Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

mibi
17. únor 2009

hypo,jinak ta virtualní ordinace to říká uplně přesně.Od druheho dne menstruace bereš injekce asi tyden a jezdíš na kontroly růstu folik.A až jsou dozralé jdeš na odběr a ten den je mimotělně oplodní tatkovým spermatem.No a za 2 nebo 4 dny ti je dají do pupíku a pak se čeká 3 týdny jestli se chytí nebo ne.

hypo
17. únor 2009

po pravde si ty injekce moc predstavit nedokazu, muj muz ma fobii i z brani krve a z lekaru vubec ten mi urco nic nepichne a jak to budu zvladat sama tak to netusim, ty pera jeste ujdou ale pichat si injekci sama to nevim zda zvladnu ......
ale snad se do toho dostanu

mibi
17. únor 2009

to se dostaneš neboj,bo ti nic jineho nezbude a nebo si mužeš chodit k nějaké sestře,ale já je začala brát večer a musejí se ve stejnou dobu a tak bych musela jedině ke kamarádce ta je sestra,ale jelokož to dělame potají aby měla rodinka překvápko tak nam nic jiného nazbylo 😀

mibi
17. únor 2009

hele ale je paráda že máš prakticky za 3 tydny vše za sebou 🙂

nelynka
17. únor 2009

ahojte
hypo, aj moj manzel mal hrozu z injekcii, dokonca mi tam skoro odpadol ked mi sestricka pichala prvu injekciu aby mu to ukazala 😀 😀 😀
tak som si vyziadala ziadanku a chodili sme cez vikend na pohotovost alebo cez tyzden k nim na gennet ale to tam boli este do 18h vecera vpohode, co teraz mam pocit ze konica o 15.30h

neboj nic, to zvladnes 😉

mibi
17. únor 2009

nelynka ahoj,jo to taky jde chodit k nim,jen já jsem 100km od Prahy tak mě by to nešlo,ale střediska jsou všude 🙂

hypo
17. únor 2009

a to se musi pichat ve stejnou dobu jo? no to bych stejne nestihala tam jezdit i kdyz jsem prazak.....
bud kazdy den pozde do prace a kdyz koncim tak uz v gennetu nikdo neni
asi to budu muset zvladnout sama........ zadna sestricka se v mem okoli nevyskytuje

mibi
17. únor 2009

hypo neboj je to menší bolest než odřené koleno a píchání naušnice 🙂 fakt se to jen zdá a po první jehličce budeš v poho

mibi
17. únor 2009

Já se dnes nudim doma,i když jsem ráda že sedim,bo mam pupek jak merunu,ale to čekání na zítřek je snad delší než celá stimul. 🙂

hypo
17. únor 2009

se ani nebojim bolesti jako te aplikace, si nedokazu neco pichnout sama 🙂
videt jak zajizdi jehla do meho masa me desi 🙂

nicmene jsem nevydrzela a volala jsem do gennetu a zazadala o IVF a rovnou se objednala na 13.3.09 na prohlidku 🙂
uz aby to bylo............

mibi
17. únor 2009

tak ti budu držet pěsti at to maš rychle jako já,já tam jezdim od ledna a mame to skoro hotové 🙂 mě ještě do toho sápal zubař osmičku a to bylo 100x horší si piš 🙂

mibi
17. únor 2009

k jakemu lekaři nastupuješ?Já jsem u Mudr.Vykysalé a je celkem bezva

hypo
17. únor 2009

nenastupuju uz u ni jsem nekolik mesicu 🙂 taky u dr. vykysale, jen jsme se ze zacatku snazili prirozene jen s clostikem a kdyz to nevyslo tak uz nechci na nic jineho cekat
ted je pry dr. marod tak za mesic bude snad jako rybicka 🙂

monivo
17. únor 2009

Ahoj holky,

tak jsme se tedy konečně také do Gennetu objednali. Jelikož jsem měla doporučení na prim. Brandejskou, tak jsme se objednali k ní, ale bohužel má hodně plno, takže tam jdeme až 16.4., takže čekat celé 2měsíce. Nevim, jestli by mělo smysl, aby mi mezitím třeba nějaké testy provedla aspoň moje gynekoložka.....asi nám nezbývá nic jiného, než se teď snažit sami. Ale 2 měsíce je hodně dlouho ☹ Doufám, že už to pak půjde rychle. Co tady píšete, tak by to tak mělo být 🙂

mibi
17. únor 2009

jo to je marod,proto jsem ted naposledy byla u prim.Brandejské ale ta je bezva taky.Clostik jsem brala taky,ale pak jsme už nechtěli čekat aby jsme stihli do 40 druhe pokud to pujde 🙂

mibi
17. únor 2009

Ahoj monivo,no pujde to podle toho co s tebou budou dělat.IVF jde rychle.Jinak testíky si dělají stejně samy tak myslím že je zbytečné něco podnikat.Ted se jen těš a odpočívej at máš pak sílu 🙂

helenky
17. únor 2009

monivo, klidně is nechej testy udělat i od gynekoložky, v jiných diskuzích jsem koukala, že holky ani nechodí do CAru a už s nimi jejich gyndaři něco dělají. Můj problém mohla řešit klidně moje gynekoložka...před rokem a půl, kdyby byla aktivnější.... zvlášť pokud třeba končíš jedne cyklus, můžeš hned ten další využít na hormonální profil, kontrolu folíků a zda ovuluješ, manžel může na spermio apod.

mibi
17. únor 2009

helenky,taky ahoj no muj gyndař byl aktivnější a on mi právě dával 3 měsíce clostilbegit a pak mě nabíral krev na hormony a to Mudr stačilo pak si vše stejně dělala sama 🙂

elp
17. únor 2009

Ahoj holky, tak jsem zpět! První návštěvu máme zasebou - celkem trvala asi 3 hodiny - sepasání karty, pohovor s Dr., pak prohlídka a UZ, jelikož jsem 10den a mezi tím manžel byl na spermiogramu. A pak ještě stihnul krev. U mě to vypadá tak, že vajíček mám hafo, ale žádné které by dozrávali ☹ takže příští cyklus - odběry, pak UZ a pak hysteroskopie, ať se zjistí průchodnost vejcevodu a pak se uvidí. Daněk byl v poho, takový povidavý a mám takový dobrý pocit, že to máme za sebou, že teď už se něco bude dít, uf...... 😅

No a manžel na odběru - prý dobrý, ale nechtěl by to podstupovat nějak často 😀 Prý doma je to lepší 😀 😀

monivo
17. únor 2009

Manžel na spermiogramu už jednou byl a nic moc (snížené množství a malá pohyblivost). Teď dobírá nějaký lék, snad na zlepšení pohyblivosti. Příští týden by měl jít na kontrolu, zda to zabralo. No a z tohoto důvodu moje gynekoložka do mě nechtěla rvát žádné prášky (clostík apod), když víme, že je problém v manželovi. Akorát tedy beru Duphaston na úpravu cyklu, ale jednou to dostanu po 28, někdy po 35dnech, tak nevim, jestli to někam vede. Nemáte s tím někdo zkušenost? A nebo se špatným spg?

A nevíte náhodou, jestli nepravidelný cyklus znamená i nějaký problém?

elp
17. únor 2009

to já jsem na výsledky spremiouše zvědává, ale myslím si, že bude Ok, jeilož manžel jí zdravě, sportuje atd.

Co se týče nepravidelného cyklu, tak si myslím, že to je základní předpoklád na problém ☹ Monivo, a máš hodně nepravidelný cyklus?

hypo
17. únor 2009

moni - tak nepravidelny cyklus je napr. jeden s priznaku PCO
zalezi jak moc ho mas nepravidelny a zda nemas jeste neco jineho, jako anovulaci, zvyseny testosteron, a pod

elp
17. únor 2009

souhlasím s hypo...každopádně něco tam bude ☹

monivo
17. únor 2009

Ani nevim, jestli je hodně nepravidelný, v sprnu jsem vysadila HA, MS přišla 32DC, dostala jsem Duphaston, pak MS přišla po 28, další měsíc 28, pak 35dní. Pak jsem ho na radu doktorky vysadila a MS nepřišla vůbec, 38DC jsem dostala Agolutin. Takže těžko říct. Cysta tam žádná není, doktorka mi dělala ultrazvuk. Ale žádná jiná vyšetření nemám. Rovnou mě poslala do CAR (asi i kvůli manželovu spg). Ale nečekala jsem, že objednaní budeme až za 2 měsíce. Měřím si BT a dle grafu to dle mojí doktorky vypadá normálně. Tenhle měsíc chci zkusit ovulační testy, jestli mi něco ukážou. Jediné co mám, tak přibližně poslední měsíc mě občas píchne v podbřišku nebo na pravé straně.

elp
17. únor 2009

a jak se už snažíte?
Já jsem dostala doporučení od svoje MUDr. v půlce ledna a objednali nas do Gennetu na půlku února. Prostě je nával! Sice je dlouhá doba čekání, ale zas na druhou stranu pak bude jistota!

helenky
17. únor 2009

monivo mně trvalo půl roku než se mi po HA dal cyklus dohromady. právě prot by mi připadalo udělat nějaké testy, jestli za tím není něco jiného. Léky do tebe Dr.cpát nemusí, pokud ti z krve nic nezjistí. Protože problém může mít manžel, ale i ty..né, že bych ti nějaký přála, ale můžete v tom lítat oba 😖 🙂
vzhledem k tomu, že se snažíte teprve od srpna, tak to zase není tak dlouho, ty dva měsíce utečou jako voda, neboj

monivo
17. únor 2009

Snažíme se od září 2008. V lednu zjistili špatný spg a od té doby nic víc. Snažíme se tedy sami 🙂 Ale nechci to odkládat a řešit to až po roce snažení. Kdybych nechtěla přímo k dr. Brandejský, tak jsem tam mohla jít již 3.3. k Vykysalé. Ale dostala jsem doporučení od kolegy, který k ní s manželkou chodil také, takže jsem chtěla objednat k ní, takže si teď musíme chvíli počkat. Co se dá dělat. A jak dlouho se snažíte vy? Už víte, kde je problém?

elp
17. únor 2009

Ono to čekání se vyplatí. Také jsem byla posmutněla, jelikož jsem čekala, že mě objednají hned na příští týden 😉

My se snažíme od srpna 08 a problém je u mě. Nedozrávají mi vajíčka, to je teda to, co zatím zjištěno uvidíme pak jak jsou na tom vejcevody a td.

hypo
17. únor 2009

ja MS po vysazeni HA vubec nedostala, vzdy az po agolutinu nebo provere
snazime se rok, diagnostikovali mi PCO a zobu clostilbegyt abych se dobrabala spon k ovu a MS jinak jaksi nefunguju ☹

helenky
17. únor 2009

2,5 roku...manžel zdravý jako řípa, já mám trošku vyšší LH, tedy asi problém s dozrávání vajec a navrch protilátky proti spermiím a přes to vlak nejede, přirozeně prostě neotěhotnim, i kdyby se kluci mrskali jak chtěli a vajec jsme měla plné břicho, protože já ty kluky prostě u vchodu zahubim..taková já jsem... 😎