Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pentagras
7. črc 2011

@kive76 jééé, no tak držím palečky at to je všechno solidní 🙂 🙂

pentagras
7. črc 2011

holky, nevíte někdo co je s Vally??? |dlouho jsem jí tady neviděla ☹

maarina
7. črc 2011

@pentagras jo tak s tema napnutejma ksandama mi neco povidej ale jak tady psala cibka to zvladnem,, delame to preci pro mimco ne? ja mam zas dilema jak to vsechno zkloubit 😒 ms cekam o vikendu a pro leky jet prvni den ,, kdyz to vyjde na nedeli tak pry v genn nikdo neni tak snad se nic nestane kdyz tam nabehnu v pondeli rano 😒

nell1
7. črc 2011

Jo, jo, holky, někomu vážně vyychází, když se zavádějí mladší, ale to vám řeknou, některým embryjkům se daří líp u maminky, opravdu stačí jen naplnit močák tak, abyste to cítily, řekl mi to ten doktor, dokonce mě i poslal trošku vyčůrat, protože jsem řekla, že jestli se mě dotkne, tak to pustim a préj to stačí naplnit tak ze 2/3. Každopádně jsem se chtěla podělit a podpořit. Hlavně taky ohledně těch příznaků🙂...já neměla žádný🙂..akorát jednou se mi teda zvedl žaludek ve 4.měs.když jsem si dupla, že chci k obědu kuře, čekala u trouby až se dopeče a když jsem ho měla na talíři, nemohla jsem se ho dotknout 😉 .... Jehel a injekcí se nebojte, to je to nejmenší, já si píchala hormony kolik let(jsem zdr.sestra), byly to olejovky a ty bolí a stejně nepomohly, v Gennetu to byla brnkačka, protože si pícháte jen pár dní a hlavně to zabírá. Mně řekli, že nemám vajíčka, že bude asi potřeba dárkyně, že stejně asi nezrají, že jsou dohromady tři, a to možná ani ne a pak jich vytáhli 9.

nell1
7. črc 2011

maarina-v den OPU rovnou dole u sestřiček vyplníš, jestli chceš ICSI, nebo PK atd.(tzn, jestli to jste ochotni zaplatit), no a hned po OPU za tebou přijde embryolog a řekne, kolik folikulů odebrali, kolik je vajíček a jak je na tom vzorek od taťky, např-je to dobrý, ICSI není potřeba a potom jedeš domů a každej den ráno ti volají, jak na tom diblíci jsou a řeknou, kdy máš přijít.

nell1
7. črc 2011

maarina..
Jo, jinak jesti čekáš ms.o víkendu, tak pro léky v sobotu, oni tam jsou, hned, jak začneš špinit, tak volej a běž pro léky, nesjou tam jen v neděli, já to tak měla taky, přece nechceš čekat další měsíc!!!

nell1
7. črc 2011

cibka- nic si z toho nedělej, říká se, že na podruhý jsou ty šance větší-nebo alespoň dvojnásobný.

maarina
7. črc 2011

@nell1 aha tak dekuju moc 🙂 no o to mi slo kdy to dohodnout... my prave to spermio mame spis horsi tak bych to chtela mit pojistene aby se to povedlo co nejlip pokud mozno....a ze strany car je to celkem logicke.. hlidaji si sve penize aby pak nebyli dohady..

nell1
7. črc 2011

maarina- já o tom taky nic nevěděla, nikdo mi nic neřekl. Tak tam jednoduše zaškrtni, že vpřípadě horších spermíků chcete ICSI a je to. Překvapilo mně, že mi řekli, že je ICSI zbytečný(u nás) a to to měl taky vždycky na hraně....a holt ten den to bylo dobrý. Prej to nechce colu, kafe tak..
Kdy tam jdeš, budu držet palce!

marca22
7. črc 2011

Holky jen taková informace ICSI za 1 - 10 oocytů stojí 7000,- a + 2000,- nad 10 oocytů. Aby se dala vajíčka metodou ICSI oplodnit,musí být zralá,takže já bych určitě nechala část oplodnit ICSI a část normálně ve zkumavce ty nezralá vajíčka prý mají ještě čas dozrát. Takhle se nám to stalo u 2. IVF,před ním nám doktorka říkala že by nám doporučovala oplodnit ICSI metodou a nakonec u nás získali jen 1 nezralý oocyt který se nedal tou metodou oplodnit,kdybychom ho nechali normálně možná by měl šanci,ale vše se rozhodovalo předem a to že to vajíčko nemůsí být zralé nám nikdo neřekl,on je rozdíl v té přípravě a když to vajíčko od prvního dne připravují na icsi už se to nedá změnit,protože to že neí zralé zjistí pozdě. 😒

kive76
7. črc 2011

@nell1 jojo přesně jsou tam v sobotu

pentagras
7. črc 2011

@maarina jéééé, to mi ani neříkej, mě to taky vychází so nebo ne a ještě jsem si musela vyměnit víkend v práci abych mohla popř hned odjet, fakt jo v neděli nejsou a co stím, když to dostanem v neděli?? Prosím tě, a na kdy baj oko ti to vychází asi???Třeba se potkáme 🙂

nell1
7. črc 2011

kive76-držím palce na test.
¨

pentagras
7. črc 2011

@nell1 prosím tě, ohledně těch léků, mě to totiž taky vychází na neděli a když jim zavolám ten den před tím, tak oni mi to dají??? Protože víš jak, nervíky dělají své a ybch to pak nedostala ještě dýl

nell1
7. črc 2011

Jinak nevím, jak na tom všechny jste, ale mně říkali, že mi absolutně nefungují vaječníky, nedozrávají vajíčka, absence ovulace...po porodu totéž, žádná ovulace, nic. Tak jsem si koupila Sarapis- Soja, že jako podpořím imunitu a tak a dnes jsem byla na kontrole a pro výsledky kultivace a---prý tam mám lactobacil-ten mi chyběl už 4 roky a ovul.!!!!!!! takže na něm něco bude.

pentagras
7. črc 2011

@kive76 moc ti budu držet palceeee, at to vyjde 🙂 já jsem zvědavá co se dozvím ve čtvrtek na utz

nell1
7. črc 2011

pentagras- Když to dostaneš v neděli, tak si tam hned v pondělí zajdeš, protože stejně začneš píchat až v pondělí-tj 2.den cyklu. Nervíky? to mi povídej!!!! takže, kdybys začala zítra špinit, tak hned volej! Ať si myslej co chtěj, oni čekat nemusí 🙂 .

cibka
7. črc 2011

@nell1 když mi už byli 2x ted pujdeme po 3 asi srpen září podle toho jak dorazí ms jinak před chvílí sem dorazila z gennetu a tento mesíc mam anovulační foliky malé a sliznice nízká ale pře tím jsem 2 mesíce ovulovala i bez léku tak sem byla zase překvapená

maarina
7. črc 2011

@nell1 jo tak jeste , ze si mi to napsala 🙂 ja bych to nechala az na pondeli a ten mesic bych si fakt nechtela nechat utect....

maarina
7. črc 2011

@pentagras no mela bych to o vikendu dostat ale uz mi to pripada divny... zatim zadny naznak ani bolesti ktere par dnu pred tim normalne mivam... takze jak je videt ten stres opravdu pracuje a telo to pozna takze me to stve... ted mam proste strach abych neco neprojela ☹ nezkazila ☹ a mam toho plnou hlavu... ted si jdu vyridit predoperacni, tak zase strach jestli se to stihne do opu ... ty dva dny svatku mi tam proste chybi ☹

nell1
7. črc 2011

@cibka Sem tam je nějaký anovulační cyklus normální, ale zamrzí... Tak snad už to do třetice vyjde, musí!!!! Jestlil to nevadí, u vás je příčina jaká?

adriadri
7. črc 2011

Ahojte holky. Ja prave byla v Gennetu na prvni konzultaci u Dr. Vykysale. Odevzdala jsem ji veskere moje papiry (vysledky) a kdyz jsem uvedla vetsi vyskyt rakoviny v me rodine, tak nam byla doporucena genetika. Na tu jsme se rovnou objednali-bohuzel ale az na 5.9.Na vysledky se ceka mesic. No a po vysledcich se mame znovu objednat do Gennetu a pak rovnou na IVF. IUI atd nema u me smysl, kdyz uz cekam tak dlouho. No tak pocitam, ze v prubehu rijna, mozna listopad pujdeme do toho. Skoda ze musime tak dlouho cekat, kdyz jsem tam sla uz se vsim (laparoskopie, cytologie, imunologicke vysetreni i hormonalni profil, vysetreni spermiogramu a taky imunologie manzela). ☹

nell1
7. črc 2011

@maarina Tak to jsem ráda, že jsem pomohla, uvidíš, to neprošvihneš!.. Já to měla dostat v sobotu, ale v pátek jsem začala špinit, normálně jsem to mívala tak, že jsem špinila a pak to dostala až druhý den, jenže NERVÍKY zafungovaly a já špinila asi půl hodiny a hned se to spustilo! Zavolala jsem na radu jedný spolustimulky, co to měla úplně stejně a volala jsem, že špiním, tak řekli, ať tam v sobotu zajedu, mezi tím se mi to spustilo a už v sobotu jsem píchala.

kive76
7. črc 2011

@adriadri ato to IUIčko nechceš vůbec zkusit?

adriadri
7. črc 2011

@kive76 Ptala jsem se na to, pry to nema smysl. Vzhledem k tomu, ze mam normalni ovulacni cykly, pruchodne vejcovody a muz perfektni sperimo, tak bud to vyjde prirozene nebo mame jit rovnou na IVF. Mam spatny imunologicky a hematologicky faktor+spatnou 1mutaci genu.
Takze bud zabere Prednison do te doby, nez budou vysledky genetiky nebo jdeme do IVF.

cibka
7. črc 2011

@nell1 já mám anovulační cykly jinak je vše ok takže záhada prý to chce jen čas 😠

nell1
7. črc 2011

No jo, čas, jim se to řekne...hele, zkus ten Sarapis, pokud nejsi alergická na pyly, já s ním začala a ms po 28dnech (normálně 38) a ovu přirozeně po 4 letech.

cibka
7. črc 2011

@nell1 ja ted bru prasky a kapky jmenuje se to macca, přesně čas letí ale hlavne kdo na to nemá furt myslet co

nell1
7. črc 2011

@cibka Jo, o tom jsem slyšela. A funguje to? Jsi po tom čilá? 😉 ..

pentagras
8. črc 2011

Dobré ránko všem 🙂))