Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

monnn
16. únor 2011

@zvalentova ty jo tak ty seš faaakt dobrá,já si teda ještě popsala několik složek se jmény Dr.a tam zakládám zprávy a až jdu k určitýmu Dr.vezmu složku s jeho jménem a zprávy mu předám - sem totž kolikrát nevěděla jestli je už má nebo ještě ne 😀 😝

sipkova1
16. únor 2011

Ahoj holky, tak jsem po další inseminaci a jsem nechcípaná jako blázen. Vím, že už se to tu několikrát řešilo, ale nevíte jak to je? co je bezpečné brát paralen, acylpyrin, Bromhexim… ? Já bych to klidně vydržela bez léků, ale přijde mi, že třeba ty záchvaty kašle taky nejsou pro případné těhotenství nic moc. Díky.

monnn
16. únor 2011

@sipkova1 tak já nevím 😨 neporadím a drž se at jsou brzy // 😉

cibka
16. únor 2011

@monnn držím palečky at je hematon fuč a dej vedet 😉

cibka
16. únor 2011

@sipkova1 mam za to že holky psaly že se smí paralen ale jiste to nevím takže tia taky moc neporadím

monnn
16. únor 2011

@cibka dík a vědět dám až se vrátím z odpolka 😉

cibka
16. únor 2011

@monnn máš odpolední ju ja taky ☹

monnn
16. únor 2011

@cibka jen dnes holky potřebovaly jít na RS tak jsem jim vyhověla,zítra budu vstávat chjo 😖

cibka
16. únor 2011

@monnn tak to jo a to vstávání po odpolení to je teda naprd 😠

monnn
16. únor 2011

@cibka to máš pravdu,ale možná horší ještě je vstávat po noční na odpolko 😠 😖

pentagras
16. únor 2011

@monnn Ahojky, jj, já mám celý týden noční 12 opět, je to mazec, njn, každej dělá jak umí🙂 jsem zvědavá jak to budu zvládat pak :(

inza
16. únor 2011

myslim ze paralen se muze...normalne v prvnim trimestru.....

iriel
16. únor 2011

Paralen se smi po cele tehu, jeden denne, normalni paralen, ne ten paralen plus...

iriel
16. únor 2011

@sipkova1 Urcite ne acylpyrin ani anopyrin, ten Paralen je bezpecny, do nosu Vincentka ve spreji nebo roztok morske soli, na kasel jitrocelovy sirup, uzasna je cibulova stava a priesnitz, pokud je potreba, jinak na ten kasel skoro nic, nektere pripravky se teoreticky muzou, ale v 1. trim bych radsi zustala u te cibule...

petaloudi
16. únor 2011

@sipkova1 paralen přesně jak píšou holky, ten se může v pohodě jeden denně. Mě ještě na kašel doktorka v prvním trimestru dala Stodal, ale měla jsem poloviční dávky kvůli alkoholu, co tam je. Samozřejmě, že každá nemoc v případném těhu není nic moc, ale pokud nemáš vyloženě horečky, tak se tím zbytečně nestresuj. Embryjko zavrtaný ve sliznici má pěkně měkoučkou peřinu kolem sebe, takže ani ten kašel ho nerozhází. Vím o čem mluvím, já měla v prvním trimestru asi měsíc hnusnej tuberáckej kašel. Držím palce, ať to vyjde!

michaelama
16. únor 2011

Ahoj holky, tak jsem doma po první KO úplně ko. Levý vaječník zareagoval prý výborně, mám tam asi 8 foliků, ale pravý prý nic moc, jen drobné folikuly. No doktorka nebyla moc optimistická, že ještě něco naroste, zvýšila mi dávku menopuru a už si to musim píchat do stehna. Na kontrolu jsem objednaná v sobotu. Ani mi neřekla jak jsou foliklly velký, nic, jen že na PGD je to dost málo. No ta tedy umí povzbudit...
Ach jo, prý to může být tím, že jsem první den nepíchla celou dávku, že ta je nejdůležitější k nastartování vaječníků...
Holky jak jste na tom byly vy 6. DC s folikulama?

inza
16. únor 2011

mam dotaz..nezbyl nekomu Puregon, Orgalutran, Oviotrelle?...

vally11
16. únor 2011

@michaelama
Ahojky, já byla na utz 11 DC a to mi dr. měřila a řekla, že mám na pravé straně 16,8. Ale o tom, kolik jich tam je vůbec nemluvila. U koho jsi byla?

michaelama
16. únor 2011

@vally11 Ahoj, já už stimuluju před IVF, tobě asi měřila ten jeden, který se tvoří v normálním cyklu.

vally11
16. únor 2011

@michaelama
JJ,asi jo. Jsem teprve na začátku. A můžu se zeptat? Kolik se jích tvoří v normálním cyklu? A tvoří se na obou vaječ? Možná mám pro tebe triviální otázky, ale přijdu si, že o ničem nic nevím. 😒

michaelama
16. únor 2011

V každém menstručním cyklu se ti vytvoří jedno vajíčko (někomu se vytvoří třeba i 2 a pak jsou z toho dvojvaječná dvojčata), buď na levém nebo na pravém vaječníku, náhodně. Když má ten folikul, který máš ty změřený 16,8 kolem 20 praskne a vypadne z něj vajíčko (ten folikul je obal vajíčka jakoby), které pak čeká na spermii k oplodnění...Tak to asi nějak je...

vally11
16. únor 2011

@michaelama
takže těch tvých 8 folíků je tam díky té stimulaci?

michaelama
16. únor 2011

@vally11 jojo, díky té hyperstimulaci, normálně vyprodukuješ v jednom cyklu 1 vajíčko, ale při stimulaci jich vyprodukuješ co to jde... a mně to právě na tom pravým nejde... což je mi divný, protože když mám normání ovulaci tak co jsem byla třeba u doktora na kontrole tak vždycky byl folík na pravém vaječníku...tak on si asi řek, že si dá pohov, že tu stimulaci oddře ten levej ☹ nebo já nevím jak si to vysvětlit...
Ty mi ale holka asi neporadíš, viď? Ty jsi v tomhle ještě větší "panna" než já... 😉

sipkova1
16. únor 2011

Ahoj holky, dík za info. Nasadila jsem paralen. Ty přípravky na kašel se asi nemůžou taky kvůli alkoholu v nich. Jinak tenhle pokus beru jako jasnej, myslím, že to zemětřesení, co ty nekonečný záchvaty kašle vyvolávaj v břiše, by zvládnul málo kdo…

vally11
16. únor 2011

@michaelama
jj, já jsem opravdu teprve na začátku. Tedy o mimi se snažíme už téměř dva roky, ale teď se to teprve začíná rozjíždět a každý na mě valí nějaké pojmy. Ale přeju hodně štěstí at to vyjde 🙂

michaelama
16. únor 2011

@vally11 Děkuji moc, tobě přeji to samé 😉 A neboj, za chvíli budeš v pojmech profík, i když bych ti upřímně přála abys byla brzy těhu a do pojmů neplodnosti se vůbec nemusela ponořovat... Ona totiž nevědomost je opravdu sladká...

vally11
16. únor 2011

@michaelama
jj, říkám si, že "pannou" bych zůstala velice ráda. 😔 Protože myslím, že plno holek, které otěhotní hned nemají ani páru co všechno je k těhotenství potřeba.

monnn
16. únor 2011

dobrou noc holky,tak hlásím hematom už jen 17,6 mm z těch 42 je to super jen mě štve že kvůli tomu mému špinění mi nemohla nabrat cytologii chjo tam budu muset za měsíc znovu ☹ ,my z toho začne za chvíli hrabat a budu nohy roztahovat i u zubaře 😀
@sipkova klííííííd se chytne a bude milovat adrealinové sporty 😀

cibka
16. únor 2011

@michaelama ja mela poprve 16 a po druhe 10 takže po druhy taky nic moc ale dr řikal že je to lepsí že bude aspon kvalita

cibka
16. únor 2011

@monnn tak to je parada jen tak dál 😉