Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

vally11
15. únor 2011

@michaelama
No mně právě zjistili hodně vysoký prolaktin a anovulační cykly. Začla jsem nato brát léky a teď mi v gennetu dělali kontrolní horm. profil a už ho mám zase hodně nízký. Dr. říkala, že si dokonce myslí, že už by mohlo docházet i k ovulaci. O víkendu jsem si měla píchnout pregnyl a za týden jdu zase na utz, co a jak. Jinak se zmínila, že možná mě pošle na laparoskopii na a pak bychom zkusili nejdřív IUI.

vally11
15. únor 2011

Myslím, že něco po hormonech přibereme, nebo spíš si myslím, že mi zadržují vodu, ale z větší části to na ně asi opravdu jenom svádíme. 😝

zvalentova
15. únor 2011

@inza chceš mii říct, že jsi ještě zhubla?? To je skoro trestné 😀
Já bych řekla, že jsem také nepřibrala, jen jsem hodně zlenivěla a tím pádem se dost rozkydla. 😎

cibka
15. únor 2011

jo a nejvic sem přibrala asi za 10 dní když sem byla doma po et

michaelama
15. únor 2011

@cibka Cibko ty jsi byla po ET 10 dní doma? To ti řekli v gennetu? Na to jsem se samozřejmě zase doktora nezeptala...

inza
15. únor 2011

@zvalentova : jj zhubla.se ted vejdu do veci coo pred 10 lety...kalhoty.me slo dolu asi 5 kilo a pak i objemove.je fakt ze jsem treba vecer lina neco delat k jidlu a proti nezrani u me fu.guje si vycistit zuby a pak je lenost sii je jit čístit znova a tak radsi nezeru.pak jsem po nepodarenem et zas zacala behat atd....

anlek
15. únor 2011

@michaelama Ja nejvic pribrala za tri mesice s clostilem, bylo mi po nem blbe, navic nerv, takze cokolada do me jen padala. Pak pri IVF a stimualci na nej jsem nepribrala nic. Naopak jsem 4 kg zhubla, kdyz jsem mela slaby OHSS. Kdyz jsem se snazila avypit 4 litry denne a snsit nejake bilkoviny k tomu, tak uz na nic jineho jsem v brise nemela misto.
Po ET muzes byt doma, pokud chces. Dr. se te nejspis pri OPU zepta, jak to vidis s neschopenkou. Nekdo ji nechce, ze by se doam zblaznil a praci ma lehkou. Nekdo naopak ji rad veme.

zvalentova
15. únor 2011

@michaelama ahojky, já byla po ET celých 14 dní doma. Jednak jsem neměla leta dovolenou tak jsem si to užila. A hlavně kolegové v práci nechápou výrazy jako nehonit, nepřetěžovat...

michaelama
15. únor 2011

@zvalentova To je jasné, pokud bych dělala fyzicky náročnou práci tak bych byla taky doma...Já jak jsem kancelářská tak si myslím, že jestli budu doma ležet nebo v práci sedět na zadku vyjde to nastejno. Mě ale v práci zase ohrožuje stres a kontakt s lidmi, kteří mají kdoví co za nemoce... Tak si vyberte, že? No uvidím jak se budu cítit...

michaelama
15. únor 2011

@anlek Ahoj, blahopřeji k mimču, jaké bílkoviny jsi při stimulaci papkala? Mně řekl doktor jogurty a ty já nenávidím, ale piju actimel...Jinak se stravuju normálně, nic výjimečného..

zvalentova
15. únor 2011

@michaelama já jsem právě "jen" kancelářská, ale jsem ta pracovitější slepice a tak padají všechny úkoly na mou hlavu. Klienti, soudy...Stejně jsem dělala z domova, ale když jsem chtěla ne když mi stál neurotický klient za zadkem 😀

anlek
15. únor 2011

@michaelama To bylo az po OPU. Snazila jsem se jist maso, tvaroh, ... Ale i ty jogurty. Ale ne kazdy ma OHSS. 🙂

michaelama
15. únor 2011

@anlek Jo tak maso to já můžu. Já doufám, že ten OHSS nebudu mít, oni mě stimulujou víc než bych prý potřebovala kvůli tomu abych měla hodně těch vajíček na PGD... Ale prý podle HP nejsem úplně adept na hyperaktivitu tak snad ne.

cibka
15. únor 2011

@michaelama ne ne neřekli protože to první nedopadlo řekla jsem si že zustanu doama vzala jsem si dovču navíc ten týden jsem měla mít i noční no ale stejně to nedopadlo
ale jinak nabízejí neschopenku ale ja si ji ani jednou nevzala

danysek1
15. únor 2011

Tak jsem měla dneska jít na injekci Zoladexu, ale Mudr. mě poslala na další vyšetření. Prý mám starý hormonální profil, nemám testy na štítnou žlázu a poslala mě na 4D ultrazvuk. takže mi to posunula o další měsíc ach jo mám po náladě. 😢

danysek1
15. únor 2011

ještě ten 4d ultrazvuk mám absolvovat mez 2-4 dnem menstruace. Byly jste na něm některá z nich?

vally11
15. únor 2011

@danysek1
Ahoj, a ty chodíš do gennetu? První IVF ti dělali tam?

vally11
15. únor 2011

@danysek1
Na 4D utz jsem nebyla.

danysek1
15. únor 2011

vally11
ano poprvé jsem tam byla v r. 2009 to jsme začali obíhat vyšetření a minulý rok 2010 v říjnu jsem podstupovala IVF, ale nedošlo k transferu. Embryo se přestalo vyvíjet

vally11
15. únor 2011

@danysek1
Takže rok jste jenom běhali po vyšetřeních? A jaký máte problém, jestli se můžu zeptat?

michaelama
15. únor 2011

@danysek1 Ahoj já na 4D ultrazvuku byla, překvapilo mě, že to bylo vaginálně teda.. ale jinak úplně normální UZ, který pak nahrajou do systému a lékaři si ho mohou kdykoli prohlédnout. Dělá se to v místnosti hned vedle odběrů...

danysek1
15. únor 2011

těžká oligoazoospermie nebo tak nějak. Prostě velmi špatný spermiogram. Když tam je živá je to zázrak. Podstupovali jsme ISCI, ale stejně to nedopadlo. Chodila jsem k MUDr. Vykysalý. Byla jsem s ní domluvená že 21 DC se dostavím na injekci Zoladexu a ono tohle. Byla jsem u MUDr. Bukvový a nějak mě rozhodila

vally11
15. únor 2011

@danysek1
Aha, tak to mi máme spermiogram ok, mě zjistili vysoký prolaktin a anovulaci. No já také poprvé byla u Vykysalý, ale teď když jsem tam šla v pátek tak u primářky a příště jsem objednaná zase k prim.
Bukvová je taková tamvovlasá mladá?

zvalentova
15. únor 2011

@vally11 jj, Bukvová, za svobodna byla Lovásová.

danysek1
15. únor 2011

ano, já jsem se s ní potkala za tu dobu poprvé. Ale nevím mám z ní divný pocit. Při první stimulaci jsem měla 6 folikulů, 4 oocyty a z toho 2 zralá. Vykysalá říkala, že žádná katastrofa, že zkusíme dlouhý protokol a uvidíme a Bukvová mi dnes hlásila, že je to problém a abych počítala s možností že budou muset být jak darované spermie tak i vajíčka. Není to divný dělat závěry hned.?

danysek1
15. únor 2011

Zahltila mě informacemi jaké existují nadstardantní možnosti, že je teď nová metoda PISCI a že můžou spermie propláchnout . Každá říká něco jiného.

michaelama
15. únor 2011

@danysek1 Božínku, k té bukvové jdu zítra na kontrolu, snad není zas tak hrozná. Doufám, že nebude nějaká pesimistická nebo tak. Já takové doktory úplně nesnáším. Já jsem zvyklá na Petera 🙂 Holky ta druhá kontrola při stimulaci se dělá po dvou dnech od té první, že? To by vycházelo na pátek a to ordinuje doufám můj Peter...

anlek
15. únor 2011

@danysek1 Asi bych se na tvem miste objednala k te puvodni dr. Kdyz ti tahle udelala v hlave zmatek. Musis byt vklidu, to je zaklad.

danysek1
15. únor 2011

Michaelama
Nepřišla mi hrozná, spíš mi to přišlo jako obchod. Nabídnout co nejvíc za co nejvíc peněz, ani se neptala jestli mi nevadí, že to odložíme. Kdo je Peter?

michaelama
15. únor 2011

@danysek1 MUDr. Peter Feldmár, já zatím byla jen u něj, proto chci zase k němu, ono je totiž pravda, že co lékař to názor a pak se stane to co tobě...Jenomže při stimulaci si nemůžeš vybírat ke komu půjdeš bohužel...