Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

barrca
25. bře 2009

no s Křenem jsem se nesetkala, ale pokud je to jméno embryologa, tak to je moc vtipný 😀 Já mluvila s nějakou doktorkou, ale jméno neznám, oni se nepředstavovali ... jsou to laboratorní "krysy", tak asi nejsou zvyklí ... znalost jména ti stejně ale nijak nepomůže, hlavně v klídečku 😉

barrca
25. bře 2009

helenky, ET se dělá na sále (ale takovém menším, který je vybaven UTZ ... dětají se tam ET, KET a IUI), IVF se dělá na jiném sále ... a pak ležíš tak cca 1 hodinu na pokoji a pak můžeš domů ...

zuzulik
25. bře 2009

hypo: ano je tam Ing. Křen a Ing. Míka .... ja jsme je viděla, ale nemluvila jsem s nima 😉

barrca
25. bře 2009

tyjo, ten křen mi připomněl, že ve Vinohradský nemocnici je na gyndě primář Pipka a ještě tam dělá doktor Samec - to by člověk nevymyslel 😀

ivomal
25. bře 2009

Nevím jak se jmenoval, ale při OPU přišel takovej mladej, černovlasej 😀 Při ET jsem mluvila s nějakou paní....

hypo
25. bře 2009

no holky vsak ona i jedna sestricka v gennetu se jmenu šoustalova teda pokud ji to jmeno vzdy spravne rozumim 🙂)))))

hypo
25. bře 2009

tak mladej cernovlasej bude kren 🙂
holky jdu domu mam rande se svagrovou
tak paaaaaaaa

ivomal
25. bře 2009

Jo rozumíš, dneska jsem s ní telefonovala, je velmi ochotná a příjemná.... 🙂 Já kdysi znala Vošousta 😀

miluse
25. bře 2009

😀 no to jsou jména 😀 já mám zase doktora Šálka 😝

hypo
25. bře 2009

tak svagrova je fuc 🙂 manzel je jeste v praci tak jsem sama 🙂
jeste k tem jmenum ja si zas porad pletu vykysalou protoze moje obvodacka je pro zmenu vybiralova 🙂 tak ty jmena nekdy zamenim 🙂

boubelinka1
25. bře 2009

Ahoj holky, jsem tu poprvé, tak se předem omlouvám, pokud budu nesmyslně psát. Chci se zeptat, zda někdo neví, jaká je nyní čekací doba 1. návštěvy v Gennetu. S přítelem jsme se rozhodli, že změníme CAR, 3 roky jsem navštěvovala CAR v Podolí. V pondělí jsme prohráli boj o mimíska, mám za sebou neúspěšné 3xIVI a 2xIVF, mimochodem já jsem v pořádku a máme darované spermie. Prosím Vás, napište mi, jaké to tam je, já se vždy bojím nějaké změny. Moc Vám děkuji za odpověď.

miluse
26. bře 2009

Boubelinka, my čekali na objednání zhruba měsíc a půl, dneska nás čeká druhá návštěva, tak ještě až tak nemůžu soudit, ale je to tam velice hezké a příjemné prostředí a všichni jsou tam milý a ochotní, sice mi neměli první uvítání nic moc, neb sestra na recepci místo aby nás zapsala, tak nás posadila sedbout s tím, že si pro nás přijde sestra a ono prd, ale to byl je takový malý kosmetický detail a pak už to šlo všechno v pohodě.

Víc ti asi poví holky 🙂

milena26
26. bře 2009

ahoj holky 🙂

miluse tak na dnešek hodně štěstíčka 😉

jinak k těm jménům jestli můžu něco dodat.. na Mělníku na chíře byla sestřička co se jmenovala Šourková....taky mazec 😀 😀

boubelinka1 nooo jak píše miluse... je to tam příjemné prostředí všechno celý nový a personál milej a ocotnej.. jen asi 2x se mi stalo,že sestřička nebo na recepci asi neměli svůj den,tak jen takovej kopaneček,ale to se dá skousnout,vždyť jsme jenom lidi 😉 takže za sebe říkám,že tam jsem spokojená 🙂

hypo
26. bře 2009

milena na šourkovou jsem si uz zvykla, jmenuje se tak moje kamoska 🙂

boubelinko - ja do gennetu chodim pul roku a muzu rici ze je to tam super 🙂 i kdyz podle toho ze budova je uzasna sestricky mile a usmevave a lekari vyborni ti nezajisti uspesne tehu, tak i pres to gennet doporucuji 🙂
me ted ceka prvni IVF

barrca
26. bře 2009

boubelinko, já jsem s gennetem také celkem spokojená, i když mě trošku deptají ty čekací doby - jsem taková zrychlená hyperaktivka a když musím měsíc až dva čekat na konzultaci, tak mě to ubíjí. Jakmile se ale rozhodne o ivf, tak vše běží jak po drátku 😉

Mimochodem holky, dívala jsem se doma na tu cenu ICSI a platili jsme před 14 dny 7000 Kč - tak nevím, jestli mezitím stihli zdražit na 7500 😨

hypo
26. bře 2009

ahojky barrco .... tak jsi me nahlodala ze vam tady picu blbiny s tou cenou, musim se doma podivat do paporu 🙂 ale je mozny ze jsem to fakt popletla kdyz nam to delat nebudou tak jsem se na to nesoustredila ......
pripadne se omlouvam za mystifikaci 😅
my cekali na prvni konzultaci asi 2 mesice ale hnedle po prvni navsteve se to uz rozjelo, nasadili clostik a pak jsem chodila porad na UTZ a dalsi cyklus zase clostik zase UTZ ja je vzdy stihla za cyklus tak 3x UTZ protoze se mi folici vyvijeli nejak pomalu ☹ no a nakonec jsem se rozhodla na IVF a to bych taky srumec, hneg vyvolavacka a jak dorazila MS tak se to veze desne rychle 🙂

barrca
26. bře 2009

no já myslím, že není tak důležité, zda je to o 500 víc nebo míň 😉 ... hlavně, když to pomůže a my to teda potřebujeme ... 😒
my také čekali na první konzultaci dva měsíce a pak už to běželo rychle ... jenže teď po neúspěšném ivf zase musíme čekat měsíc a ani nevím, co mě čeká. Prý na imonologii se čeká také dva měsíce na objednání, genetika by snad mohal být rychleji ... ale stejně sem doufala, že mě už alespoň pošlou na nějaké testy, abych se mohla objednat ... jenže teď budu čekat měsíc na konzultaci, pak se teprve objednám na testy a budu zase čekat ... asi se to musím naučit, tohle se nedá naplánovat a urychlit 😢

miluse
26. bře 2009

Barru, trpělivost růže přináší 😉 ba ne, taky nerada na něco čekám. Já tam volala v lednu a objednali nás na půlku března, taky mi to přišla strašná doba, ale docela to uteklo. Tak teďky se to snad bude hejbat.

milena26
26. bře 2009

holky já chodím do gennetu už rok 😕
objednala jsem se tam loni v únoru a v březnu jsem tam šla .... ted tam toho mají mnohem mnohem víc co vím od primařky....
jinak na genetiku na pohovor to tak dlouho netrvá to jde celkem rychle... ale pak jsou odběry to taky samo je rychlý... ale pak se čeká na výsledky dlouho protože to se nedá ovlivnit.. musejí nechat narůst ....nooo ted si nevzpomenu na ty maličky mršky.ale rostou právě dlouho..... tak proto trvají 6až 8 týdnů ty výsledky.... noo a nám to dopadlo tak,že nám ty mršky co nevím jak se jmenujou dobře,ale mě našli leidenskou mutaci (dispozice k trombózám) takže jsem ještě musela do trombocentra na Karlák ,tam si to celé ověřujou takže zase měsíc a půl čekačka, takže nesmím antikoncepci a ani žádné hormony a pokud ano musím si píchat clexan na ředění krve a být pod dozorem...
pak konečně jsem se dočkala a byla první stimulace kdy se nám po ET mimísek uchytil ale pak se přestal vyvíjet,takže jsem musela na revizi a pak mě dr poslala na imunologii
na imunologii vás můžou poslat po dvou neúspěšných IVF (nepočítá se dotoho KETZ) a nebo po dvou potratech ať normální nebo zamlklý... já měla 2 zamlklý takže mě poslala dr hned po tom druhým v říjnu.. objednala jsem se tam a to bylo až na prosinec pak byli svátky tak se odběry protáhli na leden,ale sestřička mě vcucla hned na začátek ledna jinak by se to celé protáhlo o týden a na odběry se tam chodí jen ve čtvrtek a jen 15 lidiček...výsledky byli v únoru a hned když jsem věděla kdy budou výsledky,tak jsem se v lednu objednala do gennetu abychom právě nemuseli čekat... a pak byl KET který se bohužel nepovedl...ted budeme mít měsíc pauzu ,protože jsem stimulovala sliznici estrofemem a v květnu by měl být další KET (máme poslední 2 sněhuláčky... )
a takhle mi utekl rok v gennetu
a taky jsem byla nevrlá a dost nedočkavá,ale postupně jsem si na tu čekačku musela zvyknout,jinak to prostě nejde....

miluse
26. bře 2009

Holky, chtěla jsem se zeptat, když se jde na ultrazvuk, platí se taky těch 30 Kč? Já jen jestli si mám připravit drobný do automatu 😅

hypo
26. bře 2009

ja kdyz chodila na folikulometrii tak jsem platila vzdy 30,- a ted kdyz jsem byla na UTZ pred IVF tak jsem neplatila nic, nejak to nechapu ale neplatila
samozrejme jsem byla aktivni a protoze jsem vzdy platila tak jsem si koupila listek uz kdyz jsem si brala listek na IVF k sestricce no a koupila jsem si to zbytecne, tak mi rekli ze si to mam schovat na priste ze ten listek plati pul roku 🙂

miluse
26. bře 2009

aha, tak uvidím co mi řeknou na recepci. Já to s těma poplatkama nechápu 😕

hypo
26. bře 2009

nebud aktivni jak ja, sestricka urci jestli platis nebo ne
takze si vem jen listek na IVF a az budes u sestricky tak ta ti povi jestli si koupit poplatek nebo ne 🙂

miluse
26. bře 2009

Hypo, díky 🙂

monivo
26. bře 2009

boubelinka: Já zatím nemám s gennetem žádné zkušenosti, ale v únoru jsem se objednávala na první konzultaci, k prim. Brandejské a jdeme tam až 16.dubna. Je to strašně dlouhá doba, počítám každý týden, teď už jen 3 🙂 Ale doufám, že se to pak rozjede. Manžel má špatný spermiogram, u mě zatím nevím. Ale beru Duphaston na úpravu cyklu, vždy 14den cyklu. Zjistila jsem, že je to asi moc brzo, že mi to doktorka řekla blbě. Na stránkách Gennetu v diskuze jsem někde četla, že se většinou dává 16 - 17dne cyklu, že by jinak mohl zabránit ovulaci. Takže 4měsíce, které jsem to brala byly asi úplně zbytečné co se týče snažení. Ale teď už je to stejně jedno.
Asi mi dát tady každá za pravdu, že nejhorší je to čekání 🙂

barrca
26. bře 2009

Přesně tak holky, to čekání je na prd, ale jak píšete nic jiného nám nezbývá a musíme se obrnit a ono to jednou prostě klapne 😉
mileno díky za info, tak alespoň cca vím, co nás čeká ... no já už jsem na Karláku také evidovaná ne hematologii, protože mám také sklon k trombózám (nějakou mutaci, kterou už si nepamatuji, ale prý jí má asi 50 % lidí, akorát o tom neví) ... no a manžel má leidena už od 18 let (po zánětu žil - nemoc starců, chacha) a bere na to koňskou dávku varfarinu. Vykysalá také řešila, zda to nemůže ovlivnit spermio, ale snad asi ne ... no tak uvidíme, ... teď aby mě přestalo po těch hormónech alespoň bolet břicho, pořád mě ještě pobolívá a to jsem 2 týdny po ET ... bojím se abych tam neměla nějakou cistu - ségra na ně trpí ... a pak se jí navíc na vaječnících vyklubala i rakovina - což máme také v rodině - babička, teta, sestra ... ☹ No nechci histerčit, ale byla bych radši, kdyby mě nic nebolelo 😵

ivomal
26. bře 2009

Ahojky Genneťačky🙂, tedy po 1. IUI jsem se málem z čekání zcvokla, po 2. jsem byla už méně nervozní a ted si to užívám🙂, mě to snad i baví 😀

hanka60
26. bře 2009

Ahoj holky nevíte některá kdo je zítra na sále?Mám jít na transfer.Děkuju za odpověd.pa

milena26
26. bře 2009

hanka nevím to jistě,ale pátky nemá náhodou Daněk?

dracekmracek
26. bře 2009

Ahoj holky🙂tak prozrazuju že jsem to já 🙂

hani mil má pravdu má je Daněk,teda jestli se nic nezměnilo.....

těhu potvrzeno z krve🙂