Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
4. srp 2009

My hodne cestujeme, takze potrebujeme kompatibilni auto a kocar. Ale jsem rozhodnuta to zacit resit az ve ctvrtek, do te doby klidek. Pak vymyslet reseni a tepr po 12tt to realizovat, kdy uz bude dost velka sance, ze vse dopadne dobre.

nelynka
4. srp 2009

no sak aj my vela cestujeme...
hlavne na slovensko ked jazdime tak si nemozme dovolit nechat psov tyzden samich o hlade a o smede, tak idu s nami..a fakt, ze ten kufor je velky, ale ked tam skocia oni tak zrazu tam nie je miesto 😀 😀 😀

lenkakubickova
4. srp 2009

Anlek: to je fakt,ve Čt si třeba nebudeš muset s ničím lámat hlavu 🙂 no,uvidíme,už aby byl ČT a jsem zvědavá zítra na Zdepros 😀

Nely: joooo,tak to by jste potřebovali nejspíš autobus,ne? 😉 😀 😀 😀

Taky hodně cestujeme, ne jen k tchýni,která bydlí za Prahou,ale na výlety a tak,takže bychom to pak taky museli nějak řešit koupí jiného auta 😝

anlek
4. srp 2009

Leni, ja jsem docela rada, ze nevim, jak na tom jsem. 😉 Ja si teda myslim, ze je jen jedno. Ale je to prijemne mit takove malinkate prekvapeni. 😵 Jinak muj favorit na auto je ford galexy, ale kde na ni vzit penizky, to uz nevim. 😖

zdepros
4. srp 2009

Anlek a ty ještě nevíš jestli je jedno nebo dvě?, tak to nevím jestli to můžou zjistit u mě zítra je to teprve 16. den po ET

lenkakubickova
4. srp 2009

Anlek: no právě....auta jsou krásný! Ale kde na ně vzít??? 😖 a kor kdyby měl člověk kupovat výbavičku hned 2x 😝 😕

Zdepros: Anlek to asi myslí podle výšky HCG 🙂

anlek
4. srp 2009

Zdepros, ja jdu teprv ve ctvrtek na prvni ultrazvuk. Dr. rekla, ze mam byt minimalne 3 tydny od ET, mozna chce rovnou videt srdicko. 😵 Takze ja mam do ctvrtka prekvapko a porad si to uzivam, ze muzou byt dve nebo jedno. 🙂 Pak uz bude jasno a nebude to takove jako ted ... Nevim, jak to popsat. Ja bych klidne i cekala dyl, ale je potreba zkontrolovat, ze mimo/mima jsou opravdu v deloze, kde maji byt a vse je ok. Ja jestli je jedno nebo dve odhaduju podle tohohle: http://www.betabase.info/showBasicChart.php?typ... - dvojcata a http://www.betabase.info/showBasicChart.php?typ... - pro mono ditko. Ale i ty cisla jsou orientacni, kdyz se kouknes na to rozpeti. 😉

mandre
4. srp 2009

Pěkné dopoledne.

Pet.s: 😀 musím říct, že jste s manžou byli nepřehlédnutelní 😀 😀 😀 , ale vypadáš dobře, pěkně štíhlá 😉 Já si připadám, že stárnu každým dnem.... 🙄 A to bychom chtěli děti 2 😀 😀

Anlek: no já jsem si myslela, jak se rozhodnu, a hned otěhotním, a ono nic 😖 , tak máš pravdu v tom, že štěstí by bylo otěhotnět normálně 😝 , tak snad to zlomíme...

Leni, tebe obdivuju, laparka, no to je pro mě scifi pojem 😀 😀 😀 , ne fakt, jediný, co mě děsí, je ta narkóza...třeba zjistim, že to je v poho 🙄 🙄 , nejsem moc na bílý pláště, a v nemocnici jsem byla naposled ve 4 letech a zanechalo to na mě šrámy 😲 , tak to teď musím trošku déle rozdýchávat, ty úkony 🙂 🙂 🙂

lenkakubickova
4. srp 2009

Mandre: já byla na laprce na 1.operaci v životě! 😅 neboooj,nic to není,teda aspoň já narkozu snáším v pohodě,nemáš se čeho bát a pro mimi to obětuješ! 😉 🙂

anlek
4. srp 2009

Leni, se mnou vetsina mych kamaradu proziva snazeni, takze vedi, ze se asi povedlo a ze muzou byt dve .... Vetsina z nich se nemuze dockat ctvrtka daleko vic nez ja. 😀 Nekteri me prosili, at rozhodne nezapomenu jim poslat SMS, kolik jich tam je. 😀 A od ruznych kamaradek mam slibeno zapujceni vecicek na mimi. Takze ja se toho tolik nebojim. 😉

Mandre, ja si take myslela, ze se rozhodnu a bude. 😀 Jak naivni. Pak mi jeste trvalo dlouho nez jsem se smirila s IVF, nejdriv jsem o nem nechtela ani slyset. No a kdyz jsem se s tim srovnala, ze je to cesta pro nas, tak se povedlo hend napoprve. A myslim, ze u me hrala velkou roli psychika. Byla jsem perfektne uvolnena, odpocinuta po dovce ...

Mandre, narkozy jsem se pekelne bala. A to jsem uz byla jako dite uspana 10x a vzdy naprosto v pohode. Jen jsem si to nepamatovala. Ale v Gennetu maji sikovnou anesteziolozku, s kterou je legrace. Ona te uklidni, uvidis. Ze jo holky, ze to bylo ok?

lenkakubickova
4. srp 2009

Anlek: s těma kamarádama to mám to samé, prožívají to snad víc jak my 😀 ....a všichni jen říkají,jak už se těší na ty naše dvojčátka, jsou to prostě blázínci, ti kamarádíčci 😉 😀 Už od soboty se ptají,kdy zjistím,jestli se to povedlo a ať to zkusím dřív,že se nemůžou dočkat 😅 ....je to sranda a je to i hezký, jsou to lidi,kteří jsou fak kamarádi (i kamarádky samozřejmě) a máme se moc rádi! 🙂

anlek
4. srp 2009

Leni to mas pravdu. Jen okoli vidi dvojcatka jako na fotkach ... To oni vypadaji krasne, ale co je za tim prace, to uz vidi min lidi. 😉 Tak se jim smeju, ze jim takovou radsot neudelam. 😀

lenkakubickova
4. srp 2009

Ostatní právě jen vidí tu roztomilost,ale asi si neuvědomují to ostatní 🙂 ....budu držet na Čt palce,ať je hlavně vše,jak má být!!! Ostatní už je osud 🙂 ....ikdyž podle toho HCG bych u tebe fakt hádala 1 bobánka 🙂

mandre
4. srp 2009

Leni, já chtěla zkusit tu hysterku ještě před IVF, jestli jsou vejcovody a děloha ok. Tam sice vejcovody nepotřebuju, ale ať víme... 😲 Dr. řikala, že je zajímavý, že po hysterce se až 19% podaří otěhotnět přirozeně, že to zkoumali v Brně, asi se ty vejcovody profouknou, vymetou pavučiny 😀 😀 😀

Anlek: já se s IVF smiřuju taky postupně...hlavně jak už to tak dlouho trvá, tak my to přijde jako logické vyústění, pokud to početí nechci nechat, až mi bude 40. I když to není 100% metoda, ale Daněk mi teď při IUI řikal, že mají úspěšnost až 50% a že je to kvalitativně někde jinde 😎 Já jsem měla obě IUI bez stimulace v přirozeným cyklu, jenom Pregnyl, a řikal, že by se spermie, jako má manža měli normálně dostat do dělohy a oplodnit. A že to IUI je hlavně pro páry, co mají překážku na cestě, jako protilátky proti spermiím a tak.
Moc tý IUI nedávám, šance je pramalá 🙂

lenkakubickova
4. srp 2009

Mandre: pokud do toho chceš jít a Dr. ti to doporučí,tak bych do toho klidně šla i pro ten tvůj klid, uvidíš 🙂 A kdy jdeš k Dr.?

mandre
4. srp 2009

Já u prim. byla 28.7. a pak 30.7. na IUI - dělal Daněk, primářka právě řikala, jestli chci, kdyby se to nepovedlo zkoušet další IUI, že ona by to IVF neodkládala, no a já jsem právě ještě debatila o té průchodnosti, tak si to napsala, že v př., že teď nic, že bychom jí udělali, že to je dobrý před IVF.
Tak já bych se na ní rovnou telefonicky objednala, protože oni tam věčně nemají termíny, abych to stihla v příštím cyklu, no a po ní na konzultaci. No kdyby to teď vyšlo, tak bych to zrušila.
Totiž minule, když jsem se objednávala na UZ před 2.IUI, tak neměli vůbec místo, a sestra mi řekla, že se mám objednávat dopředu, že zrušit se to dá vždycky. Tak mi tam namáčkla 12.DC ráno.
A před 1.IUI jsem byla na UZ u Daňka a pak u Vykysalý, páč prim. neměla vůbec volno 😖 😖 😖 .To bylo blbý, protože ti nic jinýho neřeknou, když nejsou ošetřující lékař, jen k tomu IUI.
Jak to řešíte Vy s tím objednáváním?
Jo a když tu hysterku budou dělat v Gennetu, tak je doplatek 1000Kč, já si ale myslim, že je to lepší dělat na jednom pracovišti, kde o mě toho vědí nejvíc 😕 😕 😕

lenkakubickova
4. srp 2009

Mandre: pokud bych hysterku chtěla, také bych šla do Gennetu,aspoň vědí o všech vyšetřeních a mají to po ruce 🙂 Jinak co se týče objednávání, tak já jsem s tím zatím nějak neměla problém...spíš jen,že třeba moje Dr. nebyla,že měla dovču,ale tomu se v létě člověk nevyhne...

pet.s
4. srp 2009

Mandre, štíhlá? Proboha s kým tam ten můj byl? 😀 Dnes jsem koukala jak se mi pěkně rozlezají jizvy na břiše. Mám po plastice a po operaci. Je možný,aby mi rostlo břicho už teď?Koukám, že se tu řešila adopce a auta. Já mám ty první děti adoptované. Pokud se toho někdo bojí. Nic na tom není. Já nikdy neměla pocit, že nejsou moje. Mateřský pud funguje. A zlobit může i vlastní dítě. Já jsem dcera svých rodičů a modlím se,aby moje děti neměly takovou pubertu,co já😀 😀 Zabila bych je 😀
Novým těhulkám držím palce a gratuluji.
Mandre jestli můžu doporučit, tak v Gennetu Dr. langerová. Skvělá, skvělá,skvělá 🙂

mandre
4. srp 2009

Leni, tak jsem se objednala na tu hysterku na 21.8., bojim bojim. 😨 😨 😨 Problém to nebyl, vzala to sestřička, která má stejné příjmení, jako já 😀 , byla v pohodě. Rovnou jsem se objednala na konzultaci, ale až měsíc potom, primářka má 3 týdny dovču, tak hned po ní a sestřička si rovnou napsala, že budeme chtít odeslat žádost na pojišťovnu. Jestli to dopadne, jak jsem si namalovala, tak bych měla začít na začátku října stimulovat.

Pet.s, 😀 😀 😀 noooo, štíhlá, manžel sympaťák.Asi tak.
Dr. Langerová, to je ta nová? U té jsem ještě neskončila. Daněk my přišel milej a objektivní, zato Vykysalá koukala nasr... 😀
A kolikátý den jsi po ET? Mě teda dneska bolí břich jako na MS...ale do 14.8. ještě dlouhá doba, tak to bude asi z toho Utogestanu 😒

pet.s
4. srp 2009

Mandre. to jo taťka je sympaták. Lepšího člověka jsem ještě nepotkala. 😔
Jsem dnes 21 den po ET. Břicho mě bolí pořád. Myslíš, že to může být z Utrogestanu? Já mám pořád strach, že to něco je.
Dr. Langerová je nová.Ale já už k ní chodím asi 2 roky. Odešla z Iscare, tak jsme šli za ní do Gennetu.

lenkakubickova
4. srp 2009

Mandre: Tak to je super,že už jsi objednaná 🙂 A neboooj,bude to dobrý! Pomůže ti to k miminku 🙂 A do října už to uteče jako voda! 😉 🙂

já mám holky nafouklý břicho už od OPU, úplně šíleně :( Musela jsem si koupit nový kalhoty ☹ Do ničeho jsme se nevešla ....a nějak pořád nesplasklo.... 😝 Dneska mě k tomu občasnému píchání ve vaječnících bolí břicho jak na MS 😕 ...ale to asi normální...

lenkakubickova
4. srp 2009

u Langerové jsem byla 2x a je fakt moooooc milá a příjemná!!! 🙂

mandre
4. srp 2009

Já jsem 5 dní po IUI, břicho mě bolí dneska, nevim, já s tím Utrogestanem nemám zkušenosti, minule jsem ho neměla, tak mi nic nebylo. Tak to přičítám tomu... 😠

Pet.s, to tvoje bolení mi připadá logický, páč jsi těhu, a to by měla být roztahující se děloha 😉 Už jsi byla na UZ, nebo jdeš teď někdy?

Leni, dtto s tim bolením 😀 😀 😀 , budeš taky asi v tom 😀 😀 😀, kolik jich máš, 2? No to jsem zvědává, jak opička 😀 😀 😀 Ty máš koho, Vykysalou?

Já než jsem se rozhodla pro Gennet, tak jsem měla dilema, Iscare nebo Gennet, na Gennet jsem slyšela samou chválu, tak jsem tu 😀, Ještě muj gyndař doporučoval UPMD Podolí. Máme v Teplicích Pronatal, ale tam na mě neudělali svým přístupem dojem 😒 , a navíc mají smlouvu jen s VZP 😀 😀 😀 , chytře.

lenkakubickova
4. srp 2009

Mandre: tak pokud to značí těhu,bylo by to fajn,ale je brzy, v So jsem teprve byla na ET 🙂 A mám tam 2 bobánky 😵 Jinak chodím k Vykysalé 🙂

anlek
4. srp 2009

Holky, me poslednich par dnu bricho neboli. A jsem z toho nervozni. 😀 Do ted jsem mela pravidelne nekolikrat denne MS bolesti. Ono je to normalni, i dr. mi to rilaka. Zadna panika, miminka se zabydluji.

Leni, ja volne kalhoty radsi koupila pred OPU a jak je mi v nich dobre. 😀 A sehnat je v Tescu byl nadlisky ukol, zadne nebyly ty prave. 😀 A neboj, bricho splaskne, me splasklo pak behem 2 dnu, jsem koukala, jak to jde rychle.

barrca
4. srp 2009

ahojky 😀
Leni to nafouklé břicho je úplně normální, také jsem ho měla dost nafouklé a to jsem ani neměla tolik folíků jako ty ... ti říkám, se pořád tak nepozoruj 😉 😉 se budeš tak akorát stresovat ... no já sem chytrá jak rádio a vždy jsem první v řadě kdo stresuje 😅 , ale o toho tu jsme, abychom se uklidňovali, že ....

... jo a holky, kdybyste náhodou některá nechtěla dvojčata, tak já si to vaše druhé vezmu 😀 😀 😀

lenkakubickova
4. srp 2009

Raduš: to ani nebylo pozorování, spíš jen konstatování, že jsem si musela koupit nové kaťata 😉 🙂 Apřesně tak,je super,když tu člověka ty zkušenosti ostatních podpoří, od toho tu jsme 🙂 A je to fajn 🙂 Noooo,jsem zvědavá,kdo by ti toho druhého bobečka dal 😉 😀 😀 😀

barrca
4. srp 2009

Jasně Leni, já tě jen tak škádlím 😝 ... když se zrovna utrhnu od práce 😝

Samozřejmě to byl vtip .... já si také myslím, že na mne žádný bobánek nezbude, ale když už jsem pro tu adopci, tak bych alespoň věděla, že má slušné rodiče, ne ... 😀 😀 😉 😉

barrca
4. srp 2009

Anlek, kdy jdeš na ten utz, jsem skleróza a nechce se mi to číst zpátky ...

anlek
4. srp 2009

Barrco jdu ve ctvrtek. Taky chces vedet, kolik jich tam mam? 😀