Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

mandre
14. srp 2013

Zrovna řešíme s manžou porodnici. Byly jste některá na předporodním kurzu? Má to cenu?...My jsme to minule jaksi nestihli, protože Kristiánek se narodil císařem v den kurzu 😀 . Teď nám na 50% "hrozí" normální porod 😲 😲 😕 .

inza
14. srp 2013

@mandre : my nebyli, přišlo mě to zbytečný a stejně nebyli ani žádné kurzy volné v termínech co jsme potřebovali.

betox
15. srp 2013

@mandre Ty brďo, to je krásný. Je to šikula 😉
Mě taky připadá kurz zbytečný a přiznám se, že mě to i trochu vytáčí (zejména učení dýchání atd....). Každá jsme jiná a každý porod je jiný. Navíc si myslím, že je z toho spíš byznys než cokoliv přínosného 😉

mandre
16. srp 2013

@inza
@betox
já si to taky myslim, půlku z toho už znám a to tlačení se stejně asi nedá popsat, když si to neprožiju 😕 ....
mám docela bobany...minule jsem tam ležela celý den a poslouchala hekající a křičící holky, takže zážitek to nebyl...nakonec mě přeložili na pokoj...a za pár hodin začlo krvácení a už jsme jeli na sál 😝 ...takže teď vůbec nevim, jak to bude, co mám očekávat, jenom vim, že oxytocin a epidurál nemůžu mít...

anlek
17. srp 2013

@mandre Mě ty kurzy od porodnic přijdou většinou, že jsou stylem: Děláme to tu tak a tak, tak abyste věděli, co vás čeká ... Tj. moc přínosných informací nedostaneš. 😅

betox
19. srp 2013

@mandre Neboj, to zvládneš. Je fakt, že jsem si při porodu říkala, že Julinka bude jedináček, že do tohohle už nejdu, ale já to měla trošku komplikovaný několika předchozíma operacema, takže hodně srůstů....Na druhou stranu chvíli po porodu už jsem se oklepala a dneska mám spoustu věcí jako v mlze. Naštěstí to příroda výborně zařídila, že se na to špatné hned zapomene, jinak by asi lidstvo vymřelo 😉 Dneska si říkám, že by to bylo jiný, protože už vím, jaká odměna mě čeká na konci. Já jsem veškerou medikaci odmítla a dá se to zvládnout taky. Fakt se toho neboj, když Ti bude nejhůř, tak si řekni, že ta bolest je jen na krátkou dobu ( i když těch x hodin se zdá být nekonečných) a to se nechá přežít. Moc držím palce 😉.

majcam
26. srp 2013

@mandre já na kurz chodila,no nakonec to dopadlo tak,že v den porodu jsem měla s sebou sešit se zápiskama a furt do něj čuměla, v jaký předporodní době jsem,no nic jsem nepoznala,jediné co jsem dodržela bylo pití coly a cucání hroznového cukru(prý na energii),no nakonec jsem to tam všechno ohodila 😅 , dostávala jsem vyvolávačku,ale kromě bolesti se nic nedělo,ani jsem nepočítala stahy,a rady typu uvolňujte se na balónu-byla jsem ráda,že ležim teda,,epidurál nakonec nestihli, během chvilinky jsem se nakonec otevřela,takže za mě vyhozený prachy 😉

betox
5. zář 2013

@majcam Tak se nám právě klube levá dolní jednička a je to síla - v noci každou hodinu pláč, přes den je protivná, pláče, má průjem, nechce jíst....No snad jí to chuděru brzo přejde. Jinak jsem opět na dietě, začal se jí po 14 dnech, co jsem zařadila mléko, dělat ekzém. Jediný způsob je zase mléko vyřadit a pozorovat 😖 Musím říct, že se jí to po týdnu co jsem na dietě začíná ztrácet....

inza
8. zář 2013

@betox: to s tou dietou teda zase nezavidim. My teda porad na diete. Zítra jdem na krev tak uvidíme co se zjisti ci nezjisti. Ted jsme zacali davat pomalu mrkvicku a je to boj 😀. Jinak zoubky zacinaji pomalu zlobit uz i u nas a co nevidet se zacnou klubat...Jo a taky nam asi zacina atopicky ekzem...teda rikala dr

betox
9. zář 2013

@inza No to jsou samý radosti 😒 Jsem zvědavá, co Vám zjistí. Všude říkají, že do 1roka jsou testy z krve na alergie neprůkazné 😖

barthia
9. zář 2013

Ahoj holky, díky Gennetu máme holčičku přeš IVF na druhý pokus, první bylo biochemický a jelikož nám zbývá poslední pokus od pojišťovny, tak chceme zkusit druhý. Na další pokus nebudou penízky, tak máme jen jednu šanci. Máme ale katastrofální spermio a tak nás tentokrát asi bude čekat odběr spermio z nadvarlete, tak se ten můj hrozně bojí. Prošel si tím tady někdo? Kvůli špatnému spermio jsme nikdy neměli mrazáčky, vždy nám zůstalo jen jedno nebo dvě embria. Tak doufám že díky TESA/MESA se povede aspoň něco zamrazit, abysme měli ještě šanci. Taky jsem přemýšlela o oplodnění jen půlky vajíček a zbytek zamrazit a kdyžtak znovu oplodnit. Stejně tam vždycky vybrali jen dvě dobré spermie a zbytek embrijek se přestal vyvíjet a nepřežil prodlouženou kultivaci... 😒

mandre
9. zář 2013

@betox my jsme měli 1.zub až v 9 měsících, ty první byly během měsíce všechny venku a taky kňučel 😉 , ostatní už jeli jak po másle, teď máme 16ks 😎

betox
10. zář 2013

@mandre Tak třeba to u nás bude stejně 😉 . Co Ty? Jak to zvládáš?

vveru
10. zář 2013

Ahojky holky moje, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s dr. Langerovou a KET? Moc děkuju za všechny rady a názory =o*

zvalentova
10. zář 2013

@vveru KET jsem nikdy nestihla, ale k Langerové jsem chodila a pěji na ní chválu kde se dá. Je věcná, přímá, každému se snaží max. vyhovět. Není éterická bytost, což nemusí každému vyhovovat. 😉

mandre
11. zář 2013

@betox jsem jak velryba 😀, funim, když něco doma dělám, hlavně když neustále uklízím ty vyházený boty, kabely, vařečky atd. 😀 Včera mě viděl Kristiánek zalívat kytky, co jiného, než si běžel do koupelny pro konvičku, vylezl na gauč (když jsem tam zrovna nebyla) a na parapetu strkal tu konev do sklenice, kde jsem nechala pouštět kytce kořínky, ta sklenice se samozřejmě vylila na gauč a i pod něj, takže mi plaval notebook na zemi, to už byl fakt vrchol 😝 😝 ...no pak si v tom vymáchal ještě ponožky...no spoušť 😀 😀 ....Jsem si musela říkat, kliiiid, nebo ještě porodíme 😝 😝 😀 😀 😎

betox
11. zář 2013

@mandre chachááá, šikula to je 😉 No, máš můj obdiv 😉 . Já přehodnotila názor a zatím do druhého nejdeme (léčitelka nám doporučila zkoušet to už teď v létě...). Vzhledem k náročnosti Julinky + psy + kočky + barák by mě asi brzy odvezli do Bohnic.

mandre
11. zář 2013

@betox no já jsem taky myslela, že bysme třeba mohli otěhotnět třeba teď v létě, ten nahoře si vymyslel něco jinýho 😎 😎 😎 ...ale jedináčka jsme říkali, že asi nee.

betox
11. zář 2013

@mandre no jasný, malýmu se porstě k vám chtělo dřív 😉 My taky jedináčka neplánujeme, ale teď si to fakt neumím představit, nicméně pokud by se "stalo", tak budeme rádi 🙂

jennyska
11. zář 2013

Ahoj snažilky, maminky a těhulky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma CAR Gennet Praha a protože Vy s ním máte zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/gennet-praha ? 🙂

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním maminkám, které právě shánějí informace o tomto centru a rozhodují se mezi různými centry v ČR. Díky Vám najdou zkušenosti na jednom místě přehledně a rychle. 😉

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

vveru
16. zář 2013

Holky, tak já jsem se v sobotu od dr. Langerové nechala přemluvit, že necháme zavést při KETu zase jen jedno. Jela jsem tam s tím, že jestli se povedou rozmrazit půjdou tam obě . . . Se ze sebe fakt picnu 😒

04092010
21. zář 2013

Ahoj holky, ráda bych se k vám připojila. Plánuju se objednat do Gennetu, mám doporučení od svého gynekologa.
Je mi 25, nikdy jsem neměla pravidelnou menstruaci,tak mi první Dr. dal HA a tím to na pár let schoval. Od nového roku neberu HA a po půl ročním snažení jsem změnila Dr. a ten mi hned zjistil PCOS, navíc bez vyvolávačy nemenstruuji. Tak mě nabídl bud laparoskopii, chromopertubaci, hysteroskopii nebo rovnou doporučení do CAR. Tak jsme ještě vyzkoušeli od jiného Dr. homeopatika a Clostilbegyt. Nic nepomohlo.
Ted plánujeme Gennet, už se mi nechce déle čekat. (vím, že našich 9měsíců je oproti několikaletým čekatelkám nic, ale nechci čekat x let, když "nefunguju", už ted "blázním". 😕 )
Chtěla bych se zeptat, jak dlouho trvá ta příprava? - od první konzultace po zavedení oplod.vajíčka.
Jaká je úspěšnost?
Nemám vůbec představu. Děkuji 😅

hankalt
21. zář 2013

@04092010 Ahoj, já měla první návštěvu (konzultaci) v červnu letošního roku, problém nepravidelná MS, hodně dlouhé cykly, absolvovali jsme jednou IUI a teď jsem začala se stimulací na IVF, které když bude vše ok doufám brzy proběhne, takže u mě tak 🙂 ale záleží co budete chtít rovnou podstoupit, většinou to ale začíná IUI, záleží potom kolikrát vám doktorka toto doporučí. Já tam začala chodit po roce snažení. Nejdřív tě čeká konzultace, poté odběr krve na hormonální profil a od partnera spermiogram(u nás moc dobrý nevyšel), od toho se to poté taky odvíjí. Držím palce ať se brzy zadaří 🙂

04092010
21. zář 2013

@hankalt děkuji za zkušenost 😉 držím pěsti!
na krvi jsem už byla u mého gyn., vyšly mi špatně LH a FSH, ostatní prý ok. Přítel už byl na spermiogramu, dostal od Dr. homeopatika a vlašské oříšky na zlepšení 🙂
no jsem zvědavá, bojím se, že to bude trvat dlouho, než projdeme všemi přípravami, testy...
Nevíš zda mají v Gennetu Archa pracovní dobu Po-Pá 7.30 a jen do 16h.? 🙂

darkwitch
22. zář 2013

@4092010 tak u mě tenkrát všechny vyšetření proběhly ještě než jsem byla na první konzultaci, přece jen mají dlouhé objednací lhůty a pak to šlo rychle dvakrát jsme zkusili IUI, prvně asi týden po konzultaci, když to nevyšlo poslali mě na hysterosonografii v tom cyklu udělali druhé IUI a pak jsem hned začla stimulovat na IVF, ale vždycky záleží na tom co ti zjistí 🙂

hankalt
22. zář 2013

@4092010 já teda chodím do Gennetu Letná, takže netuším tu otvířačku, ale určitě to mají na svých stránkách www.gennet.cz 🙂

mandre
23. zář 2013

@darkwitch tobě to taky letí 😲 😲 😲 😀

mandre
23. zář 2013

@betox my jsme taky, ale každej mě děsí, že to bude fofr, holt co se dá dělat, že jo 🙂 🙂

darkwitch
23. zář 2013

@mandre letí to děsně, tobě teda taky 😀

betox
23. zář 2013

@mandre Náročný to bude určitě, ale určitě to zvládneš. Co jiného Ti taky zbyde, viď 😉