Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

majcam
1. pro 2011

Holky,mám takovou lehce nedůležitou otázku: můžou se barvit vlasy?Neni to důležitý,ale přece jenom bych ráda vypadala jako člověk,před IVF jsem schválně dělala vše naopak,než minulý rok,nevěřila jsem na //..., takže teď si připadám jak poustevník🙂

zvalentova
1. pro 2011

@majcam a proč bys nemohla, teď bude naopak krásně držet 😉

Já mám všechno jako dřív, nehtů se také nevzdám, jen je maličko zkrátím, abych MUDry nedráždila.

majcam
1. pro 2011

@zvalentova no někde právě píšou,že to poškozuje plod,někde zase,že to je blbost,jako teď ty vlasy schovám do kšiltovky a tak,ale nemůžu přece u gyndr.ležet na lehátku nahatá s kulichem na hlavě 😅

zvalentova
1. pro 2011

@majcam jsem asi blondýna, ale jak může barva poškodit plod když si ji dám cca 1x za 2-3 měsíce?
Víc než inverze, Ečka v potravinách, stres?

majcam
1. pro 2011

@zvalentova taky mi to přijde divný 😉

monnn
1. pro 2011

@majcam jo s kulichem jo 😀 jsi mě pěkně rozesmála,při tý představě 😀 😀
Marti jen mě napadlo,když máš obavy z barvy co prubnout
Henu,nevím zda jsem to dobře napsala 😔 ,je s tím více práce,ale
je to přírodní,moje mistrová ji používala když měla dost poškozené
vlasy 😉

majcam
2. pro 2011

Dobré ránko....
@monnn jé to já radši nebudu experimentovat,nebo budu mít kulicha navždy 😉 ,jak se máš,si se dlouho neukázala 😕
Jo a včera jsem si tak řikala,že je super,že nešpinim a nevolnosti mám v rámci žravosti...a ono prd, večer jsem začala krvácet,takže jsme před půlnocí jeli na Bulovku,jsem se úplně klepala,ale naštěstí jsme tam,kde máme být,srdíčko bije a pěkně jsme vyrostli....uff..,takže musím být v klidu a ležet.. 😉

majcam
2. pro 2011

...takže @rychetkami,doufám,že ležíš!!!!

rychetkami
2. pro 2011

@majcam většinu dnes jo, do práce půjdu na 3 hoďky a budu tam sama, pojedu mimo špičku...navíc rýma ustupuje, nic mě nebolí!!!🙂 Však jsem ve středu nepracovala a včera jen 5 hodin a ve zbylém čaase jsem ležela a pila čaje🙂 Cože krev a Bulovka?? Držím pěsti, lež a odpočívej🙂
Ohledně barvy na vlasy jsem četla to, co ty, že to prý není idelální první 3 měsíce, ale nějak mi to nejde srovnat do selskýho rozumu,jak píše Zuzka. Taky mi začínají odrosty, do ledna budu fešanda, pokud to mám dodržet. Ale pokud vše bude ok a miminko ( a) to všechno zvládnou, vrátím se ke své barvě - zatím ještě nešedivím

majcam
2. pro 2011

@rychetkami no proto!!!!!S tim krvácením-nic mě nebolelo,a samo,že tady čtu,že to je normální,ale stejně mě to vyděsilo,no když jsme přijeli na Bulovku,tak krvácení přestalo 😉 ,prý to mohla být nějaká cévka,ale jsem ráda,aspoň jsme zkontolovaní, nerada bych si časem něco vyčítala 😉
A s tou barvou-švagrová je teď taky po IVF a normálně na ní šla v 6tt.,ono je možná lepší nečíst a nevědět 😉 ,já právě odrosty nemám,mám svoje hodně tmavé vlasy,ale sem tam na mě vykoukne stříbrňák,takže jsem to vyřešila pinzetou 😉

rychetkami
2. pro 2011

@majcam nojo, ve tmavých vlasech to je hned vidět...já mám svoje vlasy světle hnědý a zesvětluju je do tmavé blond.. tak uvidíme,

monivo
2. pro 2011

Tak se hlásím z vyšetření z Gennetu. Naštěstí to nebylo tak hrozný jak jsem se bála. Včera večer jsem si musela zavést čípek Betadine (to je desinfekce). Před vyšetřením jsem si raději na radu sestry vzala Brufen. Zavedli mi do dělohy katetr (bohužel se tomu nechtělo, tak tomu musel doktor pomoct a přištípnout ho k čípku, což docela zabolelo - říkal, že se to stává u 1/4 pacientek). Pak do mě dal vnitřní UTZ a sestra na jeho pokyny vpouštěla do katetru ten gel. Měla jsem z toho hrůzu, tak jsem ležela jak přikovaná. Cítila jsem tlak, jako před MS, takové napětí. Ale jinak nic. Samotné vyšetření trvalo cca 5-10min. Vejcovody i jizvu mám v pořádku. Ale prý je potřeba podrobně projít UTZ (asi si to natáčejí) a pak z toho udělat zprávu. Takže se něco konkrétně dozvím až v lednu. Ten gel pak ze mě vytékal. Samozřejmě měl červenou barvu, což nechápu, proč neudělají třeba modrou, ať ženská nemá pocit, že furt krvácí Stále mě občas pobolívá podbřišek, ale to je prý normální. Byla jsem z toho tak nervozní, že jak to ze mě spadlo, tak jsem taková přejetá. Terka mi samozřejmě cestou domů usnula, protože jsme to vzali ještě přes Stodůlky vyhodit manžela v práci. Ale dala jsem jí do postýlky a je tam hodná i přesto, že nespí, tak jsem si dala hodinu odpočinek No jsem ráda, že je to za mnou. Ale takhle v pohodě to bylo prý tím novým gelem, který se platí. Prý už se bude od nového roku používat jen ten nový, takže ho bude muset platit každá pacientka.

monivo
2. pro 2011

@maharall tak co, MS stále nikde?

maharall
3. pro 2011

@monivo už jooo hurá! 😀 😀

kaca32
3. pro 2011

Ahoj holky, jsem po prvním IVF, ještě včera jsem měla 4 čtyřdenní moruly a do pátého dne mi zbyla jen jedna použitelná blastocysta kvality bb, byl proveden ET, do mrazáku zbytek prý nemá cenu. Nevíte prosím jestli s touto kvalitou mám nějakou šanci a jak velkou popř. jaké máte zkušenosti? Včera vše vypadalo tak nadějně a dnes jsem z toho dost smutná....

kive76
4. pro 2011

@majcam blahpopřeju k těhuláctví

kive76
4. pro 2011

@zvalentova též blahopřeji k těhuláctví

kive76
4. pro 2011

@raducha blahopřeji k těhuláctví

zvalentova
4. pro 2011

@kaca32 to bude dobré, jedno embryo stačí, uvidíš.
Nám ani jednou nezbylo nic, letos v dubnu mám transferované 2 kousky. Přestože jsem si nedělala marné naděje, přežili obě. Příroda si poradí 😉

sedmitecka
4. pro 2011

ahoj holky, jdu se na vás po dlouhé době mrknout, byla jsem měsíc v lázních 🙂 a tady taková těhu vlna, je to krása číst, tolik nových těhulek, gratuluji všem 🙂

co to čtu, dr. Vykysalá skutečně odešla? my u ní byli v září na první konzultaci a domlouvali IVF po novém roce, to mi neříkejte, že je pryč???

jinak u mě taky zajímavé, po laparce mi v říjnu bodli Dipherelline na léčbu endometriozy a mám být na tři měsíce uvedena do přechodu....no injkece za deset tisíc evidentně moc nefunguje, jelikož už od lázní krvácím....myslela jsem, že je to tělískem (při laparce mi odstranili děložní septum - pžepážku a zavedli tělísko, aby se děloha zahojila a nesrostla), ale ve středu mi mudr. tělísko vyndal pro velké křeče, a krvácím dál, teď mi došlo, že mám termín menses, takže moje, které má být uspané, evidentně žije vlastním životem a uspat se nedalo 😀 😀 😀

nadis.h
4. pro 2011

@sedmitecka Ahojky, to krvácení máš z toho tělíska s největší pravděpodobností. Známá ho měla,krvácela věčně a když jí ho vyndali tak rok ještě po tom se dávala dohromady.. 🙄

sedmitecka
4. pro 2011

@nadis.h no to mi ani neříkej, já ho mělaq jen něco přes dva měsíce a taková polízanice....jenže bylo nutné, jak se řezalo na děloze, bylo potřeba zajistit, aby nesrostla k sobě po odstranění té přepážky.....no to je hrůza, jestli mi bude dělat peklo ještě dál.....jsem ráda, že je venku ☹
mám pocit, že mě rozkuchali zbytečně, jak je mi pořád blbě, i když rozumem samozřejmě vím, že to bylo potřeba...jenže teď vůbec nevím, co se v břiše děje a jestli ty hormony na endometriozu mají vůbec nějaký efekt ☹

nadis.h
4. pro 2011

@sedmitecka a nechtělo by to spíše kontrolu zda se něco neděje v tom operovanym místě? Ta známá měla problémy hned po zavedení. Od toho dne začala špinit a jak říkám.. táhlo se to fakt dlouho. Ale co se týče té injekce, tak si myslím že funguje jak má. Páč s ní bys neměla mít MS, což nemáš,ne krom toho špinění?

sedmitecka
4. pro 2011

@nadis.h byla jsem na kontrole ve středu, to mi právě mudr vytáhnul to tělísko, říkal, že ještě můžu špinit, ale já silně krvácím 😕 už to teda vypadá, že to přestává snad.......jsem od operace skoro tři měsíce, tak v tom by snad problém být neměl, už by to mělo být zahojené....v lázních jsem začala mít ty problémy, as imi břicho rozdráždili ty gyn. procedury, tak jsem byla i na gyndě v Chebu v nemocnici a podle UTZ vše v děloze ok ....ale stejně jsem na nervy, co se se mnou děje.....

nadis.h
4. pro 2011

@sedmitecka tak to bude tím tělískem teda asi. Tak přeji at je to brzy v pořádku 🙂

adriadri
4. pro 2011

Ahojte holky. Dnes jsem 10 od ET a začala jsem špinit a taky mě začala dost bolet záda. Takže tento pokus nic. 😢 Zbýva mi už poslední. Tak se zkusím dohodnout na silnější stimulaci, ať je co nevíc vajíček. Další pokus už totiž nemám, tak ať mám aspoň nějaké mrazáčky.

sedmitecka
4. pro 2011

@nadis.h děkuju, sama jsme zvědavá, co a jak bude dál, už se v tom všem nevyznám 😀

@adriadri špinění přece ještě nemusí nic znamenat, dej si nohy nahoru a věř!!!! já bych tu nejistotu asi nevydržela a testovala, tím nic nezkazíš ne? 😉 věřím, že to ještě může být ok....

adriadri
4. pro 2011

@sedmitecka Na testování je brzy a hlavně je už odpoledne a moč by nic určitě neukázala. Zkusím až ráno, kdy moč není tak koncentrovaná. No už moc nevěřím. Spíše se s tím smiřuju. ☹ Když už se to rozjede, tak to nebude aspoň tolik bolet. Špinění je častější a častější-pořád to ze mě teče. Barvu to sice nemění, ale nezastavuje se to. ☹

majcam
5. pro 2011

@adriadri nepanikař,já taky začala špinit a tak jsem si večer(13den po ET)udělala test a prd ho vykoukly na mě parádní tlustice,záda taky bolela a hlavně jsem měla šílený křeče na menzes,že už jsem se modlila,ať jí dostanu nebo mi praskne břicho....
@sedmitecka ahoj,pěkné věci teda,a lázně sis užila?
@kive76 děkuju moc,furt mi to nedochází,co ty v Motole,nějaké změny?

rychetkami
5. pro 2011

@majcam dobré ráno, prosím, potřebuju radu zkušené, to utz vyšetření v 7. týdnu je děláno přes přicho, nebo "přes vnitřek" ? Dík 🙂