Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

darkwitch
20. čer 2013

@anlek presne tak. No me sestra porad rikala ze staci jednou, ale neřekla ze to musi byt jen jednou 😀

ivarei
20. čer 2013

@betox Měli jsme podobný trápení s Aničkou. Dlouho měla E.coli a klebsielu pneumonii (to asi nepíšu správně), nechtěla papat, špatně spinkala, měla průjem... naše dětská vyvrátila ABKM, tak jsme jí věřili. Po několika týdnech zjistili, že má Anička masivní reflux a těžkou ABKM, předepsali jí neocate a léky na reflux. S těmi bakteriemi (a podváhou) pak bojovala do roka. Držím palce!

Jinak u nás to teď 9 dní po ET vypadá, že se hnízdění nekoná.

vveru
20. čer 2013

@darkwitch Dark, můžu se zeptat, jak jste to měli, že se teda zadařilo normálně. Jak jsem tu dlouho nebyla, nějak mi to uniklo. Tak jestli Ti nevadí mi napsat. 😅

darkwitch
21. čer 2013

@vveru no ja nevim jak to vyslo 😀 v dubnu jsem byla na KETu a bylo z toho biochemicke těhotenství. Objednala jsem se do gennetu na konec kvetna a jeste na imunologii na karlak. Na karlaku mi nabrali krev s tim ze ctyri biochemicke tehu jsou dost a jestli mi nekdo zkousel davat heparin. Mezitím jsem posunula navstevu gennetu na 19.6 kvuli praci a uvazovala o reprofitu v brne. 6.6 mi volali z gennetu ze na druhy den se jim uvolnolo misto a jestli nechci dorazit tak jsem chtela. No uz mi prislo ze od ms potom biochemickym je to i na me dost dlouho a udelala jsem si test ze bych si kdyz uz pijdu k doktorovi když tak nechala pichnout vyvolavacku a koukli na me dve, no vubec jsem tomu nevěřila a cekala kdy dojde ms protoze to mi pravidelne delala dve hodiny od testu jsem to dostala ale neprisla a v gennetu mi misto konzultace potvrdila ze jsme v 5tt a ze mam prijit za dva tydny na kontrolu a ted uz bylo videt srdicko. Podle ms to neodpovida ale roste spravne. A to jsem tehle mesic mela atb protoze jsem mela zanet mocaku a sex jsme meli tak dvakrat protoze jsem nejdriv dlouho spinila pak mela zanet a pak jel manzel pryc... priroda zas jednou ukázala jak se dela zazrak... sakra ja se rozepsala, pardon

anlek
21. čer 2013

@ivarei Jak se bojuje s podváhou? Jak se prokazuje ABKM?

@darkwitch To se čte tak pěkně. Ono u tebe se určitě TP nebude dát počítat podle poslední MS, dej bacha na to, aby ti ho nenapsali do těhu průkazky, aby ti pak nějaky dr. nechtěl porod vyvolávat (nikdy nevíš na koho narazíš).

vveru
21. čer 2013

@darkwitch Napsala jsi to krásně, moc děkuju! Strašně Vám to přeju a hezky se držte =o*

ivarei
21. čer 2013

@anlek Kapačky, krmení po dvou hodinách, aby v sobě něco udržela a nevyzvracela, v nejhorším případě fantomalt... Ve dvou letech měla 8 kg. Nám dr. dělala jen krevní test a ten vyšel negativní. Ve VFN pak udělali test ze stolice a hlavně expoziční test - nejdřív Nutrilonem Allergy care, pak Neocatem - ten už Anince zůstal.

betox
21. čer 2013

@ivarei Díky. Já mám od začátku podezření na ABKM, takže mám 5 měsíců přísnou dietu a stejně tam ten hlen má pořád ☹ Navíc odpoledne začne mít vždycky problémy u kojení, kdy se po přisátí začne kroutit a za chvíli se odtrhne. Je slyšet, jak jí to v bříšku škrundá. Takže od odpoledne do noci toho moc nevypije a pochopitelně hodně málo přibírá. 10.7. jdeme konečně na to gastro, tak jsem zvědavá...Je šílený, kolik těch alergií je ☹
Držím palce, ať se brzy dočkáš //. Klobouk dolů, jak to zvládáš, dvojky a ještě plánuješ další miminko 😉

ivarei
21. čer 2013

@betox Tak držím palce, ať se to na gastru rozhýbe a najdou řešení. Anička byla kolem 5 měsíců ve fázi, kdy po každém napití (byť pár locích) čehokoli (i vody) hned kakala. Někdy i 16x za den, vážila 4,5 kila, byl to mazec. Krmili jsme hlavně v polospánku, kdy ji nebolelo polykání. Uspali jsme na míči a na ruce krmili.

Díky moc, je tam slabounká druhá čárka, ale zatím nesílí... v úterý jdu na krev 😉

anlek
21. čer 2013

@ivarei Já myslím, že u Simona to ABKM nebude. On je drobný 8,8kg v 21m. Ale nikdy neměl potíže s bříškem, trošku ublinkával, ale to se s příkrmy spravilo. On nejí, on žere. Z krve žádná alergie neprokázaná, z minulého týdne KO úplně ok, biochemie (játra a ledviny) vše ok. U něj pokud nějaký problém je, tak to bude endokrinologického původu. Ještě příští týden jdeme na UTZ břiška a pak už teda do Motola.
Držím palce s druhou čárkou. 😉
A Anička je na tom teď jak? Lepší se ta alergie?

ivarei
21. čer 2013

@anlek Myslíš, že má problém se štítnou žlázou? Držím palce. Anička už je v pořádku, nesmí smetanu a má alergii na banány, rajčata a jahody ve větším množství, to se dá v pohodě uhlídat.

inza
21. čer 2013

Nam dr na ABKM nasadila pro me totalne bezmlecnou dietu a musim rici ze malému to zatím pomaha.
@darkwitch: no proste mela na tebe prijit rada tak prisla a ted uz bude jenom lepe 😀

darkwitch
21. čer 2013

@anlek Langerová se hodne snazila aby bylo jasne ze podle ms se to urcit neda...

darkwitch
21. čer 2013

@inza presne tak 🙂 tak doufam ze bude všechno v pořádku ale verim ze kdyz to vyslo takhle tak bude 🙂

Teda holky vy mate takove problemy az me to desi kdyz to tady ctu...

mandre
21. čer 2013

@inza vy máte taky alergii??? No náš mladej má někdy fleky po obličeji, a nevim z čeho, vypadá to jako ekzém, ale střídavě to mizí a objevuje se, tak nevim.. Dneska jsou snad všechny děti na něco alergický 😖 😖

inza
21. čer 2013

@darkwitch: nedoufej, ale ber to tak ze bude..proste tam ted mas na nejakou dobu podnajemnika 😀. Nenech se nicim desit..kazdej je original ...takze tebe se to vůbec nebude tykat 😀

lucavka
21. čer 2013

@darkwitch tak moc gratuluju, teď sem si přečetla tvůj příběh a fakt super 😀. Držím moc palečky.

Holky tak ať se vede. Já jsem si před třemi dny přivezla z Gennetu drobečka v bříšku tak doufám že se mu u mě bude líbít.

inza
21. čer 2013

@mandre: mas IP, jo už víte zda to bude brácha či segra?

inza
21. čer 2013

@lučavka: určitě bude po dobu 9 měsíců 😀

anlek
21. čer 2013

@ivarei Spíš nadhazují nedostatek růstového hormonu.

lucavka
21. čer 2013

@inza - doufám 😀 . Měla bych porodnici akorád jako dárek k narozkám.

betox
21. čer 2013

@ivarei My jsme na tom podobně v 5 měsících 5,5 kg a teď taky prakticky po každém kojení kandí. Měla období, kdy pěkně přibírala i 200g/týden, ale pak se to zase nějak po... a hotovo. Navíc ty ATB taky neudělala v tom trávení zrovna dobrou službu. Včera zrovna zase 7 zelených řídkých stolic ☹ Já teď nasadila i bezvaječnou a bezlepkovou dietu a nejím ani kuřecí maso, tak třeba to pomůže.
Je super, že Anička už je prakticky OK 😉 Těch pár potravin se nechá zvládnout.
No hele, slabá čárka je dooost slibná 😉 Držím pěsti.

inza
21. čer 2013

@betox: no my teda taky skoro po kazdem kojeni kandime a často taky zelene. Ale je fakt ze s vahou problém není mame v 9 týdnech 7,5 kg. 😀

betox
22. čer 2013

@inza No ono u těch novošků je to časté kakání tak nějak normální. Důležité je, jestli mimčo prospívá, což u vás teda krásně. Daří se to kojení?
@darkwitch O těhle problémech vůbec nepřemýšlej

evak99
22. čer 2013

@betox to je mi lito s malou! Muze mit i nejakou alergii, potravinovou.. Ted si nevzpominam, zda jen kojis ci UM? Chapu, ze te to stve, ale s tema detma je porad neco! U nas se kakani taky porad resi, uz od narozeni. Doslo to tak daleko, ze male vylezalo strevo z konecniku ven, kdyz kakala, takze jsem s ni treba i 3x za den jela na chiru;( porad se boji kakat, psychickej blok jak prase;( tak jen jsem ti chtela napsat, ze si umim predstavit, jak se citis! Drzte se!

evak99
22. čer 2013

@darkwitch super! Drzim pesti!

betox
24. čer 2013

@evak99 Díky moc za podporu. To je teda hrůza, chudinka malá. Držím palce, ať to brzo překoná. Já to to beru tak, že pochopitelně jsou daleko horší věci. Tohle prostě znepříjemňuje život a hrozně nás to psychicky (no fyzicky taky) vyčerpává.

mandre
24. čer 2013

@betox
@evak99
to vám teda nezávidim ☹ , u nás to asi bude tak, že bude lepší šatit než živit, všechno k jídlu okamžitě musí mít taky 😎 , jsem zvědavá na tu váhu, až půjdeme na konci srpna na prohlídku, když byl malinkej, tak nám přibejval 350g týdně, doktorka valila bulvy, v 6 měsících jsme měli cca 8kg a to se narodil s váhou 2490g 😝, pak se to dost zpomalilo, teď tipuju něco mezi 12-13kg 🙂

mandre
24. čer 2013

@inza ovšem vaše váha je rekordní 😀 😀 😀 ....čekáme dalšího pinďu 😀 😀 😀

majcam
24. čer 2013

@inza
@mandre to teda jo 😅 ,to má N.teď 🙂 7,5kg 😉