Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

inza
16. bře 2010

mandre: jj jsou presne tyto krev. skupiny. Co je vlastne zdravi zivotni styl. Takove grilovane burtiky nejsou k zahozeni. Presne ja taky vyrostla na kralikach, holoubatech atd.... Zase vsechny ecka se odsuzovat nedaji. Treba kyselina askorbova (vit.C)

darkwitch: volej za to nic nedas, teda krome poplatku operatorovi 😀 . Jenom se priprav ze docela dlouho trva nez te prepoji. Ja volam 222 313 118 a pak pro ivf je 1

Jo vcera ten serial byl docela desnej 😝 .no moc se jim to nepovedlo teda zatim. Vcelku jsme se u toho nasmali 😀
aleluli: myslim ze ted se za Gonal 900 doplaci cca 2650 na jednom baleni a na cetrotide je doplatek 26 Kc na jednom baleni

evak99: jj byla jsem rano a odpo snad budou vysledky. Meli tam nejakou novou sestru a ta nevedela nic, kdyz jsem se na neco zeptala

Lita: no me teda taky ryba pangas nenadchla. Daleko lepsi je pak treba sumecek africky ci jine takoveto potvory a nejlepsi je co si chytnes sama 😀 . Nahodou kde se da cvicit Mojziska tady na Pze 6 nevis?, ze bych mozna zkusila. Manza je ok jak z hlediska imuna tak i genetiky. Ja mam zvysene NK bunky na imunu a na genetice mutaci v genu MTHFR A1298C (homazygotů). poprvnim neuspesnem IVF dr rikala ze nevi proc to nevyslo (kdyz vse slo dobre), tak jsem ted zvedava co bude rikat az tam pujdem na konzultaci v dubnu. Zatim jsme objednany na 1.

nannynka
16. bře 2010

Teda holky vy jste se nam rozpovidaly.

Ja byla dneska na UT ve 30.tt. Vsechno je v poradku, pri vnitrnim vysetreni mladej pani doktorku pekne pokopal. Jedine co stydlivka neukazala byl oblicej, tak ten si dame za 2 tydny znovu. Dostala jsem magnezium, protoze me po nocich obcas vezmou krece, prednasku na tema jestli vubec jim (pribrala jsem od pocatku 4,8 kg) a info o tom, ze mrnous ma 1800g a vnitrni organy v norme. No a dostala jsem papir na materskou, takze za mesic z tohoto mista zvednu kotvy a vydam se na par tydnu klidu pred bouri. Mladej je porad o 2 tydny napred, takze to asi nebude 21.5 ale uz 9.5.. Ale podle gyndr nejsou dva tydny duvod k posunu terminu porodu(a tedy odchodu na materskou).

Jak jste resily tu soju, tak me sojove veci zakazali kvuli stitne zlaze, takze to neresim. Ale treba sojaneza mi moc chutnala, kdyz jsem ji jednou mela.

lita
16. bře 2010

Inza - tak to netusim. Moje kamaradka chodila podle me nekde na Pze 4.

Nasla jsem jich nekolik na Pze 6, vetsinou se ti venuji osobne + konzultace na zacatku. Je to drazsi, ale pak treba muzes prejit do centra, kde se cvici skupinove.

Na Pze 6 jsem nasla na Brevnove (viz mobilizace) http://www.rht.cz/index.php?what=contact#adress

Nebo nekde na Ruzyni http://www.volny.cz/novacka/mojzis/mojzis.htm

Na Evropske http://www.therapypoint.cz/index.php?option=com...

Tohle je primo v Bubenci (Vietnamska), sice neni primo metoda Mojzisove, ale nabizeji cviceni pri oslabeni panevniho dna (funkční sterilita, kostrčový syndrom, bolestivá menstruace), zkus tam brnknout a zeptat se
http://www.fyzioterapie-bubenec.medikus.cz/sluz...

V Holesovicich http://www.fyzioterapeut.com/mojzisova.php

Skupinove cviceni - na Pze 1 (u metra Staromestska)
18:30 - 20:00 Jóga - Pilátes cvičení dle Mojžíšové 130 Kč
http://www.klub-slunecnice.cz/kontakt.html

Zde si muzes procist info o metode http://www.rekondicekolaci.cz/

Skupinovka na Smichove, 1x tydne http://www.aperio.cz/kurzy-seminare/pro-verejno...

iriel
16. bře 2010

lita - jj, chceme to resit darcem, pak prave mame na vyber, jestli s darcem jeste IUI nebo rovnou IVF, tak to jeste trochu zvazujeme, ale spis IVF, protoze ja mam jen jeden vejcovod a dost mozna nepruchodnej... no, uvidime, stve me to cekani, ja vim, ze maji plno, ale prece jen... tu operaci jsme nakonec odmitli a preobjednali se na 2.4., tak to uz je za ctrnact dni, prakticky, tak snad se to nekam pohne. 🙂 Mam pocit, ze porad jen na neco cekame, zacala jsem to resit prakticky zaroven s kamaradkou a ti uz maji po transferu ☹

inza
16. bře 2010

lita: dikes. jo a kam na Phu 4 chodila kamaradka? No u nas ted budou take trochu rozhodovat penize. Utahnout hypoteku, byt atd z jednoho platu bude ted docela zahul a tak budeme obracet kazdou kacku. No od 1 se budu muset nahlasit na pracak, teda pokud to stihnu tam zajet z gennetu 😒

iriel
16. bře 2010

No ale na druhou stranu musim rict, ze sestricky zas byly vsude hrozne mile a ochotne a MUDr. Hejtmankova, ke ktere jsme chodili predtim byla hrozne v pohode a moc prijemna. Tak treba priste Langerova nebude v poklusu a uz s ni bude rec 😉

lita
16. bře 2010

Iriel - vsak ono se to rozhybe, hlavne ze uz jste se rozhodli, to taky nejakou dobu trva. Ten vejcovod ti kazdopadne muzou zkontrolovat, zda je pruchodny. Moje kamaradka ma pouze jeden a otehonela prirozene a to uz dvakrat 🙂 Ale jestli se za to darcovstvi plati, tak je IVF jistejsi volbou.

lita
16. bře 2010

Inza - nevim, kam chodila. Chodila k nejake rehabilitacni sestre, nejsem si jista, zda to dokonce nemela hrazene z pojistovny. Chodila tam i po porodu, protoze ji to delalo dobre na zada. Jenze pak ta jeji rehab sestra odesla na materskou a s tou dalsi uz spokojena nebyla.

inza
16. bře 2010

iriel: ja ti dam vedet jakou ma naladu. Jdu k ni 1.4. 😀 Ja musim rici ze zase Hejtmankova na me pusobila tak trochu neprijemne. 😉. No pokud platis za to darcovstvi tak bych sla urcite do IVF, preci jenom je pravdepodobnost tehu vetsi nez u IUI

lita: no nic. Ja poslal nejake maily na ty odkazy co jsi napsala, tak jsem zvedava zda nekdo odpovi ci ne. Ja snad loni dostala od kamaradky knizku metoda Mojzisove, ale musim se priznat ze jsem ji nekam zastrcila do knihovny a ani do ni nekoukla 😀

lita
16. bře 2010

Inza - podle knizky bych to rozhodne necvicila! Nekdo ti musi ukazat jak na to spravne jit, abys to necvicila spatne. Pak by veskera snaha byla k nicemu anebo bys mohla necemu klidne ublizit. Proto si myslim, ze je lepsi nekolikrat individualne a teprve pak sama doma nebo nekde ve skupine.

Kdyz jsem cvicila jogu, tak jsem si myslela, jak mi to jde a pak ke mne prisel instruktor, trochu vic me prohnul, ohnul nebo zahnul a teprve pak jsem citila, ze vlastne cvicim a ze to neni zadna brnkacka 😅 Jestli nekdo chcete cvicit jogu, vrele doporucuju styl Ashtanga - dynamicka joga.

inza
16. bře 2010

lita: tak jsem se objednala do ty Vietnamsky. Volny termin maji uz za tyden a Mojzisku uz taky delaji a odpovedely mezi 1. Na te Ruzyni ma volno az v kvetnu. Ja pokud takto neco chci tak musim jednat hned jinak bych se k tomu zase nedokopala. Je me jasne ze moja zada budou "lahudka" 😉 nejak jim dali docela sporty zabrat 😀,sezeni u PC take nic moc a rekonstrukce baraku se na nich podepsaly.. 😀 😀

lita
16. bře 2010

Inza - to je super, zeno cinu 😀
Ta Vietnamska je hlavne kousicek, je to u zakladky, kam jsem chodila 😉

Neslo by to hodit nejak pres pojistovnu? Oni s nima maji smlouvy, viz http://www.fyzioterapie-bubenec.medikus.cz/platby Zkusila bych se jich poptat, zda to nejak nejde udelat.

lita
16. bře 2010

Inza - nasla jsem tuto diskuzi zde na MK o metode podle Mojzisove, tak si ji muzes procist, treba tam narazis na nejake uzitecne info nebo doporuceni.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

inza
16. bře 2010

lita: Pokud bych to neudelala ted tak pak uz zase nikdy. Ja jsem proste na takove ty hura akce. Rozhodnout a konat. To i v pripade dovolene. Pokud ted IVf nevyslo tak to asi balim nekam na lyze. Jeden den se rozhodnem a druhy jedem nebo do Norska na ryby. Jenom mame propblem pak sehnat pro psisaka skolku 😀 😀. Tak jeste budu holt i pristi tyden doma na PN?
jo vim ze to je za brigoskou. Ja v te skole jenom byla na zapise do 1 tridy a pak jsem supajdila na Phu 4 😀. Zeptam se a uvidime co reknou. Jinak holt budu platit. Mnz dostava v praci od firmy poukazky Sodexho Flexi pass a dle jejich stranek je tam berou a tak ho o ne pumpnu.. 😀

lita
16. bře 2010

inza - info o cviceni mojzisove a pojistovne (ze stranek jednoho centra, ale ne v Pze)

Cvičení dle Mojžíšové Vám může uhradit Vaše pojišťovna, pokud si přinesete Poukaz na rehabilitační cvičení dle Mojžíšové. Ten Vám vydá Váš gynekolog, pokud chcete tuto metodu vyzkoušet jako pomoc pro otěhotnění. Poukaz může vystavit také rehabilitační lékař, ortoped či neurolog, pokud máte problém jiný, např. skoliózu, bolesti zad.

lita
16. bře 2010

inza - a jeste jedna diskuze (na 1 stranku) o teto metode a mluvi tam i o pojistovne
http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=24638

inza
16. bře 2010

lita: jo to bych musela k te svoji bú a ta než by to napsala tak to by byl tyden. Tyden me taky vystavolala zadanku do Gennetu. Noveho gyndr jsem ale zatim nenasla a na ortopedii jdu az 19 a to myslim ze pak poputuju rovnou misto RHB na op. sal a pak az na RHB 😀

inza
16. bře 2010

lita: fakt jak tu nekdo psal "uplna encyklopedie" 😀 jenom v dobrem. Jak to tak rychle hledas? ja se tu morduju s personalkama atd... 😝

lita
16. bře 2010
lita
16. bře 2010

inza - prozradim ti tedy me tajemstvi 😉 Seznam - najdu tam, co neznam 😀

lita
16. bře 2010

Inza - tak si to nech napsat na te ortopedii, tolik lidi si nechava veci proplacet pres pojistovnu (kdyz uz jim platime), tak to take praktikuj, obzvlast kdyz ted nebudou dengy jen tak 😉

inza
16. bře 2010

lita: toto tajemnstvi znam, ale hledani prace v mem oboru moc nefunguje 😉 Ted lezim na netu a hledam akorat nejakou praci a nebo krbova kamna do baraku co me mnz zaukoloval

inza
16. bře 2010

lita: no az tam vyrazim tak panu primari reknu,ale nevim jak se bude tvarit na to ze na zapesti chci napsat mojzisovou 😀 . no v nejhorsim to zkusim pres tatika je to jeho spoluzak 😀 😀 a nebo za nim zajdu na pivko do hospody 😀

lita
16. bře 2010

inza - jestli je to vas rodinny znamy, tak to mas v cajku, urcite bych to z nej vydolovala! 😉 Pojisteni sis platila, ted ti ho bude platit stat, zada mas rozhaseny a navic to chces vyzkouset kvuli mimi, duvodu mas tedy hafo, tak at ti to kouka napsat 😉
Kdyz budes cvicit s instuktorkou sama, tak ti bude blby neprijit nebo to nejak sidit, kdezto ve skupince nebo doma si vzdycky nejakou vymluvu najdes. Takze ti pojistovna umozni si na sebe uplest bic 😀

iriel
16. bře 2010

inza - Tak fajn, my jdeme hned den po vas 🙂) No vida, na nas byla Hejtmankova mila, vtipkovala a byla v pohode, vsak jsou to jenom lidi, nekdy proste nemaj dobrej den.
Jo, za darcovstvi se plati, neni to ale zadna palka, fakt jen odmena tomu darci, coz je cca 2500,-, to je naprosto v poho. Langerova prave rikala, ze muzeme nejdriv zkusit IUI sestkrat, tak to se mi protocily panenky 🙂

Jasne, ze muzou zjistit pruchodnost vejcovodu, ale to prave zavrhla a rekla, ze se ji to zda zbytecne delat laparoskopicky a ze me posle jen na hysterosonografii, ktera ale neni tak jasna, tam jde pouze rict jiste pokud je vejcovod uplne nepruchodny, ale pokud je ze zacatku pruchodny a pak treba zjizveny, jako ho mam patrne ja, tak se to pry najisto nepozna... moc tem jejim rozhodnutim nerozumim, ale prave kdyz jsme se na neco ptali, tak nas odbyla prave tim, ze nechape, proc to resime takhle brzo (popravde, co ji je do toho, na nas to brzo neni...) no, ja jsem presvedcena o IVF, ted to jen vysvetlit ji, ale co, rozhodnout si to muzeme nakonec sami, ze ... 😉

inza
16. bře 2010

lita: uvidim a zkusim to. Zkusim se tam nejak dohodnout. No jinak budu brat mnz flexipassy a budu platit jima. Je to tatikuv znamy. No nebo to nejak zkusim obejit pres zname...
hele dotaz. Neleze na tu vasi jaro. Ten nas na zabiti, clouma to s nim az to neni pekny. Jak vsude vse hara tak absolutne neposloucha a ted doma ani neji.... 😀

inza
16. bře 2010

iriel: jo 6 krat to plati pojistovna (leky...)nevim jak darcovstvi. Jinak jak pises jsou to jenom lidi. No my kdyz byli na prvnim IUI a nepovedlo se tak rikala ze muzem zkusit jeste jedno, ale pak uz jit rovnou do IVF. Ja jsem zvedava s cim prijde na nas toho 1.4. doufam ze si z nas neudela april 😀 😀

mandre
16. bře 2010

Inza: pojišťovna to hradí jenom v případě, že ta tvoje fyzioterapeutka s ní má nasmlouvanou metodu mojžíšové. Což většinou není,tak by jí to nezaplatili, i kdybys to měla od gyndr. napsaný 😒. Takže nechat napsat klasickou rehabilitaci na záda např. u obvodního a s ní se pak dohodnout, že budete dělat něco jiného.
Pojišťovny jsou mazaný, nasmlouvají s ní jenom některé metody, i když má na to certifikaci...Třeba když je to fyzioterapetka, která je v CARU nebo v nemocnici, tak tam to nasmlouvaný mají. U nás v TP nehrozí, v Praze asi jooo.

Iriel: IUI 6x ano, ale ročně (hradí pojišťovna).

iriel
16. bře 2010

Dokonce pry 6x rocne, takhle to rikala nam... darcovstvi si platime pokazde, na to pojistovna neprispiva. (Nekomentuju vubec to, ze manzel dostal de facto uplne novou neozkousenou chemoterapii, ktera mu totalne znicila spermiogenezi, ale pojistovna rekne, sorry, vase chyba, ted si zaplatte darce, ale co uz.) Hlavne, aby se uz neco delo, vsechny vysledky uz maji, tak by se mohli rozhoupat. Na spermio ho posilali trikrat, pac porad nemohli verit tomu, ze proste ani tuk. Obvykle se tam aspon po odstredeni totiz najde aleson neco, jeden dva pulecci 😀
u nas ne. Co me ale neskutecne dostalo, byla reakce moji mamky, ktere jedine jsem to rekla, ta do me huci, jestli mi muj muz stoji za to, ze nebudeme mit vlastni deti ( do haje, vzdyt budou nase! Kaslu na to, ze biologicky jen moje...) a ze prej se to vetre casem mezi nas a podobny kecy. To bych od ni necekala. ☹ Jak to mate vy, rekli jste nekomu, ze jdete na umele nebo tak?

mandre
16. bře 2010

Inza: mě teda Dr. v IUI neomezovala, nechává to na nás... 🤐 Stejně je to pokus-omyl. akorát menší pravděpodobnost, než IVF.