Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

nelynka
27. kvě 2009

koli nejakym europskym normama alebo nieco ale aj tak...je t podla mna vela 3000kc len za zmrazenie..je to dost, ja neviem..nie aby ceny sli dole ale idu stale hore..som zvedava co zdvhnu dalej

monivo
27. kvě 2009

Holky, jsem nadšená, před chvílí mi volala primářka. Psala jsem jí meil 15.5., potřebovala jsem s ní zkonzultovat prášek, který mi dali na imunologii, jak a kdy ho mám začít brát. Už jsem ani nedoufala, že zareaguje. A ještě se mi několikrát omlouvala, že dříve nebyl čas. Tak jsem moc ráda a byla moc příjemná.

dracekmracek
27. kvě 2009

ahoj holky 🙂

nely to to tak zdražili 😲

monivo to je hodná paní primářka 😅

zítra jedu na NT nejdete tam některá? 😀

hypo
27. kvě 2009

ahojky holky, katus ja jdu zitra do gennetu k vykysaly na utz......... moc se bojim protoze nam posledne zjistila ze mame mimisky tri, jedno dvojce se nam rozdelilo tak asi budu muset podstoupit redukci ☹ tri bych pry nedonosila

monivo
27. kvě 2009

Katuš, asi to myslíš trochu ironicky, viď. Ale chápu, že si zažila svoje a máš s ní svoje zkušenosti.

zuzulik
27. kvě 2009

ahojte, tak ja Vam napisem ako to bolo v nasom pripade v Gennete a ako nam to bolo vysvetlene:
ICSI sa robi v pripade, ak su horsie spermijky- zla morfologia, pohyblivost, male mnozstvo a pod., neviem ake su hranicne hodnoty, ale nam to bolo povedane vlastne hned na zaciatku....
ICSI u 1-10 vajíčok stojí myslím 7.000,-Kč
Po OPU sa nas embryolog spytal ci by sme mali zajem o PK, pokial sa budu embryjka pekne delit...povedali sme ,ze ano... od 3dna po OPU nas kazdy den informovali ako sa embrajka vyvijaju a vklad bol az 6den PK ( co je posledny mozny den, vkladali mi blastocystu)
PK zvysuje sancu, pretoze prezije len to kvalitne,ale nic nezarucuje...
Mali sme aj AH -o jeho potrebe rozhoduje resp. Vas upozorni embryolog,ale rozhodujete sa Vy , kedze je to platene a to je dalsich 6.000,-
Ked to cele spocitam tj.ICSI,PK,AH + lieky vyslo nas to na 20.000,-Kč....
Bohuzial bez uspechu.
Drzim palce, nech sa rozhodnete akokolvek!

nelynka
27. kvě 2009

hypoooo ze tri..a preco nedonosila? sak redukcia nie ej dobra, ani oni to nedoporucuju lebo mozes prist o setky, neeee..trojickyyyy

katus ja tam idem ale az v piatok ☹

monivo, ja uz tam maili radsej nepisem ale volam, mne na mail odpisuju vzdycky mesiac

miluse
27. kvě 2009

Mon, no vidíš, primářka je fajn.

Dracku, ne ne, já mám návštěvu naplánovanou až na pondělí.

Hypo, neboj, bude to dobrý, uvidíš 😉

nelynka
27. kvě 2009

zuzulik si zlata ze si to rozpisala..
lenze dobra vec, ze zanami ziaden embryolog neprisiel a vlastne ani nikto, mne supli po OPU spravu a dovidenia, zavolajte si zajtra kolko sa vam oplodnilo a kedy bude vklad..dovidenia...

neviem ci to len mne tak pride ze mna proste vobec nejako neriesili lebo som mlada a nepotrebujem to este tak ako starsie pacientky ktore su rizikovejsie na donosenie a aj otehotnenie..ja neviem..

dracekmracek
27. kvě 2009

hypo tři?to jsem nevěděla?tak moc kočko držím palce neboj bude to dobré 🙂 a v kolik jdeš?

monivo tentokrát ne,je fajn že dokáže být hodná.

monivo
27. kvě 2009

zuzulik, a co je AH asistovaný hatching? Také máme šanci jen s ICSI, tak mě to zajímá.

Já jsem ani nedoufala, že se mi někdo ozve, psala jsem tam poprvé. Takže jsem ráda i za to, že se ozvala po 14ti dnech 🙂

nelynka
27. kvě 2009

jaj baby zacinam sa bat na ten piatok co mi povedia a co bude na genetike a kedy sa tam dostaneme na genetiku aj s drahym..ach jaj ☹

hypo
27. kvě 2009

katus -no ja to taky 14 dnu rozdychavam...... takze to nevedel skoro nikdo ☹ jedno dvojce se nam rozdelilo na jednovajecna dvojcata......
ja jdu v jednu odpoledne v kolik ty?

zuzulik
27. kvě 2009

moni: ano je to asistovany hatching..... obal embryjka bol silny a tak ho museli ztensit, aby to embryjko malo sancu sa "vyklubat" ako kuriatko z vajicka, inak by mohlo vo vnutri zahynut, robi sa to myslim laserom..
inak u nas sme si niektore vajicka nechali oplodnit aj bez ICSI a neoplodnilo sa ani jedno...takze to ICSi si myslim ma velky vyznam...

zuzulik
27. kvě 2009

nely: aj nas zrejme poslu na genetiku a imuno, to sa nacakame 😒

zuzulik
27. kvě 2009

hypo: a proc bys 3 "pry" nedonosila???

hypo
27. kvě 2009

prese info se dozvim zitra, ale od zacatku mam zdravotni problemy, taky mi bude 32 let a uz nemam tak pruznou delohu, tri by se tam nevlezly....... tehotenstvi jako takove zatim prozivam dost hrozne, od nevolnosti, kreci, bolesti, motani hlavy, a podobnych klasickyh priznaku az po spineni a pod.
nejdriv zjisti jestli nema nketre vyvojove vady, coz je velka pravdepodobnost pak se uvidi

zuzulik
27. kvě 2009

ja se ptam pouze proto, protoze mam znamou, ktera po IVF otehotnela a cekala trojicky , byla take v pokrocilem veku : 35.
Navrhovali ji redukci,ale ona odmitla. Cele tehotenstvi prelezela,ale narodili se ji dva kluci a jedna holcicka, ted jsou jim 4 roky a jsou uchvatna 😵 😵 😵
Navic, ted po 4 letech otehotnela prirozene a ocekava dalsi prirustek do rodiny: chlapecka 😵

monivo
27. kvě 2009

My máme imunulogii za sebou, objednali nás cca za 14dní a výsledky byly za tři týdny, kdy nás objednali k doktorce. Nejdříve je odběr krve a spg. Na genetiku jsme měli objednací lhůtu taky celkem v pohodě, ale výsledky budou za 2-3měsíce, takže hrůza. Výsledky imuna už máme, ale genetiku ne.

Přímo v gennetu jsem na nástěnce četla, že mnohočetná těhotenství (3) se v případě IVF opravdu nedoporučuje. Hypo, držím palce !!!!

monivo
27. kvě 2009

zuzulik, děkuji za vysvětlení.

nelynka
27. kvě 2009

zuzlik ja tam idem ako darkyna vajicok, a genetiku som mala objednanu prednostne na piatok pred dvoma tyzdnama..imuno mam OK, ale vsetko vysetrenia len pre mna a ja by som rada ist na genetiku a aj na imuno s manzelom ako par koli nam, aby som vedela ze je vsetko OK..

zuzulik
27. kvě 2009

nely : a vy babo zatial nechcete ci nemozete mat??? prepac,ze sa takto pytam...
aka je odmena za darovanie vajicok??

nelynka
27. kvě 2009

zuzulik ani nechceme zatial, a prirodzene zatial ani nemozme..
manzel je po rakovine a naslednom ozarovani a nedoporucili mu babo prirodzene aspon 4roky, to bolo pred rokom a pol..
¨tak sme hned vyskusali IVF ci nevyjde, ostalo nam 5vajok a v decembri sme skusili KET, to vyslo ale v 6tt som mala MA..

no a teraz momentalne to neprichadza v uvahu, lebo nemam pracu, ktoru potrebujem inak by ma nikde nevzali a zili by sme vlastne len s mm platu, kym by som nastupila na rodicovsku co je dost mali ked platime hypoteku..
tak chcem trosku pockat, dat dokopy nejako domcek pomali a potom..
a mm tvrdi ze babo zvladne sam, tak uvidime ci sa zmohne 😀
lebo pri tom treba aj sexovat a to jemu neni velmi po chuti 😀 😀 😀

a kolko je odmena to neviem...to sa dozviem v piatok, ale na slovensku to je cca 5000-15000sk..tak neviem..
v kazdom pripade je mi to jedno, kazda korunka sice pomoze, ale ja budem radsej ked pomozem niekomu inemu kto take stastie nema ze moze mat vlastne vajka..a verim ze sa mi to potom vrati ked budeme potrebovat stastie mi, pri plodeni, ci uz IVF alebo klasika 😉

hypo
27. kvě 2009

jo holky je to tezky ja to ted vse nechavam na lekarich oni vedi nejlip co delat a ja moc riskovat nechci.....
pisu si s hodne holkama co na redukci byly ale vetsinou cekaly dvojcata a ze zdravotnich duvodu jim musely jedno vzit......
s kazdym to dost zamava hlavne kdyz nemuzete otehotnet delate pro to vse (IVF) a pak kdyz se povede vam zas chteji jedno nebo vic vzit.....

nelynka
27. kvě 2009

hypo budem drzat pesticky nech mas dobre vysledky a pokial to ty sama nechces neprides o to tretie, ved to by bolo super (aj ked vela starosti)
ale dle roky nic a teraz si predstav cela rodinka jednym supom 😀

zuzulik
27. kvě 2009

hypo: drzim palecky!!!!
Nely : tebe tiez!

nelynka
27. kvě 2009

zuzulik dakujeme.. 🙂

blucka
27. kvě 2009

Ahoj kocky,
Dracek, daj vediet ako si dopadla v gennete...napadlo ma, ze ci uz vies vysledky....
Hypo, tak to je sila, dlho nic a potom hned tri, ale neboj, dr.su machri, redukcie sa bohuzial robia dost casto a vedia ako na to, poznam tiez par holek ktore do toho sli a vsetko dobre dopadlo.... 😉

dracekmracek
27. kvě 2009

hypo jsi tu ještě?Já mám Lenku v 11:30 a pak ve 12:30 genetiku 😉 bysme se mohly vidět 😉

barrca
27. kvě 2009

Hypo, moc držím palce ... sem tu nebyla jeden den a hned takové novinky ☹ to mě mrzí, měla jsem radost, že se to alespoň někomu na poprvé povede .... ale boj není nikdy skončený, že. Drž se kočko.
My půjdeme příští týden na imunologii a manža jde zítra k andrologovi, tak uvidíme, kde se stala chyba
😨 Chtěla bych v srpnu zkusit další ivf ... jednou se to podaří 😵

Jinak ještě k dřívější diskuzi - my si také přáli prodlouženou kultivaci, ale embriolog to nedoporučoval, záleží, jak se vyvíjejí emryjka. A ono, když to absolvuješ poprvé, tak si dost mimo a vlastně nevíš na co se máš ptát a co máš vyžadovat... podruhé už je budu víc honit 😀 a dotazovat 😝