Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petap1
23. dub 2010

vveru: To je právě to. Pokud je toho více, tak se tak nějak čeká líp. Jenže čím blíž je člověk k cíli, tím je to čekání horší a člověk je netrpělivější 🙂 Musíme vydržet...však už jsme se načekali dost, tak teď chvilku ještě vydržíme...hm, teď jsem chytrá, hlavně, že jsem ráno běžela pro pigáro 😀
A volala jsi jestli už to tam ty výsledky nemají ?

petap1
23. dub 2010

kacmelina: To je mi moc líto, že to tak u vás je. Je to od něj nefér, ti vyčítat, že nemáte sex !!! Snad je to pro dobro věci ne ? To se jako zboří svět, nebo co, když chvíli počká ?? Jé ten mi zvedl adrenalin! Asi to není to co by jsi chtěla slyšet, ale nebylo by tedy lepší jít od sebe ? Já jsem tedy taky zastáncem, manželství na celý život, ale když by se měli oba trápit, je lepší jít od sbe. Podle toho co píšeš, tě teď v takových chvílích ani nepodrží, spíš srazí a to asi taky hodně vypovídá o tom jak si tě váží a respektuje. No nemůžu radit..to byla jen úvaha 🙂 Já vím nemáš to jednoduché, takových věcí co se na tebe valí. Musí být přeci nějaké řešení. Oni třeba jen tak vyhrožují, ale nakonec by třeba 1 měsíc s tím nic neudělali pokud nezaplatíš. Zkus si třeba místo paušálu koupit kartu..je to lépe hlídatelný a možná i levnější.

kacmelina
23. dub 2010

Petap1:
Asi by bylo nejlepší, kdyby jsme šli od sebe. Ale já bych si musela najít ubytovnu, nebo azilák, protože nájem sama nikde neutáhnu. On totiž ví, že jsme se jednou bavili o tom, e to jde i jinak spolu spát a ne normálně sexem. Je zajímavý, že když jsme spolu mohli spát, tak to ho furt bolela hlava a nebylo mu dobře. Když teď nemůžeme, tak neumí vedle mě ležet, abychom se jen mazlili. Prostě musí se mnou spát. Jenže já na to prostě nemám teď náladu. Nemám vlastně na nic náladu. Paušál je pro mě lepší. Je levnější. Tenhle měsíc jsme prostě jen špatně spočítali finance a přestřelili jsme to. Tak snad to někde sežene. Řešení právě není. Nikdo nám nepůjčí, takže se z toho musíme vyhrabat sami. Ale je to tak akorát na odstřel.

betox
23. dub 2010

petap: Chichi...klasika. Psychika je fakt děsná bestie. Ale to pigáro je lepší než se nervovat.... 😉
vveru: jojo taky nám to nabírali. Byli jsme u Hejtmánkové.
kacmelina: Tak to je hodně těžká a nezáviděníhodná situace. Souhlasím s petap. Když se na to člověk dívá nezávisle, tak rozchod vypadá jako nejrozumnější řešení (ale je fakt, že rozumem se všechno řešit nedá). Neumím si představit mít v takovémhle vztahu dítě, kdy to bude ještě všechno náročnější a třeba na sex myslím nebudeš mít tuplem chuť...Myslím si, že idea, že dítě tu situaci zlepší, je naivní. Co když budeš muset rozchod řešit i s dítětem? Je to tvrdý, ale to je můj názor. Ach jo chlapi. Někdy mě ta jejich priorita sexu fakt štve, ale to asi jako ženská nemůžu pochopit. Je to zkrátka jiný živočišný druh.... 😀

vveru
23. dub 2010

Teda kacmi, myslím, že jsem na tom jako petap, potom co jsem to přečetla mi vyběhl adrenalin! Místo toho aby Tě podržel Tě sráží víc a víc na zem?!
😠
Betox a řekla Vám, že to bude do tří týdnů, ju? A psala Vám tam to slůvko "statim"?

Petap, ještě jsem nevolala, musím až si šéfová někam odběhne 😒

betox
23. dub 2010

vveru: Ona se nás ptala, jak na to pospícháme a že by to mohlo být už i koncem dubna, že uvidíme. Každopádně výsledky pošle poštou a jen pokud by byl nějaký zádrhel, tak se ozve.

betox
23. dub 2010

statim nám tam taky uvedla.

ivarei
23. dub 2010

janička: Prima, že tak krásně přibíráte. A mlíčkem se netrap, to se stává - hlavní je, že prospívají. Na Ríšánka budu moc myslet, aby mu to dobře dopadlo. Opatruj se.
kacmelina: Teda, koukejte si to nějak vyříkat, chcete spolu miminko a ty uvažuješ, že by bylo lepší jít od sebe? Ať těhotenství dopadne nebo nedopadne, jste na začátku, máte před sebou ještě dlouhou cestu plnou nervů a je potřeba, abyste si vzájemně byli oporou - vždyť je (měl by být) to ten nejbližší člověk, kterýho máš.
Na test můžeš dojít i do laboratoře bez doporučení, ale platí se to - tuším 250 Kč.

vveru
23. dub 2010

betox, nenaštvi se, to bych nerada, ale ty doktoři se mi fakt jenom zdají!!!!

Tak už jsem volala, výsledky veškeré žádné 😔

ivarei
23. dub 2010

vveru: To je mi líto, ptala ses, jestli to jde nějak urychlit?

ahojkyy
23. dub 2010

ahojte. Tak som spat. Mam nakoniec 8+6 folikov, OPU bude v pondelok. dostala som nove injekcie a zmeneny rozpis.
Co sa tyka vyjadrenia ohladne obvodnej lekarky - ano, ta mi robila vsetky vysetrenia, tj pre liny. Tebe nie?
Inac dnes sme to prebrali s anesteziologickou v Gennete.. a poveala mi, ze minule pri anestezii, pri hysteroskopii, sa mi p. lekarka k tomu + vyjadrila, preto momentalne to vezmu a akceptuju aj v takejto forme, bez vyjadrenia. Ale ak by islo o prvykrat, tj nemala som predtym hysteroskopiu, tak ma proste bez toho neuspia. To sa mi zda celkom problem, lebo lekara len tak narychlo pre IVF nezmenite..
tak drzte palce. ahojkyy

betox
23. dub 2010

vveru: Vydrž, ono se to pohne. Ona taky včera říkala, že to někdy může trvat 6 týdnů. Záleží, kolik se jim toho momentálně sejde. Jsou věci, které prostě neovlivníš, kdyby ses na hlavu postavila....
ahojkyy: držím palce na OPU

vveru
23. dub 2010

Ivarei, jen jsem se zeptala tý sestřičky, mimochodem byla příjemná, že mi řikala paní dr. Brandejská, že to bude trvat 4-6 týdnů, jestli by to tak mohlo být a řekla, že ano. Tak dál budu doufat, zatím je čas, kdyby to takalespoň vyšlo do tý menstruace.

ahojkyy
23. dub 2010

dík, betox 🙂
baby, neviete, ktorý / á Dr. je na sále v pondelok? kto mi bude robiť tým pádom OPU? ahojkyy

inza
23. dub 2010

petap: tak co alespon budes v klidu kdyz mas pigaro. Budes v klidu a nebudes na to myslt. Ja dyz dostala pigaro tak pak mrcha prisla asi za 5 dnu

petap1
23. dub 2010

kacmelina: Budu ti držet palce, ať z této situace najdeš východisko. Je to opravdu těžké, když nemáš kam jít, ale já byla taky asi 2 roky na ubytvně, když jsem začínala a neměla vpěníze na normální nájem. Ubytovny v Praze jsou pěkné (některé) a nebo vím, že bydlí třeba 3 hplky v jednom větším bytě...možná i to by bylo řešení. Myslím, že nějaké inzeráty by se našli. Ale to jen k tomu bydlení. Chápu, že je těžké se rozejít i když to neklape, ale je pravda, že minko by jste měli mít když jste v pohodě a v klidu. Takový stres je špatný a přesně, jek píší holky...co když se s tebou rozejde, když už bude mimi...co pak ? No nechám už toho, je to těžké rozhodnutí .

inza: jj budu klidnější. Vím, že sliznice tam je, tak už MS dojde 🙂 Dokonce jsem se ptala, že pokud bych to dostala už druhý den, jestli to vadí na stimulku...tal prý ne, tak jsem se taky uklidnila 🙂 Ale myslím, že u mě to bude taky tak 5-6 dní 🙂

betox: přesně tak...takhle bych měla nervy, ale teď budu v klidu 🙂 Má být slunečný víkend, tak si ho užiju 🙂

petap1
23. dub 2010

ahojky: to je pěkná úrodička. Budu držet palce na pondělí, ať je v každém folíku jedno krásné vajíčko 🙂 Bohužel kdo je na sále nevím...nech ce překvapit 😀

petap1
23. dub 2010

vveru: chjo...ty výsledky..ty moje taky ještě na endošce nejsou ☹ Ale neboj, oni budou a brzy 🙂

vveru
23. dub 2010

petap, doufejme 😨

ahojkyy
23. dub 2010

petap - jo jo, v každom jedno vajicko. Manžel mi dnes povedal: čo sa toľko strachuješ?! Prasiatko má 8, nám stačí jedno." potom mi vysvetloval, že si celý proces spája s predstavou z detstva, ked jeho mamka zootechnička oplodnovala prasiatka, niečo ako IUI 😀 že mu to vôbec napadlo :D :D
tomu sa hovorí myslieť pozitívne 😀

ahojkyy
23. dub 2010

😀 sa nemôžem prestať smiať 😀 😀

petap1
23. dub 2010

vveru: Budou a hotovo 😠 🙂 🙂

aholkyy: taky jsem se tedy pobavila...prasátka, ju 😀 😀

ahojkyy
23. dub 2010

😀 tí chlapi, jak si to spoja / prepoja 😀

pet.s
23. dub 2010

ahojky holky, jen na skok.Ještě nemám doúčtováno a za chvíli dorazí tyran z firmy.
ahojky )))))))))to je dobrý,ale ne nadarmo se říká, že prase je nejpodobnější člověku.-) 😀 Budu držet palečky na OPU.
Kacmelina mám trochu jiný názor než holky, nemyslím, že nejlepším řešením je rozchod(ale to je asi dobou nebo mým věkem). Dle mě je nejlepším řešením promluvit si(udělej mu vínko a něco dobrého do pusinky a přitul se a fňukej=tohle u nás zabírá). Víš nevím jestli jste manželé,ale já myslím, že ne nadarmo se u oltáře slibuje v dobrém i ve zlém. Prostě jste partneři, tak na tom vztahu budete muset pracovat. Rozčiluje mě, když některé holky fňukaji,ale on pro to nedělá nic a já všechno. No jo no,ale to je úděl nás ženských. Neříkám se ponižovat a nechat týrat,ale pracovat na vztahu. A je jedno, kdo na něm začne pracovat.
Tak žádný rozcházení, zeptej se ho, co ho žere a že se s ním ráda pomiluješ i jiným způsobem než je koitus. A při té přiležotosti mu šoupni tu složenku a řekni "já tě tak miluji, jsi pro mě chlap s velkým CH. Obdivuji se jak dokážeš zvládnout situace, třeba jako je ta s tou elektrikou. Máš to těžký, vid? Ake neboj bude líp!!" 😀 A víc se nestarej. Při nejhorším budete nějaký měsíc při svíčkách. Víš, jak je to romantické 😀 😀 😀
A drž se kačmelko..-))
Holky dnes tu moc nebudu. Jednak mám trest, jak jsem psala ráno. Nemám ještě doúčtováno. Odpol s klukem boty a večer srazík s gymplem.Škoda, že nemůžu pít. Před 2 roky jsme se s jednéím spolužákem, tááááák kráááásně namazali. 😀 😀

petap1
23. dub 2010

pet.s: musím se smát s tím tvým trestem...to je jak když jsme chodili na ZŠ a nesměli si pustit telku, než naši přišli..takže jsme ji samozřejmě pouštěli na tajňačku 😀 😀

ahojkyy
23. dub 2010

kacmelina - prečo riešiš, či ísť od seba alebo ostať. Skôr by som riešila tie financie, podľa mňa, ak máš finančné problémy, nevieš, kam sa skôr otočiť kvôli platbám, peniazom.. do toho nejaké osobné problémy, tj napr. aj ten boj o miminko.. do toho neúnosné vzťahy s rodinou, napr. Tvoja mamka, ked to nesmie vedieť,nemá ťa kto podržať.. tak to vzťah jasne naruší. Rovnako som to zažila - prežívam. Každý z nás má svoje problémy, aj ty aj Tvoj priatel / manzel a práve preto sa Vám zdá, že každý sa topí a to sám.
Podľa mňa je potrebné si sadnúť, porozrpávať sa. Ak toho nie je schopný, daj mu čas. Ale rozmýšlať, či ostať alebo odísť. Prečo? predsa ked ste sa raz rozhodli pre miminko, aj on s tým predsa súhlasi!! musíte si do istej miery sedieť a aj on prdsa plánuje s tebou do budúcna.. tak takouto cestou myšlienky v žiadnom prípade nepúšťaj. Rovnako týmto smerom by som stopla aj jeho. Čím viac budeš o tom rozmýšlat, tým to bude pre teba reálnejšia predstava. Žiaden vzťah nie je ideálny, aj u nás sú hádky a žial,niekedy tá kríza trvá napr. aj pol roka..
Skôr hladať riešenie, ako tie platby vykryť.
čo sa týka toho sexu, hold proste chlapi to berú inak. Ja osobne by som sa neprispôsobila, bud by to prijal iným, rovnako predsa príjemným spôsobom, alebo nič. O tom je potrebné debatovať? Proste začni iným spôsobom a hotovo, chcela by som vidieť, že nepodlahne 😀

ahojkyy
23. dub 2010

a dík pets, budem sa snažiť "dostimulovať" do optimálu 😀

ahojkyy
23. dub 2010

kukajze baby, co som nasla na mojetehotenstvi.cz..

Jsem dneska 13 dní po transferu po IVF a byla jsem na kontrole u doktora (jen pro ty, kdo mě ještě nějak nezaregistroval). Ráno mi vzali krev, vezla jsem si ji sama do laborky, čekala, napotřetí jim to teprve přístroj vzal, takže jsem čekala asi dvě hodiny. Výsledek jsem vezla zpět k Dr. - no a ten jen kroutil hlavou, že nechápe, kde se stala chyba, alůe že hcg 37000 je úplná hloupost, i kdybych čekala trojčata, což po transferu jednoho embrya je taky hloupost. Po vyloučení všeho možnýho, jsem se zeptala, jestli jsem tedy nemohla být těhu už předtím...tak to že by na to přišli a tak a to že je taky hloupost, ale že si mám počkat, až bude volný ultrazvuk...tak jsem zas celá vyklepaná čekala...no a co si myslíte...oba doktoři zírali na monitor, nechápali - jsem v 7. týdnu a bylo vidět i srdíčko... Otěhotněla jsem někdy před stimulací na IVF, to mrně vydrželo všechno, všetně narkozy a punkce vajíček...a doktoři si toho nevšimli... Takže teď jediný co mám strach je, aby bylo v pořádku...příští týden jdu na kontrolu a pak na genetiku, ale prý by ty léky neměli vadit a mělo by snad vše být OK... No a teď si představte, kdyby se chitilo i to druhý z IVF...to raděj ani nedomýšlím... Jsem nmapsala román, ale jsem tak plná dojmů, že jsem musela...miláček je štěstím bez sebe Takže díky za všechny pěsti co jste mi drželi, teď ještě aby byl prcek zdravej...když už si to vybojoval až sem ..

ahojkyy
23. dub 2010

je to vôbec možné????

petap1
23. dub 2010

tak to je mazec...asi se jedno vajucho uvolnilo před pukcí a oplodnilo se 😨 a není náhodou doporučený sexuální půst před OPU ??