Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

mandre
15. únor 2010

evak: No to já bych taky chtěla ve 4, ale copak se to dá s někým domluvit, aby se to sešlo a všem hodilo? 😀 Tak možná s důchodcema 😅 Takže dvojka to jistí. 😅 😵

inza
15. únor 2010

lita: mas IP 😀

lita
15. únor 2010

Mandre, teploucko uz tam bude, na koupani teda asi jeste ne, ale na tricko klidne, kdyz bude slunit sviticko 😀 Bude to krasna dovolena, my taky vzdycky prijedeme uplne vyrizeni, protoze se snazime toho co nejvice stihnout, zadne povalovani po plazi. Ale ty zazitky, k tomu dobre papani a vino a slunicko te zregeneruji na dusi a to je potreba asi nejvice 😉

S tim ubytovanim ti zrovna v Barce nepomuzu, protoze jsme ho meli zarizene pres kamaradku, co dela v hotelu a zaridila nam uzasnou sazbu, jinak by to byla palka 😖

My vetsinou bydlime v levnem ubytovani, podminka je dvojluzak se socialkou na pokoji, bud v centru nebo blizko centra ci MHD. Takove ubytovani lze sehnat i v hostelu, protoze casto mivaji dvojluzaky se socialkou na pokoji. My casto rezervujeme pres http://bookhostels.com/ nebo http://www.hostels.com/ Nevedou jen hostely, ale i levne hotely. Pokud nebudes chtit rezervovat pres ne, muzes si nalezeny hotel vygooglit a kontaktovat primo.

Take casto hledam na googlu zadanim hesla: cheap accommodation in ... (dopln si mesto) nebo cheap hotels in ...

Nebo mrkni sem, je to otevrene uz primo na Barcu, muzes si tam nastavit filtrovani
http://www.booking.com/searchresults.html?aid=1...

Nemusis nutne koukat jen v uplnem centru, muzes se poohlidnout i po ubytovani u metra, pak jen naskocis na metro a za chvilku jsi v centru. Ale chce si to nekde otevrit mapu Barcy, abyste se neubytovali nekde na periferii 🙂

Ja mam Espanu projetou skrz na skrz, studovala jsem spanelstinu, takze me to tam vzdycky tahlo a tahne a manzel tam kdysi rok studoval, takze jsme oba poznamenani 😀

Andalusie je prekrasna, ma odlsinou tvar, lepsi tam je jet na konci jara nebo nekdy na podzim, jinak je tam desny vedro. Ale pro me je nejkrasnejsi cast Spanelska sever a zapad. Baskicko je uzasny kraj, maji nadherne hory, San Sebastian je bezpochyby jedno z nejkrasnejsich mest v Evrope, kazdy kdo tam byl, tak jeho kouzlu podlehnul. Vubec cele severni a zapadni pobrezi je prekrasne, jen se musis trefit, aby ti celou cestu neproprselo 🙂

Ja bych zase moc rada Sri Lanku, Vietnam, Thajsko, Japonsko a stredni a jizni Afriku. Koukam, ze jsme obe takove nenarocne, co se tyka cestovani 😉

lita
15. únor 2010

A pokud mam o vybranem hotelu mirne pochyby (treba cistota atd.), tak si ho pres google prolustruju, dam si tam heslo: (jmeno hotelu) review A vyjedou ti recenze, casto ohvezdickovane.
Na to je take super stranka Trip Advisor http://www.tripadvisor.com/
Muzes si pres ne i najit ubytovani, vedou i levne ubytovani. A nejen ubytovani, ale i restaurace, co kde navstivit atd.

Vetsinou cestujeme s pruvodcem Lonely Planet, ten je orientovany na levne cestovani a maji hodne dobrych tipu, podrobne mapy a super doporuceni na restaurace a tipy, co navstivit. Pokud si ho nebudes chtit kupovat, tak jen zajdi napr. do Luxoru, nalistuj si Barcelonu (mozna maji primo i knizku na Barcu) a najdi si ubytovani. Tam si klidne muzes vypsat hotely, co se ti budou libit a pak si je na netu dohledat. Dobre je, ze v LP mas i primo mapu, takze vis, v jake ctvti ten hotel je.

Jeee, my uz jsme dlouho necestovali! Oba to milujeme, ale deticky jsou prednejsi, ty jejich kopance mi to vynahrazuji 😀 A vam brzy taky 😀

mandre
15. únor 2010

Lita: přes tyhle weby taky objednávám, já myslela, jen jestli nemáš nějaký horký typ mimo tuhle klasiku 😀 😉 A s "louňákem" jsem kamarádka, bez něj (nebo informací z něj) nejedu 😀 😀 V Luxoru nikdy neopomenu oddělení cestopisy/průvodci...to už je taková moje závislost. 😉 Je ale pravda, že poslední dobou k tomu dost přidávám informace z netu, bývájí přesnější a dá se to lépe naorganizovat.

My právě taky už jsme dlouho nejeli na pořádnou cestovatelskou.. naposled jsme byli Jáva-Bali přes Kuala Lumpur před 2 lety (od té doby se snažíme), tak už mě právě hrozně svrbí 😀 😀 Předtím to bylo pořád něco.Taky to miluju, je to asi můj největší koníček, jestli se to takhle dá říct. 😵 To je náhoda, že jsme se tu takhle sešly - vyznavačky tohoto sportu 😵 😵. S dětičkama to bude horší, ale dá se, když se moooc chce, za pár let. 😅
Jezdíme všude "na vlastní pěst", snad jen to lyžování konfrontuju s cestovkou (mívají výhodnější ceny ubyt.+skipass) než to koupit samostatně napřímo 😖

A španělštinu teda neovládám, musím všude vystačit s angl + ruš...když to stačilo v J Americe, tak to pujde i ve Šp. 😉

nannynka
15. únor 2010

Teda holky, Barcelona...Uzasne....Ja mam teda radeji Valencii, ale Barca je taky super. Moc preju a tise zavidim 😉 .

ivarei: Asi bych do Gennetu zavolala a poptala se. Uvidis.

Jinak u nas posledni kontrola na endokrinologii, priste uz mam pry prijit 2single a ne 2v1.Dostala jsem zpravu pro porodnici, upravene davkovani leku, recepty a pozehnani. A mam si v porodnici trvat na davkovani leku i kdyz budou nejspis brblat, ze je to moc vysoka davka....co se clovek nedozvi 😉. A pani doktorka byla pragmaticka a rikala, ze se muze v 6ti nedeli projevit odvracena strana nemoci, ale ze se neda rict jak se to projevi. Pry to ale poznam....hmmm tak nevim co si z toho vzit - ja se rozhodla pro to, ze se nic neprojevi 😀 .

Opatujte se.

evak99
16. únor 2010

nádhera mandre. 😉 těším se za tebe, jak kdybych měla jet já 😀 naše poslední cesta před mimískem byla úplně stejná jako vaše - jen jsme nejeli přes kuala lumpur, ale přes taiwan 🙂 ale jak píše lita, taky nám cestování chybí, ale mimísek to vynahradí a už se zase těšíme a chystáme na další cesty 🙂 a sri lanka je taky v seznamu 😀
jo a mandre my jeli s bráchou a jeho přítelkyní 🙂 ale taky většinou jezdíme jen my dva 😵

nanny správný přístup 🙂

mandre
16. únor 2010

evak99: já taky to mimčo už 2 roky upřednostňuju 😀 , a kde nic tu nic. Tak snad...se taky dočkáme. tu Sri Lanku jsem měla taky 😀 😀 😀 , pak bylo Tsunami a tak to vyznělo do ztracena. Takže další cestovatelka tady 😀 😀 😀 😅. To by člověk nevěřil, já jsem u nás takový trošku exot...naskočila jsem na tuhle vlnu v Praze za dob studií 😅 ..takže sehnat někoho dalšího nadšeného je tu horší.

anlek
16. únor 2010

Ahoj,

tak ode dneska jsem na materske. Kdo by to byl rekl, ze to tak rychle utece? Kdyby mi to nekdo rikal na zacatku cervence, kdyz jsem stimulovala, tak bych se na nej divala, jak na blazna ... 😅

Holky, cestovani doporucuju, nam podle me pomohlo, prvni vcelicka byla ve Svedsku, druha na trajektu ... A tak uvolnena a odpocinuta s cistou hlavou jsem velice dobre snasela vse, co se tykalo IVF. No a pak jsme teda cestovali i s prckem ... Jeste pristi tyden jedeme jednou do Nemecka a pak mu vystavim ucet, kolik km s nami uz ma najezdeno. 😀 Kdyz je vse ok, tak neni duvod sedet i s brichem doma. 😉 Ale nemuze to byt zadna divocina.

Ups a dal si nepamatuju, na co jsme chtela reagovat.

Jo, Lito, me PA naucila pohmatem poznat, kde ma prcek hlavicku a jak si v brise lebedi. Takze i ja naprosty laik poznam, ze je jeste nahore (to mi ostatne ukazala, jak poznam, ze hlavicka nenaleha a kde by musela byt, aby nalehala na hrdlo). Takze to neni zas tak tezke.

mandre
16. únor 2010

Ahoj Anlek, už máte jméno vybrané??? Bude to ten Tom? 🙂

lita
16. únor 2010

Mandre, Evak - presne tak, cestovani je uzasny konicek a hezky obohacuje vztah nebo manzelstvi. Sice to chce par nasetrenych korunek, ale ktery konicek ne. Navic kdyz clovek nevyzaduje luxus a prilisne pohodli, tak se da cestovat i levne. Me vzdycky hrozne bavi pripravovat itinerinar, az nakonec skoncime s terminem o tyden delsi, nez jsme si planovali 🙂

A cestovani me privedlo k dalsi vasni - fotografii, o to vic jsem vzdycky jak na trni, nez vyjedeme, uz se tesim na ty ukoristene poklady ve fotaku 🙂

Pro me doposud nej byla Kuba jako takova a pak Petra v Jordansku, ne nadarmo je to jeden z divu sveta. Na to snad opravdu nic nema. Ale strasne rada bych poznala poradne Asii a Afriku.

Rodice meho manzela cestovali i ve svych 80ti letech pres pul sveta, takze holky, nic nam neutece a alespon mame plan na volny cas, az nekdy vsechny deti vystreli z hnizda 😉 Treba se jako starenky potkame nekde uprostred bushe nebo prave na te Sri Lance u caje 😀

evak99
16. únor 2010

mandre, lita: souhlas se vším 😉

anlek: no letí to jak ďas 🙂

anlek
16. únor 2010

Mandre, jmeno nemame. 😀 A pokud se nepochlapime, tak chudak prcek, zustane mu Saturnin. Ten nas jednou bude nenavidet. 😀

petap1
16. únor 2010

Ahojte,

vy jste povídalky..se vším souhlasím..taky moc rádi cestujeme a budeme se snažit cestovat i s dětmi 🙂

anlek: to to letí...pamatuji si kdy jsi stimulovala a jak jsi hlásila // 🙂 Někdy ten čas letí jak splašený, hlavně když probíhá něco hezkého a naopak se to vleče, když to člověk vůbec nepotřebuje.. jj a tak to na tom našem světě chodí 😀

mandre
16. únor 2010

Lita: moje nej ..byla cesta Peru-Bolivie-Brazilie (Machu Picchu byla bomba 😀 ). Peru mě teda nadchlo, ještě bych tam zajela se podívat, kde jsme nebyli 😵.
V Petře jsem taky byla 😀 😀 pěkné, pěkné...jeli jsme tam na výlet z Izraele, na který mám taky úchylku (jsem tam pobývala půl roku 😉 )
V Asii jsem zatím projela krom toho Izraele a Jordánska....Rusko až na Čukotku, Mongolsko, část Číny a 2 ostrovy Indonésie...máme zálusk na ty Filipíny - kakaové hory 😉 😉 Do Afriky manža nechce, že nás podříznou 😀 😀, nenápadně ho už dlouho připravuju na Maroko, tak to snad zkousne. 😉

Add Itineráře: nedávno jsem se bavila s manžou, že bych to mohla připravovat jako programy do katalogu pro CK 😀 😀 ...mluvíš mi z duše 😉 😉 😅 Termíny natahuju taky, co se to dá 😀 😀 Člověk, aby něco viděl, tak by to chtělo alespoň 1-2 měsíce 😠 , no ale kdo si to může dneska dovolit...zlatá studentská léta 😀 😢 , to zase nebyly peníze, a tenkrát letenky byly o jiných cenách....teď je cestování výrazně levnější při tom kurzu Kč/Euro/USD apod....a navíc ty lowcosty 😀 😀 😀

Rodiče obdivuju, naši jsou ze všeho vykulený, jak je neveze cestovka, tak nikam mimo ČR nejedou. 😅 A to nejsou zdaleka v tom věku. Lita, manža vypadá z tvého popisu, jako "cizinec" 😉
Setkání Genneťaček po letech.. 😀 😀 ..pod palmami..u čajíčku...úplně jsem si to představila 😅 😅 😉 😉

evak99: 😉 😉

Anlek: já myslela ten Tomáš 😕 (jako můj manžel)..ono to nějak dopadne. Pro holčičky je to jednodušší, viď?

pet.s
17. únor 2010

ahojky děvčata..HCG 3273. 😉

anlek
17. únor 2010

Pet.s to je krasa ... A odpovida to spis jednomu nebo dvema mrnouskum? Kdy jdes vlastne na UTZ?

Mandre, ja nevedela, ze se tak jmenuje tvuj muz. 😵

ivarei
17. únor 2010

Ahoj holky, takže utz ve 20.tt nedopadl nic moc, dětičky sice mají všechny orgány a páteř jak mají mít, ale obě mají v hlavičce cystu. Poslali nás tedy hned ke genetičce (dr. Raškové - moc milá) a doporučili odběr plodové vody, který jsem odmítla (přijde mi, že je stejně pozdě a bojím se rizik s odběrem spojených a na přerušení bych stejně nešla). Udělali tedy mě i manželovi genetické odběry (výsledky za 2 týdny) a 16. března máme přijít znovu k dr. Hynkovi na velký ultrazvuk. Jinak předchozí výsledky screeningu ve 12.tt a triple testu byly negativní.

pet.s, to vypadá spíš na jedno miminko, kolikátý den jsi po ET?

anlek
17. únor 2010

Ivarei, to je mi lito. ☹ A co znamena, ze maji cysty? To jako muze znamenat nejakou genetickou vadu? To se mi moc nezda ... Jinak nam na predporodnim kurzu rikala PA, ze obcas staci prijit na UTZ o tyden jinak a uz prave cysta v mozku/ledvinach neni. Ze to nektera miminka maji jako vyvojovy stadium. Urcite to bude u vas dobre.

nannynka
17. únor 2010

ivarei: To me mrzi. Moc preju a drzim pesticky at se to vysvetli a vyvrati.

pet.s: To vypada opravdu skvele 😉

ivarei
17. únor 2010

anlek: Snad má tvá PA pravdu, podobnou zkušenost jsem našla někde v diskusi... cysta tam za 10 dní nebyla. Ano, může to znamenat i vývojovou vadu (v malém procentu), nebo to taky nemusí znamenat nic. Pevně doufám, že to bude v pořádku a říkám si, že spousta lidí na utz ve 20.tt ani nejde, když je NT screening v pořádku a že se to ani nezjistí.
nannynka: Díky za podporu 😉 , věřím, že to bude v pořádku... tedy snažím se.

nannynka
17. únor 2010

ivarei: to děláš dobře, nervy nikomu nepomůžou. Ale chápu, že je to těžké. Drž se a klidně piš, jsme tu pro Tebe.

lita
17. únor 2010

Ivarei - to je mi moc lito, ze na vas prisli s takovymhle strasakem. Odber plodovky s dvojcatky a takhle pozde by byl neprijemny. Navic jestli vysel prvni screening i tripl test v poradku, tak to muze byt dost mozna plany poplach. Cysty se casto samy vstrebaji (ja sama byla ten pripad), ale nejsem doktor.

Kazdopadne pokud bys chtela odpoved od fungovaneho doktora, tak si zadej dotaz na porodnice.cz - odpovida tam mimo jine dr. Koucky, je od Apolinare a ja ho zazila na rizikovem odd., je moc fajn a ma veliky prehled. Bohuzel poradna dr. Brestaka z oboru prenatalni diagnostiky je docasne uzavrena. Ale muzes se zeptat i Dr. Fedorove - neonatogie. Zde je odkaz na poradny:
http://www.porodnice.cz/prehled-poraden

Drzim palecky, at vse dopadne v poradku!!!

lita
17. únor 2010

Pet.s - podle hladiny HCG to vypada na jednoho uhnizdeneho mrnouska, takze dvojcatka u vas asi nehrozi 😉

petap1
17. únor 2010

ivarei: přikláním se k názoru, že to nic neznamená a vše bude Ok..ono je teď tolik kontrol, že se vidí i to co by se jinak nevidělo a nikoho by nenapadlo si s tím dělat hlavu. Určitě to dobře dopadne...držím palce 🙂

pets: supeeeer...kdy jdete na UZ ?

lita
17. únor 2010

Mandre - je super, co jsi vsechno zcestovala a zazila 🙂 ! Same uzasne destinace, Mongolsko bych take moc chtela projet. Ty by sis z fleku mohla otevrit cestovku, ci byt jako konzultant (nyni oblibena funkce 😀 )

Machu Picchu mame na seznamu (nelze nemit 🙂 ), jen skoda, ze uz nestihneme manzelova synovce, ktery delsi dobu ucil anglictinu male deti v Cuzcu.

Izrael jsem si take zamilovala, mame tam zname, tak se chystame si vylet nekdy zopakovat, oni u nas byli ted pred vanocema. Necekala jsem, ze me tahle zeme tolik vezme! A jejich cerstve mandle a pistacie, mnam 😀

Ta Afrika ti treba casem doma take projde, bylo by skoda vynechat tak krasny kontinent. Nemusite jezdit zrovna do Jizni Afriky, kde to do podriznuti nema daleko. Ja bych moc chtela treba Botswanu a pak si nekde strihnout safari, tam by vas nemuseli podriznout, ale zase hrozi zakousnuti, takze nevim, zda by ti tato varianta doma prosla 😀

Moje mamka by take takhle necestovala, manzelovi rodice (ted uz jenom mamka) jsou dobrodruzi. Tatinek v 50. letech preplut Atlantik (v zime!) na male barce s 2 dalsimi lidmi a psem.

Mas recht, manzel je cudzak 🙂 American - z Kalifornie od S.F. Zije tu uz 11 let, ale ke konci roku se budeme stehovat do Statu, vice mene natrvalo, kdyz to pujde. Proto ta anglicka jmena pro chlapecky, aby jim to v US nekomolili. To bude jizda, let s pulrocnimi dvojcatky a hafanem v podpalubi. A minimalne 6 tydnu bez vetsiny veci, protoze ty do Statu popluji lodi 😅

inza
17. únor 2010

lita: si alespon blondyna uzije pekne klece v cargo prostoru. Neboj nic ji tam nehrozi. Jo jenom aby ji pak pustili na pasovce 😀

evak99
17. únor 2010

ty jo lito, tak to se opravdu sejdem až na té čajové plantáži u čajíčku 😀 anebo v sf, což je moje oblíbené město🙂 naprosto chápu, tam bych se totiž přestěhovala taky 🙂 Holky jste úžasný cestovateský agentky 😉 Hned jsem se zase začala těšit, kam všude pojedem, až bude prťoušek trochu větší a schopný/á cestovat alespoň trochu 😉 nejradši bych jela hned příští zimu na lyže do rakouska, tak uvidíme, co nám život připraví 🙂

ivarei: souhlas s holkami, nedělej si z toho těžkou hlavu, ať nenervuješ i mimísky 😉 a taky myslím, že se teď zkoumá kde co a jsou to zbytečné poplachy. mě zas pořád posílali na nějaké kontroly kvůli krvi, že mám protilátky proti mimískovi, volali si mě do thomayerky snad pětkrát a nakonec se nic neprokázalo. já si pořád říkala, že s tím stejně nic nenadělám, takže se tím nebudu nervovat. ale samozřejmě všechny tady na té diskuzi víme, jak těžké bylo otěhotnět, takže tě naprosto chápu...drž se a dej nám vědět co a jak.

pet.s nádhera 🙂

inza
17. únor 2010

tak od zitra zacinam stimulku 😉, tekze predpokladane lyzovani ve Francii v breznu pada 🙂 a cestovani se odklada opet na neurcito

lita: mas IP 😀

evak99
17. únor 2010

inza: super 🙂