Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

janicka.slunicko
25. zář 2009

lita.ja jsem jim řikala pro těhule. tak to tam je nějaka ... dik za radu. pak jak se člověk muže spolehnout na lekarnice...

lita
25. zář 2009

Zdepros - vypada to, ze mas nastesti pravdu ty. Snizeni porodneho nejspis neprojde a ted jsem brouzdala po netu a vypada to, ze by na dvojcatka melo byt dvojnasobne. Tak nevim, kde jsem ten blud cetla. Bylo by to docela nespravedlive. Ale tu materskou fakt okrouhnou.

lita
25. zář 2009

Janicko - dr. Brandejska vyslovne doporucila bud Duphalac nebo ty cipky. Jeste jsem nasla, ze nejake holcine v tehotenstvi pomohly tablety Lactocare (probiotika) vhodne pro tehotne. A pak take doporucuji Psyllium, to se necha nabobtnat a pak se da treba do jogurtu, ale ja se obavam, ze by to muj zaludek v tomto obdobi nerozdychal.

zdepros
25. zář 2009

no to byl návrch to snížit na 10000 tedy to porodné, ale ta mateřská je síla je to kolem 3.000t měsíčně a my jí budem pobírat 37t oproti 28

lita
25. zář 2009

jak to myslis s temi 3.000 mesicne? Tady je tabulka, ze ktere vyplyva, ze se materska vypocita z predchozi mzdy. Sice to bude nic moc, ale je to vic nez ty 3.000. Nebo myslis prumerne snizeni o 3.000?
http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/cl...

lita
25. zář 2009

ja uz se v tom nevyznam 🙂

zdepros
25. zář 2009

jojo myslím v průměru 3.000t

lita
25. zář 2009

Na druhou stranu lepsi nez ve Statech, kde dostanes pri porodu 0. A pokud jsi zamestnana, tak mas narok na 6 tydnu neplaceneho volna plus si muzes vzit 2 tydny dovolene (ktere jsou prumerna delka dovolene pro zamestnane za rok) a potom musis do prace nebo jsem s ditetem doma zadarmo.
Presne takhle mam kamaradku ve Statech, ktera byla doma 8 tydnu po porodu zadarmo a pak od 3.mesicu ditete holcicku zacala rano vozit do jeslicek a v 5 vecer si ji vyzvedava. To je hruzny scenar, co.
Takze porad z toho vychazime v plusu, i kdyz oproti letosku a predchozim letum to pekne osekaji.

monivo
25. zář 2009

Holky, porodné a rodičovský příspěvek zůstává, ale mateřská se opravdu sníží. Dnes poslanecká sněmovna schválila balíček úspor, ve kterém je to takto.

janicka.slunicko
25. zář 2009

holky tak to jsi zítra skočím do lekarny pro to co jste doporučili.děkuji
ja vam povím to je hruza s tima přídavkama. to nemam slov na to jak ten stat na škube.. 😖

monivo
25. zář 2009

Tak to teď trochu studuju na netu. Jsou to hovada, nemám slov. Oni v balíčku nechali, že se sníží částky nemocenského pojištění,, tzn. i mimo jiné peněžitá pomoc v mateřství. Já tím třeba přijdu během těch 28týdnů po porodu o víc jak 4tis Kč měsíčně, což bude skoro 30tis Kč za celých 28týdnů. To není přeci málo?! Ty poslanci nepřemýšlej. Si mysleli, jak nám nechají porodné a rodičovskou, ale co tohle? To si vůbec neuvědomili. Co mi je platné, že mi tedy zůstanou 3tis Kč porodného, když přijdu o 30tis Kč na mateřské? Jsem pěkně naštvaná.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/cl...

monivo
25. zář 2009

Ještě jedna věc, našla jsem na netu, že ČOI zakázala prodej třech kočárků, Quinny Speddi, Maxi Cosi Mura a Colleto Austin 4.

http://aktualne.centrum.cz/finance/rodina/clane...

pet.s
25. zář 2009

Ahojky spolubojovnice, jak si všimnete vedle mého nicku, tak já jsem dobojovala.už nejsem těhulka 😢 Ve čtvrtek jsme byli na NT screeningu. Miminku diagnostikována vývojová vada neslučitelná se životem. Acranius a encefalokela. Jde o dost vzácnou vývojovou vadu.Chybějící část lebky a vyhřeznutí mozkových blan. Hned mě hnali na Bulovku. Dnes ráno provedeno ukončení těhotenství 😢 😢 😢 Mám pocit,že se zblázním. Vybrečela jsem už moře slz. Celou nco se střídavě loučila s miminkem a ptala se Boha, proč moje dítě. 😢 😢 😢 Dnes ráno ukončeno těhotenství potratem. Nejstrašnější pocit,že to dítě bylo ve mně při potratu živé. Tlouklo mu srdíčko a mrskal ručičkama. jen doufám, že netrpěl. Odpoledne jsem podepsala revers a šla domů. Do Prahy jsem jela těhotná a z Prahy prázdná. 😢 😢 😢 Všem ostatním držím palce.

barrca
25. zář 2009

😢 😢 Pet.s, sakra, nemám slov, ...... to mě fakt moc mrzí, drž se!

pet.s
25. zář 2009

barrca ani já už nemám slova... jen slzy a slzy...

janicka.slunicko
26. zář 2009

pet.s. je mi to hrozně lito. mam husí kuži když jsem to četla. mrzí mě to.

janicka.slunicko
26. zář 2009

ahoj holky tak testik je stejný. snad to se to vybarví lepe. pořad me pobolíva v podbřišku, vas také pobolívalo.. 🙂

lita
26. zář 2009

Pet.s - to je mi hrozne lito, to jsou hrozne zpravy! Ja jsem opravdu doufala, ze se ti konecne narodi miminko! Plakej, plakej, at ten smutek z tebe vyjde rychleji, ale vim, ze to bude trvat dlouho.
Ten potrat ti k tomu neprida, posilam vlnu energie, at se zase postavis na nohy!

lita
26. zář 2009

Pet.s - a co ti rekl doktor? Muzete to zkusit znovu? A chcete to zkusit znovu? Samozrejme ne hned, ale treba za par mesicu, nechat si udelat jeste nejake dalsi testy, pokud to jde a jit do toho znovu?

zdepros
26. zář 2009

Pet.s strašně moc mě to mrzí

janicka.slunicko
26. zář 2009

ahojky holky co pak dělate. 🙂

barrca
26. zář 2009

ahoj jani, odpočívám po ET a zpamatovávám se ze šoku. Manžel skončil dnes v nemocnici, místo aby mě doprovodil na ET jsem mu musela ještě zajišťovat odvoz do motola ... zatím nevím co mu je, čekám na zprávy ... snad to vypadá na zánět žlučníku, ale nevím nic ☹

No a já se dvěma bobečky v bříšku se snažím nestresovat 😕 fakt parádní den dneska ... jak ti je, pořád tě pobolívá v podbřišku? Myslím, že to tu holky psaly, že to je normální, že můžeš mít i takové podobné jakoby menstruační bolesti ... to vůbec není problém 😉

janicka.slunicko
26. zář 2009

barrca. odpočivej to je duležite. hlavně se moc nestresuj ,ja vím to se říka,ale jde to těžko.Snad s manželem to bude dobré. tak to jsi měla dneska starostí hodně, hlavně aby vše bylo v pořadku.pak pisni až budeš mít zpravy o manželovi. To muselo byt těžké když jsi šla na ET a manžel byl v nemocnici. Semnou tam byl manžel akdyž jsem byla ET strašně mě to pomohlo. Neboj to bude dobrý.
Bříško už je lepší. koupila jsem si ty glycerinové čípky na zacpu, a pomohli mě.

janicka.slunicko
26. zář 2009

a měla jsi nějaké na zmražení a nebo si maš ješte zavolat.

barrca
26. zář 2009

jani, tak už mi manžel volal, že si ho v nemocnici nechají, neboť si stále nejsou jistí co mu je a jemu stále není dobře 😒 takže jsem doma na to sama ... ještě že máme supr psa 🙂 nakonec na ET za mnou přijela mamka, abych tam nemusela být sama ... myslím, že zatím zvládám být celkem v klidu, ale to víš, štve mě, že nevědí, co mu je a že jsem doma sama ... jinak si budu volat až v úterý, zda budou nějací mrazíčci - měli jsem PK, tak se zítra rozhodnou, zda budou zamražovat nebo ne ... ale v pondělí je svátek, že ...

janicka.slunicko
26. zář 2009

no jo,v pondělí je svatek,mě řekli že mam v pondělí si udělat test a zavolat. tak nevím jestli to pondělí a nebo až v uterý..tak to skusím v pondělí a uvidím co mi povědi. a co pak mate za hafana, mi mame papouška alexandra ten mě nemá rád, je na mě agrisivní ale manžela zbožnuje,nekdy mu zavidím jak si ho hladí a muže si sním povídat. 😀
mi jsme žadné na zmrazení neměli ,tak snad to vyjde. 🙂

barrca
26. zář 2009

máme bernskou salašnickou slečnu 😉 nádherný 42 kilový pejsek 🙂 který spatřuje hlavní náplň života v tom, že nutí všechny kolemjdoucí, ať jí hladí 😀

janicka.slunicko
26. zář 2009

tak to maš takového živeho plyšačka.muchlačka, 😀 tak to musíš mít doma veselo.aspon se maš skym pomuchlovat..

pet.s
26. zář 2009

Díky všem za slova podpory. Jsem neustále v slzách. Mám za sebou skvělou rodinu. Máma mi řekla, že mi na další pkus umělého přidá, ségra, že pokud by to šlo, tak mi to dítě odnosí. Ale já na to pořád myslím, pořád se mi to mele hlavou.
Lita čekáme na výsledky genetiky. Ale šlo o vadu, kterou má 1 dítě z 10 tisíc.Velká náhoda.Okamžitě jak bude možné, jdeme do dalšího.Ale nevěřím, že by se mi povedlo ještě jednou otěhotnět. ☹

myky
26. zář 2009

Pet.s, je mi to moc líto 😢 😢 😢 😢 . Držím ti palce a přeji hodně sil a to i celé tvojí rodince. Opatruj se. 😢 😢 😢 😢