Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lita
20. říj 2009

Pet.s - VSE NEJ, HAPPY BIRTHDAY !!! 😀
Tak ses nam takhle pekne zakulatila, to musela byt oslava, ze cely barak nesel spat.
Hodne zdravicka, stistka, at se s manzelem porad mate radi, tak jak mate (takze naplno), at ti deticky pusobi jen radost a at se pri pristim snazeni a brzy vydari bejbisek, pekne baculatej, at je co mazlit 🙂

janicka.slunicko
20. říj 2009

cibka. Ja marodím,marodim od odběru vajíček a ty jsem měla 10.září. Jdu příští tyden v utery do gennetu. tam se dozvím jestli mam vsobě dva a nebo jednoho mrnousa.. 🙂

janicka.slunicko
20. říj 2009

Holky četli jste dneska BLESK ,tam o těch osmerčatech.

petap1
20. říj 2009

cibka: A kdy by ti měla dle plánu dorazit MS ?
Ani nevím, kdy by měl člověk po Clostíku testovat...nevíte někdo jak dlouho počkat ?

petap1
20. říj 2009

jani..četla a moc se mi to nelíbí...myslím, že na ty děti nemá ani čas ☹ natož když má dalších 6 doma....nechápu jak ji mohli pustit na umělé oplodnění...se šesti dětma !!!

nannynka
20. říj 2009

Ahoj, no me po IUI a clostiku rekli testovat za 2 - 3 tydny.
Lito, Madeira je skutecne nadherna, nez jsme se pustili do gennetovani, tak jsme tam s manzelem jeli na pate vyroci svatby na 2 tydny. Je tam neskutecne nadherne, cele dva tydny jsem jen hledela s "otevrenou hubou". Tolik kytek, ovoce co ani neznam a vubec...Uzasny. Na valecku u more to neni, ale na courani po horach a obdivovani prirodnich kras to rozhodne stoji za to.

cibka
20. říj 2009

jani.: ty jo že by dvojčátka, 😀 to by bylo nádherný tak to jsem ani netušila že už seš takhle daleko tak hodně štěstíčka a určo dej vědět jak si dopadal a tys byla na ivf, pořád se v tom nějak motam

petap1:minulý měsíc jsem to dostala 2 takže ted to očekávam taky tak nějak, jestli je to po 14 dnech až 3 týdnech tak musim ještě čekat, holt počkam jestli mrcha dorazí nebo ne ale to čekání je fakt děsný, ale asi by to byla fakt náhoda kdyby se hnedka zadařilo

petap1
20. říj 2009

nannynka..je pravda, že se musí případný mimís aspoň trošinku zavrtat, že 🙂

Madeira..to si budu pamatovat. My s manžou jsme spíše na to výletění, než polehávání..takže dobrý tip na dovču 🙂

petap1
20. říj 2009

cibka: I náhody existují...takže držím palce 🙂

zdepros
20. říj 2009

Ahoj holky

Pet.s tak dodatečně všechno nejlepší a hlavně ať se brzy dočkáš 🙂

zdepros
20. říj 2009

Lita ještě k těm čajům já si koupila roibos pro těhotné a od teekanee ten má taky pro těhotné bylinkový a ten je moc dobrý, ten roibos mi teda moc nejede 😒

anlek
20. říj 2009

Lito, roibos je pry dobry pro tehotne. Jinak ty uz pomalu jsi v tt, ze mimco nebude potrebovat tolik kyseliny listove, ta je dulezita v prvnim trimestru. Treba ja uz ji neberu vubec.

lita
20. říj 2009

nannynko - presne to rikali znami, plno kytek, dokonce tam snad byli behem toho karnevalu. My tedy na polehavani u more nejsme vubec, maximalne 1 hodinu. Jinak chodit, prozkoumavat, ochutnavat a pak jsou z toho ty explozivni prujmy 🙂
Po horach me hrozne bavi chodit, nejkrasnejsi hory dosud byl pro me National Glacier Park v Montane u kanadskych hranic. Za cely den jen par lidi a mozna i medvedu po ranu, ale ty jsme nevideli, oni nas tedy urcite 🙂

Zdepros - to je pravda, dekuju za pripomenuti, kamaradka ten caj od teekane pro tehotne koupila ted, abych mela co pit na navesteve u ni 🙂 A je pravda ze mi moc chutnal, takze si pro nej asi pobezim. Jen se mi zas nesmi prepit.

Anlek - taky pravda, rikala jsem si, ze v 2. trimestru uz te listovky nebudou mimiskove potrebovat tolik, protoze neuralni trubice se vyviji behem prvniho. Ale asi si to radsi jeste odsouhlasim s doktorem, protoze mam v brisku dva a ty dohromady spotrebuji vic 🙂

zdepros
20. říj 2009

Lita a ty užíváš nějaké vitamíny nebo jen tu listovku?

lita
20. říj 2009

Zdepros - ja uzivam jeden den listovku na predpis (Zentiva) a druhy den Pregnium (je v nem listovka, kyselina DHA, jod a horcik). Az pujdu ke svemu dr., tak se s nim chci poradit jak dal, zda uzivat to same nebo neco zmenit.
A ty uzivas co?

lita
20. říj 2009

Zdepros - jeste jedna vec, zkousis jist vic kvuli dvojcatkum, jde ti to? Mne to moc nejde, ale treba to pujde lepe ve druhem trimestru.

zdepros
20. říj 2009

no s tín jídlen mi to teda taky nejde, jím pořád stejně a ani nemám hlad, přibrala jsem tak 1-2kg, ono se to pořád nějak pohybuje, no příští týden jdu k Dr. tak uvidím co mi řekne

lita
20. říj 2009

ja si musim koupit vahu, vubec nevim, kolik vazim a neumim rict, zda jsem pribrala

nannynka
20. říj 2009

Ahoj, trochu zmenim tema a vratim se k jidlu. Mate nekdo tip cim nahradit pesto ? Miluju rajcata s mozarellou a pestem, ale bazalka je ted na cerne listine a ja si lamu sisku cim to nahradit....Napada me rucola...to by nemuselo byt zle. Pesto si delam sama doma...Diky za napady.

lita
20. říj 2009

nannynko - tady mas recepty z Apetitu (pesto ze susenych rajcat, rukoly, orisku, petrzele, brokolice)

http://apetitonline.cz/recepty/581-pesto-ze-sus...
http://apetitonline.cz/recepty/2595-testoviny-s...
http://apetitonline.cz/recepty/213-testoviny-s-...

Ja take kupuju udelane pesto z lilku (ma takou lososovou barvu), najdes ho v supermarketu u normalniho pesta.

lita
20. říj 2009

Z rukoly se dela uplne stejne jako z bazalky, takze piniove orisky (muzes nahradit kesu) a parmezan nebo pecorino.

lita
20. říj 2009

jeste zpatky k te materske a rodicovskemu prispevku, vse je zde srozumitelne a prehledne popsano, vc. toho kdy si zadat o rodicak
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/rodicovska...

petym.
20. říj 2009

Ahojda Peti Vse nejlepsi k narozeninam. at se ti splni vsechna tva prani.

berruna
21. říj 2009

zdravím Vás maměnky,
asi nedočtu všech 236 stránek a proto sem Vás chtěla poprosit, zda nemáte někdo podobnou zkušenost..
včera jsem byla na NT sreeningu u pí.Matouškové a UTZ dopadl na jedničku, ale PAPP testy na 0.34 - takže nízké, doporučila mi přijít na tripple testy a když dopadnou bídně, tak potom na odběr plodovky..
popravdě nevím co jsou hodnoty PAPP, na netu jsem se dočetla, že nízká hodnota znamená zvýšené riziko potratu, jen nevím, zda si to riziko třebas nějakým způsobem zaviňuji sama, či je to z jiného důvodu..

jen nechápu, proč bych měla jít na odběr plodovky, když se jedná o riziko potratu? 😒

miluse
21. říj 2009

Ahojky Berruno,

z tripple testů se mj. sledují vrozené vady jako je downům syndrom a pod. Ale dost vycházejí zkresleně a měl by ti je v 16 tt event. udělat i tvůj gynekolog, jsou povinné. A pak většinou když vycházejí negativně, tak pro jistotu se chodí ještě na odběr plodové vody - amniocentézu. Ty snížené hodnoty PAPP, také bohužel nevím co znamenají, mě screening v I. trimestru dopadl dobře, ťuk ťuk. Pak se ještě chodí ve II. trimestru kolem 20 tt, o tom ti neříkala, že by jsi na něj také měla přijít? Poradila bych se možná o tom, ještě s tvojí gynekoložkou 😉

Jo a na těch předchozím 236 stránkách se většinou spíše řeší IVF 😉, takže ve tvém případě by to asi ani nemělo cenu číst, pokud tedy nechceš nějaké čtení na dobrou noc 🙂 😉

anlek
21. říj 2009

Berruna, urcite si to nezavinujes sama. 😉 Na netu jsem nasla tohle: http://www.clg.cz/cz/pris.htm je to dr. z CB. A ten tam pise, ze kdyz je nizke PAPP, tak doporucuje NT (on za NT povazuje mereni sijoveho projasneni, ale v Gennetu NT berou jako celek - mereni na UTZ a odber krve). Coz jsi absolvovala a dopadla dobre. Pak jsem na nejake anglicke strance nasla, ze tem, co ho mely nizky doporucuji UTZ kontroly po 26tt, ze se obcas vyskytuje mensi rust miminka, kdyz na zacatku bylo PAPP nizke. Ale to je v CR bezne, ze se mimco kontroluje. V zahranici casto nekontroluji miminka UTZ. Ale psali tam, ze je to jen korelace, tj. ne ze to stopro znamena, ze nizke PAPP a nejake problemy. Ja bych verila dr., ze vi, co dela. Ted z jednoho vysledky mimo normu nedela zadne velke zavery, teprv kdyby se jim nezdalo neco i pri triplech, tak teprv pak by to chtela resit. Navic ikdyby ti dopadly triple testy spatne, tak bych se ptala, na co to ukazuje a podle toho se rozhodovala, zda chces podstoupit odber plodove vody. Kazdy ma svoje limity nastavene jinde. Jako priklad ti dam, ze ja jsem na triple testy sla jen kvuli tomu, abych se nemusela dohadovat s moji gyndr. (ja byla na NT u Apolionare a tam mi doporucili, ze triple testy netreba). Takze Donwuv syndrom je hodne malo pravdepodobny 1:5000, kdyby ted vysel pozitivne, tak budu vic verit NT screeningu. Pokud by triple testy ukazaly na rozstepove vady, tak na UTZ se uz dr. divali na pater a brisko a to je v poradku. Tj. zadna vada ohrozujici zivot miminka. Takze pokud bude vysoke riziko rozstepu, tak se muze jednat jen o rozstep rtu nebo patra. To bych si nechala vysetrit jen UTZ (stejne ve 20tt mam absolvovat velky UTZ), abychom pripadne vedeli a mohli hledat pro prcka doktory, kteri ho budou mit v peci az se narodi. Rozhodne bych kvuli tomuhle nepodstupovala odber plodove vody (riziko potratu). Ovsem jedna kamaradka to ma jinak, jim by vadilo u prcka i rozstep rtu.

anlek
21. říj 2009

Miluse, ze zakona neni zadny test pro tehotne povinny. Ikdyz dr. casto tvrdi opak. Ja pro klid jsem na triple testy sla, ale mit jineho dr., tak bych nesla. A pokud tomu dobre rozumim, tak triple testy ukazuji bud Downa (trizomie 21 chromozonu, a jeste dalsi dve trizomie 18. a 13. chromozonu) nebo rozstepove vady.

petap1
21. říj 2009

Dobré ranko,

můžu se zeptat, proč se bazalka v těhu nesmí ? Slyším to poprvé ...

lita
21. říj 2009

bazalka se nedoporucuje spise ke konci tehotenstvi, protoze muze vyvolat kontrakce, ale musela bys ji snist velke mnozstvi

petap1
21. říj 2009

aha, děkuju za vysvětlení 🙂