Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

monivo
13. únor 2012

@mandre z Podolí jsem byla naučená kojit po 3hodinách. Doma jsme si ten režim trochu zvolnili, hlavně v noci. Terku jsem nebudila. Ale ona se stejně budila často. Nikdy se mi nestalo, abych kojila třeba po hodině, to mi přijde šílené. Myslím, že je blbost hned mimču dát prso, jakmile si kňíkne. Byla jsem vycvičená laktační poradkyní, že se má kojit max. 20min. Mimčo nejvíce saje prvních 5-10min. Takže nějaké usínání u kojení a dokonce buzení - no to neexistuje ani náhodou, na to si dej bacha. Budeš jen kojící otrok potom!!!

monivo
13. únor 2012

@pentagras tak to držím palce, ať vydržíš co nejdéle. A jsi doma?

zabka77
14. únor 2012

@darkwitch Držím palečky 😉 My máme z druhého neuspěchu kocoura 😎

zabka77
14. únor 2012

Odpoledne jedu na et a pak přijde 14 dní čekání 😖 Se asi zbláznim 😢

zvalentova
14. únor 2012

@pentagras ahoj kočko, to bude dobré. Také musím ležet, ale co bychom pro děti neudělaly, že?
Říkám si , hlavně ať tam vydrží do 34tt a budu spokojená. Držím vám oběma palce 🙂

rychetkami
14. únor 2012

@pentagras ležíš doma, nebo v nemocnici? vydrž!!!

rychetkami
14. únor 2012

@zabka77 tak štastný "let" na dnešní den🙂 Těch 14 dní je náročných, já jsem to měla zlehčené tím, že jsem si nechala napsat neschopenku a brala jsem to jako odpočinek od mojí poměrně stresový práce...udělala jsem si dopředu program připomínající lázně, knížky, filmy, procházky, semtam zmrzlina...prostě prázdniny, a dalo se to přežít,

zabka77
14. únor 2012

@rychetkami Moc děkuju. Taky mám napsanou neschopoenku. Mám taky dost stresovou práci. Mám v plánu si to mohutně užít a odpočinout,ale stejně to nejde na to nemyslet 😉

rychetkami
14. únor 2012

@zabka77 jasně, úplně to nevypustíš, ale pokus se taky si užít, že se nemusíš nervit v práci🙂

zabka77
14. únor 2012

@rychetkami Jasnačka to si užiju dost masitě 😎 😎 😀

malina2
14. únor 2012

@rychetkami @monivo Čau holky, tak mám dobré zprávy, mimčo vyrostlo, jak mělo, už je tam náznak hlavičky a končetin. Srdíčko bije, takže se mi opět ulevilo. Za dva týdny mě čeká screening ve 12tt a pak už mám snad to nejhorší za sebou...

rychetkami
14. únor 2012

@malina2 no sláááááva! dneska jsem poctivě vyhlížela tvůj příspěvek 🙂 šetři se, první trimestr máš za chvíli za sebou a pak bude ještě líp 🙂

monivo
14. únor 2012

@malina2 no super, tak gratuluju 🙂 A máš pěkný termín, já mám narozky 17. září 🙂

sipkova1
14. únor 2012

@monivo A co jsi dělala, když se malá za těch 20 minut nenajedla? My teď kojíme tak kolem půl hodiny, čistýho času z toho jí tak 15 minut. Zajímavé je, jak se ty názory různí, mně laktační poradkyně zas řekla, že minimálně během šestinedělí bych ho měla u prsa nechat, když tam chce být třeba i hodinu, že to je důležité i pro citový vývoj atd.

anlek
14. únor 2012

@sipkova1 Ja bych rekla, ze toho musis vlozit svoji intuici. 😉 Ano nazory se ruzni.

monivo
14. únor 2012

@sipkova1 jak poznáš, jestli se mimčo najedlo nebo ne, pokud nemáš váhu? Musíš prostě rozpoznat, když ještě saje a kdy už jen cumlá bradavku. Já si tyhle detaily už bohužel moc nepamatuji, jak to bylo u nás 😅 Dneska jsem tady měla kamarádku, která má 2měsíční holčičku, byla tady necelé tři hodiny a kojila 3x. Mě se to zdá prostě moc často. Ale je fakt, že kojila chvíli, rozhodně to nebyla půl hodina. No a co se týká citového vývoje - a co maminy, které nekojí, protože nemají mléko? Znamená to, že ony mají miminko rády méně a miminko nemá rádo je? To je přeci nesmysl.

sipkova1
14. únor 2012

no to je síla kojit 3x za 3 hodiny, my kojíme přes den tak po 3 hodinách.
S tím citovým vývojem to nemyslela tak, že by se dítě na UM citově nevyvíjelo. Myslela to tak, že prostě to kojené dítě v šestinedělí pokud chce u prsa být, třeba i proto, že chce cucat bradavku, tak ho nemáš sama od sebe odtrhávat od prsa jen proto, že nějaká příručka říká, že tam má být maximálně x minut.

evak99
14. únor 2012

@mandre je překrásnej brouček! 🙂

anlek
14. únor 2012

@sipkova1 Ja si myslim, ze kojit by se melo tak, aby to vyhovovalo matce a diteti. Uz je podle me prekonane, ze nejaky interval je idealni. Treba u Simona (u Robina radsi to nebudu hodnit, tam byly velke problemy ...) jsem prvni dva tydny kojila zcela nahodne, udelal si pauzu 5-6h a pak 3x pil po hodine, hodine a pul. Pak tak 6-8 tydnu se ustalil na intervalu 3h pres den, v noci jedna pauza 6-8h, druha cca 4h (to mi prislo dost malo jeste v sestinedeli, ale pribiral a ridil si to tak sam, tak jsem do toho nezasahovala). Ted kojim cca co dve hodiny pres den a v noci porad vice mene stejne jako od zacatku (treba na plavacim pobytu, kde 2x denne plaval 30 min, tak si pridal jedno nocni kojeni), uz ho zas nema ... Porad radsi kojim vic pres den a v noci spim nez naopak. 😀 Kdybych mu delala intervaly pres den 3h (tak zaprve by se asi urval, ted uz jasne da najevo, ze chce jist, v naruci se tak dlouho mrska, az se domrska k prsu a kdyz ho nedostane, tak se znacne nastve) a zadruhe by podle me nevypil v souctu za den dost, aby pribiral (vypije-li vic, ublinkava, reflux to neni). Mam kluky oba dva hubene - 10procentni percentil. A jeste mam odstrasujici priklad v svagrove, ma syna o den starsiho nez Robin. Koji nerada, sestinedeli "protrpela" - kojila co 3h, ve dne v noci a na minutu presne, klidne kvuli kojeni budila nebo naopak nechavala rvat hladove dite. Pak rekla, ze uz ji to nebavi a udelala interval 4h, maly ji rval hlady a ona koukala na hodinky a prso nedala. On samozrejme mezi druhym a tretim mesicem nepribral. Ona misto toho, aby dr. priznala, jak koji a dr. se ani nijak nezajimal, proc ji maly nepribira, dostali UM a finito ... Prijde mi skoda zkazit kojeni jen kvuli dodrzovani nejakych intervalu. 🙄 A priznam se, ze s druhym ditetem mam jeste mensi strach nez jsem mela u Robina, ze si ho rozmazlim kojenim dle prani. Ja vetsinou ted ani nevim, kdy jsem naposled presne kojila. Kojim, kdyz si rekne. Navic mi prijde, ze diky relativne castemu kojeni jsem k Simonovi privazana, ze ho nemuzu nikde odlozit na dlouho a tak je to spravne. Za par mesicu uz bude vse jinak.

petap1
15. únor 2012

ahoj děvčata, nepřispívám vám sem, ale pořád vás sleduji a držím palce...teď mi to nedá a přidám taky zkušennost s kojením 😀
Plně souhlasím s Anlek...kojit dle toho jak si mimčo řekne 🙂 Evka si dělala intervali taky sama...někdy po 3h ale většinou přes den po 2h. Budila jsem ji snad jenom jednou a to na horách když jsme byli na tůře a spala už 4h..tak to jsem ji vzbudila ať se napije, ale jinak jsem ji nikdy prso neupírala ani nevnucovala 😉 A to, že ve svém růstovém spurtu třeba 2 dny pila skoro po hodině (tedy přes den)..ale jakmie povyrostla, zase se ji to ustálilo 🙂 A stou délkou....no já bych jí asi cumlat nenechala, páč pak trpí bradavky a nestihnou se tak regenerovat...já nechávala max 20-25min a vždy se dost najedla..čas si pak zkrátila sama, když už povyrostla 🙂 nikdy se mi nevztekala, že ji prso beru...a mazlíme se spolu dost i bez cumlání prsu 😀 Ale jak říká Anlek...musíme se hlavně řídit citem a tím drobkem..on si řekne nelépe 🙂

Anlek: z tvé švagrové mi běhá mráz po zádech...facana bych jí nejradši dala 😠

mona7
15. únor 2012

@monivo díky moc za odpověď!!! To abych tam co nejdříve zavolala, mám dlouhé cykly, takže počítám s transferem na léto.

majcam
15. únor 2012

@petap1 ahoj,co Evička? A kdy bude druhé? 😲

zabka77
15. únor 2012

Tak včera proběhl ET. Mám u sebe 2 drobečky. Mrazáčky nemáme vývoj se zastavil. Teď jen doufat a přežít těch 14 dní

pentagras
15. únor 2012

@monivo
@rychetkami
@zvalentova
Ahojky holky, ležím ted už zase doma, byla jsme v nemocnici a uvidíme ted zas po kontrole, taky bych ráda až do 34 ukončenýho ale tak uvidíme no 🙂 hlavně at tam ještě chvilku vydrží 🙂

petap1
15. únor 2012

majcam: Evička je zlatíčko..je hodňouká a usměvavá. je pravda, že se taky umí vzteknout, ale to není tak často 🙂 Zatím nelezeme, páč máme slabší ramínka, ale pilně cvičíme, tak snad už se pohnem z místa 🙂 Druhé asi nedáme...páč máme svůj věk, já měla jedno zamklé a to druhé taky nebylo ukázkové těhu, tak si říkám, že je dobře, že vše je OK a nebudu riskovat nějaké komplikace. Tak asi radši budeme zdraví jen s Evičkou 🙂 asi moc přemýšlím, ale zatím to mám takhle 😀 A co ty..koukám už jste skoro nakonci 😀 už malou cítíš ?

maybay
15. únor 2012

Teda holky to je dlouha diskuze. Potrebuji poradit Apolinar nebo Gennet? K Apolinari jsem objednana az na 4. dubna a nevim jestli jeste nezkusit Gennet nebo jiny CAR. Za kazdou radu budu rada

monivo
15. únor 2012

@maybay myslím, že ti každá tady poradí jít do Gennetu. Je to sice soukromé (asi oproti Apolináři), ale každá z nás má s Gennetem dobré zkušenosti. Bude to tvoje první zkušenost s CARem?

maybay
15. únor 2012

@monivo ano, uplne prvni. Me tam poslal muj gyn. ze tam zna primare a ze je to statni tak ze me nebudou pry tahat penize. Ja vubec nevim. Taky se tam ceka na prvni konzultaci skoro dva mesice? Kolik se tam tak plati? Muzu tam jit bez doporuceni?

zvalentova
15. únor 2012

@maybay ahoj, po několika zkušenostech s Apolinářem jako institucí, jednozačně soukr. klinika. Je jedno jestli zvolíš Gennet (za sebe opravdu doporučuji) nebo Gest, Iscare a další.

U Apolináře čekáš na každé "uprdnutí", každou návštěvu s tebou probírá jiný lékař a vůbec přístup je takový... státní.

mandre
15. únor 2012

😀 Jé holky, já mám z toho teď hlavu, jak pátrací balón 😀 . V porodnici mě nutili ho budit po 3 hodinách na jídlo, to jsme částečně dokrmovali, protože jsem neměla ještě moc mlíka a Kristiánek se neuměl pořádně přisát. No a teď doma se mi to všechno zbortilo 😀 😀 😀. Kdybych to měla přesně dodržovat, tak kojim cca 3/4 hodiny s přestávkami + přebalení, uspávání a jsem na 1.15 - 1.30 hodiny a pak by měl na spaní jen cca 1.30 hod. a mě trefí. Takže nevim, když ho nechám spát, tak spí někdy 3,5, někdy 2 hodiny....tak pak kojíme jednou za 2 hodiny, pak za 3,5....to jsem teď vyzkoušela, že je to různé...a někdy taky nespí vůbec a řádí, že mu prostě to prso za hodinu musim dát, jinak cirkus humberto 😀
V noci máme jednou z flašky odstříkano, abych se trochu vyspala, krmí tatínek...cca v 6hod. ráno. Takže pokud ho nebudu chtít budit, tak nějaké intervaly po 3 hod. vzaly za své...
Dneska jsem koukala, že z toho neustálýho jídla nám roste 2. brada 😀 ...v pátek jsme u doktorky vážili 2870g, což byl přírůstek 50g denně, doktorka řikala, že se teda cpe 🙂 ...uvidím v úterý, jak na tom budeme s váhou, když to bude v podobném duchu, tak se na ty intervaly vyprdnu úplně a nechám ho, až si řekne...teď to zatim zkoušíme +-.
Ty spurty, jak tu píšete, to je cca v jakém období? Ve 4 týdnech ještě ne, že ne 😀 ?