Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

maybay
28. dub 2012

@marryy taky chodim k Jarosove, zatim mame za sebou 1. IUI a nepodarilo se. Taky koukam, ze z ni nemas dobry pocit....

marryy
29. dub 2012

@brantovka no to IVM to jsem nasla na strankach gennetu pod jejich metodami.tak mne to zaujalo.tak jsem se ptala jarosovy a ona mi odpovedela ze to neni pro mne.zkus se zeptat taky na to svojej dr.co ti na to rekne.by mne to docela zaujimalo.chodis k langerove vid?aspon budeme vedet jak jsou rozdilne.nebo jestli se zhodnou.to IVM kdyz jsem dobre pochopila tak to je ze ti odoberou nezrala vajicka a ve skumavce nebo nevim kde je nechaj dozrat.a cena tam byla 6000.ale na strankach Iscaru stoji tato metoda 15000.a to sakra velkej rozdil.tak tomu nerozumim.no vzdavat to nechci.protoze si neumim predstavit zivot bez deti.vajicek prave jsem po kazde mela malo.1pokus tri folikuli dva se oplodnili a stimulace puregonem a ICSI.2pokus ctyri folikuli zase dve se oplodnili a stimulace gonalem a PICSI a AH t.j.asistovany hatching.3pokus stimulace menopurem jedno vajicko a to se neoplodnilo vubec bylo nezrale.4pokus nativni s jednim vajickem s ICSI.takze nechci to vzdavat ale uz jsem z toho zoufala.kdyz doktori nevedi tak uz nevim kdo to ma vedet.tak uz premyslim nad vsim ze vymenim dr.nebo car.ale myslim ze je to asi uz zbytecny.moje kolegyne chodila do Iscaru a konecne po sedme se to podarilo.ale chodila tam asi pet let.my sme to stihli pomalu za rok.vzdy sme dali pauzu tri mesice nebo ctyri.vis mne uz taky tlaci cas.je mi 39.

marryy
29. dub 2012

@maybay no my sme to IUI vynechali.a presli rovnou k IVF.dr rikala zeto je tak 20% sance.mne uz 39 vis?a pritel ma akorat jenom spomaleny.ale za ten rok se to u neho zmenilo.u chlapu se spermie meni.jednou horsi jednou lepsi.to jenom my zenske to mame vekem horsi.neze bych se stezovala na jarosovou ale jednou je jina druhykrat je zase jina.jako snazi se ale nevim.presne mam z ni divny pocit.takze fakt nevim co delat.ale ted to resit nebudu.mam zadost na laparku.nejdriv jdu na konzultaci ke dr.tam to prehodnotime spolu, vse mu reknu co mam za sebou.no a pak uvidim co mi najdou na laparce.

maybay
29. dub 2012

@marryy to manzel je ma taky pry pomalejsi, ale zase pred IUI mu vysel spermio dobry, je to pravda, ze se to meni. Ja mam nizkou zasobu vajicek - to mi vyslo z testu na mullerian hormon, mozna to znas. Z te Jarosove mame uplne stejne pocity. Nejdriv jsem z ni byla nadsena - na 1. konzultaci ale ted jsem z ni rozladena - jakoby necetla vubec karty, pta se me na takove blbosti jako jestli chci otehotnet? Jestli je to moje prvni IUI - kdyz vi, ze je to prvni CAR do ktereho chodim. Musim ji pripominat jestli jit na to vysetreni. Ted mi treba nerekla abych sla na tu pruchodnost, takze vysetreni pruchodnosti nemam a jdu na 2.IUI a treba zbytecne....

brantovka
29. dub 2012

@marryy prosim te jak to ze se ti vajicka oplodnili.....a co pak....dali ti je delohy a oni se neujali ?? me je 36 a zkousim dite od 30....problem je urcite ve me....produkuju malo vajicek a na pravym vajecniku mam stale cystu...takze mi pravy vajecnik nefunguje....prosim te muzes me poradit ktere z tech injekcich jsou nejucinejsi.....ja mela menopur a pak jeste neco....pichala jsem si to po pul hodinach v 20.00 menopur a v 20.30 jeste jednu injekci do bricha.....nevim jak se to jmenovalo.......prosim te a co ta asistence za 7000 jak ti oplodni vajicko injekci s nejlepsi spermii.....je to ucinné???? Marryy hlavne to nevzdavej.....Lu.

marryy
29. dub 2012

@maybay presne tak jakoby necetla vubec karty jenom pred nama si je precte.jenom se podiva co bylo naposled.taky jsem si myslela ze bude dobra.predtim jsem mela dr.bukvovou ta sla na materskou.tu jsem mela u prvniho a druheho pokusu a u druheho mne stejne presouvali jak kdo mel sluzbu protoze ona uz tam byla malo.no a po druhem pokusu mne dali k jarosove.no a ta my zistila z vysledku prave zvysenou funkci stitne zlazy kdez to dr,bukvova to asi prehlidla.tak prave se mi zdala ze bude dobra.no a pak zistis ze mas z nej divny pocit kvuli nekterym otazkam.ja ji takisto musim rikat ze chci nejake vysetreni.na laparoskopii mne nechtela pustit ze zbytecny na revizi mne taky nechce pustit prej se boji aby mi to tam moc neseskrabli.nebo ja nevim co by mi tam meli poskodit.jo to by ti meli nejdriv vysetrit tu pruchodnost.jinak to IUI je zbytecny.si myslim.hm to je divne.jo a nerikala jestli nechcete darovana vajicka?kdyz mas malou zasobu.vidis ja ani nevim jakou mam zasobu dr.mi to nerikala ale navrhovala jestli nechci darovana.ze si to mame taky promyslet.protoze u 3pokusu nedoslo k ET tak mame narok jeste jeden pokus na poistovnu.proto jsme sli po tom 3pokusu do nativniho.a ten taky nevysel.taky jsem chtela i vyskouset ten nativni cyklus bez hormonov kdyz jsem malo reagovala na injekce.no a taky to nevyslo.no mezi tim kdyby to nevyslo tak sme si mali rozmyslet jestli nechceme darovana.tak sme se rozhodli ze nechceme ze budu taky zadat jeste jednou hormonalni profil jakou mam zasobu.treba si to rozmyslim pak.fakt nevim je to tezky rozhodnuti.proto jsem chtela jit jeste na laparoskopii jestli tam neni problem nekde.a kdy mas jit na 2.IUI?zkus nejdriv nech ti zistej pruchodnost.aby si se zbytecne pak nestresovala jestli to vyjde nebo ne.kdyz sama si nejses jista jestli to mas pruchozi.a taky to nikdo neresi.

marryy
29. dub 2012

@brantovka oplodnili to pomocou ICSI to je primo vpichnuti spermie do vajicka.to stoji tych 7000.asistovany hatching to je jenom vpichnuti obalu vajicka aby se lip uhnizdilo v delohe.to mi navrhla dr.ze ten obal vajicka muze byt nekdy tvrdy tak oni mu to pomuzou tak ze to napichnou aby pak mohlo to embryo vycestovat z toho obalu a uhnizdit se.a to stoji 2000 u jednoho embrya.dufam ze jsem to dobre napsala aby si v tom nemela jeste vetsi mis mas.holka zlata nevim jestli ti poradim dobre.ja u menopuru reagovala uplne na nic.na kazdou zenskou zabera prave neco jinyho.u mne byl neucinejsi gonal.ten byl taky nejdrazsi.doplacela jsem asi 6000 uz si nepamatuju presne.a to bylo jeste v loni v cervenci.to ICSI urcite je ucinne,to vyberaj ti lepsi spermie.ale jestli vyberu tu nej.a pak mas to PICSI to sme taky meli protoze pritel ma je trosku zpomalene tak z toho by meli vybrat si myslim uz tu nej.no a to se oplodnilo zavedlo do delohy po trech dnech apak se nechytlo.
To taky zkousis uz dlouho uz od 30.?to je dlouho.vidis a taky porad nevzdavas.musime bojovat nic jineho nam nezustava.nevim jestli jsem napsala vse uz pospicham jdem venku se projit na pivko.

rory_g
29. dub 2012

@brantovka @marryy ahoj holky, já byla na prvním IVF, ale nedopadlo...jsem zvědavá, jaký další postup dr Langerová navrhne. Já nevím, jestli bude jiný lék lepší, ale asi ho zkusím, měl by být rozdíl v tom, že Menopur se vyrábí z moči žen v přechodu a Puregon čistě synteticky, tak třeba na něj lépe zareaguju. O změně CARu uvažuju pro případ, že zase něco "pohnojí", nechci jim křivdit, ale to předčasné prasknutí folíku byla jejich chyba.
O IVM jsem také četla, jen nevím, jestli by mi ho povolili, protože jsem dost při těle...sice na 4D utz dr viděla zásobu folíků dobře, tak si myslím, že by něměl být problém, ale nevím to jistě. Holky, kolik stojí v Gennetu Nativ??
Jinak moje obvodní gyndr mi nabízela zjištění průchodnosti, ale dr Langerová říkala, že je to zbytečné (což asi k IVF průchodné vejcovody potřeba nejsou...).

zezizu
29. dub 2012

@aleluli ty jo, tak to nevim,. Ale podle nových pravidel muzes Mit jedno ale i dvě. To je asi na Tobě, ale když je mas zamrazena spolu, tak Nevím, jak to je. Ale asi to rozmrazi a pokud chces jen jedno, tak by ti ho měli dat.

brantovka
29. dub 2012

@marryy diky moc za vysvetleni......jo,jo zkousime to od 30, ale na umelem oplodneni jsme sli az ted (poprvé.).... predtim jsme to zkouseli plodne dny.....ted pujdem v cervenci podruhe a zaplatime si tech 7OOO Kc za vpichnuti nejlepsiho sperma.....tak uvidime......ale necekam od toho nic vyjmecneho......teda ja bych tak chtela miminko....

brantovka
29. dub 2012

@rory_g tak na pruchodnosti jsem byla hned jak jsem zacala chodit do Gennetu....rikala jsem Langerove ze jsem mela v 17 potrat...aby se mi koukli jestli se mi tam neudelali srusty.....hnad me Langerova poslala na pruchodnost....Rory....ja si osobne myslim ze pruchodnost je moc dulezita....kdyz nejsi pruchozi.....tak ti to vajicko tam nikdy nedocestuje......Nativ nevím co je ??? Jinak pruchodnost hradi pojistovna gelem , ale pěnou si zaplatis 2000, ja si dala pěnu je mene bolestiva.....rory co to je IVM ??? Jinak holka budem si podruhe drzet palce......jo a k tomu ze ti folik prasknul.....kdy sis pred odberem davala posledni injekci ???

rory_g
30. dub 2012

@brantovka tak vidíš, každému říkají něco jiného 😒 Nativ je IVF bez stimulace léků, když se Ti tvoří přirozeně vajíčko, tak ho odejmou při OPU, oplodní (klidně ICSI) a potom je klasika ET...jinak IVM je tady: http://www.gennet.cz/ivm.html. Já si měla píchnout Pregnyl přesně ve čtvrtek ve 22 hodin, OPU měla být sobotu v 10:30 a byla až po poledni..na obou utz jsem měla krásné dva folíky, na každém vaječníku jeden a potom malé, no na OPU dr našla jen jeden a v něm jedno vajíčko 😝
Brala jsi po OPU nějaké léky? Myslím Utroš třeba?

brantovka
30. dub 2012

@rory_g ja brala Pregnyl v 21 hod ve ctvrtek......a nic mi neprasklo....to je divne...po OPU jsem nic nebrala ty ano ??? co to je Utroš....???
ja mela jit v sobotu v 10.30 a nakonec me dali jako prvni......nevim proc to tak prehazeli....

rory_g
30. dub 2012

@brantovka Utrogestan 😉 Já taky nic nebrala. Ono když Tě vzali dřív, tak to asi nevadí, ale pozdě je pozdě..

maybay
30. dub 2012

@rory_g jo pro IVF neni treba delat vysetreni pruchodnosti

maybay
30. dub 2012

@brantovka za tu pruchodnost s penou chteji v Gennetu na Letne 1000, jakto, ze jsi platila 2000?

brantovka
30. dub 2012

@maybay jo mas pravdu ted mi rikal pritel ze platil 1000 kc.....takze pena stoji 1000, ja uz v tech platbach mam hokej.....

rory_g
30. dub 2012

@maybay já vím, jen bych třeba mohla otěhotnět přirozeně, ale to by se jim asi nehodilo 😀

vanuska
1. kvě 2012

@brantovka dlouhý a krátký protokol při stimulaci při IVF, když pícháš hormony na vytvoření vajíček.
DLouhý protokol trvá déle - asi 12 - 15 dní a měsíc předem nebo jak se píchá Dipherelin ( už ani nevím na co). Krátký protokol trvá asi 8 -9 dní a má být údajně pro ty, které špatně reagujou na dávky hormonů, tak prý tím se najednou ty vaječníky mají rozbouřit a vytvořit co nejvíce vajíček. To mi pořád LAngerová tvrdila - proto mi nechtěla dát ten dlouhý protokol.
Ale jak říkám, za těch 8 dní prostě u mě ty vajíčka nedozrála a stejně ty moje vaječníky nijak nerozbouřila🙂.
Kdežto v Repromedě i když primářka Veselá věděla, že moje vaječníky nic moc nereagují, stejně mi dala znovu dlouhý protokol. Byl dlouhý, ale podle mě ty vajíčka měla čas dozrát a hlavně všechny byly dobré kvality a všechny po obou stimulacích se dobře oplodnila a byly použitelné k PGD. TAkže podle mě to svůj smysl mělo.
.

brantovka
1. kvě 2012

@vanuska takze jestli jsešm pochopila dlouhy protokol je lepsi pro dozrani vajicek .....ja mela hodne kratky......pichali jsme asi 6x a nebo 7x více urcite ne....kolik doplacis za delsi protokol ???......moc dekuji za odpoved....Lu.

vanuska
1. kvě 2012

@brantovka nevím, po mých zkušenostech bych řekla, že určitě ano. I jsem hledala něco o tom na internetu a našla jsem nějakou studii z Plzně a v té byla větší úspěšnost při dlouhém protokolu. A já když jsem tady byla jednu domu s váma, tak právě mě i zaráželo, kolik holek v Gennetu mívá nedozralá vajíčka.
Dlouhý protokol se prodraží na injekcích. To víš, tehdy jsem je v Repromedě doplácela za svoje v plné palbě. A to mi dávali až 400 jednotek denně - no hrůza. Ale než jsem začala chodilt do Gennetu, tak jsem narazila tady na koníka 🙂 a injekce jsem dokupovávala tady od holek na diskuzi, kde si předávají zbytky léků, takže to bylo fajn.Langerová proti tomu vůbec nic neměla, že zbytek injekcí, které mi pojišťovna nezaplatí mám svoje. Neptala se na původ, jenom se ptala, jestli byly dobře skladovány.

brantovka
1. kvě 2012

@vanuska Venusko a ty uz jsi tehotna ???

pentagras
2. kvě 2012

Ahoj holky, mám dotaz, jak to probíhá když se jde na KET, jak připravujou tělo a jak to zkrátka vše chodí v Genetu?? Moc děkuju

majcam
2. kvě 2012

@pentagras ahoj 😉 ,jdeš do toho znova?! Myslím,že na KET byla @darkwitch tak až se objeví... 😉

marryy
2. kvě 2012

@rory_g Ahojky holky.Tak nativ stoji v gennetu 10000.mne ho ted delali v breznu.6000 se plati za odber ,4000 se pak doplaci kdyz se oplodnia vlozej ti to, vlastne ET.a kdyz se to neoplodni tak asi nic neplatis.jenom tych sest tisic no a jeste kdyz budete chtit ICSI,PICSI tak to taky platis.S tou pruchodnosti mas asi pravdu asi by se jim to nehodilo.

marryy
2. kvě 2012

@vanuska dobre vedet jaky je v tom rozdil.to jsem rada ze si to tak hezky popsala.tak to si reknu o dlouhej protokol.akorat jak ji to vysvetlim ze to chci.kdyz jsem se ji na to ptala uz loni v zari po druhem pokusu jaky je rozdil kratkej a dlouhej protokol a co to je?.tak jeji odpoved byla ze to nepotrebuju.a pritom mam taky malo a pomalu dozravaj vajicka.

marryy
2. kvě 2012

@pentagras jejda ja ti neporadim ja jsem KET nikdy nemela bohuzel.

pentagras
2. kvě 2012

holky zatím ne, potom co se mi stalo jsem dost hotová a momentálně na zhroucení, ono po 9 měsících radosti, místo vytouženého miminka strojit pohřeb je hrozný, jsme zdrcení ale určitě do budoucna budem mimčo chtít a budu bojovat, ted jsem na umření prostě život je zlej a naděluje hezký jen zlým ☹ ☹ ☹

malina2
2. kvě 2012

@rychetkami Tak co, holčičku máš potvrzenou? 😉 U mě na screeningu v 20.tt nebylo vidět nic (pupečník mezi nožičkama a zezadu nejasné, navíc si tam mičo pořád dávalo patu) a dneska mi můj dr. řekl, že pindíka nevidí, tak asi holčička, ale s jistotou to nemám. Tak já nevím... holčičku si moc přejeme, nejraději už bych začala nakupovat holčičí výbavičku, ale ještě počkám. Byla jsi na 3D utz?

darkwitch
2. kvě 2012

@pentagras já jsem na KET byla, před KET jsem šla na kontrolu kvůli cystám a pak jsem myslím, od druhého dne cyklu začla brát estrofem (myslím, že se to tak jmenuje) byla jedna utz kontrola, ale nevím v který den a pak jsem k tomu brala ještě utroš v den KETu mi volali kdy mám dojet... drž se, myslím na vás