Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

inza_ivd
9. říj 2013

@mandre: tak co porad ještě 2v1?

mandre
9. říj 2013

@inza_ivd hm jsme, dneska jsem na 6 ráno už seděla na pohotovosti ORL v Ústí, celou noc jsem bolestí nespala, chodila jsem po bytě, tvrdlo mi z toho i břicho, vyfásla jsem antibiotika a musim chodit na nahřívání dutin...doufám, že porod bolí míň, než sinusitida (zánět dutin) ☹ 🙄 ...pak jsme šli do poradny v porodnici, vypadá to na normální porod, naměřil cca 2860g a jizva vypadá neztenčená.
Kristiánek koukal, když jsme ho v 5.30 vyndali z postýlky, ale byl zlatíčko... 😝 😝
To je závěr těhotenství teda 😝 😝 😠 😠

inza_ivd
9. říj 2013

@mandre: no ty mas same lespi.....tak si rikej ze pak porod bude v pohode 😀....my dneska na 6 mesicni kontrole...mame 9,39 kg a 72 cm. 😀

ladaa20
9. říj 2013

Ahojky holky mam na vas otazečku jak probiha ivf od začatku do konce kolikrat se tam chodi jak probiha odběr co vše se děla před kolik přibližne zbyde zdravych vajiček kolik to stoji atd ... Jedno ditko už mam,ale mam genetickou vadu kterou bohužel maly zdědil chtěla bych ještě jedno ditě tak uvažuji o ivf s PGD tak bych rada slyšela nazory a zkušenosti někoho kdo to prodělal a vi jake to je jelikož nevěřim moc nazorum doktoru kteři si chtěji "přitahnout"klienty na svoji kliniku tak jestli mate i zkušenosti z jinych klinik taky bych se chtěla zeptat jestli je tu některa co prodělala ivf kvuli geneticke vadě NF1 a jak to probihalo u ni zda se po stimulaci nemoc nějak nezhoršila diky moc

rychetkami
9. říj 2013

@hankalt já jsem toměla taky mizerné, ale zas na jiný způsob...dostali ze mě jen tři vajíčka, nikdo neví proč, všechny výsledky jsem měla krásné...ale dopadlo to dobře, všechna se oplodnila a dvě+ se vyvíjela prvotřídně, ta mi byla zavedena a dneska mám rok a čtvrt dvojčátka🙂

hankalt
9. říj 2013

@rychetkami No mě naštěstí to jedno se udrželo a 3. den proběhl transfer. teď už jen čekání, zda to všechno zvládne a na testu budou // 🙂 u nás byl hodně špatný spermiogram, tak snad to jedno aspoň bude dost silné🙂

04092010
15. říj 2013

ahoj holky, chci se zeptat na Vaše zkušenosti - čeká mě první návštěva v CAR, když víme i od gyn.Dr. a i to tak chceme, že půjdeme nejspíš rovnou na umělé(IVF), jak to dlouho trvává od první návštěvy po ten odběr vajíček? Už se strašně moc těším... 🙂 a všechno tak strašně dlouho trvá... 😨

děkuji 🙂

pavellaubr
16. říj 2013

Dobrý den,opravdu nerad musím přiznat,že chování některého personálu Gennetu na Letné je velice arogantní a bezcitné, což mi připadá neadekvátní tomu, čemu se ostatní lidé tohoto zařízení věnují - pomoc v lidské nouzi - reprodukce lidského života. Člověk by čekal, že tak špičkové zařízení v hlavním městě bude na jisté úrovni,ale bohužel, snaha většiny personálu je jednoduše pošlapána jedním zaměstnancem. Dne 16.10.2013 odjela manželka do Gennetu na Letné v Praze kvůli možným rizikům při těhotenství. Vzhledem k tomu, že dosáhla již věku 38 let, měla za sebou komplikace v oblasti děložní a jedná se o narození jejího pátého dítěte, je samozřejmé rizikové těhotenství. Rizikovost tvrdí jak její gynekolog,tak i fakt návštěvy Gennetu Praha. Tou dobou musím tedy já, jako otec dvou a tříleté holčiček s anginou a nutností pravidelného odsávání hlenu, být místo s moji manželkou na cestách, doma s těmi dětmi, neboť nemám peníze na chůvu a nikoho, kdo by zaskočil na celý den, kdy manželka cestuje a já budu v zaměstnání. Z toho důvodu jsem byl nucen s dětmi doma zůstat. Na jeden den mi pediatr dětí nikdy ošetřování dětí nenapíše a to kvůli zákonu o nemocenském pojištění. Spoléhali jsme tedy s manželkou na pochopení personálu GENNET Praha Letná, kteří by celou situaci vyřešili jedním jediným razítkem na propustce v zaměstnání. Ano, mohl by mi razítko dát i pediatr dětí, nebo gynekolog manželky, bohužel dle zákoníku práce mi může potvrdit dětský pediatr pouze 4 hodiny denně a manželčin gynekolog pouze 2 hodiny - dle vzdálenosti od pracoviště. To by nebylo dostatečné pro 8 hodinovou směnu.
Manželka tedy požádala arogantní, a zřejmě i bezdětnou, paní na recepci v Gennetu Praha o ono potvrzení propustky ze zaměstnání pro mne. Zároveň jí chtěla vysvětlit a doložit, proč nejsem na recepci s ní, ale místo mne manželku dovezl snoubenec manželčiny sestřenice, aby nemusela manželka v riziku těhotenství absolvovat cestu MHD v Praze, kterou mi - venkované - vnímáme poněkud stresujícími pocity. Jaké bylo mé překvapení, když obsluhující recepční je zřejmě lidová léčitelka,která již pohledem usoudila, že manželka v žádném riziku není-protože považovala doprovod manželky v šestém měsíci gravidity za bezdůvodný. Tato pracovnice se dokonce projevila jako znalá zákonů, neb si byla jista tím, že pediatr mi bez problémů napíše ošetřovné pouze na jeden den. Přál bych této inteligentní dámě jednání s oddělením nemocenských dávek OSSZ třeba jen kvůli chybné čárce v textu, kdy Vám hrozí nevyplacení dávek. Možná by nám bodrá paní poradila, aby jsme děti zavřeli na den do kanálu, kde by to mohly vydržet. Nebo by je manželka měla příště vzít s sebou, aby tam v tom Gennetu Praha Letná kašlaly na ostatní pacienty, kýchaly hleny na podlahu a brečeli v horečkách. Musím konstatovat, že ani za komunistů nejednali s lidmi takovým způsobem, aby jedno individuum kazilo práci celému zařízení. A Vám děkuji Gennete Praha Letná za tento zážitek, který bych nikomu nepřál. Opravdu dobrá reklama centra pomoci lidem.

mandre
16. říj 2013

@pavellaubr dobrý den,
tohle nejsou stránky Gennetu, ale diskuze maminek, které tam chodí na IVF, asi pláčete na špatném hrobě.....

mandre
16. říj 2013

@inza_ivd to je teda macek 😀 😀, my dneska odhad 3000g, hlava tlačí na vchod, čípek 1cm 😝 😲

ivarei
16. říj 2013

@mandre To mě mrzí, tak ať je brzy líp - hlavně ať je to v pořádku do porodu... Já měla dutiny poprvé loni a to čistění teda nic moc :-/ :-/ :/

osmak
19. říj 2013

@ladaa20 ahojky já se tedy taky přidám , třeba Vám to pomůže .Moje mamka má nemoc , která je dědičná a tak jsme se s manželem rozhodly podstoupit ivf s pgd Na začátku ledna2013 jsme začali jezdit do gennetu a dr. rozhodla ,že jsem mladá ( ha ha 31 let ) , že tedy budeme zkoušet po jednom ,Začaly jsme sodamy na které se čeka asi měsíc (vyplázly jsme 15000kč), pak přišly injekce) TENKRÁT 3000KČ ale nyní je to jinak podle vyhlášek nebo co ) asi 10 dní podle vyvíjejících se folikul já měla 8 mi oplodnilo se jich 7 z toho 4 na pdg a nakonec zbylo jen jedno plus nějaké prášky cca 1000kč,oplodnění proběhlo 30.květnapo tzv dlouhém protokolu, bohužel neúspěšně ☹
Od října jsme začaly 2 Ivf , rozhodli jsme se pro tzv.krátký protokol zase injekce tentokrát jsme zvolily pera dražší ale lepší měla jsem 16 vajíček, ale ztoho se jim podařilo 9 oplodnit 6 na pdg hurá zbyly 3 v sobotu jsme vyrazily (podotíkám cesta trvá cca 2 hod)přijely jsme a bohužel se dvě vajíčka zastavila ve vývoji ,tak alespoň to jedno tak nyní čekám jsem 7 den po .Jinak co ještě napsat je toho spousta Po odebrání vajíček mi není nijak zvlášť dobře , ale říkám si , že je to pro dobrou věc.a dání vajíčka to je už hračka ,ale těch 14 dní doma než mi udělají testy to je ....Jestli mohu poradit počítejte ,že se to bude měnit ze dne na den , buďte připravená na vše , protože to musíte brát v pohodě , žádný stres apod. klid klid a klid mě to totiž napoprvé říkaly jen pozvolna takže jsem vůbec netušila do čeho jdu , prostě na každé schůzce mi říkaly jen něco a já mám raději když by mi to řekli rovnou abych se na začátku připravila no napodruhé to bylo lepší když už jsem věděla .Ale možná ,že je to tou dr. nebo mnou kdyby jste se na něco chtěla ještě zeptat ráda se podělím o své zážitky a tak..

ladaa20
19. říj 2013

@osmak ahojky diky za popsani zažitku a pruběhu ivf ja zatim zjištuji co a jak a taky kde je to nejlepši a i nejlevnějši co si budem povidat v jednom centru platite nekřestantske penize za něco co je jinde zadarmo :-/ .Taky chci ještě chvili počkat mam ted ditko 2r tak až mu budou alespon 4,jen mě mrzi,že jsem to nepodstoupila už u prvniho těhu a maly by mohl byt zdravy a nemusel zdědit tu nemoc ktera muže zpusobit tolik važnych věci,ale i nemusi mit cely život žadny problem.Kolikrat si řikam,že jsem neměla poslouchat neuroložku a jit do toho(ivf je promě riziko,že se mi MUŽE nemoc zhoršit rozjet a z benigni formy stat maligni kvuli tomu množstvi rustovych hormonu) chtěla bych 2 děti tak se rozhoduju jestli do toho jit a chci aby bylo druhe zdrave při přir. otěhotněni je to 50na50 nevim co mam dělat je tu strašna touha mit 2 děti a zaroven i strach co když se to zhorši co potom,ale ta touha je větši i muj ma strach a neni moc nadšeny když o tom mluvim,ale to pochopi jen ti co to proživaji muži to všeobecně moc nechapou jelikož mužou mit děti i v 70 😀 kdežto my ženy max ve 40 a některe ani to ne

ladaa20
19. říj 2013

@osmak přeju Vam at se prcek uchyti a drži jako kliště

osmak
20. říj 2013

@ladaa20 No tedy to Vám nezávidím to rozhodnutí ale ještě jsem chtěla napsat , že švagrová měli 1.kluka , pak jsme se dozvěděli o nemoci tak druhé také zvažovali přes ivf a zadařilo se hned napoprvé a mají druhého chlapečka také přeji hodně štěstí a pokud bych do toho šla já tak bych začala už teď kdyby náhodou nikdy nevíte

luho2012
20. říj 2013

Mám taky doporučení do CAR a myslela jsem si, že jsem se definitivně rozhodla pro Gennet na Letné a pak si člověk přečte poslední 3 stránky z diskuze a už tam zase moc nechce. 🙂 Máte někdo zkušenost ke srovnání třeba Podolí a Gennet? Za co se tady platí navíc oproti třeba Podolí?

04092010
28. říj 2013

@luho2012 ahojik, já čekám na termín do Gennetu přes měsíc, ale neboť se nikdo dlouho neozval, tak jsem si to pojistila termínem u Apolináře, tam jdu za 1,5 týdne 🙂 Gennet z tohoto důvodu pak zruším, čekat další 2-3měsíce na termín se mi úplně nechce...

mandre
2. lis 2013

Máme to za sebou 😝 😝 , Adrianek se narodil 29.10. v 7.17 hod. váha 3120g, délka 51cm....rodili jsme normálně a musím říct, že naposled 😝 😝 ...

inza_ivd
3. lis 2013

@mandre :tak velká gratulace a malému do života jen to nejlepší.
..

darkwitch
3. lis 2013

@mandre gratuluju 🙂

sipkova1
3. lis 2013

@mandre gratuluju 🙂 Copak? bylo to dloooouhý?

monnn
3. lis 2013

@mandre velká gratulace 😵 😵 😵 !!!!! hlavně zdravíčko!!!

betox
4. lis 2013

@mandre Obrovská gratulace k Adriankovi a do života hlavně hodně zdraví, lásky a štěstí 😉

petaloudi
4. lis 2013

@mandre moc gratuluji. Krásná jména jste klukům vybrali.

raducha
6. lis 2013

AHOJ VŠEM,DNES JSME S PŘÍTELEM NARAZILI NA TÉMA SOUROZENEC PRO KLÁRKU A ROZHODLI SE ŽE SE ZAČNEM PO TOM ZNOVU PÍDIT A ŽE BY JSME SI Z GENNETU ODNESLI DALŠÍ MALÉ STVOŘENÍ. 😉

monnn
6. lis 2013

@raducha no super!!!máte sněhuláčky? 😵

mandre
6. lis 2013

holky, děkuju moc...ten závěr se nám dost zkomplikoval, nejdřív zánět dutin a pak ve 40.tt Herpes, takže jsem furt nevěděla , jestli půjdem zase na císaře, nebo ne, do poslední chvíle, nakonec, že teda ne, ale z dnešního pohledu bych za něj byla ráda..... porod trval 6,5 hodiny, předtím jsem ale měla 24hodin slabší kontrakce po 6-7 minutách. Dal mi řádně zabrat, ještě že jsem tam od půlnoci do rána rodila jenom já 😝, protože tam všichni kolem mě skákali 😕 😕

raducha
7. lis 2013

@monnn NE NE.ŽÁDNÝ NÁM NEZBYLY. 😒 TO BUDEME VŠE PODSTUPOVAT ZNOVU?

raducha
13. lis 2013

AHOJ,TAK JSME OBJEDNANÝ NA KONZULTACI OPĚT K DR.LANGEROVÉ NA 4.PROSINCE.PŘIZNÁM SE ŽE MÁM SMÍŠENÉ POCITY. 😅

darkwitch
14. lis 2013

@raducha to je normální držím palce 🙂