokud by jsi jela na víkend,tak by jsi si nějak musela naspat žádost o změnu a nahládsit od-do změnu marodění.