Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

majcam
4. led 2012

@sipkova1 dr.Březinová,a pak ty klky mi odebírala se Smetanovou,děkuju moc 🙂 ,no počkej teď na tebe koukám,ty už máš klučíka doma!!!!!...jsem to nějak prošvihla nebo co,jak se jmenuje míry a tak 😲 🙂

sipkova1
4. led 2012

@majcam
takže s primářkou 🙂, tak to jsi byla v dobrých rukou. Já byla na plodovce u MUDr. Kulovaného.
Hele a Méďa už tam teda opravdu není?

Matyášek, 3420g a 54 cm narozen v Podolí dloooouhým porodem

majcam
4. led 2012

@sipkova1 no s tim Měďou nevim,Inza to říkala,že tam po novým roce nebude,má u nás slíbené bedny se šampáněm 😉 ,ale já ještě nechtěla za nim chodit,abych něco nezakřikla,tak nevim... 😕
Jé tohle jediný klučičí jméno se mi líbilo,no krása,pořádnej chlapák!!!!!!Moc gratuluju!!!!!Mi tady zase tečou slzy 😉

sipkova1
4. led 2012

@majcam psala to myslím i cibka
no my sice nakonec otěhotněli přirozeně, ale stejně jsem mu chtěla poslat aspoň děkovnej e-mail, jak se o nás staral, no ale nějak nestíhám 😉
do který jdeš porodky?

sipkova1
4. led 2012

@majcam jo že prej má na Slovensku rodiče a přítelkyni, tak prej proto se vrací

majcam
4. led 2012

@sipkova1 půjdu na Bulovku,loni jsem tam byla na laparce a nemůžu si stěžovat a teď jednou na pohotovosti (trochu jsem špinila)a dr. mě v noci prohlížela opravdu snad hodinu,strašně ochotná a máme to i relativně blízko...
Tak jedině se zeptat sestřiček,jestli mu neni možné nějak napsat,že by mu to přeposlaly 😨

raducha
4. led 2012

@majcam KOČKO VELIKÁ GRATULACE 🙂 u nás se pohlaví neukázalo. mimi se maskovalo.tak hold 23.1.u dr smetanové.

majcam
4. led 2012

@raducha děkuju,no nám ji zjistili z toho odběru,jinak mi každej řikal,že stopro budu mít kluka,ale hlavně,že jsme zatim zdravý!!!!!!!!A co ty triply? Máš výsledek?

monnn
5. led 2012

@majcam Marti moc gratuluji a hlavně,že jste obě holky v pořádku -si dokážu docela živě představit jaký jsi měla nervy,ale ted už se jen rozmazluj!!! 😉 ještě ujíždíš na olivách 😲 ?nebo ...😀 😀 ?
@raducha že by taky princezna co se nerada vystavuje 😀 😀 ?že by malá stydlivka 🙂 ?
holky a nevíte co je s inzou?

zvalentova
5. led 2012

@majcam úžasná zpráva, slečna je v pořádku, takže paráda. Gratuluji 🙂

zvalentova
5. led 2012

@sipkova1 Koukám, že mladík je už na světě. Moc gratuluji a přeji mu do života jen to nej 🙂

majcam
5. led 2012

@monnn
@zvalentova díky holky moc!!!!!
Inza nevim,ta se vždycky ukáže a zmizí 🙂 ,ale měla by jít teď někdy na KET,
@monnn a co ty? Kdy půjdeš do Gennetu? jo a olivy už ne,teď už "žeru" cokoliv čeho je hodně🙂)

mandre
5. led 2012

@aknel1976 díky. Dnešní měření u OG, 2300g. 😨

@majcam gratuluju. Úplně vim, co si prožila, mně zase vyšly triply úplně špatně, byla jsem na plodovce, stres šílenej, to už jsem byla v 18.tt a miminko kopalo 😖

majcam
5. led 2012

@mandre tý jo to bude chlapák 😲 ,a kolik si přibrala?
Jj ty vyšetření jsou dost stresující,proto jsem radši šla hned teď na ty klky,než čekat na plodovku a cítit mimčo,to už bych skončila v Bohnicích 😲 😲

mandre
5. led 2012

@majcam mám +10,5kg, všechno v břichu a na prsou 😅
No mně vyšel NT v pořádku a až triply katastroficky 😝, v Bohnicích jsem už byla na prahu 🙄 😨

majcam
5. led 2012

@mandre tak to máš dobrou váhu,já už mám teď 3-4kg,bohužel jsem měla žrací chutě 😉 ,ale jsem hubená,tak to neřešim,jsme vlastně postavově stejně... 😉 ,no na triply nejdu,ty prý vychází často blbě a prý by se už měly přestat dělat... 😉

mandre
5. led 2012

@majcam no možná v Praze, mimo se dělají úplně běžně, a Dr. mi tvrdil že u NT screeningu se poznají jen některé hlavní nemoci - syndromy, ne rožštěpy. Ty se dělají u těch triplů právě, že ani na UZ nejsou všechny vidět. Tak to víš, co dr., to názor. můj se kloní ke kombinovanému screeningu - NT, triply a velký UZ na genetice + echokardio.
U mě ten výsledek vyšel blbě kvůli věku a vysoké hladině HCG v krvi.
Na tu plodovku jsem šla, nevydržela bych do porodu ten strach. Tu jehlu jsem vůbec necítila.Riziko potratu je tam 1:100, ale mě ten výsledek triplů vyšel horší, než riziko potratu. Dokonce mi genetička řikala, že tam měla pani, co měla NT v pořádku, triply blbě na Downův syndrom, tak se domlouvaly, jestli plodovku joo anebo nee, pak teda šla a miminko mělo Downa. Že na to koukala a nevěřila. Prostě z těch screeningů je nějaká pravděpodobnost, větší, nebo menší. Ale neznamená to, že miminko tu nemoc má anebo nemá, bohužel. 🙄

majcam
5. led 2012

@mandre no já samozřejmě uvidim co mi řeknou dr.,ale na triply se nikdo nezmiňoval,a nevim,jestli bych je stihla, jsem ráda,že jsme ve zdravý přežily ty klky,a že si mě domluvili v Gennetu na častější návštěvy.. 😉

mandre
5. led 2012

@majcam Když máš ty klky, to je skoro jak ta plodovka, to už tě nikdo nikam honit nebude. Ty triply se dělají v 15.tt a plodovka potom kdykoli do toho 24.tt. a taky je to o penězích, byznyse, co si budem povídat. 😉

rychetkami
5. led 2012

@majcam já včera, pár hodin po mém mailu, měla krvavé žně, noc jsem strávila v nemocnici s krvácením, zastavili mi ho, tedy jakž takže...ale děti mi zatím zůstaly...takže radši se už z ničeho moc neraduju, kdykoli se to může pokazit...ale zas se tomu nepoddávám, je třeba vydržet

majcam
5. led 2012

@rychetkami ježiš holka,musíš se prostě šetřit!!!!A netahala si třeba něco těžkého? Nebo co ti řekli,a v jaké nemocnici,a už jsi doma?

zvalentova
5. led 2012

@rychetkami holka zlatá, čím vším si musíme ještě projít. Já měla něco podobného v 11tt. Psycho, ale děti to zvládly. Ty tvoji jsou také šikulové, držím palce ať tě už nic nepotká. 🙂

anlek
6. led 2012

@mandre To je pravda, ze triply navic muzou "ukazat" rozstepove vady. Jenze jsou tam casto falesne pozitivni, ze pokud nebylo nic videt na UTZ, tak i pres spatne vysledky triplu (plodovka nema u rozstepovych vad smysl) bych na ukonceni nesla. Navic aspon u me rozstep by vadil jen zavazny - napr. patere a to by mel jit videt uz v dobe cca NT screeningu. Rozstep rtu a patra beru skoro jako "kosmeticky" problem. Pro ostatni vady je presnejsi NT. Ikdyz oboje ma nejakou miru chyby, takze se stoprocentne najde nekdy nejaky pripad, kdy NT vyslo dobre, triply spatne a bylo to spatny.

sipkova1
6. led 2012

@zvalentova Dík moc. Hrozně to uteklo, porod byl doooooost dlooooouhej 😒 , já si nějak naivně myslela, že to bude brnkačka po tom dlouhým snažení.
Koukám, že Ty už jsi za půlkou 🙂

zvalentova
6. led 2012

@sipkova1 no ubíhá to rychlostí světla, za 14 dní mám test na cukrovku, pak 4D UTZ a za chvíli jsem ve 30 tt jen to hvízdne 😀

mandre
6. led 2012

@anlek to jo, já na tu plodovku šla, že mi vyšly triply špatně na Downa, rozštěpy jsem měla dobré. Kdyby to bylo obráceně, tak to nemá význam, to je jasný. No řeknu ti, že už bych nechtěla prožít to čekání na výsledky 😝

anlek
6. led 2012

@mandre To cekani je urcite silene ... Nedelali ti takove to rychlo vysetreni?

mandre
6. led 2012

@anlek jo dělali, jenže se jim porouchal přístroj, takže základní výsledky nebyly do týdne, ale asi za 10 dní a zbytek za 3 neděle 😒, celkem i s UZ a kardio to trvalo od odběru měsíc 😖

monivo
6. led 2012

@mandre teda to sis taky prošla pěknýma věcma, to čekání je šílený, to je jasný. Ale hlavní je, že to vyšlo v pořádku 🙂 Kamarádka otěhotněla přirozeně, hned napoprvé a taky jí vyšly špatně triply a šla na plodovku. To byl šok, to je jasný, ale výsledek taky ok. Vím, že pak měla týden neschopenku a stále se snažila jen ležet. Já jsem to v úterý konečně dostala a jsem na 13.1. objednaná na UTZ před KETem do Gennetu. Tak jsem na sebe zvědavá 😅

anlek
6. led 2012

@mandre 😢 To si myslim, ze by meli byt laboratore jistene, ze kdyz se neco takoveho stane, ze to poslou jinam atd ...

Tatka je onkologicky nemocny a na CT a biopsii cekal 2x 3 tydny protoze postupne malovali celou nemocnici, prijde mi to sileny bordel ve zdravotnictvi, jsou veci, u kterych bych se nemelo cekat i za cenu toho, ze se to bude delat jinde. No nic, prestanu se rozcilovat.