Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

dennisa
14. čer 2010

Ter, normálně koukám, že to je fakt věda správně nastavit stimulaci. On každý na různé léky reaguje jinak, vidíš, Tobě rostli příliš, mně zas vůbec, příště vyměníme a bude po problému 😅 🙂
Mně bylo dneska řečeno, že mi měl doktor už ve čtvrtek zvednout dávky a mohlo být možná po problému. Bylo trochu blbý, že jsem byla na třech UTZ a pokaždý u jinýho dr. a prý každý doktor trošku jinak měří podle UTZ a má trošku jiný postupy s protokolem. Mohlo to být jinak nebo taky nemuselo, nedávám to vůbec nikomu za vinu, po bitvě je každý generál.
Domluvily jsme se s doktorkou, že uvidíme ve středu, to by jsme případně řešily další postup na příští IVF.
Já do toho chci jít hned jak to bude možný. Ale počítám, že tam bude nějaká doba, než se z těla dostane to množství hormonů.
Ty jsi měla jak dlouhou pauzu po stopnutý stimulaci?

ter23
14. čer 2010

Příště to nějak spojíme, ať máme kompromis a folíky jak vyšité 😉 mě hned po první IVF říkali, že alespoň už víme, jaký typ stimulace pro mě není vhodný ( to jsem měla ten krátký ) a že první cyklus bývá spíš informativní, aby se vidělo co spíše vyhovuje, jaký protokol, dávky léků a tak... oni doktoři asi taky nemůžou vždycky vědět jak přesně pacientka zareaguje... ale to střídání doktorů během stimulace je blbý... já se vždycky jak to jen jde objednávám ke své doktorce, nemám právě ráda to střídání a měnění názorů, každý doktor na to kouká jinak... u své doktorky jsem už klidnější, nejspokojenější, tak se vždycky přizůsobuju hodinám, které může 😀
Vidíš a to si každý kdo s IVF nemá zkušenosti, zná to jenom sporadicky myslí, že se prostě přijde do centra a tam se o všechno postarají a miminko je. Aspoň já to takhle znám od svých známých, kolikát bych jim to chtěla omlátit o hlavu 😠 nikoho už nenapadne co všechno je za tím, to pozadí, několikero pokusů, nezdarů, nervů a stresu..
Denni ale myslím, že by u vás mohla být ta stimulka hned příští měsíc, nám to naše doktorka hned navrhovala a uklidňovala mě, že se to oddálí jenom o měsíc a další cyklus začneme stimulovat znovu - to my jsme se s ní potom domluvili, že až v srpnu, kvůli mým státnicím a taky jsem potřebovala si od toho trochu odpočinout, už toho bylo nějak moc. Ale ta možnost tu určitě byla, začít hned další cyklus znovu 🙂

dennisa
14. čer 2010

Mně doktorka říkala, že příště určitě vyměníme léky. A asi říkají každýmu to samý, protože přesně jak píšeš, i mně říkala, že pokud to je 1.IVF, těžko dopředu tušit, jak se bude reagovat. Při druhém se to podle toho už upraví. No aspoň, že to storno se nepočítá jako pokus a mám stále 3 na pojišťovnu.
Jo tak s tím, jak okolí vnímá IVF mám bohatý zkušenosti. Kdo si tím opravdu neprošel, ví jen velmi vzdáleně, co to všechno obnáší. Viz. moje švagrová, která se mě před stimulací zeptala "A kdy že si jdete pro to miminko?"
Jako by jsme šli do krámu a koupili si ho tam 😠
Tak pokud by to šlo hned další měsíc, byla bych jedině ráda, šla bych hned 🙂 Ale samozřejmě počítám i s tím, že možná bude potřeba pauza. Ale mě se v tom Gennetu jen tak nezbavěj, to ať s tím počítaj 😅 Dokud se to nepovede, nikdy to nevzdám, já se prostě toho dítěte dočkám, i když se mi do cesty furt stavěj nějaký barikády, ale já je budu přelejzat dokud nedojdu do cíle 😝

ter23
15. čer 2010

To je švagrová milá.... já nechápu, že to některým lidem nedojde, nebo že nejsou trochu taktní 😒 taky sem se setkala se spoustou poznámek, ale nejvíc mě stále ještě dovede vytočit poznámka "nemysli na to a ono to přijde samo" 😠 to jsem se ještě nenaučila vydýchat... nechápu, že když se někdo dozví, že podstupujeme IVF tak že je schopný se zeptat " a není to tím, že na to moc myslíš?" nechápu...
Doufám, že ta stimulka u vás půjde příští měsíc, třeba udeš mít také jiný protokol, delší a budeme stimulovat spolu 🙂
Můžu se zeptat, co se stalo, že předchozí těhotenství nevyšla? jestli nechceš, tak ale neodpovídej, to je jasné 🙂
Musíme holt zabojovat... já jen občas tak přemýšlím proč zrovna nám to nejde... vždycky jsem chtěla děti, chtěla jsem je mít brzo, těšila jsem se na ně a teď tohle... Ale ono to půjde, jen musíme vydržet! 🙂 já taky nehodlám gennet jen tak opustit 😉

pet.s
15. čer 2010

Ter a Denis, myslím, že tohle máme leckerá za sebou. A slz ten chudák záchod v Gennetu už viděl. Já tam v září hystericky řvala na ségru do telefonu, když Matyáškovi zjistili ve 14tt, že má rozštěp lebky.

Dennisko nevím jak při stopnuté stimulaci,ale mě po každém nevydařeném pokusu nechlai 3 měsíce odpočinout. Prý kvůli hormonům.Ale nevím jak je to takhle. To už si nepamatuji.
Hele s tím nemysli na to, to je fajn hláška. Můj táta(jako otec) mi ted věčně nadává, že na to těhu moc myslím, že se furt pozoruju. Těžko mu vysvětluju, že nelze zapomenout, co tě od samého probuzení tlačí a překáží. Že musí přemýšlet jak a co bude. A navíc, že mám po první zkušenosti, tak strašný strach, že se něco stane.
Navíc mě už docela štve přístup celé rodiny, tedy té širší.i když je mám moc ráda. Když jsem se vdávala.(pravda, že na truc a za cizince), tak tomu nikdo nedával šanci.Měla jsem malinkou svatbu a darem jsem dostala sadu vařeček a povlečení.(nemělo cenu dávat velké dary vždyt to stejně dlouho nevydrží).Moje ségra a sestřenice měly svatbu v kostele a na zámečku.50 hostů.Dary jim vybavily domácnost. Mimochodem jsem s ním vydržela 15 let.
Když holky těhulily, tak se celá rodina mohla přetrhnout v nakupování, zařizování a obdivování fotek z UZ. Já o těhu téměř nesmím nikde mluvit(co kdyby to nevyšlo). Nakupovat nic nemá cenu, kočárek koupím asi pokud se dítě dožije půl roku. Prostě zase je moje těhu takové druhořadé.Takže jsem se zařekla.Nakupuji si sama. Ukazuji to jen svým dětem. Kočárkama se probírám sama, maximálně občas něco řeknu ségře. Jinka v rodině o tom mluvím, co nejméně.
Když tohle těhu nevyjde, tak už ádné jiné nebude. U mě je to konečná, takže já si ho chci fakt užít.Je to moje první a poslední těhu.

No nic mastím do sprchy, a pak do firmy. odpol UZ v gennetu.

darkwitch
15. čer 2010

dobre rano

darkwitch
15. čer 2010

denni ter koukam na ty vase casy, to zase blbne pocitadlo nebo takhle ponocujete?
terry bude to tezke rozhodovani, nejdriv si to promyslim sama a pak o tom presvedcim manzela 😀 najednou bych do ivf sla nejradsi hned, dovolena nedovolena...
a dekuju za podporu 🙂
denni jen klidne fnukej, kde chces fnukat jinde, nez tam kde ti rozumi a prosly, prochazeji si tim stejnym...

kive76
15. čer 2010

ahojky, dark..

darkwitch
15. čer 2010

kive ahojky 🙂
tak jak se dnes citis? uz se ti ta konzultace taky blizi, teda nepamatuju si presne kdy to je, ale nekdy ted ne?

betox
15. čer 2010

Ahoj holky,

moc všem děkuju, je to od vás milé 😉 Do Gennetu se objednám, jen co se dozvím za 14 dní výsledky. Každopádně jedeme začátkem září na dovču, takže bychom šli do IVF hned potom.

Tak koukám, že včerejšek byl nějaký podivný 😒
nanny: to je teda hrůza. Moc držím palečky, ať je všechno v pořádku. Ta podložka je jak vidno fakt nutnost.
denni, je mi to líto. Máš ale dobrý přístup a s tím je nemožný nedojít k cíli. Bohužel asi je fakt, že 1. IVF je spíš informativní. Myslím, že asi budete muset počkat ty 3 měsíce, aby se organismus zotavil. Jeďte někam na dovču, užívejte si léto, ať máte sílu do dalšího boje.
dark, mrzí mě to, ale aspoň tam je třeba zakopaný pes a s tímhle se nechá pracovat. Při Tvém životním přístupu nemám strach, že se s tím nepopereš 🙂 . Nejhorší je ten první šok, když si myslíš, že je všechno OK a ono houby. Já bych asi do laparky šla před IVF. Přeci jen budeš vědět 100% co je uvnitř....Ta diagnostická je v pohodě, člověk se zotaví poměrně rychle. Ale je to na zvážení 😉
petaloudi, no to je teda taky slušný 😒 Držím Ti palce

kive76
15. čer 2010

ahojky, dark...no je to už tenhle čtvrtek, ale jdu tam sama, přítel je hospitalizovanej v nemocnici...no trošku se bojím co mi řeknou.. ☹ ale zas na druhou stranu, mi řeknou, jestli ještě mám podstoupit nějaký další vyšetření, a i jak řešit ..co dál...

kive76
15. čer 2010

holky nehledal někdo místo, ted si nemůžu uvědomit?
Analytika-biochemika pro Biochemickou laboratoř Ústavu dědičných metabolických poruch, Ke Karlovu 2, 128 08 Praha 2 přijme Všeobecná fakultní nemocnice v Praze. Nabízíme: zajímavou práci při laboratorní diagnostice dědičných metabolických poruch (DMP) včetně pohotovostních služeb na telefonu a vzdělávání v oblasti DMP. Pro mimopražské pracovníky možnost ubytování v ubytovně VFN. Požadujeme: VŠ vzdělání chemického směru – atestace z klinické biochemie není podmínkou přijetí (nutné doplnit do 6 let od zařazení do oboru), znalost angličtiny a práce s PC. Očekáváme pozitivní přístup a ochotu trvale se vzdělávat. Nástup ihned nebo dle dohody. Zájemci zašlete strukturovaný životopis na e-mail vaclava.maskova@vfn.cz .

darkwitch
15. čer 2010

kive tak jsem si to pamatovala skoro dobre, myslela jsem, ze jdes zitra... budu drzet palecky at vam vsechno dobre dopadne... urcite ti poradi co a jak dal
betox no bude to tezke rozmysleni, ale to taky zvladnu, spatne rozhodnuti je lepsi nez nerozhodnost 😉 a tady ani zadne spatne reseni neni, jestli pujdes na ivf v zari, rijnu tak pujdem mozna spolu, pokud se rozhodnu dat dovolene prednost pred ivf 🙂

darkwitch
15. čer 2010

kive inza hledala praci...

darkwitch
15. čer 2010

nanny drz se, jsem si to teprv tedko precetla...

inza
15. čer 2010

mandre: ja jdu dneska na mobilizaci a pak uz asi jenom cviceni doma. Ja na stimulku teprve pujdu a zda budu cvicit ci ne jeste nevym. Me nekdy ani to cviceni nevychazi ted...

evak: no tak my taky neco pro to delame, ale zatim vypada ze malo a nebo ze to je k nicemu. Ja v praci taky zvolnila tak ze jsem byla odejita 😀 a ted nemuzu nic najit...cviceni Mojzi, manza vitaminky....

no ja asi polud se pak dostanem k ET tak na mobilizaci nepujdu. Nejsem moc blokovana resp skoro vubec...

vveru
15. čer 2010

Ahoj holky, tak Vás jdu konečně pozdravit!
Včera jsem to tak nějak nezvládla, jak jsem si myslela. Sestřičky, paní anestezioložka, embryolog a pan doktor Feldmár naprosto úžasní 😉 Takže byli tři folíci, z toho tři vajíčka, před chvilkou mi volali, že se mi děti moje drží všechny, hormony se mnou cloumají dokonale, takže jsem to náležitě ořvala! 😅 Po propuštění všechno v pohodě, dojeli jsme domů, naobědvali se a já šla na kutě, pak když jsem se vzbudila jsem se hrdě hrnula na záchod, manželovi jsem se složila na chodbě, nevěděl co semnou a dneska si projistotu vzal dovču. Když mě proplácnul a odvlekl na záchod dostala jsem šílený průjem, no děs . . . A aby toho nebylo málo, tak se mnou byl skoro celou noc vzhůru, protože zřejmě jak mě přendavali, tak mi pohmoždili žebra, takže jsem totálně hotová, bolelo to jako prase.

Teď Vás jdu dočíst, abych věděla jak jsou na tom holky.

evak99
15. čer 2010

dobré ráno holky,

denni: je mi moc líto, co se stalo. ale přesně, co ti řekla dr. první pokus je pro ně opravdu informativní, neb nikdy nedokážou předem říct, jak která žena bude reagovat. je dobře, že to nevzdáváš a jdeš dál. taky si myslím, že ti doporoučí 3 měs. pauzu, aby si tělo trošku odpočinulo od hormonů a pak budete moct jít do dalšího pokusu. Vybreč se, to pomůže, však se pak zase postavíš na nohy a začneš bojovat dál, neb jinak to nepůjde! 😉 na rodinku se vyprdni, neomalení lidé jsou bohužel všude a kdo to nezažil, tak si neumí představit tu bolest v srdci, když mu další a další kamarádi a známí s lehkostí oznamují, jak se jim "zase" povedlo otěhotnět napoprvé! 😠

dark: to se týká i tebe. je dobře, že sis pobrečela, na druhou stranu je podle mě pozitivní, že zjistili, kde je zakopán pes a že se stím dá pracovat. to je přeci úžasný! i když chápu, ten tvůj první šok, to je jasný! takže si posmutni, ale pak stejně budeš muset zvednout hlavu a čelit realitě, neboť to za tebe nikdo jiný neodbojuje! 😉 já bych do té laparky taky šla, pokud je pořád šance, že to půjde spravit a vám se třeba zadaří přirozeně... 😉 ivf bych si schovala jako možnost, když to jinak nepůjde 😉

pet.s: jsi silná ženská. nemá cenu se tou rodinou trápit, stejně se to nezmění. holt jsou v rodině ti silní, kteří přeci nepotřebují podporu a ti slabší, kterým se cpe horem dolem...to je asi všude! 😉 a ty máš dobrý přístup, fajn muže a děti, takže se pořád máš s kým radovat! 🙂

petaloudi: je mi to líto. ale nikdy není tak zle, uvidíš, že se nějaké řešení najde! důležitý je nevzdávat se! takže všechno popořadě, teď zkoušky, pak svatbička a pak další snaženíčko! budu držet pěsti! 🙂

darkwitch
15. čer 2010

vveru parada aspon nejaka dobra zprava, tak doufam, ze se deticky budou nalezite snazit a bude z toho miminko/a 🙂

evak99
15. čer 2010

vveru: skvělá zpráva 🙂 kdy bude et? 😉 ty bolesti jsou blbý, ale holt každý na tu narkozu reagujeme jinak ☹ dneska už bude líp, uvidíš 😉 odpočívej, ať jsi fit, až si půjdeš pro bobísky!

vveru
15. čer 2010

Betox, super zprávy, moc gratuluju, že to dobře dopadlo 😉

Nany, to je mi líto, ale v nemocnici Vás alespoň ohlídají, držte se myslím na Vás 😅

kive76
15. čer 2010

vveru super.

inza
15. čer 2010

kive: ja hledam, ale tady me nechteji. Ja uz tam psala asi pred3 tydny kdy to vfn vyvesila na svych strankach. Diky ale za info

vveru
15. čer 2010

Deni, co to čtu, to mě moc mrzí, ale dobřes udělala, že to ještě zkusíš, třeba budeš mít překvapení, moc Ti držím palečky, moc. 😔

Dark, napíšu to asi hloupě, ale je to dobrá zpráva, konečně víš kde je zakopaný pes, a teď už budeš Ty i doktoři vědět co s Tebou, drž se nám holka 😉 Jo Dark, po tý láparce se musí dodržovat šestinedělí.

betox
15. čer 2010

dark, 😉 Určitě to vymyslíš dobře, přesně, jak Ti řekne srdíčko a to bude to správné rozhodnutí
vveru, jéé to je supéér 🙂 Gratuluju k emrbouškům. Průběžně nás informuj. Držím Ti moc palečky
Evi, jak Ty? Jak se cítíš? Koukala jsem, že jste pořídili Hartan, to je prý výborný kočárek. Měla ho kamarádka na dvojky a byla moc spokojená

darkwitch
15. čer 2010

veru nepises to hloupe, je dobre vedet proc se nedari... jsem se stejne vzdycky nejvic bala toho, ze nic nenajdou... takze ted vim kde je problem a staci se s tim vyrovnat, coz v dobe kdy je mozne ivf neni zase tak tezky...

vveru
15. čer 2010

Dark, děkuju moc. Drž se 😉

Evi, dneska volali, že ET upřesní požítří. Domluvili jsme se s panem embryologem na PK. Jsem prdlá, ale tak moc na ně myslím, už jsou přeci moje 😅

vveru
15. čer 2010

Dark, přesně tak, teď naber sílu a pak s chutí do toho! Dobře to dopadne 😉

Betox, děkuju, zítra mají zase volat, dneska jsem se bála, že se na mě vyprdnou a opravdu už před devátou zvonil telefon!

betox
15. čer 2010

vveru, vůbec nejsi prdlá. Myslím, že je to v téhle situaci naprosto normální 😉 Jen na ně mysli a posílej jim pozitivní energii

darkwitch
15. čer 2010

vveru jo betox to napsala dobre 🙂
jasne, myslim, ze rozhodnuti brzo padne 🙂 asi pujdu v lete na laparku...