Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

majcam
24. kvě 2010

Dark:měli by to stihnout do 36hod.od píchnutí injekce,takže jestli sis píchla večer,tak bys měla jít do akce dopoledne, aspoň já to tak měla,až na čtvrteční 2 IUI,kdy mi 11den našla Lovásová obrovskej folík,hned mi píchli injekci a pak volali ve dvě hodiny abych přišla druhý den ve 12hod(to bylo po 28hodinách působení,takže si myslim,že to opět nevyjde,ani mi Daněk nedal zprávu a neřekl,jak je na tom manžovo sperma)no a manža taky prskal,že si nemůže přehodit takhle rychle službu, takže teď jsem v očekávání a když to nevyjde jdeme další cyklus na IVF chjooo.

anlek
24. kvě 2010

Darkwitch 😀 presne tohle jsem take rikala, udelat test po pregnylu, at aspon vim, jak vypadaji //. 😀 Jedna kamaradka mi na to rekla, ze jsem nechutne morbidni ... Nakonec jsem to neudelala, pockala jsem si na ty opravdove //, ikdyz ani ty jsem si neuzila. Z krve uz bylo tehotenstvi potvrzene a vycurane // ne a ne se objevit. 😀

Iriel, jestli se nepletu tak Gonal a Puregon je vpodstate to same. Jen ruzni vyrobci. Rozdil je mezi nimi a Fostimonem. A prijde mi, ze kazdy dr. ma radsi nejakou znacku a tu predepisuje. Ja jsem napr. tohle neresila, mela jsem se rozhodnout mezi Puregonem a Fostimonem, to mi dr. vysvetlila, jaky je mezi nimi rozdil.

anlek
24. kvě 2010

Majcam, nehazej jeste flintu do zita. Pregnyl se picha, aby se nacasovala ovulace (= prasknuti folikulu), vi se, ze to nastava po x hodinach od aplikace. Pokud dr. ma UTZ videla, ze folik uz je hooooodne veliky a nejspis se chysta prasknout sam, tak pro jistotu pichli, ale nejspis by praskl i bez pregnylu. Bohuzel tohle je nevyhoda nestimulovaneho cyklu pri IUI (ono i pri IVF neni nikdy jasne, kdy budes akorat nastimulovana na OPU), proste se musi jet podle tveho tela. A ja ani nevim, jestli davaji zpravy pri IUI, tusim, ze my jsme ji pred vic jak rokem nedostali ....

ahojkyy
24. kvě 2010

ja som správu v marci - březen tohoto roku dostala.. IUI mi robila Dr. Lovasová.

majcam
24. kvě 2010

anlek:při 1 IUI jsme zprávu dostali od Lovásové,mě šlo hlavně o to,že v první zprávě bylo napsáno,jak na tom byl manža se spermoškama(poprvé nic moc,neměl abstinenci 😉 )jen jsem chtěla vědět,když bral vitamíny,jestli se mu zlepšili. Měla jsem se zeptat,ale je to vždy taková rychlovka...,ale to je fuk,závěr přijde zhruba za deset dní.., 😨

darkwitch
24. kvě 2010

anlek tak ja si taky pockam na ty prave co se da delat 🙂
tak jsem tam volala a rekli mi, ze mi budou volat kolem treti, takze se s manzou asi pohadame, dneska je to fakt na houby... jeste, ze jsem k narozkam dostala spoustu cokolady...

iriel
24. kvě 2010

Ja chodim k Dr. Langerove, vim, ze si ji tu holky chvalily, ale na nas je proste fakt protivna, vubec nevim proc. A utz by snad pred IUI udelat taky mela, ne? Mam pocit, ze nas vzdycky hrozne odbyva a chce nas rychle vypakovat. Nejdriv mi i rekla, ze vic, jak jedno IUI nema smysl, ted zas, ze jsem mela tenhle cyklus jeste prijit, proc jsem tam nebyla, no proc, protoze mi to nikdo nerekl a sestra me objednala na blby termin, uz bylo pozde... Ted mi ale rekla, ze na muj zacatek IVF tam stejne neni, takze me objednala k Lovasove. Taky nechapu, proc me tlaci do ICSI, kdyz mame darce, ktery ma vyborne vysledky a ja jsem zdrava....

evak99
24. kvě 2010

nanny: tak ten můj to snad taky vydrží. mimíska by chtěl držet jako první, tak jsem za to ráda, že si pro ní půjde 🙂

betox: nic si z toho nedělej! všechny to známe, manžílci občas nejsou schopni snést ty naše nápory hormonů, ale on to tak opravdu určo nemyslel! odpol. bude dobře uvidíš 😉

inza: tak pak podej hlášení!!!

mandre: už je líp? myslím na tě moc!!! držte se.

ahojkyy: neboj, uteče to jako voda a za týden už prcka/prcky uvidíš! 😉 nestresuj se!

petap: držím moc pěsti!

darkwitch
24. kvě 2010

ted koukam na ten cas, jestli to maji stihnout do 36 hodin, tak asi pujdem rano, pichala jsem si ho vcera v devet vecer, takze 36 hodiny je zitra v devet, jestli to dobre pocitam...

darkwitch
24. kvě 2010

evi a kdy jdes k tomu doktorovi, jsem to zase zapomnela?

ahojkyy
24. kvě 2010

iriel - ICSI možno pre to, lebo je to pre Vás jediná možnosť, ako mať dieťa Ty a manžel, nie s darcom.. neviem. Myslím, že by Ti mali všetko vysvetliť pred tým, ako sa na to dáš. ahojkyy

darkwitch
24. kvě 2010

iriel ja jsem teda u langerove byla zatim dvakrat a prijde mi docela mila a v pohode, tak uvidim...

dennisa
24. kvě 2010

Ahoj holky, zdravím!
Držím palce na kontroly! Jak nemám čas sem chodit pravidelně, mám v tom trochu guláš, kdo, kdy a proč 😅

Já jdu dneska ve tři pro výsledky předoperačního, snad se už nic nepokazí. V pátek pak mám UTZ v Gennetu. Uff, to to uteklo 🙂

Dark, ty už půjdeš na IUI? Teda to jste to vzali hopem 😉

A jdu koukat na hokejky, už přilítli 🙂

iriel
24. kvě 2010

Ahojkyy - nee, my vubec nemuzeme spolu, to je vyloucene uplne, ona navrhuje ICSI se spermatem od darce... mi to prijde jen jako tahani penez, nevim, nechapu, proc bychom meli mit ICSI.. ona mi na to jen rekla, ze to at si proberu s embryologem, kdyz se mi to nezda.

darkwitch
24. kvě 2010

denni zitra bych mela jit na iui, ted jen cekam az mi zavolaji kdy...

iriel
24. kvě 2010

darkwitch - Mne poprve prisla protivna, i manzelovi, proste nam rychle prerikala moznosti a uz uz abychom sli... pak pri prvnim IUI byla celkem mila, usmevava, nicmene jak rikam, proste zadna kontrola, nic, jen jsem prisla, bez stimulace, bez ultrazvuku mi udelala IUI a rekla, at se pak jen objednam, pokud to bude pozitivni, tak za tri tydny od prvniho pozitivniho testu, na krev jsem vubec nemela jit. Ale to nevyslo, tak jsem se objednala znovu na konzultaci a sestricka mi rekla, ze musim prijit 19DC, coz jsem prisla, a Langerova mi rekla, ze je to nesmysl, proc jdu v takovej blbej termin, ze musim pristi tyden znovu... Kazdopadne skoro vsechny kamarakdy, co byly na IUI aspon vedely, jakou maji sliznici nebo kolik folikulu a podobne....

darkwitch
24. kvě 2010

iriel aha tak me delala utz a pak teprv mi naplanavola iui a to mi bude delat brandejska...

majcam
24. kvě 2010

Dark:držím pěsti,budeme testit nějak podobně 😉 ,a neboj můj manža taky prskal,že mi dají vědět den předem

evak99
24. kvě 2010

dark: v pátek 🙂

darkwitch
24. kvě 2010

evi tak si to pamatuju dobre, ale jista jsem si nebyla 🙂
majcam dekuju 🙂 a jak si to nakonec vyresil? ja se to totiz dozvim den predem a jeste az kdyz bude mit manza po praci...

ahojkyy
24. kvě 2010

iriel - na krv po IUI neposielajú. Ale keď prídeš, nevyhodia Ťa, urobia Ti ho a máš istotu 🙂
a jak to ten UTZ, však na ňom vidíš počet folíkov, aj vidíš, ako ich meria.. a sliznica tiež. Aspoň ja som do toho Dr. Daněkovi kukala 🙂

ahojkyy
24. kvě 2010

iriel - to ICSI mi pripadalo tiež o peniazoch. Manžel mal v poriadku spermiogram. Napriek tomu to embryológ po OPU odporučil. Ak si vezmeš, že tých 7000,- Ti zvýši úspešnosť oplodnenia na 70%, Ty proste stimuluješ, vyprodukuješ napr. 10 vajíčok, dáš do toho peniaze a potom sa to neoplodní, tak proste už tých 7 tisíc pridáš, nech sa - má čo vyvíjať.

iriel
24. kvě 2010

ahojkyy - no ale to by mi ho musela delat, ze 😉) Tak treba dobre, ze bude pryc, snad mi Lovasova rekne vic. A na to ICSi se znova zeptam, proc by se melo delat, ja k tomu duvod nevidim...

ahojkyy
24. kvě 2010

dark - držím palečky 🙂

ahojkyy
24. kvě 2010

iriel - jasné, pýtaj sa. Lovasová mi prišla v pohode. Máš predsa právo vedieť, nakoniec tak to aj podpisuješ pred IVF. ahojkyy

ahojkyy
24. kvě 2010

baby, tak tu bude ale búrka..

ahojkyy
24. kvě 2010

iriel - a inak, Ty sa úplne kľudne môžeš objednať k inému Dr., napr. k Lovasovej, no a už pri nej proste ostať. Len nahlásiš sestre, že chodíš od teraz k tejto lekárke.

majcam
24. kvě 2010

Dark:no když mi volali ve dvě,tak měl manža naštěstí odpolední a byl v práci,takže si to tam vyřídil,ale nejdřív prskal 😠 ,mají tam asi teď pěknej nával,protože při 1IUI jsem byla normálně objednaná,a teď mi řekli,že je sál plný,a že mi pak zavolá sálová sestra,kam mě vecpala..

betox
24. kvě 2010

iriel: tak třeba Ti sedne Lovásová a pak k ní můžeš přejít. Pokud bych neměla k doktoru důvěru, nebo si s ním nesedla, tak se nebudu trápit a přejdu k někomu jinému...
Evi: díky, už je to lepší. A co Ty, jak se cítíš?

ivarei
24. kvě 2010

betox: Jsem ráda, že nejsem sama, kdo měl dnes slzavé údolí.
madre, petap: Jak je, holky?
majcam: Třeba to vyjde 😉 , neházela bych fintu do žita 🙂 .
pet.s: Koukám, jak se ti to krátí. Pro mě byl 20. týden kritický, sdělili nám, že děti mají ty cysty a pak jsem se nervovala, zda jsem měla/neměla jít na plodovku, zda cysty zmizí, pokud zmizí, zda nechají následky... chjo. Tobě to ale určitě dobře dopadne, dotáhlas to krásně daleko, takže se jen těš na fotky a zážitek z ultrazvuku.
dark, kéž by ti vyšlo hned první IUI 🙂
iriel: Na tvém místě bych okamžitě přešla k někomu jinému, to že, my dr. Langerovou chválíme, neznamená, že musí sedět všem. Mně přišla hrozně fajn a moc mi nesedla dr. Vykysalá, která každému vyhovovala. Máš právo na výběr doktora a pokud ti nevyhovuje a pochybuješ o ní, určitě přejdi jinam. Věřím, že do ICSI by vás netlačili, pokud by nemělo smysl. A pánská hrdost je pánská hrdost, myslím, že tatínek by byl rád, kdyby se využil "jeho" materiál.