Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

evak99
15. dub 2010

tak to jste si tady dali darkwitch co? no můj muž to chytil taky...a pak od nás ještě jedna naše kamarádka...a já jako těhule to bohužel odnesla nejhůř, ale to je asi logické. hlavně, že už je líp 😉

vanuska
15. dub 2010

Holky můžete mi prosím poradit, ke komu se objednat v Gennetu na konzultaci ( IVF + PGD)? Představuji si doktorku nějakou vstřícnou, chápavou, u které se nemusím zdráhat na cokoliv se zeptat. díky Iva

nannynka
15. dub 2010

evak: no ja to s obleckama vyresila salamounsky. Vzala jsem je dneska i s kufrem na vylet k nastavajici babicce. Cela stastna se tim probere a dokonce i vypere 😉. Tomu rikam dve mouchy jednou ranou 😀.

ivarei
15. dub 2010

Doporučila bych dr. Langerovou nebo dr. Brandejskou, jen nevím, zda dělají i PGD.

ivarei
15. dub 2010

evita: To je mi strašně moc líto, to je hrůza, neumím si to představit, drž se a určitě se co nejdřív objednej na konzultaci, třeba vám doporučí rovnou IVF s dárkyní (myslím, že se asi půl roku čeká). Moc mě mrzí, jak jsi dopadla.

ivarei
15. dub 2010

evak: Už je ti dobře? Jíš? Opatruj se.
nannynka: My máme naštěstí pediatričku v rodině, tak k nám bude jezdit, jinak si neumím představit ty plné čekárny, o kterých vypráví ségra.

vveru: Byla jsem u dr. Vykysalé, ta pak měla dovolenou, když jsem začla stimulovat - tak jsem byla od druhého ultrazvuku u dr. Brandejské a ta mi mnohem víc sedla a už jsem zůstala u ní. Jinak OPU dělala dr. Vykysalá, ET dr. Langerová 🙂 .

ivarei
15. dub 2010

nannynka: Teda, krásně jsi to vyřešila, babička je miliónová 🙂

monivo
15. dub 2010

taky jsem četla, že řádí střevní viroza a hodně to mají i malé děti. Tak to abychom nikam moc nechodily ☹

pet.s
15. dub 2010

vanuska..já neznám dr.Brandyskou-nikdy jsem na ni nenatrefila. Ale moje dvorní, milovaná a oblíbená je dr.Langerová. Fakt odborník.Vyslechne, vysvětlí. Já s ní nemám špatnou zkušenost a to k ní chodíme už asi 3 roky. 😉
Moni tady už to řádilo. My už jsme to odnesli všichni, včetně mých hlídacích dětí.

kacmelina
15. dub 2010

Petap1:
Já už jsem na PN skoro rok. 🙂 Měla jsem problémy s páteří, které teda sice trvají, ale už to není tak strašný 🙂 No a tak jsme přitom začli vyběhávat Gennet. Já budu na PN celé těhu, ožná budu i v nemocnici, protože je u mě vysoké riziko potratu. Vycházky mám sice 4 hodiny deně, ale kontrola mi ještě nepřišla a já jsem skoro furt pryč 😀 Do práce nemůžu, dělám na letišti u RTG a to není dobrý. Oni by mě sice nechali jinde sedět, ale ty směny... 😒

Petaloudi, Inza:
No ona to nijak nespecifikovala, jen prostě řekla, že nemám ležet, ale chodit na procházky. Že prý to ležení má většinou opačný význam. Tak nevím...

Ivarei:
Přesně to mi řekla taky🙂

vanuska
16. dub 2010

ahoj holky, děkuju za radu, jste fakt moc ochotné. dík 🙂

petap1
16. dub 2010

Dobré rané,

evita: je mi to líto. Jak píšou holky, pořádně se vyplač a pak se objednej na konzultaci. Oni určitě něco vymyslí, uvidíš.

kacmelina: aha, no to by asi bylo na bednu, kdyby jsi dodržovala ty 4 hoďky, viď 🙂

Rezonance proběhla v pohodě...sice měli hodinu zpoždění, ale byli milí. Je pravda, že to dělá pěkný rachot, ale i tak jsem si tam oddáchla 🙂 Výsledky prý posílají do týdne k lékaři, tak si tam příští týden zavolám 🙂
Jinak mrcha se stále schovává 🙄

zzf
16. dub 2010

Ahoj holky, můžu se taky přidat.
Už to s přitelem (budoucím manželem) zkoušíme asi rok. A teď mě poslai to gennetu. Volala jsem tam a sestřička mě docela odpalkovala že mam zalovat až tak za 2 týdny a že maj volno až v červnu. Bylo to u vás taky tak dlouhý čekaní na první konzultaci? Trochu mě to překvapilo a upřimě v noci jsem to obrečela.

pet.s
16. dub 2010

zzf, my nečekali,ale to byla situace před 2 lety a navíc jsme přecházeli z jednoho Caru do druhého za Dr.Langerovou, takže já tam volala a ještě neměla dr.langerová napsané směny. pak jsme šli asi za 3 týdny.
Tak to nevím na koho jsi narazila, personál je tam docela milý.Nemůžu si stěžovat. Ale asi toho fakt mají mnoho. Tak jedině ještě zkusit jiný Car. Já mám ještě dobré zkušenosti s Iscare v Praze. Primář Mrázek je kapacita. Jinak neumím poradit. Tak tam zkus zavolat ještě dneska, třeba narazíš na jinou sestřičku.
A proč jsi bulela? Že na tebe nebyla milá? Ale jdi.Třeba ji zrovna naštval manžel, nebo dítě, nebo ji seřval šéf. Co ty víš. A nebo kvůli dlouhé čekací době? Tak to se holka zlatá připrav.Protože já mám pocit, že celé snažení mi osud naordinoval, abych se zbavila své netrpělivosti. Pořád jen čekáš. Na konzultaci, na menstruaci, na výsledky vyšetření, pak jestli se to uchytilo, pak jestli to vydrží do 3 měsíce, jestli budou v pořádku testy. Prostě hrůza, někdy mám pocit, že si z toho čekání začnu kousat nehty. 😀

darkwitch
16. dub 2010

zzf jo cekani na prvni konzltaci je dlouhe me objednali na prvni konzultaci na 18.5., objednavala jsem se v pulce brezna, ale tak to uz clovek vydrzi tu chvili 🙂

darkwitch
16. dub 2010

pet.s tos napsala zase hezky, ja mam taky pocit, ze vsechno tohle podstupuju abych se naucila trpelivosti 🙂

petaloudi
16. dub 2010

zzf: já jsem také čekala na první konzultaci přes dva měsíce... ale zavolala bych znova, za dva týdny by ti mohli taky říct, že volno mají až v červenci. Jak řiká pet.s teď už pořád budeš na něco čekat, to k tomu holt patří... Tak si z toho vem to lepší a užij si na dlouhou dobu poslední dva měsíce, kdy ti tvůj život neřídí menstruační cyklus 🙂

petap1
16. dub 2010

zzf: já jsem taky čekala 3m. Na první konzultaci to tak bývá, ale pak už to jde jak po másle 😀 Jak říkají holky..CAR je továrna na čekání..pořád na něco a první měsíce hlavně na MS....takže se obrň trpělivostí, budeš to potřebovat 🙂 A zavolej..však z nich ten termín vydoluješ, uvidíš 🙂

zzf
16. dub 2010

děkuji za odpověďi, to se mam na co těšit. 😖
Brečela jsema asi z té bezmoci a možna kuli té době. Během té doby co se snažime tak dvě moje kamaradky otěhotněli omylem a dvě se na to chystaj (což mi na klidu moc nepřidá). Že sem tak směla co dělate aby jste byli trpělivějši 🙂

darkwitch
16. dub 2010

zzf prekonavame se a kamaradek ti jeste otehotni...

tereza1980
16. dub 2010

zzf, pets. má naprostou pravdu, celé tohle je jedno velké čekání, my se dočkali po nekonečných - pro mě - 16 cyklech, po 3 měsících docházení do gennetu, takže vydrž, pak už to půjde jako po másle.
já se objednávala v listopadu a protože měli před rekonstrukcí šla jsem v půlce ledna, navíc pak se stane, že tě objednají, půjdeš na první konzultaci a budeš třeba zrovna v první polovině cyklu a budeš znova čekat na MS, asi to tak prostě musí být 😉

tereza1980
16. dub 2010

jinak já dnes letím odpo do gennetu pro utroš, obvodní ho předepsat nemůže tak musím tam. zkusím je umluvit, zda by neměli volné místečko na UTZ už na konci příštího týdne, jinak jdu až 28.4. jsem už netrpělivá na bobíse 😀

petap1
16. dub 2010

zzf: No, nám to taky někdy moc nejde 🙂 Jestli jsi četla trošičku na zpět, tak vidíš, že já zrovna taky čekám na MS a jsem netrpělivá 🙂 Takže asi tak...někdy to jde a někdy holt mozku neporučíš a budeš si říkat proč já. Naštěstí je tu ale tahle diskuse a ta hodně pomáhá 🙂 Mě teď taky jedna kamarádka otěhotněla i když nechtěla...dost mě to dostalo..ale pár dní a už zase jedu dál...holt musíme to vydržet a říkat si, že jednou to mimi taky budeme mít 🙂 A to si piš, že budeme 😀

pet.s
16. dub 2010

zzf..neděláme nic..chodíme sem krafat..protože tvoje snažilkovo těhulící starosti z okolí chápe jen málo lidí a navíc pořád jim mlít o tom samém...???
my prostě jen držíme, ale čekání se vyplatí.
Hele ty jsi bulela kvůli té době??? Váš jak já se dlouho snažím? 20 let a to úplně opravdicky. Ve 20 jsem se vdala a už rok jsme se snažili. Bylo to pořád dokola. MS nepřišla, já letěla k dr a nic, slzy a neštěstí. Pořád dokola. Tenkrát,ale bylo umělko v plenách. Pak přišla adopce. No a já těhu neřešila. Uzavřela jsem to a děti jsem měla.Pak rozvod. Před 5 lety mi nynější muž dal překrásný dárek, když mi ve svých 60 řekl, že pokud chci, tak se mnou se dá do boje o vlastní dítě. Od té doby jezdíme do Caru. První nám zkusili IUI, nepovedlo se, pak mě zjistili rozhozený metabolismus, takže skoro rok léčba, pak nepovedená stimulace, pak muž nález v krvi=rok léčba, opět stimulace, ale neuchytily se. Udělal se mi polyp v děloze, následovala operace a čekání na 3 MS. Další stimulace a nic. Pak jsme přešli do Gennetu. Museli jsme na genetické vyšetření. Ale u mě kvůli věku ani nečekali na výsledky. Následovalo IVF-úspěch- otěhotněla jsem. Ve 14 tt zjistili miminku vývojovou vadu neslučitelnou se životem. Takže ukončení těhu a zase čekání. V lednu jsme podstoupili další IVF(už za své, bylo mi 40 pryč) a zatím úspěšně. 😀 😀 takže se připrav.

zzf
16. dub 2010

drkwitch: 😎 děkuji za optimismus

zzf
16. dub 2010

pet.s.: musim se ti omluvit. Zprvu kdyz jsem cetla tvoje reakce tak byli dost odmereny, ale smekam pred tebou klobouk.....fakt jsi bojovnice 🙂

zzf
16. dub 2010

diky za optimismus vsem. Vlastne si nemam s kym popovidat vetsina kamaradek je tehotna to nechtene nebo ma deti bez problemu a dalsi dve o diteti nechteji ani slyset, jim se to tesko vypravi, jak to nejde. 🙂

darkwitch
16. dub 2010

zzf me vsechny holky akorat oznamujou stastnou novinu, ze jsou tehu a pak dodaji, ze na to nemam myslet ony na to taky nemyslely a povedlo se jim hned prvni mesic 🙂 uz jim nevysvetlim, ze prvni mesic me to taky netrapilo...

darkwitch
16. dub 2010

zzf a proto je tu konik 🙂

petap1
16. dub 2010

zzf: Přesně tak..proto je tu tahle diskuse..taky si o tom povídáme a držíme se nad vodou 🙂 S okolím to jde těžko 🙄