Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

crime
13. dub 2012

@maybay Všechno nad jejich normy? Tak vidíš, to bude dobrý. 🙂 Prý se spermiogram mění v podstatě i skoro v průběhu dne, takže je to hrozně individuální. Já se cítím docela normálně. Jen mě strašně bolí prsa, mám pocit, že mi prasknou. Co ty? 🙂

maybay
13. dub 2012

@crime no tak to mas jasny priznak 🙂 ja se citim celkem normalne, mozna jsem nejaka naladova, boli me zada, ale to bych tomu asi nepricitala. Uz bych chtela vedet ortel. Spis si myslim, ze pujdeme na druhy IUI, jak budete postupovat vy kdyby to nevyslo? Ale u vas to urcite vyjde, kdyz te boli prsa 😉

crime
13. dub 2012

@maybay Kéž by, ale poslední dobou mě vždycky v polovině cyklu prsa bolela, tak uvidíme. 🙂 Doufám, doufám. 🙂 Když to nevyjde, tak jsem se s doktorkou domluvila a už jsem i objednaná na HyCoSy - vyšetření průchodnosti vejcovodů pomocí kontranstní pěny. A pak bych šla na druhý IUI, ale věřím, že na to nedojde. 🙂

maybay
13. dub 2012

@crime my o pruchodnosti taky mluvili, ale s Jarosovou je to tezky, jednou rekne, ze udelame IUI, kdyz se nepovede udelame pruchodnost a dalsi IUI, no a ted mi rekla, ze kdyz se nepodari, tak udelame iUI a o pruchodnosti zase nemluvila tak nevim, docela se toho vysetreni bojim tak taky doufam, ze ho nebudu muset podstupovat

crime
13. dub 2012

@maybay tak jí to řekni sama, že bys to chtěla absolvovat... tou kontrastní pěnou to prý ani moc nebolí, je to prý jen trošku tlak jako při MS a za chvilku jdeš domů, žádná narkóza.

maybay
13. dub 2012

@crime ja ji to reknu, nevis kdy se to dela? Po MS?

mandre
13. dub 2012

@anlek mně nepříjde, koukala jsem na ty růstové křivky a má akorát uprostřed, Dr. řikala, že už je jako donošený mimino. Dneska to bylo peklo u Dr., brala mu krev na 3x, žíly má jak nítěnky po mně, takže chudák řval jak tur, když mu píchala i do hlavy 😠 😝 . Asi bude mít pěkný jelito.

crime
13. dub 2012

@maybay prý se to dělá hned na konci MS, v podstatě prý můžeš ještě špinit, jde o to, že v tu dobu je děloha čistá a je pryč sliznice. V Gennetu to stojí 1000Kč. Samotné vyšetření trvá cca do půl hoďky. Já jsem na to už objednaná (pro jistotu). Měla bych jít 3. května, ale doufám, že k tomu nebude muset dojít. 🙂

mandre
13. dub 2012

@barrca no když jsem se ptala gynekologa, jakože 2. dítě, řikal min. 1 rok po císaři počkat, čím dýl, tím líp....to už ale budu pomalu v důchodu 😀 😨 A my tomu asi necháme volný průběh, antikoncepci stejně nemůžu kvůli MTHFR mutaci, takže uvidíme, jak to bude.

anlek
13. dub 2012

@mandre Ja mam hubenoura, ktereho prerustaji i nedonosenatka. 😉 Vsak pomalu najizdime na pevnou stravu, on se rozjede a kolem dvou let bude jeden z nejvetsi (porad si myslim, ze bude stejny jako Robin, zatim to klukum vychazi). Ted mi ve svych 6m odpochodoval do kuchyne - chce mi tim neco snad naznacit? 😀

absti
13. dub 2012

@barrca
@maybay

No teda holky, vy my dáváte. Tak myslíte, že ještě nemusí být pozdě, jo?
ale já bohužel žádné příznaky nemám. Dnes jsem si ráno sice změřila teplotu a byla vyšší asi 37,1, ale to je prý díky Ultrogestanu. I když ten jsem si naposledy zavedla ve středu večer. Včera a dnes jsem si ho nedala, abych to dostala. No dneska jsem 28 DC. Cyklus normálně mám 27-28, ale díky ultrogestanu se mi už jednou cyklus prodloužil. no mám ještě jeden těhu test, tak kdy myslíte že ho mám zkusit?- tedy pokud to dnes nedostanu.

mandre
13. dub 2012

@anlek to jako, že už leze??? Neteř má 7 měsíců a ještě nesedí, zatím jenom pase...ale ona měla kšíry kvůli kyčlím, tak je asi pomalejší.....teď tu na mě něco hýká z postýlky...hýýý, hááá, hůůů 😀
Dávala si kluky spát na bok? Dr. mi říká na záda, na bok ne a někdo zase na bok, že jo.... 😲 😕

maybay
13. dub 2012

@crime tak uvidime, kdyztak si tam zavolam

maybay
13. dub 2012

@absti a kolik jsi DPO?

anlek
13. dub 2012

@mandre Normalni je, ze dite driv leze nez sedi. Ale kluci jsou hubenouri a motoricky napred. Naopak mam pocit, ze Simon je nejaky pomaly. Robin uz v tomhle veku stal a lezl jako profik. Spat jsem je davala, jak chteli, zada bok (otaceli se mi na bok skoro od narozeni). Ted mi Simon spava i na brise, kdyz se tam otoci a usne tak, tak ho nechavam. navic netusim, jak bych to resila (vzbudit ho samozrejme nechci).

absti
13. dub 2012

@maybay
no jsem 13DPO

barrca
13. dub 2012

@mandre No mě taky doktorka říkala počkat rok od porodu, ale nějak se to vymklo a pak měla snad ještě větší radost než já, že to šlo tak hladce 😀 Bavila jsme se i s fyzioterapeutkou a ta taky byla dost v pohodě, i když normálně je dost striktní ... jen mi říkala, ať se šetřím a netahám těžké věci ... haha, Robinek má v roce 12 kilo 😵 Ale je fakt, že chodí už od deseti měsíců a já ho vůbec nenosím, je zaltej ... jen ho lupnu do postýlky, sedačky, na nočník a jinak se všude dostane sám.

@absti nechci ti dávat plané naděje, to bych nerada, ale zase u mě fakt byly ty dvě čárky až tak 16 den po IUI (a to byl jen takový duch) Já bych testla 14-15 den po a nebo si došla na krev. Držím palce!!

maybay
13. dub 2012

@absti jeste jsi to nedostala vid? zkus zitra testnout.

absti
14. dub 2012

@maybay
@barrca Holky tak včera i dnes mi bazalni teplota vyskočila na 37,1 a to jsem měla Ultros naposledy ve středu večer. Test jsem dnes zkusili a nic. Jestli to dnes nebo zítra nedostanu tak začnu brát zase Ultros a kdyžtak si zajdu na krev.

maybay
14. dub 2012

@absti to je zvlastni, ze na testu jeste nic. Uvidis jak se to vyvine do pondelka, kdyztak si zajdi na krev.

lolitka25
14. dub 2012

ahojte kocky,
Boli sme s mm v Prahe Arche dohodnut ICSI - boli sme u Mudr. Daneka... pomohol vam niektorej?

malina2
14. dub 2012

Kdepak máme @zvalentova? Že by už v porodnici? 😉

rychetkami
14. dub 2012

@malina2 jojo, Zuzku bonznu, že miminka už jsou na světě🙂

absti
14. dub 2012

@maybay
já myslím, že to dnes v noci nebi zítra dostanu. Protože jinak by už byl vidět duch. No hlot mě čaká dalčí IUI

maybay
14. dub 2012

@absti nemaluj certa na zed, jeste je nadeje 🙂

ahojkyy
14. dub 2012

@lolitka25 ahoj. Pomohol, mala som unho prve ivf, uspesne, mame maleho tomaska. SUPER dr. len sa pytaj a on odpovie, kludne, vsetko poradi. A precizne naplanoval. Ked tak napismenkuj, co potrebujes, odpisem. ahojky

pentagras
15. dub 2012

@zvalentova Zuzko, velká gratulace k miminkům, mě to ještě teprv čeká 🙂

pentagras
15. dub 2012

@rychetkami ahojky, tobě to koukám taky letí, už 26 týden, si pamatuju než jsi vůbec šla na IVf, fakt to uteklo strašně moc a mě zbývá do termínu dva týdny 🙂

lolitka25
15. dub 2012

@ahojkyy dakujem. My sme sa boli informovat, v juny zaciname dlhy protokol. hoci mame dobry spermiogram odporucil nech zvazime pre istotu ICSI - ale nenuti nas-len povedal ze je istota ze sa takto vajka oplodnia vacsia ako iba po IVF...
Nam bol sympaticky, v klude vysvetlil, porozpraval svoje nazory a skusenosti,
Aku mate diagnozu vy? Ja mam endometriozu a nie velmi dobry hormonalny profil... ake injekcie/hormony dal vam?

ahojkyy
15. dub 2012

@lolitka25 my sme mali neznamu pricinu, obaja v poriadku, ale nedarilo sa.. rovnako nam pekne nadavkoval lieky (uz si nepamatam, co mas ty??, mozno si spomeniem na nazor - dalo sa vybrat.. podla ceny a moznosti nasich..), najprv skusil iui, podla toho vedel, ako reagujem na lieky, stimulaciu. Teda ziadna hyperstimulacia, ziadne problemy. Vyslo to na prvykrat 😉 v tehu som mala problemy s testom na downa, ked som mu zavolala, nemal ziadny problem. ICSI nam rovnako doporucil genetik, nie dr. danek, rovno po odbere. Aj ked spermio bolo ok, ale pre istotu. VIes, ono ked uz do toho ides, tych 7 tisic co ti zvysi pravdepodobnost o tretinu si doplatis. A som rada, oplodnilo sa z 8 len 7 vajicok, na konci zvysili dve, jedno silne - asi tomik 😀 a druhe slabsie. Zaviedli dve, tomik vydrzal 🙂 ale dnes poviem, ze mi jeden uplne staci a som vdacna za tento dar. Aj dr. Danekovi. KEd sa nepodari druhe, pojdem len k nemu 🙂
drzim palecky. ahojky