Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

hypo
15. říj 2009

ahojky, tak gratulace k prvni konzultaci 🙂 vykysala se casem zmilejsi uvidis 🙂 vzdy bud pripravena s papirkem s otazkama ja papirek na zacatku taky mela 🙂
clostik jsem brala taky, bez nej jsem vubec neovulovala s nim ano ale tehu se nepodarilo tak jsme sli na IVF, tak drzim palce at vam to vyjde co nejdriv 🙂

petap1
15. říj 2009

hypo : díky za podporu 🙂
Zatím to nebylo moc složité, tak jsem moc otázek neměla, ale jak asi budou přibývat informace, přijdou
na řadu papírky 😀

milena26
15. říj 2009

Ahojky holky,tak máme zavedené 2 blascocity a 9 sněhurek z té naší velké úrody 🙂

petap1
15. říj 2009

Milen moc gratuluji a pěkně je hýčkej 😀

zdepros
15. říj 2009

Mileno tak to je super, tak ať za 14.dní tam jsou // 🙂

lita
15. říj 2009

Mileno j- hodne stesti, to je skvele, ze jsi mohla dostat obe 🙂 A co ten OHSS, uz je to lepsi? Pekne klidek a at te ted manzel par dnu obletuje 🙂

lita
15. říj 2009

Nannynko - jak je, jeste te boli hlava, ustoupila ta migrena, pomohlo ti neco? Doufam, ze uz ti je lip, vim, jak neprijemne to je.

jechulka77
15. říj 2009

Ahojte vsichni tady,strasne dlouho jsem tady nebyla,naposledy kdyz jsem se tu koukala tak jsem mela pred druhou konzultaci s Vykysalou a jake me cekalo prekvapeni?? mela jsem odeslane zadosti na pojistovu a prislo,ze mam uz dva pokusy za sebou! kdysi jsem navstevovala kliniku u apolinare a tam tedy neco probehlo,ale samotny pokus neprobehl. jen hormonalni priprava,tak mi doktorka Vykysala rekla at si to zjistim jak to bylo a predstavte si,ze ja jsem fakt blba. myslela jsem si totiz,ze kdyz nedojde k zavedeni embryi,ze ta priprava se jako pokus nepocita nebo alespon ne plnou cenou,ale je to takhle-samotna hormonalni priprava,to vse pred zavedenim a hlavne ty leky a injekce jsou tou nejdrazsi sucasti celeho procesu,tak kdyz nekdo dopadne jako ja ,ze se mi po injekcich udelala cysta misto vajicek,tak je to zoufalstvi fakt. a pocita se to jako cely pokus. moje neznalost a blbost,takze mi zbyva jeden pokus a pak setrit. proc je te zivot tak nespravedlivej ☹ ☹ ☹

milena26
15. říj 2009

holky díky moc za podporu bude potřeba.. dneska sice odpocivam,ale zitra musim do prace... jsou tam nejake zmeny tak zitra se aspoň neco dozvim.... uz asi tusím co,ale dneska si kazit naladu nebudu.....

lita
15. říj 2009

Jechulko - to je opravdu tezka situace, rozhodne te o tom mel nekdo u Apolinare informovat a hlavne te meli podruhe lecit jinak, kdyz z toho byla cysta.

Kazdopadne je zajimave se podivat na ceny sluzeb Gennetu (pokud neni hrazeno pojistovnou), protoze pokud je IVF preruseny pred OPU, tak se hradi jen 990 Kc.
Pokud je IVF cyklus bez oplozeni, tak je to 12.660 Kc.
A pokud je IVF cyklus kompletni, tak to stoji 26.000 Kc.

Pokud u tebe tedy nedoslo ani k OPU (narkoze), tak je dost nehorazne a neopravnene, aby se to bralo jako cely cyklus, protoze si za to CAR uctuje 990 Kc oproti 26.000 Kc za kompletni cyklus (coz je skoro 1/30 ceny bez leku). Nevim, jak je to s temi leky, ocividne je asi Gennet do svych cen nezapocitava?

Zkus se na to znova poptat, protoze dle tech cen je to docela zlodejna.

lita
15. říj 2009
pet.s
15. říj 2009

Jechulka a kde ti tohle řekli? Já jednou vyfasovala všechny léky na celou stimulaci.Byla jsem u ZPŠ Škoda, bylo v to v roce asi 2004 nebo 2005. Divte se děvčata,ale doplácela jsem 400 kč.Mělam jsem v kapse připrabvené 4000, ale v lékárně chtěli jen 400. Nakonec k ničemu nedošlo. A léky prošly.Po druhé jsem měla IUI. Tam byla nějaká stimulace minimální, už si to přensě nepamatuji. To bylo 2005. Pak 2008 celá stimulace, ale bez odběru OPU.Přešla jsem k VZP Jaro 2009 jedna celá IVF.Neuchytily se embrya.Léto 2009 opět celá IVF.Těhotenství ukončené ve 13tt kvůli vývojové vadě.
Jechulka vše nám hradila pojišťovna bez problémů. Taky mi tvrdí dr, že máme ještě jeden pokus. Pokus se prý počítá pokud dojde k transferu. Nám už ale nic nezaplatí, protože mi v pondělí bude 40 ☹
Nevíte holky jak to vlastně je?

anlek
15. říj 2009

Jen nakukuju, je to tak, ze pojistovna ti hradi 3x cele IVF a poctvrte jen leky. Kdyz se stane, ze se stimulace nepodari, tak se vetsinou rovnou na pojistovnu to bere jako ten ctvrty pokus. Pokud uz to nastane podruhe (Jahudkyh pripad), tak se to bere, jako ze absolvovala jedno cele IVF a jednou mela jen leky. Neboli mas jeste dva cele cykly hrazene pojistovnou. IUI s tim nema co delat, na to je narok kazdy rok 6x. A muzes opakoval libovolny pocet let.

pet.s
15. říj 2009

Anli jak to?Měla jsem tedy jednou léky,jednou léky bez přenosu a 2x IVF celé. Tudíž bych neměla mít už žádný pokus,ne?

jechulka77
15. říj 2009

Ja prave mela jen stimulaci a v obou pripadech to bylo pokud si vzpominam, pri prvni me zacli stimulovat a po urcite dobe jsem sla na ultrazvuk ,aby se videlo jak jsou na tom vajicka,bylo to dobre,ale rekli,ze to jeste o tyden protahnou a po tom tydnu jsem sla znovu a bum! Cysta a ukoncili to! A pri tom druhem si to nepamatuji presne,ale vim,ze tam take neco selhalo a pak mi delali nabery krve a zjistili vysoky prolaktin a nasadili mi misalfom. Bylo mi dvacet,vubec jsem nevedela,ktera bije a na pojistovne mi rekli ,ze tam opravdu dvakrat zadano bylo,jenze ja si to podruhe moc nevybavuju a muj gynekolog mi prave rekl,ze pokud probehne stimulace takze ta je nejdrazsi a tim padem se zrejme zapocital cely pokus,a ja ted nevim co delat. na pojistovne je to jasny a u Apolinare nevim jestli se se mnou bude nekdo bavit,uz tenkrat byli dosti nechutni a az na ne vybalim,ze chci informace deset let stare.... 😨 😒 Vubec si nevim rady a taky si pripadam trapne,protoze si prave nemuzu vzpomenout na ten druhy pokus jak to bylo ☹ ☹

nannynka
15. říj 2009

petap1: Ja na tom byla podobne jako Ty a clostylbegyt zabral, dokonce jsem pri druhe inseminaci otehotnela. Vajucha se s nim podarila vypestovat vzdycky. Tak preju optimismus a dobrou reakci.

milena: gratuluju a preju pohodove hnizdeni

anlek: Diky, jeste se z toho vzpamatovavam. Mam takove ty migreny, ze kterych se 3 dny davam dohromady. Zitra se budu objednavat na neurolu, protoze moje pani doktorka pestuje i chiropraxi a akupunkturu + cinskou medicinu, tak si skocim zakonzultovat co s tim pokud to prijde znova.

anlek
16. říj 2009

Holky, SOS tusite, jak je to s triple testy? Ja mam na ne jit dneska a nevim, kde co a jak. Mam jen zadanku do Gennetu.

anlek
16. říj 2009

Mileno, tak at se jim u tebe libi a nejlepe at uz jsou v tuhle chvili poradne zakousli. A devet kousku zamrazenych je krasny vysledek. Dneska uz do prace? Budes tam mit klid?

Jechulko, promin, minule jsme ti zkomolila jmeno. Zkus zajit k Apolinari, ze bych to potrebovala vedet kvuli pojistovne. Ze se snazis znovu o miminko a je v tom zmatek. Otazka je, jak to tenkrat vykazali.

Pet.s podle me bys nemela mit narok na IVF uz. Ale otazka je, jak to vykazali poprve, kdyz sis vyzvedla jen leky. Klidne si rekni na pojistovne, at ti reknou, jake mas pokusy zapocitane a uvidis. Ikdyz ono je to jedno.

Nanynko, je pravda ze me jednou doporucili chodit na nejake masaze, ze mam jednu polovinu tela ztuhlou a pak se jen tak zeptali nemivate migreny za levym spankem? Tak jsem valila oci, ze to jsem ty dr. nerekla a ona ze ztuhlosti tela poznala. Ja se tenkrat na to vykaslala (student, co nema moc penez), ale treba by to fungovalo.

petap1
16. říj 2009

Dobré ranko,

nannyka: Doufám, že mi taky zabere 🙂 Včera jsem si řekla, že se hodím do klidu a nebudu bředbíhat 🙂 Řekla jsem si, že jako beru HA a do MS budu v klidu...dobré předsevzetí, jen jsem zvědavá jak dlouho mi vydrží 😀
A vy jste šli na IUI kvůli spermiím, nebo i když jsou spermoňky v pořádku, stejně nás dají na IUI místo domácího snažení ?
Mám kolegini, která také trpí migrénami a má je ze špatné páteře...blokují se jí záda i krk...chodí na masáže každý týden (má je napsané lékařem) a pomáhá jí to 🙂

jechulka: taky mám info, že jsou u Apolináře, slušně řečeno, nepříjemní a neochotní. Budu držet palce ať z nich tu dokumentaci vydoluješ. Vůbec jim neříkej, že si to nepamatuješ..prostě si trvej na vydání své dokumentace a hotovo ! 🙂

nannynka
16. říj 2009

Lito, díky moc za upozornění na nacpanost Gennetu. Pro jistotu jsem se na NT UTZ objednala už teď a sestřička mě pochválila, že jsem to stihla jen tak tak 😉, že pokud bych se objednávala až při krvi, tak to mě asi nikam nenacpou. Jinak jsem se dovolala teď hned napoprvé, asi mám kliku.

Jdeme k MUDr.Hynkovi. Chtěla jsem se zeptat, může u toho být manžel ?

Anlek: Za zkoušku nic nedám 😉

anlek
16. říj 2009

Petap pri lecbe clostilbegytem jsme meli jen predepsane domaci snazeni. Pri stimulaci malymi davkami hormonu v peru (lze si vybrat i injekce) uz musi byt IUI, kvuli pojistovne. Spermiogram ma muz stale uplne dobry.

Nanynko nekdo tu psal, ze na NT screeningu byl s manzelem. Ty nevis ty triple testy?

nannynka
16. říj 2009

petap1: Původně jsme šli do Gennetu kvůli opakovaně špatnému spermiogramu mého muže - bylo jich dost, byly zdravý, ale šíleně líný...Na první konzultaci mu doporučili vitamíny, trenky, střídavé sprchy studenou vodou a žádné vyhřívání kolem pasu(žádnej notebook na klíně ani vyhříváné sedačky v autě). Bohužel jsem pak onemocněla - zápal plic a na IUI jsme šli až za několik měsíců. Celou dobu statečně dodržoval doporučení - ty sprchové komentáře stály za to....Od prvního IUI - tj. 5/2008 má spermiogram v pořádku. Druhé IUI vyšlo, ale pak nedopadlo. A letos jsme absolvovali další dvě a první IVF. Podle týdne vidíš že se povedlo až IVF. Takže do Gennetu jsme začali chodit kvůli taťkovi a jeho ocáskům a teď tam chodíme kvůli mojí anovulaci.

nannynka
16. říj 2009

anlek: myslím, že to je jen odběr krve a nic víc....ale tak daleko jsem nedošla, takže jen co povídaly kamarádky.

anlek
16. říj 2009

Ja vim, ze je to dober krve, ale kam v Gennetu jit. Jsme se chtela zeptat dopredu tady tusim, ze Miluse na nem byla nedavno, ale zapomnela jsem. No nic, vyrazim a budu se tam ptat.

miluse
16. říj 2009

Nany, u screeningu může být z tebou manža, to je v pohodě, jako ostatně u všeho v genetu, to se mi tam líbilo, manža se mnou absolvoval vše, tedy krom zákroků na sále 😉

Anlek, nestíhám dočítat, na čem jsem byla nedávno? Já tam teďky byla na krvni kvůli II. screeningu a na UTZ jdu na začátku listopadu

miluse
16. říj 2009

ááá už to vidím, Anlek triply jsou jen odběr krve a nevím jestli i moči, ty mi dělal můj gynekolog, takže jestli máš žádanku do genetu tak bych se stavila na recepci, tam by jistě vypsali nějakou žádanku do laborky a pak bych šla akorát na krev. S tou močí to přesně nevím jestli to souvisí s triplama nebo jestli se posílá do laborky kolem toho 16 tt jen tak preventivně kvůli bakteriím 😕

petap1
16. říj 2009

anlek, nannynka : Aha, tak se necháme překvapit s čím přijdou zda IUI či klid domova 🙂
Koukám, že IUI ale moc (spíš vůbec) úspěšné není ☹ nevím jestli má vůbec cenu ho podstupovat 😒

miluse
16. říj 2009

Petap, u IUI je úspěšnost cca 10 % u IVF kolem 40 %, někdo může mít to štěstí a podaří se mu to, my např. IUI podstoupili v mezidobí mezi čekáním na IVF, prostě co kdyby to vyšlo a náhodou se ti naši lenoši zmátořili a dopluli kam mají 😀

pet.s
16. říj 2009

Ahojky holky, ´dnes jen průlet...musím pracovat.Včera jsme měli ve firmě kontrolu z FÚ a já mám průůůšvih jak Brno ☹ Výsledky budu vědět za 3 týdny.Už ted kvůli tomu nespím.Ještě, že ten můj chlap je takový kliďas.Prý si nemám dělat hlavu, že nám napálí pokutu a ta se doplatí. No a je s tím hotový. 😉
Lita když jsi taková kovaná v oboru PPM nemáš ponětí o daňových bonusech? ☹

miluse
16. říj 2009

Pet.s určo to nebude nic strašného, oni si vždycky musej něco najít, znám to i od nás, prostě do toho zápisu něco musí dát. Tak držím pěstičky, aby si nevymysleli nějaké bludy úřední obludy a bylo to v rámci normy 😉