Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

barrca
19. črc 2009

ahoj Lennniiiiiiii!! Tak uz mas prvni za sebou 😉 To víš že to nevadí, já na poprvé také píst nevytáhla 😝

barrca
19. črc 2009

Anlek drzim moc moc pesticky 🙂

barrca
19. črc 2009

.... sem vas totiž teď dočetla 😉

lenkakubickova
19. črc 2009

Raduš: to víš,já byla hotová ze všeho okolo a vzpomenout si ještě na nějaký píst, to bylo nad mé síly 😅 Ale mám skvělý pocit,že už to bude utíkat a jsem moooc zvědavá na páteční kontrolu 😵

barrca
19. črc 2009

To víš, že to bude utíkat ... teď to půjde jak po másle, ani se nerozhlídneš a budeš na opu 😀 ... ja z první injekce byla také rozhozena ... pichala jsem si to v praci na zachodech pro invalidy (asistoval mi manzel 😉 ) ... ale pak uz to slo dobre, clovek si zvykne 😵

anlek
19. črc 2009

Leni, tak to zni jako bezny zacatek. 😉 Ted uz to bude ubihat rychle.

Milu se porad neozvala, co? Uz o ni mam strach. ☹

lenkakubickova
19. črc 2009

Anlek: jo v pohodě, zítra už se bát nebudu 😉 🙂

Taky jsem tu už psala,že se bojím, jestli třeba není v nemocnici...aby byla v pořádku 😕 ☹

barrca
19. črc 2009

Holky, Milu bude určitě v pořadku .... jen se třeba nedostane na net, žádné černé myšlenky 🤐

anlek
20. črc 2009

Holky, tak ja utikam znovu na krev. V noci ma vzbudili silene MS bolesti (to neznam, nikdy jsem nic takoveho nemela). Tak doufam, ze neni problem s tim mym progesteronem. ☹ Docela me to vydesilo, ze by se MS hlasila.

lenkakubickova
20. črc 2009

Anlek:neboooooj, to se někdy v těhu stává! Určitě bude vše v pořádku 😉 Držím palečky a dej vědět 🙂

Raduš: jasně,věřím,že bude Miluška v pořádku,jen je to takovej zvláštní pocit 😅 ..třeba jí manža přivázal k posteli,aby odpočívala 😉 😀

anlek
20. črc 2009

Leni, ja vim, ze to muze byt v poradku. Jen mi proste v hlave strasi ten hnusnej progesteron, ktereho jsem mela 4x vic nez jsem mela mit. 😠 A v laborce maji az od 8 jsem si ted nasla na netu.

lenkakubickova
20. črc 2009

Chápu Anlek,já bych si v nejhoršíím vzala výsledky a klidně bych s nima jela do Gennetu!!! Pro jistotu! 🙂 Myslímna tebe a držím palce!!!! Moooooc 😉 🙂

anlek
20. črc 2009

😀 Ti by me meli moc radi. 😀 No my jsme se o tom bavili s muzem, proc vlastne jit na krev ... Ale dneska se mi do Gennetu nechce, myslim, ze moje dr. je na sale. K primarce se mi moc nechce, ta me uz odpalkovala v sobotu, k dr. Dankovi take ne (moje vzpominka, ze jsem mu trikrat na prstech musela pocitat po ET, ze potrebuju predepsat utrogestan, jinak mi dojde tuhle sobotu a ikdyz mam v sobotu testovat a test by byl pozitivni, tak co budu delat v nedeli 😠 ). Porad rikal, ze mi to musi vystacit, ze je na 18 dnu, jenze ja mela PK a uz jsem velkou cast dnu z tech 18 dnu vycerpala. No proste hruza. Ja tak nerada presvedcuju dr., ze opravdu mam pravdu.

lenkakubickova
20. črc 2009

Anlek: nooo,nemám slov, tyhle situace znám a naše Dr. je opravdu dnes bohužel na sále ☹ Ale já jí párkrát volala i na mobil,tak jí klidně cinkni a ona ti ráda poradí,nebo řekne co a jak 🙂 Držím palec!!!! 😉 🙂

anlek
20. črc 2009

No ja se ted vydam na krev, uvidim, co se ukaze. Navic mam aspon ted rano pocit, ze OHSS se mi dari upit (piju poctive vic jak 4 litry a mam pocit, ze se to nehorsi, spis naopak lepsi). Ve stredu bychom radi odjeli do Nemecka, nevim ale jestli 7h v aute neni moc. ☹ Takze mozna zitra tam precejen skocim s vysledky z laborky. Uvidim, nebudu predbihat, jdu na krev. Odpoledne budou vysledky a budu chytrejsi.

lenkakubickova
20. črc 2009

Anlek: jasňačka,uvidíš po výsledcích 🙂 ...no to je pech s tím Německem,uvidíš prostě odpooledne,no 🙂 Taky jsem si koupila hodne piti,abych ted u injekci pila a i potom,abych neměla OHSS taky 😕 😅

anlek
20. črc 2009

Tak jsem doma. Od zastavky to mam do kopce, takze ted jsem rada, ze jsem doma. 😅 Dneska si muzu volat uz v 15h. 😵 Prave, ze ja vaham, jestli to neni moc jet do Nemecka. Sice bych netancovala, jen se potkala s lidmi, co mam rada .... Ale je to 2x 8h v aute (cestovani snasim ted i normalne velice dobre). Obavam se, ze zeptat se nejakeho dr., ze bych dostala jasnou odpoved, kterou slyset nechci. 😖

lenkakubickova
20. črc 2009

Anlek, těžko říct co s tou cestou....spíš asi záleží na tobě,jak se budeš cítit. Vem si,že kdyby jsi byla přirozeně těhu,tak to ani možná nevíš a jela by jsi taky 😉 🙂 Juuuu, tak to jsem zvědavá v 15:00 na výledky 😵

anlek
20. črc 2009

Prave, kdyby to bylo prirozene (doufam, ze dnesni krev me nevyvede z omylu 😔 ), tak to bud nebudu vedet nebo budu a pojedu. Jen nevim, proc v tom reverzu, co jsem podepisovala je napsano, ze kazde tehu po IVF je rizikove. 😨 Kdyz je tehule ok, tak co je na tom rizikoveho, ze miminko vzniklo ve zkumavce misto u mamky v brise??? Mozna mi jen neco unika ... Ale nevim, co. 😔

lenkakubickova
20. črc 2009

Anlek: tohle taky nechápu,proč je to brané jako rizikové,proto se bojí,jestli mě nestrčí při těhu na celou dobu na neschopenku,ale já hci chodit do práce! Mě by doma kleplo! A budu těhotná,ne nemocmá 😕 😅 Podle mě je to těhotenství stejný,nevidím v tom rozdíl,jen nám Dr. pomohli oplodnit vajíčka 😅

monivo
20. črc 2009

ahoj holky,

Leni, gratuluji k první úspěšné včelce. No zní to hrozně, jak to popisuješ, pero je opravdu jednodušší.

Anlek, s tou cestou to zvaž, asi ti neporadím, moc tomu nerozumím. My jsme včera byli s kamarády na docela dlouhé procházce, tak doufám, že jsem něco nepokazila. Vůbec nevim, co OHSS, břicho mám nafouknutý a tlačí, kor když je napitý močák. A občas mám píchání, něco jako když jsou zaražený prdy 😅

Mám jít na kontrolu až zítra, tak to do té doby vydržím. Teď jsem doma, zítra možná po kontrole vyrazím do práce. Nechce se mi být doma, je mi jinak dobře a nebaví mě to. Od včerejška zavádím utrouš a v pohodě, vyteče tak nějak normálně až za cca 1hodinu. A pak jím půlku prednisonu.

Zkoušela jsem si někde něco najít o OHSS a všude jsou spíš odborné články, ale nikde není laicky popsáno, jak se to projevuje, co to vlastně může způsobit (hrozí mi něco) a jak tomu předejít (jen pitím a bílkovinama?! )

monivo
20. črc 2009

Leni souhlasím, taky se mi nechce být doma. Vždyť je to hrozně dlouhá doba !! Ale zas na druhou stranu, pokud ti není dobře, třeba jako hypo, tak jsi zase ráda, že jsi ráda.

anlek
20. črc 2009

No jsem rada, ze nejsem sama, kdo to tak vidi. Na neschopenku te nemuze nikdo nutit jit, kdyz nechces. Proste si ji nenechas napsat. Ja ji ted nemam napsanou, ikdyz v papirech (bud po OPU nebo po ET) je napsano, ze je to doporuceni. Nikdo mi ji nenutil. Je fakt, ze ji nemam jen kvuli tomu, ze jsem OSVC a prvnich 14 dni nedostanu zaplacenych. Tak mi to pridlo zbytecne byt limitovana vychazkama, kdyz penizky za to nebudou zadne. 😅 Ale chovam se jako kdybych na ni byla. Delam jen to, na co se citim. 😉

anlek
20. črc 2009

Moni, ja az do ctvrtka byla take naprosto v pohode (5. den po ET, 9. den od OPU), ale od ctvrtka uz to neni tak uplne ok. Proste mi dela dobre, cast dne prolezet, ci jinak odpocivat. Kdyz jsem to v tuhle sobotu nedelala (segry svatba), tak me bricho na konci bolelo hodne. ☹ Ale samozrejme mi to nebrani v tom jet ke kamaradce na par hodin vypeckovavat visne na dzem. 😉

dracekmracek
20. črc 2009

Dobré ráno 🙂

Leni tak moc gratuluju k první injekci pro mě byl taky boj vypustit vzduch 🙂 ale ta první injekce byla pro mě nejjednodušší 🙂 neboj v pátek budou jen dobré zprávy.

Pokud jde o těhu po IVF je opravdu rizikové,je úplně jiné než přirozené těhu,je po něm větší riziko potratů.právě proto že vám dají do bříška oplodněné vajíčko,z úplně jiného prostředí než ve kterém by se oplodnilo přirozeně....Já jsem za tu neschopenku ráda,protože někdy je to opravdu těžké doma natož do večera v práci...ale zase když je vám dobře tak je na vás jestli na PN budete nebo ne....nikdo vás nemůže nutit je to jen o doporučení

lenkakubickova
20. črc 2009

Ahoj Mončo 🙂 No,píchání bylo nakonec prd,ale ta příprava léku je obštrukce 😀 😀 Ale v pohodě, dnes už se nebojím, jen mě bolí stehno 😅 Taky jsem o OHSS hledala něco k poučení a nic jsem nenašla ☹ A zítra se dozvíš,kdy jdeš na ET?

holky,mně právě přijde škoda,když se člověk cítí dobře,tak proč by jsme měli bý doma? A hlavně,nic ve zlém,ale i ty penízky jsou potřeb,tak proč si nevydělávat? Kor když s těma nemocenskejma je problém 😠

lenkakubickova
20. črc 2009

Ahoj Kačenko 😵 😵 Cože???? První byla nejjednodušší jo??? To snad neeeee? 😕 😅 😅 teď musí být jednodušší 😀 Už se těším na pátek!!! Na výsledky a na tebeeeeee 😵 😵

monivo
20. črc 2009

A jak ti bylo po OPU? Cítila jsem břicho? Já ho mám nafouklý a tvrdší. A trochu mě v něm píchá. Docela se OHSS bojím. Mají to u mě v papírech, takže i embryolog to zmiňoval, že se může stát, že ET nebude a že pokud bude, tak mi zavedou možná i jen jedno embryjko.

dracekmracek
20. črc 2009

celkově mě bolela nejmíň a bylo to rychlé k těm dalším jsem se musela přemlouvat 😝

já jen řekla svůj názor dok,toři vědí proč PN doporučují 😅

hypo
20. črc 2009

ahoj holky, dnes jdu do gennetu na screening a tehu poradnu tak jsem zvedava
jinak k tomu OHSS, nekde ted uz nevim kde byli vypsany priznaky je jich hrozne moc a ty nemusis mit zakonite vsechny, z meho prikaldu to byly hlavne krece, bolesti bricha s prujmem, zadychavani, motani hlavy a i to stacilo....
predejit tomu muzes hlavne pitim, bilkovinama a totalnim klidem, protoze i chuze ti namaha vajecniky a ty musis mit vajecniky v klidu aby se netrely a pod. ja si udelala na velikonoce prochazku na kopec cca 4 km a pak jsem myselela ze umru, ale to jsem uz byla tehu a nevedela to bylo to 7 den po ET