Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lenkakubickova
29. čer 2009

holky,musímmakat,tak vám pak napíšu víc, co mi řekla Langerová, zatím papa 🙂

Kačenko ahoooooj 🙂 Jasně,až budeš mít kredit písni a dej si do kupy net! 😉 🙂 🙂 Opatrujte se s Lukáškem 🙂

lenkakubickova
29. čer 2009

Tak jsem se konečně dostala v klidu k PC, občas tu bojujeme s manžou a je to někdy fakt náročný uloupit si chviličku na koníka 🙂 Tak z dneška jsem měla takový zvláštní pocit,nejdřív malé zklamání a pak radost. Paní Dr. Langerová, u které jsem dnes byla poprvé je moc příjemná! Byla jsem s ní moc spokojená. Udělala mi utz a řekla,že se mi rýsují krásné folíky,ale že sliznice je moc nízká na to,aby mi píchla Agolutin, že je vidět,že mám delší cykly. Takže její rezimé je,že mám přijít na další utz kontrolu 13.července za 14 dní a pak mi píchne Agolutin,takže se to trochu víc posune a IVF bude spíš až začátkem srpna, tak nějak jsem se těšila, že už dnes dostanu pigáro,tak jsem byla v první chvíli zklamaná, ale hlavně,že je vše v pořádku, hormonální profil je výborný a cysta žádná 😵 😵 Jinak mi vše krásně vysvětlila co se týče IVF. Takže těch 14 dní už nějak přežiju a pak huráááá do toho 🙂

Anlek: tak to je super, že ti obvoďačka takhle zavolala 😵 😵 Já se Dr. ptala, co kdybych byla třeba nachlazená před OPU á ona říkala,že pokud to není angína a nejsou horečky,tak to není problém 😵 A co ty? Jaký máš dojem s Dr. Langerové? Dopadla jsi dobře? Už jsem moc zvědavá, co ti řekla 🙂 Jinak, jak jdu toho 13.7. na kontrolní utz, tak jdu zase k ní, protože Dr.Vykysalá je na operačním sále.

anlek
29. čer 2009

Ja jdu na ultrazvuk az zitra. A navic nejdu k tehle pani doktorce, ale podle toho, jak ji popisujes, tak je sympaticka. Ja jdu zitra k dr. Dankovi a na toho jsem tu necetla moc hezke veci, tak snad bude mit zitra den. 😔

Jinak ja si myslim, ze je fajn, ze do tebe nerve agolutin uz ted, podle zbytecne neco davat navic. Vim, ze se ti nechce cekat, pred 14 dny jsem take uz uz chtela zacit ... Vim jake je to cekani ... Ale myslim, ze pro telo je to lepsi, bude lip pripravene.

lenkakubickova
29. čer 2009

Anlek,neboj, vím,že se o něm nic valného nepíše,ale neboj,bude to v pořádku!! 😉 🙂
Přesně to mi říkala a já to posoudila taky tak, nechce do mě zbytečně něco navíc rvát,kor prý,když mám krásné folíky a dokonce říkala,ať se prý o víkendu snažíme o miminko 😀 😀 Tak to by mě pobavilo,kdyby se to povedlo! Že prý ten zdravý levý vaječnák vypadá naprosto výýýborně a hlavně je tam úplně super folík 🙂 Přesně tak,těch 14 dní už to vydržím! 🙂
A co se týče tématu "dvojčátka" naprosto souhlasí s tvým názorem: ze o dvojcatkach premyslime jen kvuli tomu, ze mame trochu moznost to ovlivnit. Kdybychom neabsolvovali IVF, tak nas ani nenapadne resit, jestli dvojcata ano nebo ne. Proste bychom brali, co prijde. Takhle mame pocit, ze to muzeme ovlivnit a proto premyslime. A my jsme to teď u kafíčka probírali a nebudeme to řešit, prostě zavedeme dvě a necháme to na přírodě a vždycky se to nějak udělá! 😉 🙂 Prostě budeme počítat,že tam ta možnost 2 mrňousků je a když budou,bude to jen super,budou si hrát spolu,budou mít k sobě blízko a doma bude veselo 😀

lenkakubickova
30. čer 2009

Moni: jak jsi dopadla včera v Gennetu? Doufám,že je vše v pořádku 😉 🙂

Anlek: držím dnes palce u Daňka 🙂 😉

monivo
30. čer 2009

Ahoj Lenko,

my včera dopadli dobře. Paní dr. Langerová je opravdu fajn, je i docela mladá. Také nám vše kolem IVF vysvětlila, co jak probíhá a tak. Vyšetřila mě, vše OK. Dokonce volala na Imunii primářce, aby zkonzultovala, zda mi dát Prednison nebo abych dál brala Pentomer na ty moje zvýšený NK buňky. Takže nakonec zůstává Pentomer. Příští týden bych to měla dostat, to jsi dojdu pro léky a pak od 2DC začínám. Pak bych měla 6DC přijít na UTZ. Taky už tam prý snad viděla výsledky z genetiky, jsou OK. Takže se nám to blíží 🙂

Milu, nikde tě tu nevidím, jak to jde?

lenkakubickova
30. čer 2009

Moni: no tak jsou samé krásné zprávy!! Supeeeer,gratuluju 😵 😵 teď už to půjde určitě jak po másel 🙂 Ta Dr. je opravdu moc fajn 🙂 A jdeš pak k Dr. Vykysalé,nebo zase k ní?

Ahoooj Kačenkoooooo 😵 😵 Juuuuu, vy oba krásně rostete!!! 😉 🙂 🙂

monivo
30. čer 2009

Katuš, moc pěkné 🙂 Ten kočárek už je definitivní? Předtím jsi tam měl jiný 😉

Lenko, normálně chodím k Brandejský. A až se budu objednávat, tak pokud bude ta moje, tak k ní, a když nebude, tak se objednám k tomu, kdo tam zrovna bude, to se holt nedá nic dělat. Ale myslím, že je to celkem fuk. Akorát je fakt, že včera si dr. musela všechno pročíst, na dost věcí se ptala apod. jak nás nezná.

monivo
30. čer 2009

Holky, ještě jsem se chtěla zeptat. Na předoperační dostanu nějaké papíry? A nevíte kdy? Až když si budu vyzvedávat léky 1DC? Já jen jestli se pak dá všechno oběhat za těch pár dnů.

lenkakubickova
30. čer 2009

moni: no právě, taky se mě na všechno ptala,ale to nevadí,hlavně,že nám splní co potřebujeme!!! 😉 🙂 To už se těšíš viď? 🙂 Aspoň mě pak budeš informovat,jak to probíhalo, ač to znám už z vyprávění od Kačenky a na ET jsem byla s ní,bylo to úúúúžasný!!! 😵 😵 A ty si budeš kupovat to pero,nebo klasické injekce?

miluse
30. čer 2009

Moni, já je dostala ten 20 DC, když jsem byla na kontrolním UTZ.

Mon, jinak oběhnout se to určo dá, u nás v nemocnici, (k obvodnímu jsem kvůli tomu nešla, páč bych stejně musela na EKG do nemonice), je to hotové během dvou dnů, jeden den ráno na obděry a druhý den interna.

Já jsem včera nějak nestíhala.

Před chvílí byl u mne manža a ďobnul mi poslední orgalutran, večer pak ještě pregnyl. Tak doufám, že mi po něm nebude moc zle, minule, před IUI mi po něm bylo na zvracení, tak uvidíme. Přece jen je to těhu hormon, tak se nějak projevit musí.

barrca
30. čer 2009

Moni, na předoperační dostaneš jen žádanku s požadovanými vyšetřeními ... já si jí nechala napsat už při kontrole 20DC, ale jinak ti jí můžou dát kdykoli ... hlavně to předoperační ale musíš mít s sebou (vyřízené) před opu - a nesmí být starší než 3-4 týdny 😉

Všem vám holky držím palce ... ja se přidám v průběhu srpna / září, ale budu vás celou dobu sledovat 😉

barrca
30. čer 2009

ahoj milu!!! Držím palce 😵 😵

ivomal
30. čer 2009

katuško, moooc krásný🙂

barrca
30. čer 2009

Jojo Katu, sluší vám to 😀

lenkakubickova
30. čer 2009

Milu: držím palečky,ať ti po tom Pregnylu není špatně!! 😉 🙂

monivo
30. čer 2009

Lenko, budu mít Gonal a ten je pouze ve formě pera, jestli si to dobře myslím. Ale injekce kvůli trombóze jsou klasické, tak jsem na to zvědavá.

monivo
30. čer 2009

Tak to mě docela mrzí, že mi ty papíry na předoperační nedali už včera. Uvědomila jsem si to, až když jsme odešli. Já totiž vůbec nevim, kam s tím půjdu. Vzali vás všude hned bez objednání?

barrca
30. čer 2009

moni, na předoperační bys měla jít ke své praktické lékařce, příp. pokud máš nějakou dr. na interně (já mám dr. na interně, tak jsem šla rovnou k ní, protože mi mohla natočit i ekg a nemusela jsem lítat po vícero doktorech) ... ale vzhledem k tomu, že budeš mít z gennetu žádanku, tak by tě měli vzít snad kdekoli (i na interně), ale to víš začíná léto, budou dovolené a pak já se třeba na interně na měsíc dopředu objednávám .... možná by bylo lepší si o tu žádanku ještě dodatečně zavolat a vyzvednout a zkusit si to oběhnout, ať pak nemáš zbytečné stresy .... nicméně tvoje praktická tě vzít bude muset tak jako tak, tak spíš záleží, kam s tím půjdeš 😵

lenkakubickova
30. čer 2009

Moni: tak to jo,to zvládneš ty injekce 😉 Za to miminko to stojí! 🙂 Kdyby jsem aspoň měli předtsavu,tak jsi si o ty papíry na předoperační mohla říct,viď? Ještě,že jsi z Prahy,že si tam můžeš dojet. A v jaké části Prahy bydlíš?

monivo
30. čer 2009

Barčo, díky. Taky váhám, že tam zavolám a dojedu si pro to. I když se mi ale vůbec nechce. Ale zase budu mít klid. Právě že jak říkáš, začínají dovolené, tak abych to stihla.

Lenko, pracuji na Pražského povstání, takže tam dojet není tak strašný, ale byla jsem tam včera, jdu tam nejspíš příští týden v úterý (1DC) a pak ve čtvrtek pro výsledky z genetiky, takže na můj vkus moc často 🙂

lenkakubickova
30. čer 2009

Moni: Tak to není tak strašný,když jedeš na Vltavskou céčkem...mně taky poslední dobou připadá,že jsem tam pořád 😀 ...nejhorší je,že mi nabízí tak blbé hodiny,že chodím třea na 10 nebo 11:00 hod. a pak tam skoro hodnu jedu,čekám tam další hodinu a pak zase zpět do práce a někdy tam ztrávím půl dne ☹ ...ale co můžu dělat,no... A včera to byla docela síla. Vyjela jsem v 9:40 a do práce dorazila okolo 13:45 😝 Čekala tu na mě halda papírů a každý po mně hned něco chtěl,takže jsem ti ani včas nestačila odpovědět,co bylo v Gennetu ☹

monivo
30. čer 2009

Lenko, to nevadí 😉

Ale musím říct, že pokud to jde, tak se objednáváme většinou na odpoledne, včera jsme tam šli na 15.30 a čekali jsem asi 15min, což je docela v normě.

Před chvíli jsem volala do Gennetu, tak mi potvrdili, že mi sestřička ty papíry opravdu měla dát už včera. Takže si tam pro ně musím zajet. A mají zkráceny prázdninový provoz jen do 16hod. No tak aspoň uteču dřív z práce, venku je hezky, tak mi to ani moc neva 🙂

anlek
30. čer 2009

Lenko, prala bych ti, aby se povedlo o vikendu doma. 😉 Koukala jsem k tobe do albumu, jak dospeli doktori podle spermiogramu, ze by tvuj muz mohl byt prenasecem CF?

Moni, myslim, ze jsem dneska tam tu dr. Langerovou videla, ze byla na salu. Davala pokyny sestre a byla fakt uzasne mila. S predoperacnim aspon u me je bylo tak, ze jsem dostala v CARu papiry uz ten 20. den, dosla k obvodacce (ktere jsem tu vcera psala, jaka je zlata). Ona mi vypsala papiry na EKG a na krev a moc. Chodil do Spalenky, takze vsechno mi delali v jednom baraku, EKG na pockani, krev a moc mela dr. vysledky jeste odpoledne na stole. Takze ikdybys je dostala 1. den MS, tak bys to mela stihnout naprosto v pohode. Rikali ti proc ti davaji gonal? Jaky je rozdil mezi gonalem a puregonem?

Katko, me se tech 18tt u tveho jmena moc libi, to uz mas skoro pulku za sebou.

Miluse, me take bylo primo tehotne po pregnylu. 😀 A vsichni mi tvrdili, ze je to nesmysl. Tak jsem rada, ze nejsem sama, kdo to tak mel. Ale snad to ted bude lepsi. A kdyz ne, tak at ti to aspon vydrzi dlouho. 😉

anlek
30. čer 2009

Ja jsem dneska byla na kontrole u dr. Danka. A byl usmevavy a hodny, vsechno popisoval, vysvetloval a nakonec i pochvalil. Takze super. Mam asi celkem 10 foliku, 2 uz docela velke a sliznice je pry take krasna. Od zitra zacinam pichat navic orgalutran a ve ctvrtek dalsi kontrola. Vidi to na OPU na pondeli, podle toho, jak budu reagovat na orgalutran, kdybych na nej nereagovala moc dobre a mela uz dost velkych foliku, tak OPU bude uz v sobotu. 😵

Jenom se se mnou moc nechtel bavit o tech metodach, co nejsou hrazene pojistovnou. Rikal, ze se o tom pobavim s embryologem po OPU, ze je to nejlepsi. Takze zadne velke informace jsem nedostala, ale nevadi, mam nastudovano z internetu, co je co. A co je pro nas dobre se asi nejlip pozna podle toho, kolik budeme mit vajicek a jak bude vypadat spermiogram.

monivo
30. čer 2009

Anlek, samotnou by mě zajímalo, proč mi dali zrovna Gonal když většina z vás má Puregon. Ty víš, jaký je v tom rozdíl?

dracekmracek
30. čer 2009

Volal mi taťka že jeho sekretářce odebrali 30 vajíček 😲 😲 😲 to je mazec teda 😕

anlek
30. čer 2009

Nevim, jaky je v tom rozdil. ☹ Ale jsem zvedavka, zkusim to pohledat.

Katko to je docela dost, ne? Kolik byva tak v prumeru? Ja myslela 10-15.

barrca
30. čer 2009

moniv, já měla také gonal - myslím, že účinná látka je prakticky stejná, jen je jiný výrobce ... mě dr. říkala, že v tom není zásadní rozdíl 😉