Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

absti
31. kvě 2012

@rory_g
no hlavně abych měla aspoň jedno vajíčko. Při ovulce mývám třeba 4 folíky, ale nikdy neví jestli v nich jsou vajíčka. A ta metoda ICSI se platí podle toho kolik vajíček napíchnou?
Kolik tak holky stojí IVF s krátkým protokolem?

rory_g
31. kvě 2012

@absti já měla jedno, ale neoplodnilo se 😒 jinak se mi jedno tvoří i při ovulce, takže to máš šanci dobrou, že budeš mít víc a že to vyjde 😉 No a stojí to podle zvolených léků a procedur...ICSI je myslím za 7tis. do deseti vajuch a kdyby bylo víc, tak se platí trošku navíc, ale nevím přesně..no a pak záleží, jestli budeš mít prodlouženou kultivaci, naříznutí obalu, mražení,...ale většinou to tak okolo těch 20tis. vychází
Já měla to jedno vajco a nechávali jsme ho oplodnit bez jehly, takže jsme neplatili nic, tedy asi jen 1500 za Menopur a Cetrotide.

absti
31. kvě 2012

@rory_g
no tak to je škoda, že jsi neměla ICSI, ne??? chápu to dobře, že spermije se nedostala do vého vajíčka?

rory_g
31. kvě 2012

@absti jj, chápeš...embryolog po OPU přišel a doporučil vzhledem k super spermiu, že ho máme nechat jen tak...no ale zaase kdyby ho napíchli a stejně se nevyvíjelo, stálo by nás to 7tis. Doufám, že v srpnu snesu při dlouhým protokolu víc vajuch...

absti
31. kvě 2012

@rory_g
no proč ale myslíš, že by se nevyvíjelo? třeba by to zvládlo...

rory_g
31. kvě 2012

@absti no třeba jo, nevím...já se nechala ovlivnit tím embryologem, že při jednom to nemá cenu...na další pokus říkala dr. Langerová, že v každém případě ICSI dáme a já s tím souhlasím

absti
31. kvě 2012

@rory_g
Já taky souhlasím s tebou a s dr.Langerovou. Když už se má zadařit, tak je dobré tomu pomoci!!! I když se jedná o 7 tiscí, tak zase ten výsledek pak stojí za to 🙂

rory_g
31. kvě 2012

@absti to jo...já doufám, že bude víc vajuch, bude dlouhý protokol a i když se bojím toho Synarelu (stříká se do nosu a já nesnáším kapky do nosu ani spreje 😅 ), co bych pro mimčo neudělala

absti
31. kvě 2012

@rory_g
já se v IVF ještě moc neorientuji a právě ten dlouhý protokol neznám.. Ale podle toho názvu to znamená, že ženská do sebe cpe ty hormóny déle, co? a oni je dělají ve spreji do nosu?? 😅

rory_g
31. kvě 2012

@absti já v tom dlouhém právě taky moc ne, ale co jsem pochopila, tak to vdechuješ a ono to má stimulovat vaječníky sice, ale tím, že se to podává delší dobu, tak to zabrání ovulce a pak klasicky pícháš. Dr mluvila o nějakých anogenech nebo co 😅 T 😅 aky bych potřebovala někde najít o dlouhém protokolu. Jen vím, že se s ním začíná před MS, kdežto s krátkým až po.

absti
31. kvě 2012

@rory_g
hele kdyby se to vdechovalo tam dole, tak to chápu ale takhle ... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Mrknu se jestli něco o dlouhém protokolu nenajdu. 😉

rory_g
31. kvě 2012

@absti 😀 😀 po pravdě také nějak nevím, proč mám něco šňupat, když se to týká jiných partií 😀 😀

absti
31. kvě 2012

@rory_g
No přesně 😀

brantovka
2. čer 2012

@rory_g tak jsem to vcera dostala.....takze nejsme tehotný.....na dalsi inseminaci jdem pristi tyden....po 10 cervnu....

rory_g
2. čer 2012

@brantovka to je škoda...no ale co, za zkoušku IUI stojí 🙂 Ty jo, to máš tak brzy ovulku? Já jí mám cca 16DC...a máš něco na stimulaci, nebo ji děláte v přirozeném cyklu?

brantovka
2. čer 2012

@rory_glangerová mi dělá vždycky inseminaci 11 den....diva se na ultrazvuk.....podle mých folikulu jak jsou velký....minule jsem mela dva velký a dva malý.....jediný co udelame ze pred inseminaci si píchnem v 21 hod pregnyl 5000......jinak vse dela priroda........akorad minule mi rekla ze nemusim brat prednisol.....ten ja beru na moji imunitu vzdy pred umelým oplodnenim....mam ji na mojí imunitu....mam ji prý moc aktivní......ale ted se ji ani ptat nebudu a vemu si ho......co kdyz opravdu ta moje imunita ty spermie zabíjí jak je aktivní.....a kdy jdeš ty ???

rory_g
3. čer 2012

@brantovka já mívám až 16DC ovulku, ten 11. den chodím na kontrolní ultrazvuk, taky mi folík roste přirozeně. Mě řekla (teda odpověděla mi na mail), že mám vysadit Prednison hned po OPU...teda druhý den, když se ukázalo, že se vajíčko neoplodnilo

brantovka
3. čer 2012

@rory_g no jasne...pak je ti to k nicemu jist.....kdyz nejdes na oplodneni....ty ho taky jíš ??? Ty máš taky imunitu moc aktivní ??? To ti taky dali na imunologii ???

malina2
4. čer 2012

@majcam @rychetkami @zvalentova Čau holky, jak je u vás? Já pomalu končím druhý trimestr a vše ok, screening dobrý a vypadá to na holčičku zatím. Stopro to teda není, snad mi to potvrdí na 3D utz, dneska jsem se objedala. Holky, já už se tak strašně těším...
@majcam Moc ti to sluší, koukala jsem na fotečky ;)
@rychetkami Taky pěkně rosteš ;)
@zvalentova Co mimina? Nechají tě vyspat?

majcam
4. čer 2012

@malina2 ahooooj,u mě dobrý,teď ve třetím trimestru se cítím nejlépe,nemám vůbec žádné potíže,bolesti,nic, kdyby se mi mladá nehejbala v bříšku,tak ani nevim,že jsem těhotná 😉 ,tý jo u tebe to taky pěkně letí,za chvilku budeme mít berušky u sebe 😲 ,teda jestli se ti potvrdí ta holčička 😉

mandre
4. čer 2012

@majcam ahooj, já se cítila taky nejlíp, hlavně jsem si řikala, kdyby něco, tak porodíme....a taky že jo, už si mě překonala koukám 😀 ...Kristiánek se narodil 34+6tt... 😉 My už máme 7,2kg 😝, roste rychlostí blesku, už komunikuje, směje se, pase koníčky, no zlatíčko naše 🙂 🙂 ...tak se těš, jak budete všichni doma poprděný 😵
A hned bych šla do dalšího, máme teda min. 1 rok STOPku potom císaři 😖 .
Letí to šíleně, máme teď výročí jeden rok od výroby Kristiánka 😀 😀 😀 .

majcam
4. čer 2012

@mandre ahoj Andrej 😉 to už jste pěkný chlapáci,teda 😉 ,a komu je malej podobnej?! No vůbec si to neumim představit,až tady budeme mít princeznu a ještě tomu stále nemůžu věřit.. 😵 ,no myslim,že si pohnojená,tak vám to půjde jak po másle 😉

barrca
5. čer 2012

@mandre Ahoj Andrejko, tyjo to letí. Jste taky pěkní chlapáci!! No, náš mladý má ve 14 měsících přes 13kg a všichni si myslí, že má 2 roky a hrozně se diví, že ještě nemluví ... maximálně na lidi zkusí, gaga, bů a bác 😀 No a taky jsme měli stop rok po císaři a podívej se na mě 😀 ...vydrželi jsme to deset měsíců a pak pohnojení udělalo své hned z první vody na čisto 🙂 Je neskutečný, že se člověk kvůli prvnímu tak natrápil a i to první těhotenství stálo za prd a teď nic prostě neřeším (nemám na to čas) a vše se zdá ok 🙂
@majcam @malina2 držím palce ve finiši!!
A všem ostatním držím palce, ať se taky brzy zadaří, je to boj, ale stojí to za to 😉

malina2
5. čer 2012

@barrca Dik, at se taky dari ;) Kazdopadne souhlasim, ja otehonela taky hned na prvni pokus po zamlklym. A to se predtim nedarilo rok a ctvrt... Neco na tom 'pohnojeni' asi bude 😎 Nicmene taky psychika je zasadni, mne pomohla i zmena gynekologa, predchozi dr. me dost stresovala...

malina2
5. čer 2012

@majcam Ja doufam, jsem uz na holcicku naladena, dokonce jsem se po tom druhym utz odvazila koupit nejake ruzove oblecky 🙂) Mas krasnyho hafana 😉

barrca
5. čer 2012

@malina2 jojo, psychika je důležitá, jenže jak jí oblbnout, když se nedaří, tak si lze těžko držet odstup ☹ Já si taky myslím, že ten náš druhej bobek je výsledek toho, že jsme to v tu dobu vůbec neřešili, dokonce jsem věděla, že je ještě brzy, no a lup ho, hnedka to bylo 😎

rychetkami
5. čer 2012

@malina2 ahoj paní, no jsem jak dělová koule 😎 ale zatím držím, aspoň na konec 34tt, kdy budou vyvinuté plíce, ale doktor mi věří min. na 36tt...to asi prasknu. Ale hlavně aˇjsou v pořádku, já to budu muset vydržet! A gratuluju k holčičce 🙂 a přeju jen dobré zprávy

rychetkami
5. čer 2012

@barrca no pokud to funguje, to abychom si po dvojčatech dali trochu pozor... s manželem jsme si říkali, že při tý naší bídě ušetříme za antikoncepci... u nás bylakombinace špatného sg a endometriózy

mandre
5. čer 2012

@majcam no asi jsem zase začala fungovat, ovulace se nedala přehlídnout 😀 a teď 1.MS po porodu. Sem si řikala, jak se mi bez ní krásně žije 😀 😀 ....
Podobnej bych řekla, že je manželovi, hlavně když byl manža mimino...ale tvar hlavy má po mým bráchovi....šíšu 😀 ....vlásky skoro nemáme a očíčka stále čekáme, jak se vybarví, zatím tmává šedá. No krásňoušek, dostává asi 100 pusinek deně 😵 😵
No na 4,5 měsíce je velikej, teď dáváme 68/74 oblečení. Už dohonil 9 měsíční sestřenku. Ony ty holčičky jsou nějaký mrňavý, 9 měsíců a má 69cm 6,8kg 😲

mandre
5. čer 2012

@barrca no můj brácha měl v roce 14kg 😝
A co teďka bude???? 😀 ...růžová nebo modrá? 😅 ...já už to věděla z UTZ v 17.tt a pak ve 21.tt z plodový vody.
No já si neumim zatim představit batole + kojenec...co s nima najednou? 😀 😀 😀 A taky to nošení a zvedání v těhotenství, ale asi to příroda má vymyšlený, přece jenom 13kg je dost 😵 ...co máte za číslo oblečení???
A ty už si ve 20.tt, to je síla, teda 😀 😀 😀
No já jsem ty 4 roky, než se K. narodil už radši vymazala, je to fakt stres......já jsem taky otěhotněla na 1.pokus po zamlklým těhu z minimálky, něco na tom pohnojení bude 😵 .