Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

aleluli
8. bře 2010

Ahoj holky,
muzete mi rict, jak byva zpravidla pauza mezi dvema IVF?
Diky

evak99
8. bře 2010

holky díky za rady. udělal mi dobře kefír a bílý jogurt...tak teď jsem měla k véče těstoviny, tak uvidíme...lita já stejně mlíko nemůžu, nedělá mi dobře 🙂

aleluli: 3 měsíce

pet.s
8. bře 2010

Ahojky holky, tak jak těhulíte?U mě pořád stejně. Odpoledne mě zmohla ve 4 únava a spala jsem do 7. Ted jdu dělat daňová přiznání. 😖

inza
9. bře 2010

nannynka: jo ja budu taky od 1 patrit mezi tuto pocetnou nezamestnanou skupinu. Jo presne proc jim nechavt jen jednu blbou korunu. Jde spise o ten pristup lidi tam, pokud narazis na nejakou "rachomejtli" tak pak to je vos... 😉

aleluli: nejmene 3 mesice. My ted byly po 4 mesicich od prvniho. Je to kvuli tomu aby si telo odpocinulo od hormonu atd....

lita
9. bře 2010

Aleluli - kdyz jsem se ptala dr. Brandejske jeste pred IVF na to same, tak mi rikala, ze klidne dalsi mesic, pokud se vejdete to 3mesicu schvalenych pojistovnou a telo na to bude pripraveno, tzn. ze te ty hormony prilis nepolozi fyzicky nebo psychicky. Kazdopadne rikala, ze za 2 mesice uplne v pohode.
Tak mame asi kazdy jine info, si vyber 😉

Inza - ted na tyden vypust ee myslenky na praci a pracak, at se jdou vsichni bodnout a res to, az po oficialnim testiku. Ten tyden ci 10 dni si od toho dej pokoj a nech Dannika, at ti nabidne anti-stress therapy hlazenim jeho kozisku 😉

Pet.s - doufam, ze se ti nerozjizdi nevolnosti jako minule a bude ti tentokrat mene spatne. Me ty dane take cekaji, ble ble. Zitra si vyzvednu formulare a musim se dokopat do vyplneni a pocitani. Nesnasim papirovani!!

pet.s
9. bře 2010

lita..daňový přiznání jsem našla inetraktivní super na mesec.cz. jde to jak po másle.

darkwitch
9. bře 2010

ahoj holky
snazime se neco pres rok a zatim se nepodarilo, tak premyslim, ze nas objednam nekam do CARu, rozhoduju se mezi Gennetem a ISCARE - muzete mi ke Gennetu neco napsat... dekuju

nannynka
10. bře 2010

darkwitch: Ahoj, ja muzu popsat zkusenost kterou jsem tam udelala za 12/2007 az 9/2009. Osobne jsem si je vybrala protoze zarucovali, ze bude clovek chodit k jedinemu lekari. Od jiste doby jsem alergicka na to, kdyz se doktori stridaji a co doktor to nazor. Vsechno vzdy probihalo vstricne a bez problemu, sestricky i doktori mili a ochotni vysvetlovat. Lecbu doporuci a rozhodnuti nechaji na Tobe (ja se hrozne bala IVF, takze me do nej nenutili a sli jsme cestou IUI), pokud mas obavy tak Ti vse taky vysvetli a zduvodni (i kdyz jsem si pri IVF pichala obri davky hormonu, tak opravdu hyperstimulace nenastala a veta pani doktorky, ze ty vajecniky vice jak 10 vajicek nedaji, se do puntiku potvrdila). Vyjimecne se mi stalo, ze bych cekala dele nez 10 minut pri objednani - vyjimkou byly UTZ pri stimulaci, kdy jeden lekar mel dovolenou a stimulovalo nas hodne - totez se stalo u transferu (a to byl jeste vikend).
Vysoce si cenim jejich lidsky pristup pote co jsem po jednom z uspechu potratila a take to, ze pri dalsim uspechu si me tam nechali dele na kontrolu a musim rict, ze mi hodne psychicky pomohli se oprostit od toho co me potkalo rok predtim. Jine centrum jsem nezkousela, takze nemuzu porovnavat a v centru jsem od rijna 2009 nebyla. V Gennetu jsem pak byla v jeho jine casti a to na krevnich testech a velkych UTZ ve 12.tt a 20.tt, tam jsem byla taky maximalne spokojena. Cerstvejsi zazitky Ti urcite holky napisi. Preju hodne stesti, stastnou ruku pri vyberu centra a hlavne vytouzene mimi v brisku a pak i v naruci.

inza
10. bře 2010

lita: pes je na me uz nasranej, protoze jak jsem doma tak nema svuj klidek a pohodu a neodpocine si. Kdyz prijde pak dom mnž tak porad leze za nim. Ted je tak urazenej ze si odemne nevezme doma ani dobrutku 😀
No jak po te praci koukam a posilam jenom CV a vetsinou se vraci z5 ze nemaj zajem "ze pry jsem moc vzdelana" 😀 . Jest eze dane nemusim delat, ze na to mam "sveho" danoveho poradce 😀 primo v rodine 😀

darkwitch: ja musim rici ze v Gennetu spokojenost. Supr lidi. Ted akorat teda delsi cekani maji nejak plno, ale to bude ted asi vsude.....ISCARE nevim, nekdo ma dobre zkusenosti a nekdo ne. Co "kus" to asi jinej nazor

ted to mozna bude v CARech jeste horsi co zacnou davat o tomto "problemu" serial v telce 😀 😝

darkwitch
10. bře 2010

dekuju za odpovedi 🙂 delsi cekani mi vlastne nevadi, stejne se mi do toho nechce, ale zase si rikam, ze kdyz se po vic nez roce nepovedlo samo, ze je cas sverit se do rukou odborniku...

evak99
10. bře 2010

darkwitch: souhlas s tím, co psaly holky. já když po prvním ivf potratila, tak mi pak dr. brandejská večer volala do nemo a utěšovala mě...takže opravdu lidský přístup. ale s iscare zkušenost nemám.

pet.s: já jen kynu, hrozně moc jím a hrozně nabírám 🙂 a okurka s kefírem je hitem už 4 měsíce😀

darkwitch
10. bře 2010

teda jak se mam chudak ja rozhodnout kdyz si to vsechny vsude chvalite 🙂 asi si budu muset hodit korunou 😀

inza
10. bře 2010

darkwitch: nebo muzes jeste zkusit Pronatal 🙂. Holt se budes muset rozhodnout sama. Kdyz pujdes na diskuzi ISCARE tak tam si to budou zase skoro vsechny chvalit....Proste co clovek to jiny nazor na kazde takoveto zarizeni 😀

darkwitch
10. bře 2010

inza vsak ja jsem to psala uplne stejne sem jako na iscare 😉 u pronatalu se mi nelibi jejich stranky tak jsem je vyradila, nejaka kriteria clovek mit musi, kdyz nejsem schopna to posoudit odborne 🙂

inza
10. bře 2010

darkwitch: jj nejake kriterium mit musis, ale nevim zda webovky jsou to prave. Kamoska co byla v Prontalu si to pochvalovala a ted ceka dvojky a dokonce je uz ve 38-39 tt 😀 . Je fakt ze v rozhodovani muze rozhodnout drobnost 😀 . Treba i takova jako dopravni dostupnost.....atd. No Tak si napis listecky hod do cepice a vytahni si a tam pak jdi 😀 😎 😀

lita
10. bře 2010

Darkwitch - ja se tu o Gennetu rozepisovat moc nebudu, receno uz to bylo, z me strany pouze spokojenost. Ted jsou pry horsi cekacky atd. Ale ja osobne mam zkusenosti jen ty nejlepsi, jak s CARem tak i pozdejsimi utz vysetrenimi.
ISCARE osobne neznam, ale vim o nekolika holkach, co tam nebyly spokojene ci dokonce si stezovaly na zanedbani ci zbytecne vyplacani IVF.
Pronatal bych rozhodne nevyradila a uz vubec ne kvuli webovkam. Moji kamaradce pri prvni prohlidce prisli na nekolik zavaznych veci, na ktere jeji gynekolozka neprisla cela leta. Takze uz si prosla nekolik operaci a mozna ani IVF nebude potreba! Ona je tam moc spokojena. Cetla jsem na ne spise chvalu.
Tudiz kdybych mela byt tebou a volit, rozhodovala bych se mezi Gennetem nebo Pronatalem.

darkwitch
10. bře 2010

ja vim, ze webovky nejsou zrovna nejlepsi kriterium, ale zase podle ceho se ma clovek rozhodovat, kdyz slysi vsude jen samou chvalu... pak uz opravdu rozhoduji jen malickosti... a kolem me vsichni tehoni tak nejak samy a nejlepe hned prvni mesic, takze osobni zkusenosti neznam od nikoho, ale proto se ptam vas, ktere zkusenosti mate 😀

sarik1
10. bře 2010

Ahojda, já jsem u Gennetu od počátku, takže už skoro 5 rok...... 2 potraty, a za celou dobu jsem měla 3 transféry, sice to je fakt málo v rámci 4 let, ale byli z toho 2 těhu, takže to je super.... nebyla jsem spokojená s jednou paní doktorkou, ted tam momentálně není a já jsem ted šťastná jak blecha, že jsem u vynikající paní primářky Brandejské a během pár jdu na tranférek, tak se moc těším, Gennet je v pohodě, takže všem snažilkám přeju těhulkování..... !!!!!

monivo
10. bře 2010

ahoj holky,

darkwitch, já k tomu mohu říct jen jedno. Když jsme se rozhodovali kam, moje dr. mi dala žádanku do GESTu. Můj vedoucí před 5ti lety podstoupil také IVF, tak jsem šla za ním pro radu. GEST mi dost pomluvil, chodili tam přes rok a špatný přístup a doporučil mi dr. Brandejskou. Že mimo jiné velice namotivovala manželku, která v té době byla již po více jak roce snažení v dost špatném psychickém stavu. V době, kdy oni k ní chodili, působila ještě v Motole, kde zrovna končila. Takže jsme sedli na internet a vyhledali si přímo její osobu. A vyplivlo to Gennet. Takže takhle jsem se do Gennetu dostala já. Já tam byla spokojená, občas se trochu déle čekalo, ale to je u doktorů normální. Ale naposledy jsem tam byla v srpnu 2009 a od té doby se mohlo hodně změnit. Každopádně máme ještě 11 mrazáčků, takže se tam určitě za pár let chystáme znovu, pokud se nestane zázrak 🙂

betox
10. bře 2010

Ahoj holky,
tak hlásím, že jsem dnes byla u Daňka a byl docela příjemný. Folikul mám 16 mm (9. DC), takže zítra večer Pregnyl (aplikuje manža do pozadí😉 ) a v sobotu IUI. Mám z té injekce trošku hrůzu 😒 Jak jste to zvládali vy? Jak se nejlépe aplikuje? Díky za zkušenosti.

nannynka
10. bře 2010

betox: Ja ji dostavala vzdycky v leze na brisku. Nikdy to nebolelo, ale poustel tam tu kapalinu hodne pomalu, aby to pak nebolelo. Mco Ti drzim pesticky, aby Ti to v sobotu dopadlo a kulicky s ocaskama si dali hodne pronikave a hnizdici rande 😉 .

janicka.slunicko
10. bře 2010

ahojik holky, tak slunička se držej, je to jak na houpačce,jeden den dobry pak jsou zasenějaké komplikace.
No jo musím to nějak přezít, hlavně at jsou pak zdarví..

monivo. jak se daří tvé proncezně?

Holky držte se, at brzy jste maminky taky.

janicka.slunicko
10. bře 2010

ahojik holky, tak slunička se držej, je to jak na houpačce,jeden den dobry pak jsou zasenějaké komplikace.
No jo musím to nějak přezít, hlavně at jsou pak zdarví..

monivo. jak se daří tvé princezně?

Holky držte se, at brzy jste maminky taky.

inza
10. bře 2010

betox: ja pri ni taky lezela a pak je to v pohode. Hlavne se u toho uvolnit 🙂 a nestriknout injekci rychle

betox
10. bře 2010

nannynko a inzo: moc díky za rady. Mám si to lupnout ve 21:30, tak pak už se zvedat ani nebudu 😉

Janicko: držím palečky bojovníčkům a posílám jim spoustu pozitivní energie 🙂

lenkakubickova
10. bře 2010

Ahoj holky 🙂
jsem v jednom kole doma i v práci, nestíhám skočit na koníka ☹ Všechno je O.K. Teda doufám! Dr. neměl v Út ještě výsledky z magn.rez., ale nasadil mi rovnou léky dostinex 1/2 tablety 1x týdně, tak jsem zvědavá na efekt A 🙂 Za měsíc jdu na kontrolu, jak klesá Prolaktin. Jsem zvědavá, jak tento měsíc dorazí MS 😀 ... Dr. si na mě vzal tel. a prý, kdyby něco na té meg.rez. zvláštního našli, tak budou volat,ale zatím nikdo nevolal, tak věřím, že je vše O.K.

Pet.s: teda koukám,že si nevolnosti fakt skvěle užíváš 😝 Ale to je dobře, aspoň víš, že je mimi v pořádku 🙂

Mončo: malá je kouzelná, krásně roste a přibírá, jen tak dál!!! 😵

Janičko: držím palce, ať jsou prckové lepší a lepší a bojují pořád dál tak statečně a hlavně ty se drž, bude to dobrý 😉 🙂

Betox: neboj, tu injekci zvládneš! 😉 Jsou horší věci na světě 😀 A držím palce na IUI 😉 🙂

všem snažilkám držím palečky, jestli jsou di OPU nebo ET, nestíhám vše dočíst 😅

mějte se krásně

lita
10. bře 2010

Moni - berunka teda roste rychlosti blesku! Ta uz je nadherne vypapana a backurky ji za chvili budou male 🙂 😉
Neskutecne videt ten pokrok! Drzim palecky, at stale hezky pribira 😉

Janicko - drzim palecky, at jsou lasecky v poradku, statecne snaseji pobyt v inkubatoru, postupne se lepsi a delaji pokroky! 🙂 Kdyz dokazi zachranit chlapecka s 275 g, tak urcite dokazi 600 g a navic v Motole! 😉

lita
10. bře 2010

Leni - drzim palecky, at z rezonance vyjdes s cistym stitem 🙂 A leky zacnou zabirat, MS dorazi a vse se zacne rychle davat do late, drzim palecky! 😉

nannynka
10. bře 2010

Leni: Drzim palecky at je to vsechno dobre a muzes jit dal 😉

Moni: mala je fakt krasna a roste jako z vody

Janicko: drzte se, urcite to dobre dopadne

Jinak ja asi zitra zase budu muset na gyndu, po preleceni se vytok nejspise vratil....chjo...meju se lactacydem, nosim jen bavlnene pradlo a stejne me to zlobi. A to jsem na to netrpela...Nejake rady ?

lita
10. bře 2010

Nannynko - proste to budes muset brat jako soucast tehotneni. Ja mela Macmiror uz 2 x za tehotenstvi, naposledy pred tydnem a uz mam vytok zpet. Sice jen ten fyziologicky, ale pry se to ma u dvojcat hlidat. Dr. mi udela kultivaci, at je jasno.

Pokud ten vytok nepali, nesvedi ci nepachne, je mlecne az nazloutle barvy, jedna se o fyziologicky vytok, ktery je pruvodnim jevem tehotenstvi. Kazdopadne bych doporucila nechat si udelat od gyn.dr. kultivaci, at se vidi, zda je treba to prelecovat ci nejak resit.