Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petap1
15. led 2010

pets: moc držím palce a myslím na tebe...neboj, až bude mimi v bříšku, tak tě mamka určitě podpoří...je to pro ně asi těžké, když viděli jak jsi se posledně trápila. Bude dobře, uvidíš..je klíííídek 😀

Terez: Já na H.Profil taky nešla na lačno 🙂

Inza: a kolikátý DC jsi ?

Jinak, nožka mě kolem vpichu bolí jako modřina, ale móňo tam nemám 😠 ...asi je to Ok, když si představím kolik jsem tam toho musela našťouchnout 🙂 Tak už jen v neděli a v úterý UZ 🙂 A pak snad už vytoužená MS 🙂

betox
15. led 2010

Ahoj holky,
ráda bych se k vám připojila. Chtěla jsem se zeptat. Můj gynekolog mi nasal doporučení do ISCARE, ale tam se mi fakt nechtělo a podle dobrých referencí jsem se dneska objednala do Gennetu na první konzultaci (objednali mě k paní primářce). Myslíte, že vadí, že je to doporučení adresované přímo do ISCARE? Jsou tam totiž vyplněná všechna vyšetření, která mám za sebou. Teď jsem navíc zjistila, že mi tam doktor vyplnil u folikulometrie - bez ovulace, ačkoliv zjistil, že normálně ovuluju 😒 . Bohužel za ním dojíždím a je poněkud komplikované ho sehnat. Myslíte, že mi paní doktorka bude věřit?

pet.s
15. led 2010

betox ..jak v Iscare, tak v Gennetu jsou strašně vstřícní a fajn. Neboj se. Ty se můžeš rozhodnout ke komu budeš chodit. Paní primářku v Gennetu osobně neznám. Já chodím k dr. langerové.byla dříve v Iscare a pak šla sem a my jsem šli za ní. Z Iscaru do Gennetu.Ale podle holek tady na diskuzi je primářka výborná. Takže žádný strachy. Vše ji vylož a určitě ti dobře poradí.

Jinak berunky hlasím 8 DC, kontrola UTZ v pravém i v levém vaječníku jeden velký folikul a pak nějaké drobné.Takhle to já mám vždy.Jeden velký a drobotinu.
V kapse se mnou jel náš andělíček Matyášek, tak snad vajíčkům diomluví,aby rostla. Potřebovala bych nastimulovat i něco na zamražení. Ale to vidím bledě.
Spočítala jsem si, že 1 injekce nás stojí 3000.Hrůza, co? Mě by jen zajímalo, kolik vyrobení té jedné injekce stojí opravdu a kolik si výrobci namastí na touze po dítěti. 😒

mandre
15. led 2010

Pet.s, dnes jsem si ztáhla po internetu výpis z pojišťovny za minulý rok, a teda musím říct, že jsem jim tam zrujnovala peněženku, nejvíc spolikal Gennet a Imunia, jsou to desítky tisíc... 😲 akorát mě překvapilo, že tam mám z Gennetu skoro vždycky 1 vyšetření -UZ+vyšetření naúčtované dvakrát po sobě se stejným datumem, dokonce i IUI a hysteroskopii, tak to nechápu...nevíte někdo, kolik stojí IUI, když to hradí pojišťovna, jen tak pro zajímavost? 😨

Tolik touha po dítěti...když jsem sečetla to 1 IVF celkem, tak to bylo kolem 36.000,- a my dopláceli v Gennetu kolem 10.000,-...takže se ten IVF cyklus pohybuje 40-50.000,- průměrně 😖 😝 To je darda.

mandre
15. led 2010

Betox, to neřeš, mě tam Gynekolog napsal, že proběhla léčba sterility Clomifenem a nic takovýho se nedělo, oni si tě stejně zkontrolujou sami 😉

betox
15. led 2010

Holky, moc díky za odpovědi, uklidnily jste mě 😉 . Docela se těším, tak uvidíme, jak dopadneme. Podle všech vyšetření jsme oba OK. Já sice nemám jeden vaječník, ale to je jen lehká komplikace. Držím Ti Pet.s pěsti, ať všechno probíhá, jak má. Všem krásný víkend.

inza
15. led 2010

to pet.s: neboj urcite nejake mrazacky budou. Venku taky tak mrzne tak jim ani neprijde ze by pak sly z tepla do mrazaku.... 🙂 Urcite jeste nejaka vajucha dorostou do pozadovane velikosti. Jeste je cas...

inza
15. led 2010

to mandre: jak presne zjistis ten vypis z pojistovny? Jinak myslim ze ceniky vykonu jsou na strankach gennetu a mozna je najdes na na strankach ministerstva zdravotnictvi. Tak vim ze jde najit ceny leku a doplatky tak by tam slo snad i toto

anlek
16. led 2010

Ahoj, dlouho jsem tu nebyla. Mame se ok, vse probiha dobre.

Pet.s drzim moc palecky, aby folici rostli. Jinak s tou rodinou, hod na ne bobek. Je to vase rozhodnuti a je urcite dobre. Vy jste meli jen silenou smulu, ted uz se nic podobneho opakovat nebude.

babka
16. led 2010

Tak mám tu injekci pregnylu za sebou. Nakonec to manža samozřejmě nechtěl ani vidět, takže jsem zase musela já být ta statečná 😉 Ještě teď se mi klepou ruce, nevěřila jsem, že do sebe tu dlouhou jehlu fakt píchnu 😕 Ale zvládla jsem to 😎

janicka.slunicko
17. led 2010

babka. jsi šilkulka, vydiš tedka ti to pujde jako po masle.. 🙂

aleluli
17. led 2010

Ahojte holky,
jsem moc rada za tuto stranku a take je dobre, ze se diky ni dozvis, co te ceka.( ikdyz ne vzdy rozumim vsem tem zkratkam ☹ A hlavne si muzes pokecat a svem problemu s nekym, kdo je na tom stejne jako ty. V utery jdu na prvni konzultaci do Gennetu k p.doktorce Langerove, tak jsem trochu nervozni. My se snazime jiz rok a pul a porad nic 😢 Mileho spermiogram dopadl dobre, u mne gynekolog take nic neshledal. Mam za sebou rok mereni BT,cyklus mam pravidelny, ovulku dle mereni a ovu testu mam take pravidelnou, tak nevim, kde je chyba. A to jsem pul roku brala Clostilbegyt. ( no, pry je to na upravu cyklu, ale ja ho diky tomu mela nepravidelny, tak nevim )Muzu se vas zeptat, kolik stoji to umele oplodneni? Podle ceniku Gennetu je to 26 000 pokud-li to nehradi pojistovna. Kdy to hradi ta pojistovna a kdy ne? Diky moc za odpoved a drzte palce , ja je drzim vam a budu se tesit na brzke popovidani.

nannynka
17. led 2010

pet.s - urcite nejaky dorostou, porad drzim.

aleluli - Vitej a klidne se ptej na zkratky 😉 Pojistovna obvykle plati 3 cykly do 40ti let. Pokud nebudes chtit lepsi leky ci nejakou specialitu pri umelem oplodneni, tak je to skutecne plne hrazene. Ja si priplacela za leky s lepsi aplikaci a pro umele jsme nepotrebovali zadne speciality a stalo nas to cca 5 tisic. Holky pripadne doplni co bude treba, klidne se ptej. Je dobre ze tam jdete, vysetri vas oba horem dolem a pak urcite navrhnou reseni. Jen vydrzet.

evak99
18. led 2010

aleluli, přesně jak píše nannynka. vždy před každým cyklem gennet odešle vaši žádost na pojišťovnu a ta ji musí schválit, což trvá cca 3 týdny. Není ale důvod, proč by ti ji schválit neměli. Jinak my museli, kromě doplatku na injekce, podstoupit ještě icsi (vpíchnutí spermie do vajíčka) a potom jsme platili za zmražení a uchování vajíčka, takže bych řekla, že nás to přišlo celkem na zhruba 10 000kč. neboj, to se neplatí najednou, vždy po nějakém úkonu tě požádají, abys zaplatila. a platit se tam dá kartou, takže žádný problém. Jak píše nannynka, na zkratky se ptej, my se taky ze začátku ptaly 🙂
Podle mě je lepší vzít s sebou na první konzultaci i partnera - informací se dozvíš hodně a některé ti třeba uniknou, tak je lepší, když budete poslouchat dva.
Myslím, že ten clostík ti dávali taky na to, aby ti ta vajíčka pravidelně dorůstala. No prostě máme to tady za sebou skoro všechny (i když já přesně jako ty měla cyklus pravidelný!). Myslím, že to je první krok, který gyndr. dělá, když miminko nejde... 😉 držím pěsti a hlavně neklesej na mysli. V gennetu vám určo pomůžou, tak jim věřte! 🙂

tereza1980
18. led 2010

ahoj, tak dnes konečně 1 DC, zítra pojedu na ten hormonální profil a 28. ledna jdu na histeroskopii, operovat mě bude mudr. Daněk, má některá z vás s ním zkušenost? s operací? ještě jsem mohla ve středu k dr. langerové,ale manžel na středu nemůže mít dovolenou aby hlídal dceru a vyzednul mě, tak jsem vzala čtvrtek, jindy to nešlo a pak už by bylo zase pozdě.

petap1
18. led 2010

Ahojte,

Vítejte nově příchozí a určitě se ptejtě na cokoli...já se do dneška taky pořád na něco ptám 🙂

Jinak Vám musím říct jak trpím ☹ Včera jsem si píchla poslední injekci Agofolinu + injekci Agulotinu. Musela jsem si tu jednu píchnout na jednom vedle té co jsem si píchala ve čtvrtek. No už mě to tolik nebolelo, ale od včera skoro nemůžu chodit...holky to tak bolí..obě stehna mě bolí, jak kdyby mě do nich někdo nakopl ☹ Vím, že mě bolel i zadek, když mě to píchaly sestřičky, ale na těch stehnech je to hrůza. Píchnut mi nevadí, ale teď je to hrozné....příště už si radši zajdu do Gennetu ať mi to píchnou sami do zadnice.

Omlouvám se že vám tu takhle skuhrám, ale musela jsem vám to napsat..nemám komu bych to řekla a tak mě to bolí..až se mi chce někdy brečet.
Zítra jdu do Gennetu na kontrolu sliznice, tak doufám, že to bude OK, a že to konečně dostanu.

ivarei
18. led 2010

Holky, moc vám držím palce, strašně si toho našeho dvojitýho štěstí vážím, když vás tady čtu. U nás nic nového, nevolnosti pořád docela trvají, už alespoň nezvracím - jupí. Místo zvracení se teď přidaly mdloby, ale to je určitě poklesem tlaku a tím, jak je všude přetopeno.

Hypo, tak co první mateřské dojmy?

Petap: do stehna to prý hrozně bolí a dlouho se to hojí, je lepší si ty injekce nechat píchnout na pohotovosti v místě bydliště, když se ti nechce dojíždět do Gennetu. Ale třeba už to nebudeš potřebovat 😉 😉 😉

Tereza: Obecně tu na dr. Daňka nebylo moc reakcí a ty co byly, byly vesměs negativní, ale ne co se týče zručnosti, spíš holky psaly, že nejedná příjemně. Já se s ním osobně nepotkala, jen s dr. Langerovou, dr. Vykysalou a prim. Brandejskou a ty jsou fajn.

aleluli: Hlavně na konzultaci zdůrazni, že o tom nemáš nic načteno, ať se tomu dr. přizpůsobí, myslím, že většina dr. počítá s tím, že už máš o umělém oplodnění nějaké povědomí a nevysvětlují zrovna do detailů.

betox: Holky už ti odpovídaly, ale stejně - to doporučení určitě nevadí - a ani to, že tam máš napsáno anovulace - stejně si všechna vyšetření udělají sami.

pet.s: Kdy bude OPU?

Hodně štěstí 🙂

nannynka
18. led 2010

petap1 - foukam, foukam na nozicky, chudinko. Moc me to mrzi, ze Te to tak boli. Ale byla posledni, sliznice naroste a pak se tam zahnizdi kulicka a BUDE !!!! Moc Ti drzim pesti.

Ja byla v patek na kontrole, vysazuju tehotenstke vitaminy, protoze je Vendelinek o dost vetsi nez by mel byt. A za 2 tydny jdu na testy na cukrovku, tak snad ten hnus sladkej vypiju...

Opatrujte se.

evak99
18. led 2010

terez, mně tu hysteroskopii taky dělal dr. daněk...je to takový starší dr., řekla bych, že má zkušenosti, takže se neboj 🙂 jinak s ním zkušenost nemám. po zákroku, když mě probudili, přišel a vysvětlil 🙂

petap je mi tě líto, klíďo nám tu skuhrej! však tě chápeme 😉

nannynko, já ty vitamíny ani neberu...brala jsem jen listovku na začátku. na tu cukrovku se taky bojím bojím... 😉 a mám pocit, že začínám cítit mimíska 🙂 tak ať vše dobře dopadne 🙂

mandre
18. led 2010

Terezo, mě hysteroskopii taky dělal Daněk, hrozně jsem se bála, ale dopadla ok, nic se nenašlo. Operace byla za 15 minut hotová, pak jsem 1 den špinila. Prohlídl dělohu, průchodnost vejcovodů, odebral nějaké vzorky sliznice na rozbor, platila jsem za použití lůžka na pokoji. 😉
Jinak mi dělal i 2x IUI, které nedopadlo.. 😖

petap1
18. led 2010

Nannynka, ivarei,evyk : Moc vám děkuju za povzbuzení..jsem opravdu na dně..je to prkotina, vždyť se nic nestalo, jen to pekelně bolí, ale bolest v člověku vyvolává tak blbé nálady ☹
Snad to bude zítra o něco lepší..a dostanu k tomu dobré zprávy od Dr. 🙂
Ještě jednou moooc děkuju..hodně mi to pomáhá se vám tu vypavídat 🙂

mandre
18. led 2010

Inza: pojišťovna - mám 205, zažádala jsem si o heslo a PIN do e-přepážky, kde můžu s nima komunikovat přes internet a přímo se dívat na platby poplatků u lékaře a hrazení výkonů, které si kdo na mě naúčtoval.

nannynka
18. led 2010

evak99: Ja je brala protoze mam problemy se stitnou a krvi a bylo pro me i z pohledu doktoru zobnout jeden prasek (teda 3) misto 6 (na stitnou, utros, zelezo, listovka a jod a jeste neco). Ted jsme se dohodli jen na tom co musi brat + listovka + jod, takze uz mam krabicku na davkovani leku jak babicka... Pohyby ? Tak to je fajn, ja mam v prukazce taky, ze 19+3 jsem citila pohyby a slabe a fakt jsem si tim nebyla jista. Ale ted uz si jista jsem...hlavne v 5 rano kdyz do me busi hlady . 😉 A o vikednu jeden citil i manzel, bylo to hrozne dojemny...

tereza1980
18. led 2010

holky, děkuji za info a podporu, snad to klapne dobře, já tam nějaký nález dle utz mám, takže uvidíme, navíc jsem po císaři a mám tam asi i srůsty. snad je to ten důvod, proč se zatím nedařilo. cykly jsem až teď měla pravidelné, ovuluji, manžel spermio ok, tak doufám, že ten problémek bude tam, odstraní ho a pak se to už povede.

betox
18. led 2010

Ahoj holky, smekám před vámi, jak zvládáte injekce. Petap držím palce, ať to brzo přestane bolet. Nepomohlo by to třeba zaledovat? Ivarei díky za odpověď, tak snad to bude v pohodě, jsem na to zvědavá.

petap1
18. led 2010

Holčiny tak já jdu dom a do hajan..betox zkusím to s tím ledem..dtřeba to pomůže 🙂

Mějte se všechny hezky a držte se 🙂

evak99
18. led 2010

terez, tak to oni možná trochu pršťouchnou a půjde to 😉

aha nannynko, tak to jo..to jsi měla takhle lepší 🙂 no manžel se taky těší, že ucítí, ale myslím, že on ještě ne...a náš bobeček mě budí hlady už ve 4ráno...říkám mu/jí ať ještě nechá maminku spát 😉

petap drž se a ať se to brzy zahojí...je to nepříjemné, však to máme za sebou všechny... ☹ ale neboj, už se blížíš k další metě 🙂

inza
18. led 2010

to petap1: ja byla na vyvolavacce v sobotu a zadek me boli doted 🙂 Takze bud v klidu zda stehno ci zadek boli vsechno stejne 😀

inza
18. led 2010

to mandre: diky. Tak to mam zase spatnou pojistovnu. Na jejich strankach jsem nenasla ze by to slo ☹. By me take vcelku zajimalo kolik za me loni zaplatili a co si tam kdo uctoval 😉

janicka.slunicko
18. led 2010

Tak jsem dneska byla na ultrazvuku,a mimca jsou v poradku.jsem musala se otočit na bok a chvilku takhle ležet aby se obratilo to jedno aby mohla doktorka doměrit ho. tak nakonec se to povedlo po dlouhé době. Jsem se ptala co to bude, jedno se nenechalo a to druhé vypada na kluka, ale stejně to neberu na sto procent ono se to muže změnit. Tak to budeme mít prekvapko..

Holky opatrujte se a přeji všem at brzy mate miminka.