Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lita
25. únor 2010

Leni, vidis, mozna je to prave tvoje cesta osudu - zasla sis tam sama, protoze te tam nejaky pocit navelel. A vida, nasledovala jsi svuj instinkt spravne. Takze to vypada jako zacatek te spravne cesty za miminkem. Urcite se to ted pohne a lecba zafunguje brzy 😉 Budu ti moc drzet palecky 🙂

inza
25. únor 2010

mandre: proste udelej vyjimku a jdi do toho testu. Neboj bude urco dobre. Jak tu pisou ostatni nevzdavej to.

petap1: jo cist to nejde by z toho jeden chytil jeste vetsi depku atd. Ja to cetla obcas kdyz jsem to musela prekladat do angliny kdyz se nejaky pribalak nenasel v angline na netu. A co tam kde obcas psali proste hruza 🙂

sarkan:drzim palecky at to dobre dopadne

lita: ten nas to mel u paznehtiku, pri jedne potycce mu ho vylomil vlcak (ale prohral) tak mu ho museli odtrhnout a pak taky nereagoval na nic. Jinak kdyz slysi jenom susot nejakeho sacku tak je uz za prdeli somrak jeden 🙂 . dneska jsme prochazely u vas v parku a musim rici ze tam je pekny bordel-bahno. Celou cestu byl jakz tak a tam se teda doprasil kdyz vlez na travu 🙂

inza
25. únor 2010

tak po dnesnim utz celkem foliky 2*19,1*18,17,16,4*14 a 3*13 🙂 OPU naplanovano na sobotu, tak jsem zvedava jak dopadnou mnz "ocasky" a jak se pochlapi 😀

evak99
25. únor 2010

jani, to je úžasné. 🙂 ať se dál daří 😵

mandre, tak zítra ráno chceme vědět, co ukázal testík 😉

nannynko, už je líp?

evak99
25. únor 2010

jo a inzi, v sobotu držíme všechny pěsti, ať se ty tvý vajíčka hezky opylujou 😀

lita
25. únor 2010

Inza - teda, ty to mas za par, uz v sobotu! 🙂 Drzim palecky, at je to start vytouzeneho tehotenstvi a Dannik ma brzy o zabavu postarano 😀
Presne tak, zasusti pytlik z pekarny nebo cinkne doza na piskoty a nase mlada ma pohotovost 😀

petap1
26. únor 2010

Inza: super..na zítra držím palce 🙂

nannynka
26. únor 2010

Lita, evak99: Diky, uz je to vyrazne lepsi. Jen jsem polomrtva unavou a to jsem vcera prospala celej den a dneska i celou noc v kuse. Prujem je asi pryc - nebo neni co a zaludek se taky zklidnil. Dneska zkusim trochu jist, protoze za vcerejsek jsem zvladla jen 2 rohliky a banan a Vendelin velmi citelne nesouhlasi.

inza: Krasne rostou, zitra si chvilku chrupnes, ocasci s kulickama se zkamaradi a pristi tyden pujdou nekteri k mame. A budou tam skoro az do Vanoc 😉.

petap1, lenkakubickova - holky moc vam obema drzim palce at to dobre dopadne a je to jen ta hladinka. Clovek si rika, tak jednou to prehlednout mohli...ale dvakrat ☹. Snad je to i pro ne ponauceni. Leni, Tys na to ale musela mit cuch, kdyz jsi sla na tu endokrinologii.

janicka: moc na vas myslime, drzte se, vsichni.

evak99
26. únor 2010

nanny, tak to je super. začni hezky pomaloučku. jak psala lita, dej si třeba rýži a trochu vývaru, to by nemělo uškodit 😉 to je jasný, že je Vendelínek hladovej. naše princezna zase v noci řádila, pořád mě budila svými akrobaciemi a v 3h ráno dokonce i hladem, ale ukecela jsem jí a zaspala to 🙂 na přípravu kung pao jako pet.s jsem opravdu neměla 😀

lita
26. únor 2010

Ke konci minuleho tydne hospitalizovali Zdepros, protoze ji porad tvrdlo brisko a mela hodne zkraceny cipek - na 1cm. A jeste ze ji prevezli do toho Motola. Zde je zprava od ni:

"Ahoj holky tak kluci re narodili v utery rano akutnim cisarem Davidek 2250 a Kubik 2080 maji problem s dychanim ale urcite to zvadnou"

Takze uz je take maminkou 🙂 Rodila ve 33+neco. Chlapecci uz maji krasne vahy, tak to urcite rychle zvladnou 🙂

nannynka
26. únor 2010

evak99 - dneska jsem zacala rohlikem a bananem. A k obedu si udelam zeleninovy vyvar s nudlickama od maminky. Nic horsiho nez ze mi bude blbe jako vcera se mi nestane 😉 .

Tak je fajn, ze to u Zdenpros vypada pozitivne. Jestli koukam spravne, tak ted je na rade Anlek a pomalu i lita. Holky to leti....pred nedavnem jsme tu oslavovaly carky a ted se chystate do porodnice.

natalie77
26. únor 2010

Ahoj,
máte někdo zkušenost, jak to chodí v Gennetu při revizi dělohy? Včera mi zjistili zamlklé těhu, ačkoliv srdíčko před 14. dny pěkně bilo. Jak dlouho po revizi se tam musí zůstat, co sebou atd. Moc děkuji.

lenkakubickova
26. únor 2010

lita: supeeeeer!!! Gratuluju Zdepros!!! Moc jí pozdravuj, kluci jsou pořádní kusani, to zvládnou! 😉

Nannynko: děkuju, my to z Petap zvládneme,musíme, aby jsme se přidali k vám těhulkám 😉 🙂 Já tam šla, že jsem kdysi měla v Gennetu vyšší štítnici,ale nikdo to nějak neřešil a tak jsem si to vyběhala, že si ji nechám radši překontrolovat a štítnice je O.K. tak hledali dál a našli 🙂

Ani vás nestíhám dočítat, moc sem z práce teď nemůžu, dřív to šlo v pohodě 😖 A doma už asni nemám kolikrát čas sem nakouknout ☹ Příští Čt dám vědět co a jak, ať ví Petap co ji čeká 🙂

Mějte se krásně a všechny se opatrujte!!!

nannynka
26. únor 2010

natalie77: To mě moc mrzí.....
Z Gennetu tu zkušenost nemám, mě poslali do Motola. A tam to bylo den dopoledne výkon a druhý den ráno po vizitě domů. V Gennetu Tě ale asi pustí ještě ten den. Neboj, někdo se určitě ozve.
A co s sebou ? Pyžamko, starší kalhotky a asi i nějaké měkké vložky. Budeš krvácet. Jinak asi nic nepotřebuješ. Nebolí to, prospíš se, trochu odkrvácíš, pak půjdeš za pár dní na kontrolu.

natalie77
26. únor 2010

Nannynko, moc děkuju za odpověď. Jak jsem se včera v odrinaci držela, na nic jsem se nezeptala. Asi mi to řeknou ještě v pondělí, je fajn, že mě pustí ještě ten den....bych se tam jinak zbláznila, čučet do zdi...
Držím moc pěsti, ať máš pohodový porod a zdravého chlapečka v náruči. Hodně štěstí a ještě jednou děkuji.

Za jak dlouho po revizi v 10. týdnu se může jít opět na IVF?
Děkuji.

nannynka
26. únor 2010

natalie77: Klidně si tam ještě dneska zavolej, budeš to od nich vědět přesně. Ten den jsem si v Gennetu tipla, podle mého názoru nejsou vybaveni na to mít tam někoho přes noc.

U nás byla revize ve 14.tt a za týden další, protože ta první nevzala všechno - proto je po revizi nutná ta kontrola, aby Ti tam něco nezůstalo a nebyl z toho zánět. Mě tehdy doporučili nejdříve počkat 3 cykly ale po konzultaci u Vykysalé, kde zjistila, že revize byly dvě a proto mi doporučila počkat cyklů 6. Uvidíš co Ti řeknou, ono je to asi individuální.

Moc děkuji za přání a hlavně se drž a neztrácej naději.

petap1
26. únor 2010

aspoň na dálku velká gratulase Zdpros 😉 Ať klučíci pořádně sílí 🙂

nannynka: Jen hezky pomaloučku, ať se organizmus hezky zotaví 🙂
Nějak je těch překouknutí v poslední době více....mé kamarádce( tedy ne v Gennetu) "přehlédli" vysoké hodnoty štítné ž. a vyplácali ji dvě IVF a k tomu ji teď bude 40, takže to třetí hrazené už nestihne, protože teď začala s léčbou ☹ Takže mi přijde, že v těch CARech začínají lemplovatět !

mandre
26. únor 2010

Ahoj holky,
dnes ráno test s / ☹ . Noc šílená...bolest hlavy na prasknutí - vůbec jsem nespala - to jsem ještě nezažila 🙄 ...takže zase nic, ale byl to náš nejnadějnější pokus, dnes 33DC...stále špiním. Nejvíc mi vadí, že neznám příčinu...metoda pokus-omyl mě vyčerpává,chjooo 😢

lenkakubickova
26. únor 2010

Andrej: to mě mrzí ☹ ...nezoufej, vím, že je to vyčerpávající, ale naděje umírá poslední! 😉 ...třeba se ukáže čárka později! A vy jste byli zase jen n IUI? Proč vám už nenabídli IVF?

lenkakubickova
26. únor 2010

Natalie77: když jsem byla na revizi, tak mi říkali, že je dobré dát tělu pauzu minimálně 3 měsíce, nelépe i šest 😝 Ale ty 3 stačí 😉

mandre
26. únor 2010

Leni: My byli na IVF v listopadu, nějak mi ten proces zpackali, takže mi zbylo jenom 1 vajíčko, které se nechytlo. ☹ Tady to bylo 3.IUI...já tam takový rozdíl nevidím mezi IUI a IVF...když nevím pořádně, proč to nejde 🙄 . Ty IUI jsem měla všechny v přirozeným cyklu bez stimulace...na UZ vždycky všechno vypadalo normálně - folikul, sliznice, manža spermio ok. Akorát mám NK buňky 😠 .
Jediný, co snad nemáme vyšetřené - je ta genetika, jo a stěry z čípku na bakterie, viry a plísně ( je divný, že mi to nikdo nikdy ani nenabídl 😖 ), zkusím se na to zeptat Brandejský.
Ta je taky poslední dobou vyšťavená, má tam lidí, že se nestíhá ani naobědvat a dojít si na záchod (to mi minule říkala 😕 )
Je to tam teď dívný..koukni na Petap a ty taky ☹ , ztrácím důvěru. Ke komu teď chodíš, když tam není Vykysalá? Koketuju s tím, jestli nezměním Dr.

lita
26. únor 2010

Mandre - tak to je mi fakt lito ☹ Tyhle nevysle pokusy cloveka vezmou jeste vic, nez kdyz to zkousi prirozene a zase prijde menses. Vim o par holkach, co si proslo nekolika IUI a nic. Proste je tam uspesnost jen 10%. A zadarilo se az na IVF nebo dokonce az na 3.IVF. Na dvojcatkove diskuzi je nekolik holek, co jim vysel az prave ten 3. pokus.
Tak to prosim nevzdavej! Urcite cvic tu Mojzisovku, ta jen pomuze. Take muzes zaradit do alternativni pomoci tu akupunkturu, pomohla moji svagrove a take Evak. Treba by ti Evak poradila, kam chodila.
A jak pises, urcite si tentokrat trvej na te genetice a sterech z cipku. Co imunologie - byla jsi na nejakem vysetreni? To vase 1.IVF bylo vubec cele nejake divne.

petap1
26. únor 2010

Andrej, to mě mrzí..věřila jsem na tu Mojžíšovku.Taky bych se asi začala pídit, proč nezačnou pátrat více do hloubky. Je hezké, že máš svou ovulaci a pěkné spermoňky, ale znám holčinu, co odpuzovala mažovo spermoňky a tak je museli nějak poupravit a šla na IVF. A taly znám holčinu, co se manžovo spermoňky neuměli zakousnou do vajíčka, takže jim také pomáhali...je pravda, že tohle by asi zjistili u IVF co jste měli. Ale zase pořád tě honit na IUI, tak snad aspoň tu genetiku...co když je tam zakopaný pes ?
Ach jo...nějak se nám to v Gennetu začíná kazit, což ☹ Na mě ještě dobře zapůsobil ten Daněk. Měl zpoždění a bylo nás tam plno, ale stejně si našel čas a neodbyl mě a co vím, tak ani ty předemnou. Té předemnou dokonce vše vysvětlil 2x a i když u ní něco blbě napsala obvodní a jeho to rozčílilo, na ní byl v pohodě a povzbudil jí. Vím, že na Daňka taky někdo nadával, ale mě přišlo, že nic jen tak neodbude a zajímá se proč to tak je. Mě taky mohl říct, nereagujete, tady máš Duphaston a po MS přijď na kontrolu..a neudělal to. Zkuz se na příště tedy objednat k němu...ono je jedno ke komu půjdeš a uvidíš co ti řekne.
Prý by měl v dubnu přijít ten nový Dr. tak snad se to tam uklidní.

petap1
26. únor 2010

natalie 77 : je mi to líto..drž se.

lenkakubickova
26. únor 2010

Andrejko, to mě mrzí ☹ ...Já si jen dle mých laických představ myslím, že při IVF je vyšší šance na těhu z toho důvodu, že ti zavádějí přímo do slyznice hotový embryjka, kdežto u IUI je to jen sperma...nevím,je to jen můj pohled na věc! 🙂 A jak píše Lita, já mám i víc kamarádek, ne z Gennetu a těm se taky povedlo na 3.pokus IVF 🙂 Jinak já teď nechodím k nikomu, měla jsem tam jít přelom březen/duben dohodnout se co dál,ale ted si pockam na vysledky te rezonanace a pak to dyztak donesu do Gennetu a dohodnu se co dal a chystam se objednat k Dr.Langerové, byla sjem u ní párkrát, když tam nebyla Vykysalá a byla moc fajn 🙂 Určitě si nech udělat tu genetiku, klidně i imunologii, jestli jste na ní nebyli a okud nebudeš mít tyhle výsledky, tak odpočívej a zajeďte si někam na víkend a odreaguj se 🙂

mandre
26. únor 2010

Holky, imunologii máme dělanou 2x v Imunii, nějaké hodnoty +- nejsou v normě, ale to není nic proti ničemu, alergie typu na sperma, obal vajíčka a pod. mi nenašli, jenom ty zvýšené NK buňky, co říkala prim.Daňková, že to je v 50% případů u těch, co mají protilátky proti štítné žláze (to já mám, i když mi ŠŽ funguje normálně). Je to sice autoimunitní onemocnění, kvůli tomu mi právě nechala hned udělat imuno, jestli náhodou k tomu ještě nemám přidané nějaké další protilátky proti něčemu, z toho vyšlo, že teda nemám systémové autoimunitní onemocnění. A tyto protilátky proti ŠŽ má spousta lidí, ani o tom neví...mě na to přišel před 1,5 rokem můj gyndař při dělání HP. Spíš by to prý možná mohl být problém s potrácením v 2.trimestru, kdyby se to nehlídalo na endokrinologii. Tak budu brát asi v těhu nějaké hormony a jód.
Jinak už jsem to zkoušela brát, a bylo mi dost špatně, protože mi to způsobovalo předávkování hormonem ŠŽ a tím hyperfunkci, když jsme to vysadili, tak se hodnoty hormonů ŠŽ vrátili do normálu, tak na to nic teď neberu 😝 a ty protilátky jsou na furt, nedá se to zatím vyléčit, ani se neví proč to je... 😠
Ovšem ty NK buňky jsou horší mrchy...jsou to buňky bílých krvinek - přirození zabíječi v těle - jdou po vadnejch nebo poškozenejch buňkách, tzn. že můžou, ale nemusí způsobovat problém se zahnízděním embrya 😒
Ale jak tak koukám, tak tu i Monivo otěhu s tímto bez problému a s vyššími hodnotami, než mám já. Bere se na to ten Pentomer, jehož vedlejším účinkem je snížování NK buněk 😝 , tak to do sebe vždycky tlačim 2-3 týdny před výkonem...(Inza má taky tuto lahůdku teď několikrát denně 😝 😅 )

leni: taky koketuju s tou Langerovou...udělala na mě u IVF docela dojem...třeba by vymyslela něco jinak...jiný pohled na věc, nevím 😕

Já to nevzdávám, ale leze mi na nervy, že mi to už 2 roky řídí docela slušně 😠 😖 můj život, už mám pár šedfivých vlasů 😀 😀 a vrásek, asi z toho, jak jinak.

inza
26. únor 2010

lita: no my kdyz se uz rozhodnem nebo do neceho pustime tak to pak berem hopem. Jo to by nas blondyn teda mel zabavu a my pak z toho bilou hrivu ci rovnou koleno na hlave 🙂jeste kdyby si k tomu poridil svoje dalsi deticky a ty by byli jeho kopie 😀 😅

mmandre: my pri prvnim IVF vse meli v poradku, dobrou reakci na hormony proste dobry priklad a take nic. Dr rikala ze nevi proc to proste nevyslo ze na nic neprisla. Tak nas pak poslal na Imuno a genetiku. Na imuno nasli jenom ty vyssi NK bunky a pak take +-nejake hodnoty mimo normu ale tez nic proti nicemu, alergii na sperma atd tez nenasli. Takze jsem nafasovala Pentomer. Pak nas poslali na genetiku tam me sice neco nasli, ale nemelo by to mit souvislost s moznym otehotneni spise pak to bude mozna delat problemy v pozdejsim veku (ale pry se to da lecit listovkou).
Urcite to nevzdavej a zkus jit do dalsiho pokusu. My jdem ted hned jak je mozne do druheho. \jinak by se clovek asi musel zblaznit....taky uz nemame nejmene let 😀

Jinak urcite pri IVF je daleko vetsi sance na tehu nez pri IUI. IUI me prijde spise jako asistence (pri "prirozeny vyrobe") 🙂

Take me prijde ze se ted v Gennetu krapet zhorsili a asi ve vsem. Ja byla v pondeli na UTZ a pak jsem se chtela na neco zeptat a dr me tentokrate tak nejak odbyla (ale zase si rikam kazdy je jenom clovek a ma asi nalady...) Taky tam teda i kdyz jsme objednyny ted cekame vcelku dlouho. Vcera me prekvapilo jak odpo byla narvana cekarna lidma...

monivo
26. únor 2010

ahoj holky, jen v rychlosti...

mandre, já bych zkusila tu genetiku. Máš jistotu, že nemáš trombo mutace?

Leni, jsem ráda, že už jsi v pohodě a že také vlastně víte důvod neúspěchů. Podle toho, co jsi psala je léčení komplikovanější, ale doufejme, že bude úspěšné 🙂

Tak a teď vyrážím, obtěškána skleničkami s mlíčkem, do Podolí 🙂

mandre
26. únor 2010

Inzo: IVF to asi je větší šance, jen jsem přemýšlela, kdyby byl hlavní problém jen v zahnízďování, tak ti IVF nepomůže 😒 a máš 3 pokusy a pak víš jak, za svý 😕 . Docela bych chtěla vědět ty hodnoty Nk po braní Pentomeru, co to dělá a kdy to asi začíná zabírat, já to vždycky pak vysadím, přece to nemůžu brát celoročně...teď jsem měla tlak 96/52, on ho totiž snižuje, sestra na mě koukala, jestli se nemotám, já teda nic necítila - jinak mám trochu nižší cca 110/80.

inza
26. únor 2010

mandre: jo to souhlas v tom ze pokud spatne hnizdi ze ti nepomuze ani jedno a placat IVF je zbytecne. Ale kdo ti rekne ze spatne hnizdi? ci kde je vlastne zakopan pes? Jinak Pentomer by se dle meho ani nemel brat porad. Pokud nepotrebujes "hnizdit" tak treba neni nadarmo mot vice NK bunek (alespon te ochrani lepe nez nejake preparaty).
No jak pises ten tlak snizeny tak to ja mam bezne. Dr mew poradila at si dam panaka kdyz nepiju kafe (teda ma frekvence tak 2-3 kafata za mesic 😀 ). Tak by me zajimalo kolik mam tlak po tom Pentomeru 😀
Jinak doufam ze 2IVF nam vyjde a nebudemem uset na 3 a pak nedej boze za svy...br. Na to ze mame hypoteku a ja prisla ted o praci zajimavej vyhled primo k 😝 😝