Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

majcam
20. lis 2010

@darkwitch hurá? A chce se ti?

darkwitch
20. lis 2010

@majcam tak na pul 😀

majcam
20. lis 2010

@darkwitch 😀
Včera dávali "české milování" a byli tam starší páry s dvojčatama po IVF,a byla tam dokonce mamina, která porodila ve 49,prý zákon povoluje do 48 let IVF...,takže to stihla,a teď má 4-letá dvojčata,no mazec...Viděly jste někdo?

darkwitch
20. lis 2010

@majcam ja jsem to nevidela...

majcam
20. lis 2010

@darkwitch 😀 ,ta pani měla první dceru v 31 letech,a když té dceři bylo 15,tak umřela....a ona chtěla další dítě..a to ani neměla manžela,našla si nějakého přítele,aby od něj měla spermošky...no masakr..,já vím,že když ženská touží po dítěti,tak je to na palici,ale že bych chtěla rodit ve 49...,až budou chodit do školy,tak jí bude skoro 60... 😕

darkwitch
20. lis 2010

@majcam ja bych taky nechtela rodit ve 49... to to radsi vzdam...

ajriska
20. lis 2010

@majcam to teda jo...ale po tom včerejšku jsem nějaká klidná...pořád mi ještě není nejlíp...

kacmelina
20. lis 2010

@darwitch, moc bych Ti to přála 🙂
@lucavka chtěli bychom jí pak adoptovat, ale na adopci nedosáhneme. Je tam strašně moc kritérií, který nesplňujeme. Je to složité, ale vzhledem k tomu, že já sama jsem byla v děcáku, tak j¨vím, jak se tam ty děti cítí. A zase bych nechtěla dítě třeba 9ti leté, protože už má svojí osobnost, kdyžto s malinkým děťátkem se dá ještě hodně pracovat.

anlek
20. lis 2010

@ajriska Teda to sis uzila. Ale jak jsi psala pocty, tak se koukni ke me do alba, jsou hodne podobne. Tak drzim palecky, at se po me "opicis" dal. 😉

ajriska
20. lis 2010

Kéž by...jenže já nevím jestli je normální, že mám pořád tak nafouklé bolavé břicho?
já se teď bojím i toho, že bude bolestivej ten ET. Myslela jsem si, že jako vy všechny OPU zvládnu dobře a nezvládla.

No ale kvůli mimískovi to musím vydržet...hlavně aby vydrželi vajíčka

anlek
20. lis 2010

@ajriska Nafoukle a bolave bricho je pomerne normalni. Ikdyz OPU jsem snasela velice dobre, nebylo mi zle, nemusela jsem brat nic na bolest (dokonce jsem jim tam vstala driv nez mi dovolili - jsem nutne potrebovala na zachod 😅 ), vecer jsme u nas slavili narozky sester. Tak pak dalsi dny jsem dala dost klidovy rezim, abych se pripravila na navrat prcku. Hodne pij a jez bilkovin, precejen muze to byt hyperstimulak. Tim tomu pomuzes.

sarusinka
20. lis 2010

ahojky holky,omlouva se,ze vam sem lezu,ale chci se zeptat,jak casto si vas zvou na ultrazvukove kontroly pri stimulaci?diky za odpoved.

lucavka
20. lis 2010

@kacmelina - vím že je to určitě strašně moc složitý. Mě by vůbec malej prcek z děckýho domova nebo kojeňáku nevadil. Jen jak říkám, co si za ty roky prošel tchán s vlastní matkou jejich holčičky, to je děs. Přitom holka už si jí od mala ani nepamatuje. Teď se s ní klupe pěkná velká slečna...

ajriska
20. lis 2010

@anlek jo toho se u mě báli, ale to znamená, že by mi pak miminka nezavedli?

ajriska
20. lis 2010

@sarusinka já chodila 2x - 3x týdně

sarusinka
20. lis 2010

@ajriska: dekuju za odpoved. ja poprve stimulovala a sla jsem na prvni kontrolu az za tyden, chodim k Apolinari, a vypada to, ze nedojde ani k OPU, protoze spatne reaguju, a myslim si,ze kdyby mi vcas upravili davky,ze se to nemuselo stat....tak uvazuju , ze mozna prestoupim do Gennetu. Puvodne me tam gyndr poslal,ale slysela jsem chvalu na Apolinare,tak jsem sla tam....... byla jsem uz i objednana k prim. Brandejske, ale potom jsem to zrusila, ted toho lituju ☹

ajriska
20. lis 2010

@sarusinka já teď také stimulovala poprvé. Nejprve moje tělo taky nějak nechtělo reagovat, a teď se trochu bojím, abych neměla ten hyperstimulák.
No Gennet...já tam obcházím většinu dr. pokaždé má čas někdo jiný. Nejvíce mi vyhovuje asi Vykysalá, i když moje "první"dr Langerová je taky fajn...

ajriska
20. lis 2010

@sarusinka jo a na první kontrolu jsem šla po 3 dnech

sarusinka
20. lis 2010

@ajriska: koukam, ze ti je taky 23. mne to stve, ze sem sla proste az za tyden. kdybych sla driv mohli mi to driv upravit. 13 dni picham Fostimon, a mam folikuly jen 7 mm.... pemyslim o jinym leku priste, mozna Puregon.

ajriska
20. lis 2010

@sarusinka já měla fostimon, ale po tom mi nic nenarostlo. Takže u nás byla zbytečná i inseminace. Pak jsem dostala gonal a cetrotide. A naposledy jsem si měla píchnout ovitrelle.
Jo je mi 23, snažíme se dlouho, za pomoci lékařů to bude "teprve rok" ale až teď došlo k odběru.
Jinak oba s manželem jsme nekuřáci celkem sportovci, nikdy jsme nebrali drogy, no prostě slušňáci.
A mě nerostly folikuly a on mám málo a pomalý spermie...takže nám ještě do těch vajíček vpravili spermijky za pomocí injekce. Takže za to zaplatíme 10 000

sarusinka
20. lis 2010

@ajriska: nas taky ceka ICSI, mame pry spermie co ,,tancuji,, na miste. zadny sampioni 😖 a po gonalu ti jich vyrostlo hodne? ja mela, teda jeste mam, dlouhej protokol, v utery jdu na posledni kontrolu ale pochybuju, ze za 4 dny to jeste vyroste.... my taky nikdy nebrali drogy, ja jsem skoro abstinent, manzel nepije ani pivo. ja jsem po operaci, bez jednoho vejcovodu. Fostimon uz nechci ani videt. jeste premyslim o Merionalu, ten obsahuje i LH, to by mohlo pry taky pomoci.... a nebo proste rovnou ten Puregon.

ajriska
20. lis 2010

@sarusinka no já měla 15 folikulů, z toho 11 oocytů, 10 zralejch. Dneska mi volali, že se jich oplodnilo 9. Tak se modlím, ať vydrží, prďolky naše

sipkova1
20. lis 2010

@majcam Já to viděla, je to i na webu:
http://www.barrandov.tv/53912-ceske-milovani-st... (po reklamě)
No já teda nevím…

sarusinka
20. lis 2010

@ajriska tak to moc drzim palecky, at jich hodne zustane. 😵

anlek
20. lis 2010

@ajriska Pokud by se ti hyperstimulak hodne rozjel, tak nezavedou embryjka a zmrazi je. Ale to se podle me stava malokdy. Aspon, co vim z ruznych IVF diskuzi. Spis, pokud se jim to nebude pozdavat, tak ti odeberou krev - nevim, co presne sledujou a pak se rozhoduji. Mozna by pri lehcim doporucili zavest jedno embryjko. On se totiz zhorsuje zvysujicim se hcg. Ale nekde jsem cetla, ze s lehkym hyperstimulakem je zas vetsi pravdepodobnost, ze to vyjde. 😉 Proste hodne pij a jez blkoviny, ja jsem si udelala takove ty nepecene dorty, tusim Dr. Otker (nebo, jak se to jmenuje) z tvarohu a jedla jsem to, kdyz uz jsem nevedela, jak jinak zvysit prisun bilkovin. Ja na maso moc nejsem.

ajriska
20. lis 2010

@anlek no pro mě je problém do sebe nacpat nějaký tekutiny, jsem pořád nafouklá, ale snažím se. Zítra si dám hezky pěkně hovězí vývar s masíčkem...no a jogurty by taky mohly být dobré

anlek
20. lis 2010

@ajriska Fakt se snaz, si pamatuju, ze jsem si nalivala pulitry a delala carky, protoze jsem se snazila pit 4 litry denne.

inza
21. lis 2010

dobre ranko...

monn: mas IP 😉

inza
21. lis 2010

tak mrcha zatim stale nikde tak asi zkusim zajit na krev.... 😀

darkwitch
21. lis 2010

@inza drzimn pesti co to jde...