Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

nannynka
28. lis 2009

inzo diky, v klidu budu asi uplne az se nam to narodi a bude to zdrave...Drive jsem jen opatrny optimista a nic na mimi nesmi pres prah 😉

ksu
28. lis 2009

Ahoj holky, jsem tady nova. Poradte prosim jak to funguje v Gennet, chystam se na 5.IVF. v lednu -konzulatece u MUDr. Brandejske. Jake mate zkusenosti s timto CARem ? Diky vsem.

nannynka
28. lis 2009

ksu: Osobni pristup, zadne velke prutahy, prijemni lekari a smysluplna reseni. MUDr.Brandejska je co vim na tyhle veci jedna z nejlepsich v republice. Drzim pesticky.

inza
28. lis 2009

to ksu: ja s nim mam prozatim dobre zkusenosti. Jsou tam vsichni v pohode, teda sem tam nejaka sestricka moc ne, ale dr. jsou v pohode
to nannynka: jo to je rozumne nechavt veci na mimi az na posledni cas. Na vse je casu dost 😀

ksu
28. lis 2009

nannynko, inza: diky, pry je tam dobra uspesnost, ja chci mit 5.IVF uz konecne posleni !!!!! 🙂

inza
28. lis 2009

to ksu: tak to drzim palce at to vyjde. My tam teda zatim meli akorat jedno ivf neuspesne 😀

mituska
28. lis 2009

moc

nannynka
28. lis 2009

ksu: u nas 4xIUI (jedno uspesne, ale spatny konec) + 1xIVF - jak daleko jsme to zatim dotahli vidis vedle jmena 😉

janicka.slunicko
29. lis 2009

Ahoj holky vytam nové holčiny, přeji vám at to vyjde napoprvé jako mě. V gennetu jsou všichny super.
Ksu. a ty jsi předtim chodila kam, snad tedka ti to výjde, držím palečky.

janicka.slunicko
29. lis 2009

Včera jsem si upekla chaloupku a perníčky tak je dneska ozdobím, vy už holky také začínáte péct. 😀

inza
29. lis 2009

to janicka.slunicko: u nas se nepece 😀 vzdy totiz nafasujem o kazdych rodicu neco 😀 ke vsemu jeste nejsme na sladke a tak peci ani u nas nema cenu 😀 😀

nannynka
29. lis 2009

janicka: ja jsem na tom stejne jako inza, nepecu, protoze mi sem cukrovi cpou obe maminky. Letos se i podarilo zrusit darky, takze Vanoce budou jen o atmosfere a teseni se na ten nejvetsi darek co snad prijde v kvetnu. S muzem jsme si jako darek dali novou postel (prijede v utery) a jeste si koupime novou skrin do loznice, aby bylo mozne uvolnit pokoj pro noveho clena rodiny. Bude to masivni stehovani nabytku, veci a pracovny nekam jinam 😉. Ale po 7 letech co tu bydlime to chtelo provetrat 😀

ksu
29. lis 2009

Ahoj holky, janicko byla jsem jednou v ISCARE, dalsi pokusy v CAR Apolinar, jsou tam take Profici, v rijnu jsem tam poprve otehotnela ale v 9 tt ZP ☹ dozvedela jsem to na UZ v Caru..

nannynka
29. lis 2009

ksu: To me moc mrzi, ale bude to dobry, ver. My meli ZP ve 12.tt kdyz mi napsali prukazku. Vsechno se v dobre obrati, moc Ti drzim pesticky.

nannynka
29. lis 2009

Lito, budou na tripplech zase chtit vedet vahu a musim tam na lacno ? Diky moc.

lita
29. lis 2009

Nannynko, vahu budou chtit vedet, tak se zvaz. Na lacno jit nemusis, ja tam treba sla az kolem poledniho. Hodne stesti!

Hlavni je, ze ti NT screening dopadl vyborne. Na ruznych diskuzich jsem cetla zkusenosti hodne holek, co mely NT v poradku a tripl pozitivni a myslim si, ze snad vsem (mozna az na nejakou vyjimku, to si nepamatuju) pak zjistili, ze je to v poradku. At uz sly na polodovku, podrobny geneticky UTZ nebo to nechaly plavat a proste porodily zdrava decka. Navic ti to budou delat na jednom miste, tak by ta falesna pozitivita mela byt mnohem nizsi. Tak neboj, urcite to bude v poradku 😉

A kdyby to nahodou vyslo pozitivni, tak hlavne nestresuj, to ublizi miminku. Zaprve si vzpomen na ty zkusenosti holek, co jsem ted popsala a za druhe to klidne muze byt, ze treba nebudou brat v uvahu NT, protoze mimisek uz mohl byt dle UTZ starsi nez dle PM a pak ty hodnoty nezapoctou spolecne s vysledky triplu a zvysi se falesna pozitivita testu. To byl muj pripad, ale nastesti test vysel negativni 🙂

lita
29. lis 2009

Ksu, chodila jsem k dr. Brandejske, je moc fajn, mila a opravdova profesionalka. Je primarka a ucastni se kongresu po svete, aby udrzela krok kliniky s nejnovejsim pokrokem. I pres desnou frontu v cekarne a vice nez hodinovy skluz nebyla nervozni a venovala se mi. Budes v nejlepsich rukou. O nasich zkusenostech a spokojenosti s Gennetem si muzes precist na predchozich dvou strankach, kdy se na neco podobneho ptala emmm. Hodne stesti, at to tentokrat vyjde az ke zdravemu miminku 🙂

ksu
29. lis 2009

Dekuji, hodne stesti a viry v uschech budu opravdu hodne potrebovat v 2010.. Kdyz jsem se objednavala, recepcni rekla, ze dr. Brandejska ted uz neni primarka, nevite proc, zustane tam ? Jsem moc rada, ze tady je hodne tehulek, dava to sily a povzbuzuje 🙂

lita
29. lis 2009

Ksu, to je mi novinka, doufam tedy, ze tam zustane. Je fakticky moc fajn, ale stejne tak i ostatni doktori. A jak ses dostala po tolika pokusech ke Gennetu? Me tam poslal muj gyn.dr., protoze zna dr. Brandejskou. Klidne me mohl poslat k Apolinari, protoze tam dela porodnika. Jsem opravdu rada, ze me neposlal jinam, nekde to docela flakaji. A na kdy jsi objednana?

nelynka
29. lis 2009

ahojte babulky, ako pokracujete?
dlho som sa u vas neukazala a pomalicky aj ja zase zacinam uvazovat nad IVF 🙂

ksu
29. lis 2009

lito, ja jsem byla spokojena v Apolinari, ale psychicky jsem tam naposled zhroutila, Gennet doporucovaly kamaradky, na 1. konzulatci jdu koncem ledna

nelynka
29. lis 2009

ksu ja chodim k dr. Vykysalej, ta je tiez super..vlastne oni su tam vsetci vpohode..
maju tam teraz cez vianoce rekonstrukciu preto davaju terminy az na januar..
na gennet sa nestazujem, ale niekedy mi tam pride ze lava ruka nevie co robi prava
a nikdy tam uz nechcem vidiet vevericky ked pojdem na OPU alebo ET

lita
29. lis 2009

Ksu, to je mi moc lito, musi to byt obrovsky napor na psychiku, dulezite je, ze se ti otehotnet podarilo, nekteri tak daleko vubec nedojdou. Navic to ted vyzkousis v Gennetu a treba zrovna zde ti pomuzou. Z me zkusenosti jsou to profici. Na diskuzich jsem uz potkala nekolik holek, ktere jsou tehu ci maji deti prave po 5. IVF, takze sance rozhodne jsou. Delali ti nejake testy po tom nevydarenem tehotenstvi, zjistili neco, imunita, genetika?

Ahoj Nelynko, to je dobre, ze uz zase planujes, bude tady docela dost stimulek z kraje pristiho roku, tak bys mohla mit stimulujici kolegyne 🙂 Doma uz je lepe?

nelynka
29. lis 2009

lita, no lepe jak lepe, stale na tom samom mrtvom bode..
uvidime, ma cas do vanoc a kdyz nic, tak to budu resit ja, a je mi jedno jestli se mu to bude libit nebo ne
chtela bych, ale az tak kolem brezna, dubna to resit, ale to uvidme, jak budeme financne jestli na to budeme mit, predsejenom to neni levna zalezitost 😀
ale snad jo.. 🙂

lita
29. lis 2009

To je na prd, ze porad na bode 0, ale je dobre, ze to porad nevzdavas a ze jsi rozhodnuta to resit, vypada to, ze s nim asi nic moc nehne, vid? A jestli to bude brezen nebo duben, tak se urcite nejaka spolustimulatorka najde, je tu uz dost holek, co pujdou na konzultaci na zacatku roku.
A co vanoce, chcete si dat darky nebo misto toho penize na ivf do prasatka? 🙂
Dobra vanocni vecere, co pohladi vystresla briska z prace, bude urcite stacit. Ja opulentni vanoce neuznavam, pro dospele to nema stejne cenu. Hlavne at je stromek, co provoni byt, at ma nase pejsanda za co tahat 😀

nelynka
29. lis 2009

lita my tyhle vanoce darky jen max do 1000kc vic ne, ani rodine nekupujem a to doufam ze odlozime 3000kc na cestu domu, ze by jsme sli ale to nam maminka moje zas preplati takze vpohode..
spis penizky nezbydou jako zbydou..
a uz kdyby zbyli tak je radsi vrazim do prerabky domu co jsme vymysleli aby jsme meli vsechno tak jak chceme a babenko budem resit az "na posledni chvili"
bohuze muj drahej o tom jeste nejako nevi ze bych chtela jet znova na IVF, on to akosi zatim odmita, ze to zvladne sam, jen nevim jak..heh

lita
29. lis 2009

Nely, tak to je super, ze takhle planujes, trochu ti to oddali myslenky od toho jednoho. Kdyz si udelate domov utulny, zutulni to i vas vztah 🙂
Mne se tedy to IVF jevi jako hotova vec a rozhodne si stuj za svym, kdyz z jeho strany nebude nijaka snaha. Neni to prece zadna ostuda jit do CARu. Sice asi nejvic boli ty penize, ale to uz nejak zvladnete. Ja taky hrozne chtela fotak zrcadlovku a usetrila jsem si na nej. O to vetsi radost z neho mam. Navic, kdyz se vam povede mimi, tak to uvolni doma atmosferu a treba to dalsi pak prijde samo, aniz byste o tom nejak premysleli.

nelynka
29. lis 2009

lita, ja uz jedno IVF za sebou mam i KET..takze pre mna to je uplne pohodlne prst k dietatu, len by som musela premyslat ako a co a vybavit si dovolenku aby o tom v praci nevedeli..
a fakt mi je prvoradejsi urobit si utulne domcek aby som sa tu citila lepsie ako posledne dni kedy ma tu serie (s prepacenim) kazdy roh..
takze, ked to vyjde a vyjde udelat ustredne topeni tak budem uplne najhappy ako mozem byt

aj ked neviem ako financne zvladneme aj dieta aj vsetky splatky..preto to radsej neriesim na 100% vsetko ale viac menej cakam, kym to akosi pride samo vsetko..

lita
29. lis 2009

Nelynko, prave ze je nejlepsi to neresit to na 100%, alespon nebudes pod tlakem a tolik na to fixovana. Ja jsem tomu davala taky docela volny prubeh a nez se strhat, abych stimulovala hned, tak jsem si klidne pockala dalsi mesic. Ale je dobre, ze jsi rozhodnuta do IVF znovu jit a ze zase planujes, i za manzela 😉
S tema penezma na rizikaci (nemocenske) nic moc, hlavne to chodi, jak chce a hodne pozde. Kdybysme na te platbe byli zcela zavisli, tak uz jsem uzlik nervu. Je dobry mit trosku rezervu, aby bylo z ceho brat, nez ti stat zaplati.
My ted taky vylepsujeme byt, potrebujeme vestavenou skrin do predsine, troubu do kuchyne a nejakou skrinku na miru pod schody. Zitra by mel prijit truhlar pobavit se o moznostech.
Ustredni topeni si nemuzu vynachvalit a hlavne setri enegii, to co do nej vrazite, se vam vrati v usporach za topeni. Tam bych fakt nepremyslela, hlavne pri nasi zemepisne poloze 🙂

ksu
29. lis 2009

lito, genetiku nam delali ihned kvuli spatnemu Spg, mame to v poradku, imuno ne, beru leky asi 2 roky, po ET pichali injekci immunoglobulinu, ted cekam na cytologii miminka, jsem kratce po potratu, doufam v Gennetu budou delat dalsi vysetreni. Lito jsi otehotnela po IVF ihned ?