Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

sipkova1
14. čer 2011

Ahoj holky, byla jste některá v Gennetu na odběru plodový vody? Díky.

maarina
14. čer 2011

@sedmitecka me mudr rikala, ze prvni den ms se pocita kdyz to dostanes do 18 hod a jinak po 18 hod je prvni den az zitra.......tak snad sem to napsala srozumitelne 😀

sipkova1
14. čer 2011

@sedmitecka Ahoj, musím říct, že jsem se na to ptala víc MUDrů a sestřiček a odpovědi se dost lišily, je v tom trochu bordel 🙂. Ale pokud se Ti to rozjelo ten den na plný céres (tj. žádné špinění, ale opravdu čerstvá červená krev), tak bych to brala jako 1. den.

damada
14. čer 2011

@sipkova1 jo, já tam byla před 10 dny.... (a taky před 5 lety) 🙂

sipkova1
14. čer 2011

@damada Jé, tak to jsi teda holka zkušená 🙂 a můžeš mi prosím napat nějaké info? Já jdu přítí týden. Jako např. jestli si máme něco připravit na tu genetickou konzultaci předtím, jak dlouho se čeká po konzultaci na ten odběr, jak dlouho trvá ten odběr, jak dlouho po odběru se tam leží atd. díky moc.

damada
14. čer 2011

@sipkova1 genetická konzultace - připravit si (zjistit) veškeré nemoci a vrozené vady v rodině (matky i otce) až po babičky a dědy 😉 - marně jsme s manželem pátrali v paměti, na co která babička umřela a co měli za nemoci (jako cukrovka, srdeční vady, rakovina aj. dědičné nem.) Po konzultaci se moc dlouho nečeká, teoreticky bys měla být hned na řadě, max. je před tebou 1 maminka (to byl můj případ a to jsem se měla připravit na dlouhý čekání, protože mě tam vmáčkli na poslední chvíli). Samotný odběr trvá chviličku, pár minut, ještě předtím dělá dr. podrobnější ultrazvuk, kontroluje orgány a tak (partner může být u toho), pak přijde sestra, postříkaj břicho dezinf., píchnou jehlu, naberou 2 zkumavky a je to 😉 pak se tam čeká v čekárně 20 min., pokud je vše v pohodě, jedeš domů (doporučují odvoz). Ten den a ten následující doporučují ležet, pak týden klid...

cibka
15. čer 2011

@vally11 ahojky na sále byla brandejská manža byl na 9 ja na pul 11 a na radu jsem sla až ve11:30 docela me bolelo jak mi tam narvala háky ale jinak ok

cibka
15. čer 2011

@maarina neboj za chvíli do toho vklouznes ani nebudes vedet jak ale lepsí by bylo do toho nevklouzavat a otehotnět 😀 ja byla pred 14 dny u svýho gyndaře tak sem mu vypravela co mi rekli ivf atd. a on mi rekl ze bych mohla přednášet 😀 a po iui mi je normalne jako bych nekde nebyla

zvalentova
15. čer 2011

@malina2 ahoj, vítám tě u nás. Mám asi něco podobného, endometrioza mi bují všude kde se dá.

zvalentova
15. čer 2011

@cibka ahojky, jak to dneska jde?

cibka
15. čer 2011

@zvalentova ale jo jde to díky za optání a co ty co nového jak se daří

zvalentova
15. čer 2011

@cibka u mě to také jde, skončila porada a chystám se na večerní svatební nehty pro kámošku. Nejradši bych byla ale někde na zahradě a nic nedělala 😀

malina2
15. čer 2011

@zvalentova Dík! A řešíš to nějak? Je to dlouhodobá záležitost? Jsem z toho dost otrávená...

malina2
15. čer 2011

@vally11 Tu laparoskopii nedělají v Gennetu? A kdy se potom dá začít opět usilovat? My se snažíme od dubna 2010, to sice není zas tak dlouho, ale oba nás to psychicky dost vysiluje. 😢

darkwitch
15. čer 2011

ahoj holky ted jsem sem dva dny nedostala a vy jste toho zase nakecaly... kdo to ma docitat 😀

vally11
15. čer 2011

@malina2 Nedělají, někam tě pošlou. A nebo pokud máš nějaké reference sama, tak si řekni kam chceš jít. Jinak mě nic nenašli, v papírech jsem měla, že se můžeme snažit za 2-3 týdny, ale pan doktro řekl, že až budeme mít chuť, tak ať nato skočíme. 😉

sipkova1
15. čer 2011

@damada děkuju moc za informace. Výsledky jsou do 14 dnů?

damada
15. čer 2011

@sipkova1 jojo, nebo spíš za 14 dnů 😉 😒 i když minule jsem měla přeběžné výsledky už snad druhý den, teď ale ne, tak jsem se na to ptala, tak prý když se dělá AMC z důvodu špatného výsledku (tripl testů, nebo prvotrim. screeningu), tak se to dělá (já měla teď z důvodu věku, takže musím počkat ještě do pátku)

malina2
15. čer 2011

@vally11 Aha, tak to je fajn ;) Já se bála, že to bude pak dlouhé hojení a čekání...

maarina
15. čer 2011

@cibka jo,jo pravdu mas... lepsi by bylo do toho nevklouzavat ale co nadelame.... s tou prednaskou o ivf si me teda pobavila... 😀 .... za jak dlouho po IUI muzes testovat??? tam je to asi jine nez po transferu ne?

cibka
16. čer 2011

@maarina testování je stejné je to za 14 dní a ted mi rekli ze mam prijít i na kontrolní hcg a to sem minule nemusela a taky se nove píchá pregnyl do bricha je to malá injekce ja ho pokaždé míchal do stehna tou velkou jehlou

cibka
16. čer 2011

@maarina jsi nemohla spát ju žes tak dlouho ponocovala 😀

zvalentova
16. čer 2011

@malina2 ahojky, já ani otrávená nebyla, spíš naopak. Konečně mi řekli, proč mám břicho bolavé a při MS je mým největším kamarádem Algifen a brufen. Rodinu plánujeme už 4 roky, do Genentu chodím od podzima 2009. A nějak to zatím neřeším, resp. snadné řešení to nemá. Operaci nedoporučili a hormonální léčba na potlačení endom.je na dlouho.

maarina
16. čer 2011

@cibka no vecer uz je vetsinou klid tak si sem vlezu a spat se mi nechce ale rano to vstavani ...hruza... to vis procitam a sbiram info a kdyz tu ctu co vsechno holkam najdou co brani v otehotneni tak mi tu stojej vlasy strachem jak to bude u nas... ja sem ani nevedela , ze pred IUI si musis neco pichat.. jen jsem myslela, ze se berou nejake leky ale ono je to asi taky u kazdeho jinak ne.... moc ti preju aby ti to vyslo ale kdyby ne tak pujdete taky do Ivf?? my IUI rovnou zavrhli protoze jsem tu vycetla, ze je mensi uspesnost a pro nas by to byla ztrata casu coz nam taky mudr potvrdil. ale proboha nechci te strasit ja jsem hlavne starsi oproti tobe tak proto.

malina2
16. čer 2011

@zvalentova Ahoj! Mně řekla Březinová na ultrazvuku, že vzhledem k plán. těh. nedoporučuje horm. léčbu, ale operaci. Samozřejmě to ale záleží na dohodě se mým lékařem, tzn. s primářkou. Mně nikdy břicho nebolelo, jen při MS, taky se kámoším s brufenem tak 3 - 4 x během těchto dní 😎 Není v tomto případě operaci rychlejší řešení?

zvalentova
16. čer 2011

@malina2 tak to určitě, dost naivně jsem si to myslela. Byla jsem i u operatéra z Apolináře a ten mi po vyšetření rovnou řekl, že to mám "pěkné" a vzhledem k rizikům by on rozhodně neoperoval. A moje gyndařka mi to minulý týden řekla taky, že kvůli perforaci střev, vnitřnímu krvácení až nejhorším věcem by mi to nedoporučovala. Takže čekám na zázrak a čas letí 😉

malina2
16. čer 2011

@zvalentova No to je šílený!!! Úplně se děsím toho, co řeknou mně... Předpokládám, že dokud se to nevyřeší, nemá cenu se pokoušet o iui ani ivf, nebo? Ják dlouho už to hormonálně lečíš?

cibka
16. čer 2011

@maarina mi byli na ivf uz 2x a asi 4x na iui lae pokud to nevyjde planujeme poslední pokus po prazdninách
pred iui se píchá jen jedna injekce a to pregnyl

zvalentova
17. čer 2011

@malina2 neléčím to vůbec, buď léčba nebo IVF mezi tím nic není

aknel1976
17. čer 2011

Ahoj holky, nějak vás nestíhám dočíst 😝 Sice jsem doma, ale pořád nějak něco dělám 😀
V úterý jsme byli na kontrole, mininka byla úúúžasná, jeden je fakt neskutečnej lenoch, kterej má všechno na háku a druhý je děsný živel, celou dobu se mrskal jakoby tancoval a plácal nožičkama a ručičkama, museli jsme se oba s Dr. smát 😀 😀 Byla jsem z toho úplně vyřízená, jak to bylo nádherný 😀 😀 . Jinak mě Dr. akorát hnul žlučí, vycházky mám prý luxusní, málem mi ještě ubral 😠 😠 Takže mám stále od 13-18:00 a stejně tak po víkendech na baráku u tchýně nebo u známých 😢 😢 😢 ...tak mě to štve.... A pak mi vynadal za toho Břešťáka, že prý bych měla jít na Bulovku, protože mě Dr.z Bulovky teď bude mít na starosti, že místo něj dělá těhotenské poradny a doporučil by mi i registraci na Bulovce, protože o mě ta Dr.bude vědět úplně všechno...no coment!! Těžká propagace Bulovky 😠 😠 😠 . Nic pro ti Bulovce nemám! Jen mě takovýhle "taktní nucení" vytáčí!!! Tak jsem jen řekla, že když si NT platím, tak si chci zvolit Dr.sama a já si zvolila Břešťáka a k němu půjdu, tak pak už nic neříkal, jen že by nebylo od věci se přeobjednat na NT na tu Bulovku....no coment!

Držím vám tu všem palce ať na IUI nebo IVF, holky, věřte, že to vyjde!!! 😉 🙂 Držíme vám s prckama pěsti, a že jich máme 😀 😀