Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

zdepros
13. lis 2009

Ahoj Andrej,
určitě to bude dobré, OPU se bát nemusíš je to docela rychlé a já druhý den šupajdila do práce, ale utrogestan jsem brala do 14tt 2-0-2

inza
13. lis 2009

to mandre: jo ja mela taky utrouse 2-1-2 ale uz po OPU a po ET jeste navic anopyrin a estrofem 1-1. plus samozrejme listovku 😉

miluse
13. lis 2009

Mandre, neboj, bude to dobrý. Já sice na narkozu reaguji zvracením, ale taky jsem to ustála. Ten utroš jsem tuším měla taky v takové dávce a ještě prednison.

mandre
13. lis 2009

Ahoj Zdeni, Vám už pěkně rostou 😉 , to jsem zvědává, jestli budeš mít holčičku, tady jsou kromě hypo zatím kluci, jestli to sleduju dobře, jéé, jak já bych chtěla ty dvojky 😅 😀 ...to by bylo. My máme s manžou od 2.12. na 3 dny Londýn, tak doufám, že budu moct jet...koupené letenky, zaplacený hotel 😕 , to už budu asi tak 14 dní po ET. jo a to mi ještě Dr. dnes v pátek zakázala taneční 😲 , že když tam je tolik fulikulů, aby se vaječníky neotočily kolem své osy,že krouživé pohyby pánví neee. 😒

Inzo, ty už čekáš na //, že. Máš 2 zavedené...? a ten anopyrin a estrofen je na co? 😝 😀

inza
13. lis 2009

to mandre: jo cekam na // 😉 anopyrin teda jenom 1/4 denne a pry na redeni krve ci co a estrofem je snad nejaky hormon (ale je me po nem vzdy nejak divne 😝 . To cekani je desny takhle nevedet na cem clovek je. Doma se uz nudim a nevim co delat

lita
13. lis 2009

Mandre - ja mela taky utrous 2-1-2 (tak to predepisuje Danek, Brandejska zas jen 2-0-2), prednison (pulku), anopyrin (1/4), obden listovku na predpis (ten druhy den Pregnium, ktery uz jsem pred IVF). Anopyrin je na redeni krve, myslim, ze to davaji holkam, co nekdy potratily. Je toho jen zdibek, tak by te z nej zaludek nemel bolet.

K utrousi, Brandejska je prave pro ty nizsi davky, protoze pry jak lita po vsech tech kongresech, tak tam delali porovnani Evropy (dava se utrogestan po ivf) a USA (nedava se utro) a vysledky jsou stejne.

mandre
13. lis 2009

Inza, Lita, já mám Pentomer, tak mi asi proto ten Anopyrin nedal. Taky ředí krev, já ho mám teda na snížení počtu NK buněk,a to má být jeho vedlejší účinek 😅. No já chodím taky k Brandejské, včera nebyla...tak mi to napsal všechno Daněk.
Prednison jsem si nenechala dát, jsme se s Brandejskou domluvily, že když mi je po něm blbě, že mi ho nedá...že lék má léčit, říkala 😕 Jsem asi kvůli němu chodila 2 měsíce po doktorech se žaludkem, byla jsem i na endoskopii, páč mysleli, že mám vřed. Už je to snad dobrý..musím zaklepat 😀 😀
Inzo a máš 2 zavedený? 😉 😉 😵

inza
13. lis 2009

to mandre: jasne a je to pekny vos.... 😉 No asi mam hustou krev ci co ze mam ten anopyrin. Pasky ted polykat ci zavadet je pro me desne. Porad premejslet kdy, jaky a v kolik....no des. Me nikdy nevydrzelo ani tyden pravidelne brat treba vitaminya ted toto 😀 . Ja Prednison nemela vubec

nannynka
13. lis 2009

Ahoj a jeste jednou diky za projevenou podporu.
Cekali jsme tam jen hodinu a pan doktor byl dneska nemluva a lehce necita, protoze mrne je po me a spi na boku, coz je na mereni sijoveho projasneni dost na houby. Takze jsem si uzila docela silneho stouchani (az byl manzel vydeseny a ptal se ho jestli mu takhle neublizuje) a tlaku na brisko a panevni kosti. Ale bobek byl celej po me, na vterinu se otocil a pak zase sup na bok.... Beru to, nejsem zadna vychrtlina, takze tuku je nad tim vsim dost 😀. Nicmene, riziko downa 1:1950(vekove bylo 1:520), mame mozek, dve ruce i nohy, byly krasne videt zebra a pater, srdicko bije tak jak ma a pupecnik byl blbe slyset, ale pak se to nejak na chvili povedlo chytit. Velikost odpovida 13+3 (jsem 13+0) a screening tedy vyhodnocen jako negativni.Dal mi zadanku na tripe testy a rekl mi at se objednam na druhy screening. Tak mi padl sutr ze srdicka. Jeste napisu.

anlek
13. lis 2009

Nanynko gratuluju!!!!

Jdu dovarit veceri, pak nakouknu.

broukb
13. lis 2009

Ahoj holky, jsme po první schůzce v Gennetu u dr.Lovasové. My se tam dostali téměř hned volala jsem v půlce října a objednali mě na 9.11 je teda pravda, že jsem tam volala 2x denně, protože jsem se nechtěla smířit,že se začne něco dít až v lednu 🙂) a 3 den se vyplatilo. Jinak manža má pomalý lenochy se špatným tvarem a ještě jich je málo..když už tak pořádně :D takže nám bylo doporučeno rovnou ICSI (myslim, že tak se to píše). Strašně mě překvapilo, že hned v lednovým cyklu na to jdeme, tak doufám, že všechno klapne na poprvé.Tak jse, se rozhodla, že bych si čas ukrátila tady s váma, jestli to teda neva :p
Zatim se mějte papa
PS:neslyšela jste některá něco o tom jaká dr. Lovasová je??Mě přišla celkem fajn..díky

nannynka
13. lis 2009

broukb: tuhle doktorku jsem tam vubec nepotkala, ale nekdo se Ti urcite ozve s referenci.

Jeste dopisu to minule, mame 7,5 cm a ted jsme poprve na UTZ spali. Jsem takova vlacna, pul hodiny jsem mrzla na nadrazi a cekala na prestup a jak to ze me spadlo, tak se mi chce spat. Mejte se krasne, zitra si vas doctu. Krasny vikend vsem.

lita
14. lis 2009

Nannynko - to je supeeer, gratulace! 🙂 Od tedka budou pro vas patky trinacteho jen stastne dny 🙂 Ze by konecne prestaly nocni mury a zacaly sladke sny?
Jeden nas mimis byl take porad otoceny zadicky, takze presne vim, jak ti doktor bodal tim UTZ do briska, jakoby si ho podebiral.

lita
14. lis 2009

Broukb - o dr. Lovasove jsem v Gennetu neslysela. Je dost mozne, ze je to nova doktorka. Kdyz jsem byla u dr. Brandejske, nez me odeslala k memu gyn.dr., tak se tam u ni nekdo zaucoval. Nova ale neznamena nezkusena. Dr. Langerova byla take nova, ale presla z ISCARE, tudiz zkusenosti mela.
Jinak vsichni doktori jsou tam moc fajn. Je dost mozne, ze se jeste setkas s dalsimi v prubehu lecby.

ICSI jeste nemusis brat jako hotovou vec, mozna v lednu vyjde manzeluv spermiogram pri OPU lepsi a pak byste mohli mit jen IVF. Tak to bylo u nas, proste kvalita spermijek je nekdy dost promenliva.

nannynka
14. lis 2009

Jo a jeste k tomu NT, fotky nemame zadne ☹ . Mejte se pekne, dneska byla noc poprve fakt bez nocnich mur. Jen mi do ouska chrapala sestra 😀 .

patty1
14. lis 2009

Ahoj holky,
jen kratonce napisu svoji zkusenost z gennetu - z genetiky (geneticke konzultace kvuli horsim vysledkum triple a amniocentezy) u dr.hlavove - nikdy bych k ni uz nesla, dala nam minimum informaci, a jeste byly nektere spatne, proste nespravne, a to by se podle me na genetice stavat nemelo.
Na diagnostiku, metody a vsichni jini lekari tam jsou urcite vyborni, ale tato dr. podle nas naprosto ne. Pokud bych mela dukazy, tak se soudim. Fakt nemam slov.

miluse
14. lis 2009

Patty to je mi líto, že máš takovou zkušenost, my byly na genetice u MUDr. Hejtmánkový a nemůžu si stěžovat. Ale věřím, že šlo určitě o jedince.

miluse
14. lis 2009

Nanynko, gratuluju k dobrým výsledkům. A u koho jste byly? 😕

pet.s
15. lis 2009

patty mi chodíme k dr.Raškové a naprosto skvělá. Dokonce jsem ji v pátek volala (nerozuměla jsem zprávě, co nám přišla domů). Vše mi jasně vysvětlila a trpělivě. Opravdu jsme s ní moc spokojeni. Je to pohodová a milá paní doktorka.
Po špatném NT screeningu jsme byli ještě u dr. Krutílkové(snad jsem ji nepřejmenovala).Sice jsem byla v děsném šoku po výsledcích screeningu,ale pokud si pamatuji, taky byla dobrá.

Jinak nám v pátek dorazily výsledky po ukončení těhotenství. Byl to chlapeček. Já to od první chvíle tušila. Ta holky mi ůbec nešla přes jazyk, když jsem si mimískem povídala. Samozřejmě mě to zase srazilo dolů, takže depka. Ještě že ten můj chlap je jak bezpečný přístav.

pet.s
15. lis 2009

Tak jsem vás dočetal a ještě dopisuji. 15.12. jdeme na konzultaci a v lednu šup na další pokus.Žádné smilování od pojišťovny se nekoná, takže jdeme do plně hrazeného pokusu. Tedy pokud bude vše OK. Ted jsem dostala první MS po šestinedělí a taková divná. 3 dny šíleně krve, pak jak když zastavíš kohoutek ani kapka 2 dny a včera jsem tak lehonce dokrvácela. Já před tím měla vždy silné MS.Šly ze mě kusy, hodn krve. Bojím se,abych nakonec zase neměla málo sliznice. s tím jsem ještě problém neměla. Holky neexistuje nějaký bylinkový čaj na tohle a na vyčištění organismu?
Jinak koukám jak nám hezky těhulníte. Nanynko gratulace. Když jsem četla tvoje výsledky NT, tak se mi chtělo zase brečet. Pro mě to byl děsivý zážitek. Tak věřím, že jsi šťastná. Moc ti to přeji a závidím.
Kdo to bude v lednu stimulovat se mnou? lenkakubickova a kdo ještě?
NMimochodem jak se má lenka..ta štrikuje jak divá, co? Já už uzavírám objednávky na pečivo. Mám objednáno 101 kg.takže začíná maraton s nakupováním.
Můj život je jeden velký maraton 😀 ale alespon nemám čas brečet a fňukat. 😉

anlek
15. lis 2009

Pet.s jsem si rikala, ze jsi se tu dlouho neukazala. Ti docela zavidim, ze jsi mela tuseni, co u tebe roste. Proste jsi mamina kazdym coulem, tak to musi v lednu vyjit, ikdyby jsi byla sama, kdy stimuluje. 😉 Jak je to s tou pojistovnou, ze vam bude hradit dalsi pokus? To je uzasna zprava. 😵 Rekla bych, ze prvni porevizni mrcha muze byt divna, nestresovala bych se tim. Na sliznici se doporucuje pit kontryhelovy caj do ovulace. Mozna jeste neco, ja zkousela jen ten caj. Ale na me nefungoval, take aby jo, kdyz byl problem v hormonech. ☹ Ale treba tobe by mohl vyhovovat, kdyz je to jen tak na vyladeni formy. Jak zvladas praci a peceni cukrovi, kdyz toho mas vic? A co provadeji ti tvi dva rarasi? Uz jsem tu dlouho necetla zadnou zabavnou historku. 😉
Lenka se neozvala, mam na ni i tel. cislo, ale nechavam ji, aby se ozvala, az bude mit na nas(na me) naladu. Asi si jeste lize rany. Ale mela by mit snad uz vysledky imunologie.

nannynka
15. lis 2009

pet.s - naprosto Ti rozumim. Ja se sliznici mela po dvojite revizi velke problemy a doporucili mi kontryhel a sarapis. Asi to pomohlo, protoze se sliznice pomerne rychle srovnala. Ale jak popisujes MS, tak si myslim, ze problem mit nebudes. Ja privni MS vylozene odcintala...a chvili trvalo - cca 2-3 mesice nez jsem se s jeji silou dostala do normalu.
Moc na Tebe myslim.

Miluse - byli jsme u MUDr.Hynka, ale prislo mi, ze nemel den. Vsechno komentoval, ale fotecky nebyly. Nad tim se podivovaly dva pary co tam byly pred nama, protoze jak jsem pochopila, taky zadny nedostali.

lita
15. lis 2009

Pet.s - drz se! Jsi silna holka, to my uz tady vime. Na kazdyho ty slaby chvilky prijdou, tak je dobre, ze te ten tvuj chlap umi podrzet. Dobra zprava je, ze jsi dostala menses. To je super, pristi cyklus uz bude jeste prirozenejsi. A do ledna se telicko zmatori a pripravi na dalsi pokus. Je dobre, ze to nevzdavas, protoze posledne to vyslo, tak proc bys to tentokrat nemela dotahnout do konce! Navic jsem na diskuzich potkala nekolik zenskych, kterym vysel prave az ten neplaceny pokus.
Kup si toho cajdu, ted v zime se to bude pit jednoduseji. Vyroba nakladaku cukrovi te urcite zabavi, do toho prace, deticky, vanoce a mas tu leden a stimulku 🙂
Lenku jsem tady uz dlouho nevidela, snad se brzo ozve. Pamatuji si, ze nekdy po 20.10. mela mit ty vysledky a konzultaci v Gennetu. Jak tu o ni mluvime, treba zacne skytat a pozna, ze bychom ji rady zase videly na konikovi 🙂
Ja si myslim, ze se urcite nejake lednove spolustimulky najdou a neboj, my to budeme prozivat s tebou 🙂

Anlek - Pet.s prave pise, ze ji to pojistovna neodsouhlasila, takze to budou muset uhradit sami.

Nannynko - to je divny, ze nemate zadny fotky. Rekla sis o ne? Ja si o ne nerict, tak taky nic nemam. Dr. Hynek mi rekl, ze mi je daji na recepci. Nechala jsem si je poslat do emailu. Asi meli docela stresovy den, kdyz jim sloucili dva dny do jednoho. To je mi lito. Ale hlavne ze to dobre dopadlo, fotek jeste bude 🙂

nannynka
15. lis 2009

Lito, muz se ptal kdyz jsem se oblikala, ale rekl mu, ze ne. Ale zitra si jdu pro prukazku, tak poprosim svoji pani doktorku o nejakou fotku.

Mam pro vas neco pro pobaveni. Vcera jsem od rodicu dostala povoleni rict to me temer devadesatilete babicce. Ptala se co je novyho a tak jsem ji rekla, ze v kvetnu budeme mit mimco. A ona se mi podivala na brisko a prohlasila:"To neni mozny....Ja myslela ze vy deti mit nebudete, nepocitala jsem s tim. Tak aspon se mama bude vic starat o Tebe a me necha na pokoji." 😀 Zlata babi, jo a abyste vedely, ne ze budete vystupovat z jedouci tramvaje, to tehulim nesvedci....zije trochu jinde, jak prostorem tak casem. Dneska uz to zase nevedela...

miluse
15. lis 2009

Nanynko, my taky nemáme ze screeningu fotky, tedy je pravda,že jsme si o ně ani neřekly. My byly u Dr. Kulovaného, doufám, že jsem mu nespletla jméno, neb občas ty jména komolím děsně 😅

Pet.s tak to je mi líto s tím chlapečkem, ale hlavu vzhůru, bude dalí boj a ten určitě bude úspěšný 😉

pet.s
15. lis 2009

Anlek dej pokoj se zábavnými historkami typu ve 4 ráno policajt se samopalem v kuchyni. Už raději ne 😀
Hadi normálka. Začínají se ukládat k zimnímu spánku, tak lenivvějí. Dnes mi dcerunka říkala, že brácha má prázdniny a ona musí na praxi, tak at ji koukám napsat omluvenku. Tak jsem na ni jen ošklivě koukla a raději zmizela v pokojíčku. Tuším, že zítra bude mít bolení v krku a zvýšenou teplotu podle teploty čaje. 😀
Před týdnem to samé kluk. Bára měla opravdu angínu, tak byla doma a on byl naštvaný, že taky není doma. tak to na mě každý den ráno hrál a pak nasr....ně šel do školy. Tak jsem ho jeden den nechala doma. Bylo mu blbě do 8 hodin, pak se uzdravil. Vrazila jsem mu brusku a šel brousit okna. Druhý den ráád mazal do školy 😀 😀
Nanynka to jsou hezké starosti, vid?Záávidím. 😉

nannynka
15. lis 2009

pet.s - to jo, ale druhou stranu tu Tvoji znam taky moc dobre. Rozhodne je fajn, ze na nic necekas a jdes do toho. Ono to proste jednou dopadne. Cesta je dlouha, ale dycky nas na konci neco ceka. Moc Ti drzim pesticky.

anlek
16. lis 2009

Pet.s policajti zabavna historka nebyli. 😉 Ale kdyz pises o "hadech", tak to ctu moc rada. Moc bych si prala umet jednou pubertu brat s takovym nadhledem. 😵

ivarei
16. lis 2009

pet.s - doporučuju kontryhel, mě opravdu pomohl, jsem si jistá. Sliznici jsem měla mizernou, 2 měsíce jsem ho pila a sliznice byla "skoro těhotenská", říkala dr.
Držím palce na další pokus 😉 .

Jinak mi v sobotu začly nevolnosti, doufala jsem, že se mi vyhnou 😕

lita
16. lis 2009

Ahoj holky, tak s tou materskou to jeste rozhodnute pevne neni, viz dnesni CTK:

Lidovci navrhují, aby se mateřská nesnižovala ze 70 na 60 procent vyměřovacího základu, jak to sněmovna schválila v září v "Janotově balíčku", ale aby zůstala zachována ve výši 70 procent, jak je tomu v současnosti.

Podle balíčku by žena, která před nástupem na mateřskou brala 20.000 korun hrubého, v příštím roce dostávala o 2000 korun méně, než kdyby přivedla potomka na svět už letos. Mateřská se pobírá 28 týdnů, její vyplácení zpravidla začíná šest až osm týdnů před porodem.

Stejnou novelu předložila i ČSSD. Obě jsou navrženy tak, aby s nimi mohla sněmovna vyslovit souhlas již v prvním čtení.