Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

malina2
5. čer 2012

@barrca Přesně tak, já si navíc myslela, že je to ještě moc brzo po tý revizi...

malina2
5. čer 2012

@mandre Tak to máme podobnou zkušenost ;) Člověk to zamlklý ořve, ale tělo je pak holt nastartovaný. Malej je teda pořádnej, jakej máš kočárek? Já právě vybírám... Líbí se mi Casualplay S4, ale všude varujou, že má malou korbičku. Pak si ale říkám, že s holčičkou bych to mohla od září do března odjezdit 😎

malina2
5. čer 2012

@rychetkami Dík! To zmákneš, koukni na zvalentovou! Ta se nám ani neozývá 😎 Už máš pro dětičky všechno připravený? Tak ty sfoukneš dvě zaráz 😎, budeš muset antikoncepci nějak řešit, mě to teda čeká ještě jednou, ovšem spěchat nebudeme. Pevně doufám, že moje endometrióza se během těh. nenávratně vytratila, ale drahý je tak vybaven, že by si tím mohl přivydělávat 😀 😀 😀 Takže to ve finále budeme muset nějak řešit, ale HA už né...

majcam
5. čer 2012

@barrca no madam,teda vy jedete s těma týdnama,nás snad ještě předběhneš 😉
@mandre je velikej po tatínkovi,asi viď?! No malá bude asi malá 😅 ,vypadá to zatím,že bude drobounká aspoň něco snad bude mít po mě 😵 ,pozdravuj princátko malinký 😲 😲

rychetkami
5. čer 2012

@malina2 Zuzka chodí na dvojčátkovou diskuzi.. ono tady většinou holky řeší otěhotnění🙂

malina2
5. čer 2012

@rychetkami To my jsme tady ale ještě nedávno taky řešily!!! Tak aspoň holky vidí, že to celý někam vede 🙂 Napiš mi teda zprávičku, jak seš na ratolesti připravená ;)

mandre
5. čer 2012

@malina2 tak s tim kočárkem vybírej, já mám Peg pérego - Pliko Switch easy drive - je to trojkombinace na malých kolečkách typu jakoby golfky, ale je parádně složitelný, korbička poměrně velká - je polohovací a dá se otočit po a proti směru jízdy (to samé sporťáček)...to jsme teď využili, když pařilo slunce do kočáru, lup a byl obráceně 😀 ...jinak výhoda, že spotˇák jsou jakoby napůl golfky ale polohovací do lehu, a se spojitou rukojetí....no koukni na net
http://global.pegperego.com/babyproducts-catalo...
Já jsem chtěla 4 kolečka ne nafukovací, skladný do auta, otočný po a proti směru a spoj. rukojeť, což teda spňuje beze zbytku 😀 ....a barva kočáru musela být jedině tmavě modrá 😀 😀 😀 ...mám na tuhle barvu úchylku 😀 😀
U tý holčičky by ta korbička měla vydržet až do jara (x-lander), švagrová má narozenou v září a vozili jí v hlubokým do teď, ale je malá, jak jsem psala výše. Ta její korbička je o dost menší, než naše. No my máme štěstí, že je narozenej v lednu, takže pytel jsme měli do půlky dubna a teď už dávám jenom deku, s pytlem už by to bylo na těsno. Počítám v létě, nejpozději koncem srpna už budem měnit za sporťáček. 😵

mandre
5. čer 2012

@majcam no tatínek má 192cm 😝

majcam
5. čer 2012

@mandre jj pamatuju si to,že jsme s těma mírama na tom byli podobně,ještě @petrita to taky tak má 😉 , třeba se tu objeví a řekne nám jak to má s malým ona,viď @petrita?! 😉

mandre
5. čer 2012

@majcam no má skoro stejně jako náš 😀 😀 😀 , ale je o 2 měsíce mladší 😝 ...ofiko ale měli termín 3 týdny od sebe...náš se narodil dřív a její se přenášel 😀 ....takže taky kus 😀 😀 😀

majcam
5. čer 2012

@mandre jj je to kus chlapáka 😀 😉

trefulka
5. čer 2012

Holky, to jste všechny otěhotněly až díky Gennetu?

malina2
5. čer 2012

@trefulka Já nějak po 1. konzultaci v Gennetu, přesně jak Brandejská předpověděla. Takže k žádnému ivf ani nedošlo 😎 Prostě hlava to blokovala, ale drobný nálezy mám jak na gynekologii, tak na imunologii i na genetice. Chce to vypnout nebo se přeprogramovat na to, že pomůžou jinde, že řešení existuje a přestat se stresovat 😉

trefulka
5. čer 2012

@malina2 Škoda, že mně nic podobného nepředpověděla 😢 Příští týden jdu na 2. konzultaci, tak třeba tam :D
Nechala sis prozradit, jestli budete mít kluka nebo holčičku? Nebo se radši necháte překvapit?

malina2
5. čer 2012

@trefulka Uvidíš 😉 Myslím, že se tady teď někomu taky podařilo buď otěhotnět buď přirozeně nebo pomocí IUI, po dlouhodobým snažení. Ta psychika fakt hraje velkou roli. Jakmile to hodíš na jiný, celkově se uvolníš 😎 U nás to vypadá asi na holčičku, nicméně stopro to zatím není. Překvápko bych určitě nevydržela... Držím palce!

barrca
6. čer 2012

@trefulka Já poprvé otěhotněla v gennetu, nejprve nevyšlo dvakrát ivf, byla jsem už dost zoufalá, manžel měl dlouhodobě dost špatný spermio a já špatnou buňečnou imunitu (zvýšenou). Do dalšího ivf se mi moc nechtělo, tak jsem zkoušela všechno možný, od očisty organismu, akupunkturu po cvičení mojžíšky, u kterého jsem zůstala dodnes (mj. mi to dělá dost dobře na záda🙂 ) No a pak jsme si řekli, že zkusíme zatím jen iui a uvidíme, manžel opět tragický spermio, ale světe div se, byla jsem těhotná. Daněk mi na sále říkal, že takový spermio je fakt hrůza a že to teda ani náhodou, tak jsem to hned náležitě zapila na smutek a pak se za cca 20 dní divila, že na mě vykoukly // ... jsem to vůbec nečekala, tak jsem uplně zapomněla testovat 😀 No a teď podruhé to bylo prostě nečekaně spontálně hnedka naporpvé 🙂

barrca
6. čer 2012

@mandre Pohlaví zatím nevím, jojo, už by to mělo být vidět, ale nebyla jsem teď na utz a je mi to asi celkem jedno, tak si počkám na utz při druhém screeningu, tuším, že na něj jdu za 14 dní. No tak uvidíme, já vlastně stejně nemám silnou preferenci ani pro jedno pohlaví. Po párečku (tj. holčičce) nijak neprahnu, dva raubíři jsou přeci super 🙂 ... ale zas je fakt, že holky se víc držej u rodiny, tak to má taky své plusy. No tak uvidíme 😀 Jo a oblečení máme zatím 86/92, ale hrozěn záleží na firmě, od některé mu už nestačí ani 92 a někdy má v pohodě ještě 80, nechápu, jak to šijou 😀 Ale pamatuju si, že na začátku ze všeho vyrostl do 14 dnů, ale pak jsme se dost zasekli na 74 😀
@mandre No ty týdny letí jako drak, absolutně to nestíhám, protože jsem v poklusu za naším malým lumpem ... mimochodem, manžel má 196 cm a junior už skoro 90 cm, ... jsem si říkala, že mě přeroste v první třídě, já jsem totiž prcek 🙂
@rychetkami my si z manželem taky říkali, že jsme zbytečně 10 let utráceli za HA, no a zdá se, že to asi tak zbytečné nebylo 😀

rychetkami
6. čer 2012

@trefulka já jsem byla v Gennetu na IVF u Brandejské, popravdě na endometriózu mi přišla až ona, manžel špatný sg. Protože se s mojí endo nepočítalo, měla jsem je malý dávky na stimulaci, dostali ze mě jen 3 vajíčka, ale dvě se vyvíjela hezky a teď je z toho 34tt...tak doufám, že to dotáhneme do vítězného konce

mala_agnes
7. čer 2012

Zdravim vsechny prispivatelky do teto rubriky. Rada bych se Vas zeptala na Vase zkusenosti s GENNETem Praha. Pred par dny mi bylo zjisteno AMH 0,12 a FSH 15,6. Nastesti se na to prislo, jeste nez jsme se zacali doopravdy snazit - resp. nechala jsem si jako samoplatce udelat hormonalni profil, abych se uklidnila, ze vsechno pujde hladce (je mi 33 let) ... a takhle jsem dopadala. Ted zvazujeme, do jakeho CAR jit. Nejblize bych mela GEST, ale neslysela jsem na ne dobre reference. Zajima mne Vase zkusenost z GESTu. Co si myslite, ze se mnou budou zkouset? Asi rovnou darovana vajicka, ze ano? Jak moc je mozne si specifikovat darkyni? Jak dlouho se ceka? Ktereho dokotra/doktorku byste doporucovali? Jaky je rozdil mezi Letnou a Archou? Moc dekuji za Vase zkusenosti a drzim nam vsem palce. Mala Agnes.

zdenkaturkova
7. čer 2012

@trefulka Ahoj, mně se v gennetu podařilo otěhotnět na 4 pokus IUI. Předtím 3 cykly IUI a 1 cyklus IVF negativní. Potom laparka a hysteroskopie, při které se vše profouklo a odstranila se malá cysta. Potom jsme si řekly, že zkusíme IUI a podařilo se. Jinak jsem cvičila dle Mojžíšové a pila od ní čaj. Cvičení vřele doporučuji, myslím si, že pomáhá. Cvičím i teď v těhotenstvím jsem 11 tt. Držím palce aby se Ti to brzo povedlo. Jinak jsem chodila k Langerové.

trefulka
8. čer 2012

@zdenkaturkova Ta Mojžíšová už mě taky napadla, cvičíš sama nebo pod vedením fyzioterapeutky? Ten čaj se dá koupit normálně v lékarně?
Včera jsme dostali výsledky z imunologie a byl mi předepsán Prednison 5 mg na potlačení vlastní imunity - mám ho brát cca 4 týdny před plánovaným IUI nebo ET. Akorát, že teď vůbec nevím, jakou mám šanci spontánně otěhotnět a jestli vůbec. Dle zprávy mám významně zvýšené zastoupení NK buněk a hraniční pozitivitu protilátek proti ováriím :/ Teď už jen počkat do příští středy co mi nato řekne prim. Brandejská...

absti
8. čer 2012

@mala_agnes
Ahoj já do Gestu chodila a přešla jsem do Gennetu! V Genentu mi během dvou pohovorů udělali všechny testy. V Gestu mi furt říkali, že to budou dělat až před IVF..- jakoby nás od první chvíle do IVF tlačili.

absti
8. čer 2012

@trefulka
a kolik máš hodnotu??? Já mám NK buňky 18%. Z toho důvodu mi doporučili IVF.

mala_agnes
8. čer 2012

@absti děkuji za odpověd. Já jsem se právě přihlásila do GENNET ARCHA k MUDr. Paláskové. Prosím, nebyly jste u ní některá z Vás nebo nemáte na ní nějaké reference? Moc děkuji.

trefulka
8. čer 2012

@absti 24% A proč ne IUI?

@mala_agnes chodíme na Letnou k prim. Brandejské

absti
8. čer 2012

@trefulka
No moje doktroka se k tomu postavila, tak že prednison je pěkný svinstvo a že když už ho musím brát, tak by bylo dobré při IVF kdy je vysoká šance otěhotnění. Při IUI je šance max 10% a to znamená, že bych ten prednison musela třeba taky brát dlouhodobě a to já nechci.
Samozřejmě že mě i napadlo jedno IUI s prednisonem zkusit,ale manža a rodina mě nějak přemluvila do IVF.

trefulka
8. čer 2012

@absti Co člověk, to jiný názor 😀 Moje MUDr. mi zase dneska řekla, že Prednison v těch dávkách, jakých si v tomto případě bere, vlastně nic není 😀
Do IVF hned nechci jít. To, že jsem začala uvažovat o IUI je u mě ohromný úspěch 🙂 Pořád jsem se nevzdala myšlenky, že nám to vyjde přirozenou cestu 😎

inza
9. čer 2012

Majcam: teda tobě to, ale letí....zachvili má prdolku u sebe...🙂
Mandre: teda poradny kus chlapa...jak se vede rodinko

trefulka
9. čer 2012

@barrca, @malina2, @zdenkaturkova, @rychetkami

Ahoj holky, všem vám přeju, ať už to dotáhnete do toho nejšťastnějšího konce 😉

A nám ostatním se snad konečně taky zadaří 😎

sarka8057
10. čer 2012

Ahoj holky,

omlouvám se, že vám se vpadám, jen jsem se chtěla zeptat, za jak dlouho teď objednávají na první konzultaci do genetu? Chodili jsme tam před 3 roky a to byly čekací doby dost dlouhé. Děkuji za odpověď a všem přeji hodně štěstí při snažení 🙂