Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petap1
20. dub 2010

darkwitch: já už tomu nevěřím...já se nikdy k tomu pokusu o mimi nedostanu..vždy tomu něco zabrání ☹

darkwitch
20. dub 2010

petap dostanes na zadek, takhle mluvit, ted si dej kousek cokolady, uklidni a ono se to srovna 😉

inza
20. dub 2010

Dobre ranko 😎

petap: Bud v klidu ona urcite dorazi a pokud by nedorazila do 30 dnetak bych asi zavolala. Urcite se k mimi dostanes neboj

petap1
20. dub 2010

darkwitch, Inza : OK tak já počkám do zítra, ale myslím, že je to zbytečné..já asi za něco pikám a tak mi to někdo dává pěkně sežrat. Vždy mě naladí ať se těším a nakonec z toho nic není. Jedna blbá MS a ani tu nejsem schopná vyprodukovat 😢

darkwitch
20. dub 2010

petap kdyz te tak ctu tak si dej misto cokolady velky zmrzlinovy pohar a pak si bez zacvicit 😉 a rozhodne nejsi neschopna... miminko treba jen chce byt pocatu v urcity datum a tak ti trochu pozdrzelo termin, aby se mu to podarilo 😉 ale to uz vydrzis cekala si uz dlouho, tech par dnu navic to jeste vydrzis, vsak si holka statecna

evak99
20. dub 2010

nanny: a jak je velikej brouček? 😉 my jdeme na kurz zač. května, tak jsem zvědavá 🙂 a jak jde praní a chystání?

ivarei: díky už jsem o tom slyšela. chci tam stejně jet něco nakoupit, tak se to hodí 🙂

petap1: neplaš, když ti dr. schválila ho vysadit, tak věděla, co dělá...takže žádný stresíky, jo? mrška dojde, jen se musíš trochu uklidnit, což je samozřejmě v tvé situaci těžké...to všechny víme. drž se a snaž se jít ven a řídit se inzinýma radama 😉

inza: super, takže už za měsíce se to začne hýbat 😉

pet.s: tak to jsi odvaha, protože já bych v těhu na takový film jít nemohla...právě proto, že je tak dobrý a zpracovává "to naše téma" 😉 takže já si na něj počkám 🙂

darkwitch: opravdu takhle nepřemýšlej, nebo si něco přivoláš. psychika je v tomhle opravdu děsivá aniž by sis to uvědomovala, takže klídek a těš se na to, co přijde.

plasice: taky mi ji chtěli dělat, ale nakonec jsme pak šli do ivf, takže jsme jí nedělali. ale pravda je, že pak jsem po nepovedeném ivf šla stejně na hysterku, aby byla jistota....možná počkej na výsledky spermia partnera, protože když budou horší, tak rovnou půjdete do ivf a jak ti tady už holky psaly, při ivf nevadí, že nemáš průchodné vejcovody.... 😉

evak99
20. dub 2010

inza: správné znění samozřejmě bylo: už za MĚSÍC se to začne hýbat!!!! 😀

jechulka77
20. dub 2010

petap1 měla jsem to úplně stejně kdysi,bylo 20 a už jsem měla problémy s otěhotněním a jezdila jsem k Apolináři. Dvakrát jsem prodělala stimulaci a dvakrát jsem se k tomu oplodnění vůbec nedohrabala. Poprvé po stimulaci místo vajíček cysta a po druhé vůbec žádná reakce pak následovaly různý vyšetření ,pak mi zjistili vysoký prolaktin ,to jsem si tenkrát na výsledky volala a sestra mě odpálila,když jsem po ní chtěla vědět co to znamená tak mi jen suše řekla,že bych to nepochopila,můj lékař by Mudr Rˇežábek,ten byl docela o.k.,ale jinak mě tam ten přístup moc nenadchl,no ale je to deset let 😒 A ještě ke všemu jsem si celou dobu naivně myslela,že se to jako pokus nepočítá,a ouha 😅 loni jsem začla jezdit do gennetu a po odeslání žádostí na pojištovnu pak přišlo,že mám jen jeden pokus ,že jsem dva ivf už měla. No tak jsem se dozvěděla,že ta stimulace je na tom to nejdražší a i když z určitých důvodů až k samotnému oplod.nedojde tak je to prostě smůla. Je mi ted 33 a těch deset let mezi tím jsem měla různé životní zkoušky ,který mě tak zaměstnaly že nebylo vůbec možný se tomu věnovat. Ted mám už konečně správnýho chlapa,jiný přístup,zdravý rozum. Taky mě to trápí,ale ber život jak ti ho on sám nabízí,když dokážeš řešit problém s nadhledem tak je to hned veselejší,já vím,že v tu chvíli je to strašný,a zase čekání a pořád dokola. NEVZDÁVEJ TO! NEPROPADEJ SE TOMU. Ber to tak,že máš zas kus času na to abys třeba ještě něco doladila a tak. Mě ted za týden čeká konzultace a vyšetření. Taky se bojím,protože ten prolaktin mě tenkrát atk vytrestal a trvalo to moc dlouho než jsem se z toho vysekala,že z něj mám panickou hrůzu ☹ No a když odhalí problém dřív než by se zas promarnil pokus (poslední) tak budu štastná jak blecha. Nezoufej ,je nás tu dost a když to tak čtu tak to moc pomáhá.

ahojkyy
20. dub 2010

ahojte baby. Tak ja som 6. deň MC, dnes večer 5. injekcia gonalu a zajtra UZV k Dr. Daněkovi. Tak snáď to fakt vyjde..
ináč ráno som si pri prebudení spomenula na vtip, tak pridávam:

Ide pes po púšti a hovorí: ak do 5 minút nenajdem strom, určite sa počúram! 😀

tak tak sa ráno presne cítim. Neviem, či to tlačí na močový mechúr, keď stimulujete.. je to blbosť? Máte skúsenosti?

dík a ahojky. ahojkyy 🙂

ahojkyy
20. dub 2010

jechulka - ono to znie docela špatne.. ale myslím, že v Gennete si v dobrých rukách, konečne. Len - pri IVF tiež nesledujú hormony, krv, len UZV, čo by sa tiež malo.. tak je?

darkwitch
20. dub 2010

evak vsak ja uz jsem hodna 🙂

inza
20. dub 2010

evak99: jj, ale ted nejak zacinam mit male pochybnosti o tom zda tak rychle mame jit do 3 IVFka. No za 14 dni si jdu pro kontrolni vysledky na immuno a tak uvidime.

petap: nezoufej a prestan na to mylset. Jdi odpo na prochazku se pekne uklidnit. Ja se chodim obcas takto uklidnit a popremejslet o necem jinem na Letnou vedle zamecku je velka zahradka se stolama a s peknym vyhledem na Prahu. Proste je to obcas parada jenom tam sedet a koukat na reku a Phu. Hod se psych. do klidu 😉

Je ted pravda ze na to myslet nestiham vcera me totiz kamarad prines misto 2 tri diplomky na oponenturu a tak je nejak budu muset precit a neco vyprodukovat a mam na to samozrejme jenom 14 dni. Takze ted mam tak akorat v mysli tuto praci.

darkwitch
20. dub 2010

ahojkyy 😀

ahojkyy
20. dub 2010

tak vážne, proste normálne takmer nestíham 😀

petap1
20. dub 2010

holky moc díky...ale teď jsem v prdeli úplně..volala jsem Vykysalé....tak Duphastonem se prý nic nezkazilo, i když 7 dní je hraničních...ale je možné že to špinění byla MS...takže je nutné udělat UZ a podívat se jak vysoká je sliznice...pokud je vyšší, tak dát Agulotin a pokud je nízká tak se domluvit co dál. Holky já nevím jak dál..jsem na dně. V gennetu samozřejmě místo nemají, takže se pokusí domluvit a zavolají mi kdy mych mohla přijít. Ale brzy to rozhodně nebude ☹

ahojkyy
20. dub 2010

petap - skús na sestry zatlačiť ohladne termínu, ono sa tam nakoniec vždy dá vtesnať. Ja zvyknem povedať - sme dohodnutí s panom Dr., že sa stretneme v ten a ten den MC alebo do toho dna, takže je proste potrebné tam do tej doby sa objednať. Prosím, nedalo by sa skutočne najsť nejakých 10 minutiek?... snád to vyjde, držím palečky. ono tie sestry sú niekedy v gennete oki a niekedy nie..

inza
20. dub 2010

petap: bud v klidu urcite tam neco vymysli. Treba jim tam Vykysala zavola a trochu to postrci. Neplas neni konec sveta, pokud to nevyslo ted tak to uz pust z hlavy a mysli pozitivne ze to proste vyjde dalsi mesic a v klidu

vveru
20. dub 2010

Petap, drž se, taky mám pocit, že jsem dítě smůly a že když už něco vypadá slibně tak se to posere, omlouvám se ale jinak se to napsat nedá, ale pak zase bum a otočí se to o 100% a vše dopadne dobře. Nevzdávej to, musíme bojovat, jsme ženský a ty přeci něco vydrží!!!! Dočkáme se, uvidíš.

Ivarei, to jsem strašně ráda, že Vám to dobře pokračuje. Zavinovačky zdarma jsou moc pěkné, škoda, že ta těhotenská průkazka pořád chybí ☹

petap1
20. dub 2010

ahojkyy: já jim to říkala..byly milí, ale nevím jestli něco vyšťárají.

Inza: Víš, já vím, že není konec světa, ale pro mě jo..jak to mám pořád manžovi vysvětlovat...on je v pohodě, ale já ne..vždy kvůli mě všechno krachne..on už se těší na pokus a já nakonec zas všechno pokazím. Jsem k ničemu !!

vveru
20. dub 2010

Petap, tohle vůbec neříkej!!!! 😠 Určitě Tě má rád a podrží Tě!

inza
20. dub 2010

petap: jak te takoveto mylsenky muzou vubec napadnout? Zacni myslet pozitivne

petap1
20. dub 2010

vveru: má a nedá nic znát, ale já vím jak ho to trápí a jak by už chtěl děti...a se mnou se jich dočká, tak akorát na svatého didny 🙄

petap1
20. dub 2010

inza: Protože jsem na dně....vždyť jsem se za rok nezmohla ani na jeden pokus !

ahojkyy
20. dub 2010

jinak - mna to tiež často napadá. Nie som k ničomu, nedokážem "ani" počať dieťa, byť matkou.. asi to súvisí s nizkym sebavedomím.. a to ani nechcite vedieť, som úplne normálny docela úspešný človek, aj pracovne, aj v osobnom živote, aj vzdelaný.. petap - proste si to nesmieš pripustiť. To že to človeku napadne, tak tomu asi nezabrániš, proste to máme v sebe a to, že sa nám miminko nedarí, tomu pomáha. Ja viem, ale nič iné neostáva ako veriť, že to pôjde.
petap - ak by to nešlo cez telefon, zašla by som si tam. proste to tam musia nájsť, tu štrbinku. ak nie, pýtaj si k telefonu priamo lekárku. máš na nu pripadne mobil?? nech vieš, čo dalej. ahojkyy

inza
20. dub 2010

petap: to preci jeste neni konec sveta. Az budes tvuj pokus tak bude prvni a rovnou posledni, protoze se prdolove zahnizdi a budou pak v domecku 😉 . My se sice na pokusy zmohli, ale zatim to bylo k nicemu. Nespechej tvuj spravny cas se blizi

ahojkyy
20. dub 2010

a hlavne sa konečne ukľudni, sú baby, ktoré už šancu že budú niečo mať, nemajú. tebe ju lekári predsa dávajú. ahoj

vveru
20. dub 2010

Petap, paní dr. Brandejská každou konzultaci kterou jsme tam byli řikala: k těhulení musíte mít hlavně čistou hlavu, je to těžké, sama to vím, ale má pravdu 😅

pet.s
20. dub 2010

petap..neboj..oni místo najdou brzy...tak jak bude potřeba. Petap je to boj a jedna prohraná bitva neznamená konec všeho. Vybreč se, vykřič se a uvidíš, že bude líp. Mně pomáhá sprostě řvát, když jsem sama doma. Do nečeho kopnout(ale bacha na palce 😀) nebo zmlátit polštář. Představit si, že ten polštář je to, co mě tak strašně sere a všechno to do něj vymlátit. 😉
Jechulka..a kdo ti řekl, že stimulace bez ET je počítaná jako pokus? Mně to tak nepočítali? Já měla 2 stimulace bez ET a 2 stimulace s ET a měla bych bývala nárok ještě na jeden pokus,ale bylo mi už 40.Byla jsem pojištěná u Škoda pojišťovny a pak přešla k VZP.

ahojkyy
20. dub 2010

ja viem tiež tak, že za pokus sa počíta, keď prebehne ET.. povedala mi to sestrička v Gennete.. tak neviem, tiež ma to zaujíma..

inza
20. dub 2010

Jechulka: ja bych zkusila rovnou zavolat ci napsat na pojistovnu jak je to s tema pokusama