Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

ahojkyy
23. dub 2010

petap1 - však ona je v 5. týždni.. to znamená, že pri stimulácii už musela byť predsa tehotná.. otehotnela mesiac pred IVF. Len čo tie lieky, ktoré brala, stimulačné, pregnyl atd. narkóza.. všade na liekoch je písane - nesmú užívať tehotné a kojacie ženy..

ahojkyy
23. dub 2010

dúfam len, že nechodila do Gennetu 😀
sú tam len dvaja lekári, tak by šlo o môjho D. a následne o toho nového, zo SVK.. 😀

petap1
23. dub 2010

ahojkyy..no ji, ale to by musela mít MS a při tom být těhu..no i to je možné, ale je to neuvěřitelná náhoda. To nebylo v Gennetu, určitě ne 🙂 Dnes jsem tam toho SVK Dr. viděla. Přišel prý z Motola. Je to takový sipatický prcek 😀 Dal tam sestřičkám banány..prý aby měly ovoce 🙂

petap1
23. dub 2010

sympatický...pardon 😅

betox
23. dub 2010

ahojkyy: no to je teda fakt síla. Je to hrozně zvláštní, ale je to potvrzení toho, že zázraky se dějí 😉

Holky, užijte si víkend.

petap1
23. dub 2010

betox: JJ zázraky existují 😀

Ahojkyy: tfuj, tfuj, tfuj na pondělí 😀

Já se taky loučím....užijte si všichny krásný slunečný víkend 😀

nannynka
23. dub 2010

kacmelina: moc me mrzi, ze mas takove problemy. Radit nebudu, znam sama ty krize kolem otehotneni, u nas to bylo hodne zle. I kdyz u nas to bylo opacne, ja bych rada a on ne. A od te doby co jsem tehotna ani tuk, protoze se boji. Mrzi me to, ale respektuji to. I kdyz je to na budku....Preju at se to srovna, asi si samy nedokazeme predstavit jak to ti nasi chlapi prozivaji....stejne jako oni asi nechapou nase prozitky. Moc Ti preju jak carky, tak klid. Opatruj se.

janicka: s mlickem si nelam hlavu, dulezite je, ze prospivaji. Ber to tak, ze bude v noci az budou oba malicti doma, tak bude moct kojit i muz 😉 . Budu na Risanka moc myslet. U nas vse OK, jen malej je porad koncem panevnim, takze to realne vypada na planovaneho cisare.

dennisa
23. dub 2010

Ahoj holky!
Mám časově náročnou práci, tak se nemůžu tolik zapojovat, i když bych chtěla. Tady jste mi vždycky dobře poradily a na všechno odpověděly 😉
Jen jsem letmo dočetla a moc mě mrzí situace KACMELINY ☹ Tohle je hrozně těžký nějak hodnotit a poradit, člověk do toho nevidí a nezná všechny detaily......ale jsem přesvědčená, že umělko může mít vliv na vztah jak blázen....jak jste tu už psaly, kdo nezažil, nepochopí....
Je to nápor na všechny strany.
My jsme třeba byli úplně v pohodě....pak přišlo první mimoděložní těhotenství, moje operace...to bylo ještě OK, pak za 5 měsíců další potrat a za další 3 měsíce další mimoděložní a složitá operace a taky jsme s tím bojovali. Každý to snášel jinak a nějak jsme se s manželem míjeli ohledně pocitů a všeho s tím. Já se trápila jak blázen, on byl racionální, na mě až moc, takže vznikaly konflikty. V podstatě od října až tak do února tohodle roku to bylo těžký.....
Teď už jsme v pohodě, ale jsem připravená na to, že až začne natvrdo umělko, že to zas jednoduchý nebude....Prostě chlapi to berou jinak, než my by jsme si přály....kolikrát to jsou velký zkoušky pro vztah a manželství....

petaloudi
24. dub 2010

ahoj holky... teď jsem měla pár dní nestíhala, tak jsem vás dočetla až teď...

kacmeli: tu situaci ti vůbec nezávidím, ale pokus se být v klidu už kvůli mimískovi... a z negativních testů si nic nedělej, dokud není krev, nic není definitivní... s manželem nevím, jak bych to řešila... ono se lehko radí, ale pokud to člověk nezažil, neví, co to všechno obnáší...

petap: noo, tak teď už to půjde jak po másle 🙂 mrška, stimulace, těhulkování 🙂 Mě ten nový doktor ze Slovenska (tuším, že jmenuje Feldman) dělal ET a byl moc příjemnej. Jsem tam ležela a on se mnou ještě laškoval, jestli jsem si objednala kluka nebo holku 🙂 Sympaťák...

ahojkyy: neuvěřitelný příběh, ale tak stát se to asi může... krev už před stimulací nedělaj a na ultrazvuku to asi tak brzo stejně není vidět... Rozpis doktorů asi neví nikdo, kromě nich. Ale ono to máš jedno, při OPU stejně vidíš doktora minutu a pak spíš 🙂 A šikovní jsou tam všichni. Držím pěsti ať je vajuch co nejvíc!

Já jsem dnes 12. den po ET. Včera jsem trošku špinila, tak snad to neznamená nic špatnýho 😒 Břicho mě pobolívá, ale čert aby se v tom vyznal, jestli to je dobře nebo špatně. Mám pocit, že mi je trochu špatně od žaludku, ale nevím, jestli se moc přehnaně nepozoruju 😀 Už jsem si nakoupila testíky a zítra, v pondělí a v úterý budem testit 🙂 A v úterý si skočím na krev... Tak držte palečky. Snažím se to brát pozitivně - buď bude mimi nebo svatba (kterou jsme díky tomu, že mi už dlouho MS cyklus řídí život nějak nestihli). Ale stejně případný neúspěch pěkně obulím... No nebudu myslet na špatný věci, na to budu mít případně dost času příští týden...

Přeji vám krásný slunečný víkend... Ach jo a já musím odpo do školy odprezentovat zápočtovou práci 😒

kacmelina
24. dub 2010

Betox:
Měli jsme včera debatu přišli jsme na to čím, to je- jsme spolu doma 24hod denně už asi půl roku. Máme prostě na sebe ponorkovou nemoc. Navíc jsme oba vzteklí a výbušní. Teď si hádku odčiňuje malováním ložnice a vyrábí poličky. Když jsem chodila do práce, tak jsme se nehádali. Rozhodně krizi dítětem řešit necheme.
vveru:
Neřekla bych sráží na zem, ale prostě jen nevydží bez sexu, on totiž bral prášky na větší aktivitu a pak najednou nic. Takže si sehnal zase nějaký prášky na zmírnění sexuální aktivity. Objednali jsme se do poradny.
Ivarei:
My jsme prostě oba výbušní, takže s tím musíme něco dělat. Já jsem nervák a občas oba vyjedeme po sobě.
Petap 1:
Na ubytovnu bych se psem nemohla, ale mohla bych ke kamarádce, oni staví barák, takže mají místa dost. Ale jak jsem psala, včera na radu Pet.s jsme si dlouze promluvili a objednali se do poradny. Manžel má prostě horkou krev a já jsemtaky teď vzteklá. Musíme to nějak řešit.
Pet.s:
Dala jsem na Tebe, promluvili jsme si a objednali se do poradny. Uvidíme, jak to bude dál. Teď maluje ložnici a dělá poličky. Dneska je jak mílius. Miláčku tohle miláčku tamto. Uvidíme, jak mu to dlouho vydrží. Ale moc děkuju, Tvoje rada zatím vychází 🙂

Holky, jinak jsem byla včera na UZ a podle doktora to vypadá moc dobře. Sliznice je zduřelá a má 12mm a stále se zvětšuje, takže prý se asi chytilo, ale ještě není vidět. Je to tak na 70% 🙂 Takže uvidíme!!!!!! 🙂 🙂 🙂

kacmelina
24. dub 2010

Nannynka:
Je to krize a ta se prostě musí řešit. Jinak to njde. Zatím je dobrý to, že to chceme řešit oba.

Petaloudi:
Jak jsem psala, tak jsem byla na UZ a vypadá to prý velmi dobře 🙂 sliznice má 12mm 🙂

ivarei
24. dub 2010

kacmelina: Tak to vypadá suprově ve všech ohledech, ťukám tu do stolu, abych to nezakřikla 😉 😀 .

kacmelina
24. dub 2010

Ivarei:
Já taky 🙂 Vypadá to, že manža to pochopil a malej se chytá 🙂

pet.s
24. dub 2010

kacmeli, tak na něj bud taky hodná.odměn ho za dobré chování a chval ho, to na chlapy platí.
Holkám po \ET držím palce, těším se na testíky, budu nedočkavá.

nannynka
24. dub 2010

kacmelina: drzim pesticky, at se to srovna na vsech frontach 😉 ze mluvite a resite je dobre, tak to ma byt.

lenca78
24. dub 2010

Ahoj holky, vlezu Vam do diskuze dotazem. Mam dneska za sebou prvni transfer. Delala ho MUDr. Lovasova, strasne mila doktorka, ale meli nejaky frmol, tak mi moc veci o tom, co nemuzu delat nerekli. Muzu se zeptat Vas? Lezeli jste nebo chodili do prace? A co treba kontryhelovy caj na podporu rustu sliznice-mam pokracovat v jeho piti? Na co si mam dat pozor? Diky moc za odpovedi, jsem z toho nejaka zmatena a vlastne netusim, co smim a nesmim.

nannynka
24. dub 2010

lenca78:Vitej. Napisu Ti jen co jsem delala ja. Brala utrogestan, anopyrin, prednison jsem odmitla a do testu (tj.2 tydny) jsem byla na neschopence.Polehavala jsem asi 3 dny, jinak jsem normalne fungovala, jen jsem se moc nemahala. Doma jsem byla kvuli tomu,ze jsem o jedno mimi prisla a mam to pres hodinu cesty do prace. Nikdo me ale nenutil. Moc drzim pesti at Ti to dopadne. Holky urcite pridaji sve zkusenosti.

anlek
24. dub 2010

Lenco, me dr. po transferu rekla, ze miminko nevylezim. At chodim na prochazky. 😉 Jedine, co nedoporucovala, byla jizda na koni, horka vana a tusim, ze i sex nedoporucovali. Neschopenku jsem mela az po tom, co mi potvrdili tehotenstvi a mela jsem lehky hyperstimulak. Do te doby ne, ale ja pracovala prevazne doma. A hlidani jsem kolem IVF odrekla. Kontryhel bych uz nepila, ten se ma pit do ovulace, ne?

Nedocitala jsem, nejake novinky?

kacmelina
24. dub 2010

Pet.s:
Já ho chválím 🙂 Jen je to horká hlava a někdy je to s ním fakt obtížný...
Nannynka:
Dokud máme oba zájem to řešit, tak je to dobré. Uvidíme, jak to bude. Zítra jsem 15.den po ET. Zkusím test, ale když doktor říkal, že sliznice vypadá výborně, tak by to snad mohlo vyjít 🙂 Dneska jsme se dma smáli, protože manža maloval ložnici. Měla to být bordó barva a je z toho taková světle borůvkovo růžová. Takže snad to bude holčička 😀
Anlek:
Mě řekli to samé. Když se to má chytit, tak můžu třeba skákat ze skříně a chytí se to. Když se to ale nemá chytit, tak mi ležení nepomůže.

kacmelina
24. dub 2010

Co kecám, Zítra, teda vlastně dneska jsem 11. den po ET. Mě už to nemyslí 😀 Jsem nějak dopředu 😀

pet.s
24. dub 2010

lenco, potvrzuji co holky říkali. Po jednom ET jsme neležela a nic. Po druhém ET jsem ležela a těhulila a po třetím ET jse taky neležela a taky těhulím.Tak si vyber. Spíš jsem se nestresovala, nepospíchala. Při prvním těhu jsem si neschopenku nevzala. Nebo vlastně mi ji dali až v 11tt.Trochu jsme špinila. pak to stejně nedopadlo. Ted mám neschopenku už od 6tt.Ale já stejně dělám více méně doma, takže se trochu šetřím,ale jen trochu. 😉 Lovasová mi myslím dělala jedno OPU. Je docela fajn. Jinak ji neznám. má dvorní dáma je Dr.Langerová. 😉

pet.s
24. dub 2010

kacmeli a kdy budeme testit? 😉

lenca78
25. dub 2010

Nanynko, Anleku, Pet.s, děkuju za rady. Tak to já ležet asi nebudu, až pak kdyžtak při druhém ET. Jsem ve zkušebce a musím si svou novou praci trochu hlídat. Jinak já mám taky MUDr. Langerovou - je báječná, jenom musí mít čas. Teď jsem ji párkrát zažila trochu nabroušenou, ale přisuzuji to tomu, že mají moc práce. Já jsem taky protivná, když se to na mě valí ze všech stran.

petaloudi
25. dub 2010

tak jsem ráno dělala testík a negativní... tak jsem to řádně ořvala... po patnácti minutách jsem se na test znova koukla a je tam úplně slaboulinkatej duch... takže jsem tam kde včera a vím prdlačky... nevím, jestli může čárka ještě zesílit, jsem 13.den po ET. Byl to obyč mamatest, ten genneťáckej budu dělat až zítra podle pokynu. No tak uvidíme, moc v to teda už nevěřím... Na krev se dostanu až v úterý, tak pak to bude definitivní.

nannynka: můžu se zeptat, proč jsi odmítla prednison? já jsem si teda taky řikala při čtení toho příbalového letáku, že toho asi nic extra dobrýho pro tělo nebude, ale mám ho no...

lenca: já byla týden po ET doma s tím, že první tak tři dny jsem spíš polehávala, protože jsem byla dost unavená. Pak už jsem chodila i na procházky. Po týdnu jsem šla do práce (sedím v kanceláři na zadku, takže nic náročného), akorát jsem dávala bacha, abych netahala nic těžkýho, nedobíhala autobus, ze schodů a do schodů málo a opatrně atd.

nannynka
25. dub 2010

petaloudi: Odmitla jsem ho protoze mam autoimunitni chorobu stitne zlazy - moje telo ji bere jako cizi organ. Endokrinolozka sice byla ochotna privrit oko a nechat me to brat, ale ja se rozhodla, ze to brat nebudu. V Gennetu to respektovali, protoze chapali, ze pokud mam tohle tak nic na snizeni imunity(nebo na co to vlastne je) neni moc dobre. Nesmim ani povzbuzovatka na jeji zvyseni, protoze jak se mi zvedne, tak mam zanet stitne. Tak proto. A jak vidis, slo to i bez prednisonu 😉.

jechulka77
25. dub 2010

Ahoj holky tak mě ve strředu čeká konečně konzultace tak si říkám,že už se to pak hne. Na dnešek jsem měla nádhernej sen,že jsem těhotná a že když přiložím ruku na břicho tak cítím srdíčko mimi a tak pořád šahám na bříško abych se ujistila,že je to dobré a to byl celý sen,ale já se ráno probudila a byla úplně pitomá a koukám a břicho nikde 😒 to vám byl tak živej sen . Koukám na snář a řikám si co juknu co to znamená,néé že bych tomu nějak věřila a představte si ,že ono to znamená štěstí,natození dítěte a nebo dvojčátek,no že bych začla věřit?? 😅 Jestli to vyjde tak asi ju. 😀 A jinak stále pátrám po tom jak to mám s těmi pokusy a dokonce jsem zjistila,že Kladno a Slaný pouze stimulace jako celý pokus neočítá,takže než pojedu ve středu do Gennetu tak ráno letím na Metalku a pěkně si je tam podám a budu chtít výpis,protože už si nepamatuju co jsem brala ale stopro vím,že na opu a et jsem tedy nebyla,protože nebylo proč. Snad mi vyhoví,je to deset let 🙄 Nejste holky někdo z Kladna??

jechulka77
25. dub 2010

A ještě něco,holky já jsem vášnivej kuřák,já vím,že chci mimi a takhle se nezodpovědně chovám ,ale já přestanu,ale nevím jestli to ted vadí a může to vše ovlivnit ☹

iriel
25. dub 2010

jechulka - koureni ovlivnuje schopnost poceti vyrazne. Vyrazne negativne 🙂 Nevim, kdy chces prestat, ale treba prestat az kdyz jsi tehu je hrozny, protoze si i mimi projde tim abstakem... jestli to myslis s miminkem vazne, tak prestan hned, at mas trochu casu se ocistit, nez otehotnis. Jinak nam Dr. rikala, ze deti kuracek jsou na tom i hur nez deti alkoholicek a drogove zavislych, to se rika i pri adopci, kdyz zaskrtavas, jestli bys prijala dite drogove zavisle matky, ze je to rozhodne lepsi, nez dite kuracky ☹

jechulka77
25. dub 2010

Tak zaběhla jsem pro žvýkačky a rozlámala zbytek cigaret a vzhůru do očisty těla,kašlu na to!!! Rozhodnuto.

iriel
25. dub 2010

jechulka - super!!! Drzim palce, at to zvladas co nejlepe! Ale s takovym cilem pred sebou to snad pujde snaz.. 😉 Hodne stesti. 🙂