Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

rory_g
24. bře 2012

Ahoj holky,
@malina2 já mám stejnou mutaci jako Ty, dělali mi testy v Gennetu a dr. Langerová řekla jen brát kyselinu listovou, že to prý stačí. V úterý máme kontrolu u dr. Šetinové, na imunologii to také uvidí? Jsem teď zmatená, začátkem dubna bychom měli začít stimulku na IVF 😕
@mandre @monivo prý je homozygot horší, než heterozygot, ale vůůbec tomu nerozumím 😝

malina2
25. bře 2012

@rory_g Listovku beru taky (Acidum folicum, obden jednu) a večer ten Anopyrin. Šetinová je velmi pečlivá, takže ta ti nasadí příslušnou léčbu. Já byla po tom zamlkém samozřejmě ve stresu, protože mně všichni na rovinu řekli, že se to opakuje, ale kromě Šetinové to nikdo neřešil. Vydupala jsem si všechna možná vyšetření sama. Tu mutaci mi zjistili na genetice, ale doporučili mi tam jen tu listovku.
@mandre Do kdy sis to píchala? Já se bojím ten Anopyrin vysadit, aby se mi ta krev zase nepřestala ředit....

malina2
25. bře 2012

@monivo Po dvou transferech stále ještě 9 mrazáčků? Taková úroda po jedné stimulaci, jo? Ty seš teda výkonná 😎

malina2
25. bře 2012

@rory_g A tu listovku potřebujeme my mutanti naštěpenou!! Takže ber Femibion 800 (těhot. vitamíny) plus si nech od dr. napsat Acidum folicum (je to jen na předpis). Já brala dva roky normální listovku (ElastiQ) a prd z toho, jen to prošlo tělem... To je typický, většina doktorů ti po zamlklým řekne, to se stává, berte kyselinu listovou, to by mělo stačit. Uvidíte, že to příště vyjde, byl to jen omyl přírody... Haha, když se krev neředí, tak se mimčo udusí.

rory_g
25. bře 2012

@malina2 no přesně, taky jsem po MA, sice už pomalu 10 let, ale doteď mi jen řekli, že je to normální. Já beru Acidofolan, poradila mi to jedna kamarádka doktorka, i když není odbornice, tak se na to Šetonové určitě zeptám a radši si s sebou vezmu výsledky z genetiky 😒

malina2
25. bře 2012

@rory_g Vem si s sebou všechny výsledky dosavadních vyšetření. Ona je fakt jediná, kdo ty lejstra poctivě prošla a věřím tomu, že jen díky ní se to neopakovalo ;)

rory_g
25. bře 2012

@malina2 děkuju, jsi zlatá 🙂

nannynka
25. bře 2012

@monivo Uvidíme, třeba si přidám. Vykysalá chce abych měla papíry z trombocentra dřív než půjdu k ní....zítra budu volat tam a těším se jak mě otrávená sestra objedná na červen. Do narození Vojty dědičná zátěž nevadila, ale teď je táta po mrtvici tak třeba taky nafasuju clexanek....Mám ho zatím jen na lety nad 4 h 😉)

monivo
26. bře 2012

@malina2 jo jo, měli jsme 11 mrazáčků a teď po KETu zavedly jedno a dvě to nepřežila. Při OPU jsem měla 32vajíček. Jenže jsem to odnesla 15ti denním pobytem s OHSS na Bulovce. Takže jsem si daň za tolik vajíček zaplatila 😀
@mandre no vidíš, na tebe jsem zapomněla. Já si taky teď píchám Clexane a budu až do konce šestinedělí. No je to otrava 😝
@nannynka tak držím palce, aby to šlo bez injekcí. Takhle od začátku to asi taky pícháme proto, že jsme po IVF či KETu a zajišťují nás raději již od začátku. Kamarádka má totiž Leidenskou mutaci, která je hodně blbá a ta u obou těhu otěhotněla přirozeně a píchala si Fraxiparin až tři týdny před porodem a pak celé šestinedělí. Takže oproti nám pohoda.
Taky beru Acidum Folicum od Zentivy, jeden obden, celé těhu.

malina2
26. bře 2012

@rory_g Dej pak vědět, co ti doporučila ;)

malina2
26. bře 2012

@monivo Tak to je výkon ;) Já s tím Anopyrinem asi v 2. trim. skončím (podle výsledků z krve v 10tt), ale budu se bát... Ale dr. Šetinová řekla, že to podle všeho už nebude třeba. Já bych to teda preventivně brala až do konce 2. trim. To Acidum se má brát celé těhotenství? Na gyndě, kde jsem chtěla další balení, mi bylo řečeno, že 1. trim. byl pokrytý a tím to prý stačí. Tak já fakt nevím...

monivo
26. bře 2012

@malina2 no ten, kdo je OK, tak stačí acidum brát opravdu jen v 1. trimestru. Ale ten, kdo má nález jako já, tak doporučují brát celé těhu.

nannynka
27. bře 2012

@malina2 Ono to je tak, že kys.listová má vliv na srážlivost krve, takže u těch mutovaných ji někdy nechávají celé těhu. Já ji měla taky (a jód, euthyrox atd.... 😉).

rory_g
27. bře 2012

@malina2 ahojky, tak mám sníženou buněčnou imunitu a jinak moc akční (prý kvůli autoimunitnímu zánětu šž) a to asi brání uhnízdění oplodněného vajíčka...k mutaci neříkala vůbec nic. Dostala jsem Pentomer, ten mám začít brát hned a Prednison, ten spolu se zahájením stimulky. A v 8tt mám přijít na kontrolní odběry...tak mě napadá, dr byla tak pozitivní, že nevím jak to brát, pokud se IVF nepovede 😅

mandre
27. bře 2012

@monivo
@malina2
píchala jsem si Clexane do minulýho týdne, tj. do poslední kontroly po šestinedělí na hematologii 😝 , celou dobu až do 30.tt 0,2 a pak až do porodu 0,3 a pak zase 0,2...je to podle váhy
a brala jsem listovku celé těhotenství, ale tu naštěpenou, ne tu normální, ta prý moc nefunguje, když to tělo neumí dobře zpracovat 😠 ......800mg/den (Femibion ne, jen samotnou listovku)

@rory_g mám tohle taky, sníženou BI kvůli autoimunitnímu zánětu šž a ještě tu mutaci (homozygot je horší než heterozygot)...Pentomer ani Prednison s tim neudělal vůbec nic, akorát jsem měla problémy se žaludkem.......poprví se zahnízdilo až po píchání Dexamedu během minimálky.

rory_g
27. bře 2012

@mandre já mám ty výsledky a všude je napsáno sníženo a dr mi napsala do zprávy počet NK buněk v periferní krvi zvýšený...tak jsem z toho jelen 😒 No a mám jen heterozygot, prý to nic není..dnes jsem se ptala v lékárně, jestli je v Acidofolanu listovka už naštěpená, ale lékárnice nevěděla ☹ Ten Femibion se mi kupovat nechce, je fakt dost drahý..ale jestli bude potřeba, klidně ho koupím

monivo
27. bře 2012

@mandre a jaké značky byla ta listovka? Já mám Acidum Folicum od Zentivy, 10mg v jedné tabletě, mám to brát ob den. Ale to mi dala moje gyndr. V trombocentru nic neříkali, jen přikyvovali, když jsem řekla, že jí beru.

lucka2601
28. bře 2012

Ahoj holky,my už sme tké začali chodit do GENNETU ARCHA k p.Paláskové-víte o ní neco???Take nám brali krev+sperma a taky sme absolvovali odběry na imunologii kt.bude za mesic tedy 26.4.Dr mi dala utroš prej ho mám brát od 18dne a pak po dobráni mám prijit počas MS na odber kvuli hormonalnimu profilu ten se prí nabíra počas MS.HOLKY co me cek dále???Vubec nevim jak se postupuje mohli by jste mi poradit????Už se snažíme 4rok(1nám to vyšlo ale musela jsem na potrat mimi bylo velmi nemocne).Bojim se ti imunologie ze co jak mám alergii na sperma a proto anm to nejde.Inak manzel ma sperma o.k,ja vajecniky taky v poho.Jen nevim dalsi postup co a jak.Ak mate nektera cas mohla by jste mi o tom napsat-DEKUJI

crime
28. bře 2012

@raducha moc děkuji, konzultaci s MUDr. Langerovou máme za sebou, stejně jako odběr krve a příští týden nás čeká spermio a ultrazvuk. Tak jsem na to zvědavá. Co holčička, jak se má? 😉

raducha
28. bře 2012

@crime děkuji za zeptání. při včerejším ultrazvuku byla nečekaně klidná.jinak se schovává a vyvádí 😉

raducha
28. bře 2012

@crime moc držím kulíky a přeji hodně štěstí.

malina2
29. bře 2012

@rory_g Ten Femibion 800 stojí asi 300 Kč, jsou to těhotenské vitamíny s naštěp. listovkou a ne zrovna ty nejdražší. Nevím teda přesně, co stojí ivf, ale co jsem tady četla, tak 300 Kč jsou dost zanedbatelná částka v porovnání právě s nákladama na ivf. Šla bych na tvým místě do toho ;)

malina2
29. bře 2012

@mandre Tak to si o tu listovku teda řeknu ještě jednou, protože tím rozhodně nic nezkazím... Co mrňous?

absti
29. bře 2012

ahoj holky, tak jsem včera byla v Gennetu na kontrole. Než budeme mít všechny výsledky z imunologie a z genetiky, takzkusíme IUI. Na IUI půjdu v sobotu. Celkem mám 5 folikulů, ale jen dva jsou celkem velké. Jeden má 1,6cm a druhž 1,7,. Snad do soboty pořádně dorostou. Sliznici jsem měla něco okolo 7-mi. tak nevím jestli je to málo nebo hodně.
Jen mě holky zaskočilo, že si musím píchnout pregnyl a ten se míchat. Máte s mícháním někdo skušenost??. byla jsem zvyklá na ovitrele a ten už byl namíchaný.

martas24
29. bře 2012

Tak 1 IVF bylo uspesne a jsem v osmem tydnu..miminko je v poradku,tak doufam ze to tak zustane... 😉

monivo
29. bře 2012

@martas24 tak moc gratuluji, to je super 🙂

maybay
30. bře 2012

@absti ahojky, me ceka IUI pristi tyden jestli mi narostou teda nejaky vajicka. Na utz jdu v utery. Ke komu chodis?

maybay
30. bře 2012

@absti Rekla bych, ze ta sliznice je dobra 🙂 To jsou docela velke vajicka, ja jsem si myslela, ze jsou mnohem mensi nevim proc. Me na rust vajicek predepsala tamoxifen tabletky...

malina2
30. bře 2012

@rory_g Takže ti Anopyrin nedala? Asi máš jiný hodnoty z krve... Jak se berou ty dva léky, ti kdyžtak upřesní v Gennetu. Nedostala jsi od ní papír? Tam by to taky mělo být podrobně napsaný 😉 Kdy plánuješ začít stimulovat?

malina2
30. bře 2012

@zvalentova @rychetkami @majcam Holky, co u vás?