Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

nannynka
22. únor 2010

janicko, moc na Tebe mysli cela nase rodina. Drz se.

lita
22. únor 2010

Janicko, drzte se, doufam, ze operace probehla v poradku. Take na vas moc myslime. Preji ti, at jsou bojovnicci brzy stabilizovani!

mandre
22. únor 2010

Jani, myslime na tebe s manžou, tak se drž, bojujte, je to těžké, přejeme Vám hodně zdraví a síly. 😔

evak99
22. únor 2010

jani, držte se. musíš věřit, že vše bude v pořádku. dej vědět, jakmile se dozvíš, jak dopadla operace!

inza
22. únor 2010

jani, držte se. držím palečky všechny co máme doma. Věř že vše bude OK

eva.u
22. únor 2010

Ahojky Jani, držím palce, ať Vám to dolpadne dobře.

eva.u
22. únor 2010

Ahojky holky, tak dneska jsme byli na první návštěvě v Gennetu, na to jak jsem se bála , tak to bylo v pohodě.Pí dr.Lovásová nám vše vysvětlila, řekla nám možné variace a máme se rozhodnout na co půjdeme, jestli na IUI, nebo rovnou IVF.Tak musíme dát hlavy dohromady s manželem a probrat to.

pet.s
22. únor 2010

Jani držím palce, aby bojovali bojovníčci. 😒

Děvčata hláím jedno mímo a srdeční akce. Jsme předpisově 6+2. A měříme 4mm. 😉
Ještě 7 týdnů přede mnou do ortele. 😒

nannynka
22. únor 2010

pet.s -GRATULACE!!! Tak at roste a vzkveta. Moc drzime pesticky.

monivo
22. únor 2010

Jani, napsala jsem ti do IP, jsem na tom podobně.

Ach jo, nějak se nás tu sešlo teď hodně. Vidím to v Podolí, jak se tam rodí takhle malá miminka, je to nespravedlivé ☹

lita
22. únor 2010

Zdepros uz je take v porodnici, zatim se drzi 3v1, ale hodne ji tuhne bricho a ma zkraceny cipek, pry hrozilo, ze bude rodit. Ale uz je 34tt, tudiz maji miminka krasnou vahu. Navic ji takhle mohou udrzet klidne jeste nekolik tydnu.

Monivo, co vy, jak se ma Terezka? Pribira a roste berunka? Stale mas mlicko?

monivo
22. únor 2010

Lita, jak to o Zdepros víš? Měly jsme TP jen pár dní od sebe. Dlouho tady nebyla, říkala jsem si, jak je na tom ona, když čeká dvojčátka. 34tt už je pohoda, to mají děti již cca 2kg a to pak už tam budou jen pár týdnů a jdou domů. A co ty? Žádné problémy? Buď hodně v klidu a hodně se hlídej, s každou drobností, která se ti nezdá hned jdi raději k dr. Čekáš dvojčátka, tak také patříš do té rizikovější skupiny, ale to asi moc dobře víš.

Terezka má již 1370g (porodní byla 1120g). Stále odsávám, řekla bych, že docela dobré množství. Ale je to vopruz, každé 3hodiny a vstávám i v noci. To tady u toho usínám 🙂 Ale pak když vidím, že jí to moje mlíčko dají papat, tak je to příjemný pocit 🙂 Také každý den kĺokánkujeme a Terezka je moc spokojená, vždy usne, dnes si dokonce strčila do pusinky dva prsty a "dudala je" jakoby měla dudlík a mlaskala u toho, byla to sranda 🙂

lita
22. únor 2010

Moni, to je sikulka, jak vam krasne pribira! 🙂 A je opravdu uzasne, jak ze sebe to mlicko dostanes, to je to pro ni ted to nejcennejsi a samozrejme klokankovani 😉 Koukala jsem na fotky a ta s tim bodyckem je roztomila. Kazdopadne je videt, ze roste. Musi byt sladka, jak si u toho dudani mlaska. Na to klokankovani se urcite obe dve vzdycky moc tesite, vid.

Zdepros sem tam chodi na stejnou dvojcatkovou diskuzi. Minuly tyden si ji nechali v okresni nemocnici a hned ji prevazeli do Motola, protoze se bali, ze bude rodit. Ted ji to rozhaneji, pry ji ukrutne tuhne deloha a cipek jen 1 cm. Ale je uz ve 34 tt, coz je u dvojcatek uz tak super tyden, navic ji klidne jeste muzou nejakou dobu udrzet v celku. Kdyz se to podchyti vcas, tak se muze podarit udrzet mimisky jeste nejakou dobu v budce 🙂 Dost holek s dvojcatkama rodi kolem toho 33tt a pak jsou zase takove, kterym to ve 38tt museji vyvolavat.

U me standard, deloha tuhne porad, ale nastesti ne nonstop, jako to bylo pred hospitalizaci. Ale setrim se a nic neriskuju, nechci nic pokazit. Nastesti mam super gyn.dr., ktery me hlida. Cipek je zatim v poradku. Kluci kopou jak o zavod, hlavne do mocaku 🙂

pet.s
23. únor 2010

Moni, to je prdolka...tak hlavně, že přibírá. A jinak v pohodě? Držím ji palce. Holky jak já na vás a ty vaše bojovníčky furt myslím. 😒
jani, co ta Valinka, jak ustála operaci? Jsem to tady večer vyprávěla manžovi.Divil se jak můžou operovat tak něco malinkého.A co budou dělat tomu Ryškovi s tím krvácením?
Drž se Jani. Je to těžký. ☹

petap1
23. únor 2010

Moni, moc hezké bodíčko a jde opravdu vidět, jak vám Terezka hezky přibírá, jen tak dál 🙂

pet.s: veliká gratulace...určitě bude vše v pořádku 🙂

Je těch malích bobíšků opravdu nějak víc ☹ Ještě, že už je zdravotnictví tak daleko a o prcky se dokáží
postarat 🙂

Jani jak dopadla operace...drží se bobíšci ?

Jinak světe div se včera večer mi dorazila MS (po Duphastonu)..ani jsem to nečekala, bylo to tedy překvápko 🙂 Zítra se možná dozvím výsledky z krve, tak se pak hned objednám k Daňkovi a uvidím co domluvíme...hlavně asi budu potřebovat nový Duphaston, aby jsem nějak tu MS zase přivolala 🙂

evak99
23. únor 2010

eva.u: tak super. tak nám dej vědět pro co jste se rozhodli. 😉

pet.s: krása 🙂 jen tak dál 😉

moni: terezka krásně přibírá, tak se držte holky.

jani: jak je s broučkama? i my na vás doma moc myslíme a držíme pěsti, ať se zadaří!

petap: mrška super! 😉 tak se objednej, co nejdřív, ať to letí 🙂

lita: močák je drsný, ale co bychom pro ně neudělaly pro bobečky naše vytoužený, že? 😉 tak se hezky držte a nic moc nedělej. já mám dnes v plánu uklidit další dvě poličky v kuchyni a pak zase hajat...dělám si to hezky po kouskách, dva šuplíčky denně a ještě s pauzou 😉

janicka.slunicko
23. únor 2010

Ahoj holky,děkuji za palečky co nám držíte.
Operace proběhla bez komplikacích a je stabilizovaná, Riša ten ma také stim srdičkem problem,zatim ho nechtejí operovat kvuli te hlavičce,že by to bylo hodně riskantní,tak mu davají léky které by mu měli pomoc,chce to čas.
Jsem tam byla se podivat za prdolama, jsem si mohla pohladit Valerku,to je tak hezké.to se ani neda popsat jaké to bylo,jak to piši tak bulím a bulim.

Holky opatrujte se všichni..

inza
23. únor 2010

pet.s: drzim palecky at radne a bezchybne rostete. 😉

petap1: tal mas s mrchou alespon nejake pokroky 🙂

jinak ja jdu ve ct na dalsi UTZ a asi uz dr naplanuje OPU. Ted v pondeli byli foliky dohromady2*12, 3*11-12 a 8*9 plus pry jeste nejake male. Tak jsem zvedava jak to bude ve ct.

mandre
23. únor 2010

Jani: tak aspoň tak, uff 😕
Inza: tak jsem zvědavá, co a jak...vypadají dobře, neee? 😉 🙂 Já čekám teď, kdy přijde mrcha jedna červená, dnes jsem 30DC 😝

inza
23. únor 2010

mandre: no dr rikala ze je spokojena ze se ji to libi jak reaguju 🙂 Teda u prvniho IVF to bylo stejne ze prej taky krasne reaguju a nic z toho. A az prijde mrcha tak do toho jdete ci jak? Neboj ona kdyz to je mrcha tak urcite dorazii

hedva
23. únor 2010

Nazdárek, človíčkové,
vidím, že tu máte všechny výborné zkušenosti s Gennetem. Já taky. Jsem na začátku nového tanečku s lékařskou vědou po třetím potratu. Zjistili mi laidenskou mutaci, HTMFR a ještě špatné výsledky na imunologii. Když jsem se byla poprvé ptát v CARu, mluvila MUDr. Brandejská o nějaké čtyřkombinaci léků, které jsou vyzkoušené v Německu. Nevíte o tom některá něco, případně, jestli jste si tím někdo prošel, budu vděčná za zkušenosti...

monivo
23. únor 2010

hedvo, já mám taky tromobofilní mutaci, nemám sice Leidenskou, ale heterozygot MTHFR, také jsem měla nějaký špatný výsledek na imunologiii - vysoké % NK buněk. Také jsem chodila k Brandejské, ale o nějaké kombinací léků nemluvila. Ale bylo to v červenci, tak je možná něco nového. V imunii jsem dostala Pentomer a na trombofilní mutace jsem si při stimulaci a pak celé těhu píchala injekce na ředění krve. Toť vše z mých zkušeností.

Jani, držím Ti palce.

Terezka je už na jiném oddělení, kde jsou děti, které již nemají problémy s dýcháním, nemají žádné poklesy atd. Ale je stále v inkubátoru, kde je sledují, mají také monitor dechu. Dnes jsem si ji poprvé přebalovala, byla to sranda, protože byla pokakaná a děsně se kroutila, takže mi to moc neusnaďňovala, ale docela jsem se u toho nasmála 🙂 Ale Terez u toho stále napůl spala, takže jí moje nešikovnost asi moc nevadila 😉

evak99
24. únor 2010

monivo, to zní krásně pozitivně. musí to být holky pro vás hrozně těžký, ale určitě vše dopadne dobře. však jsme si ty miminka hrozně vybojovaly ne? tak to budou malí bojovníčci.

inza: folíci super 😉

petap1
24. únor 2010

Jani, jen tak dál a za chvilku budete klokankovat 🙂 držte se 🙂

Inza: super folíky..tak už jen chvilku a budeš mít bobísky u sebe..moc držím palce 🙂

mandre : jak čekáš až přijde...třeba už nepřijde 😀 Kdy máš testit ?

manivo: krásné zprávičky..jen tak dál 🙂

janicka.slunicko
24. únor 2010

ahoj holky nevite nejakej odkaz nebo nejaje stranky,kdo ma zkušenosti s předcastne narozeními detmi,ja mam plno otazek, a nejak nic nemuzu najít, nebo se nekde zaregristrovat ale netušim. dekuji
Tedka si odstriknu mličko a frčim za mimcama. zatim papa

inza
24. únor 2010

hedva: ja po imuno vysetreni taky brala Pentomer, taky vysoke NK bunky a po vysetreni z genetiky asi budu brat stale listovku. Neco nasli, ale nepamatuji se co, ale leci se to listovkou pry. 🙂

petap1: no doufam ze bobisci budou. Jsem zvedava jak dopadne zitrejsi UTZ

petap1
24. únor 2010

Jani, Lita tady psala odkaz, tak to zkus tam 😉 http://nedoklubko.cz/

Inza: budou, věř tomu a už to nebude dlouho trvat 😀

petap1
24. únor 2010

Měla jsem tel. od Vykysalé 😀 ..mluvila s Endokrinologií..tak Prolaktin je vyšší pořád, ale stejně, takže se to nezhoršuje 🙂...ostatní hormony jsou naprosto v pořádku 🙂 budu sice muset na Magnetickou rezonanci, ale neočekává se nějaký velký nález 🙂 pravděpodobně zůstanu na práškách, bez nějakého nutného chirurg. zákroku 🙂...domluvila se tedy s tím mím Dr., že mi dá ona recept, abych se začala léčit už teď...takže mi ho donese do Gennetu a můžu od zítra začít zobat 🙂 Taky mi tam nechá recept na Duphaston, abych ho tenhle měsíc zase brala od 16DC-25DC..no a až dostanu MS mám se objednat na UZ (12DC), aby se podívali zda tam nemám nějaké vajucho....je totiž dost pravděpodobné, že mi ovulace naskočí sama po tom snížení Prolaktinu 🙂 🙂 Podle toho co tam uvidí, můžu zase zavolat Vykysalé a konzultovat 🙂

Holky sice mě mrzí, že tohle už mohlo být dávno vyřešené, ale zase začínám Vykysalé důvěřovat 🙂

mandre
24. únor 2010

Inza, Petap:
asi se dám na modlení 😅, zatím netestim, nemám odvahu vidět / ...vždycky po testu jsem mrchu hned dostala...takže to nechávám, až dorazí bez testění 😒 Dnes v noci mě bolelo dost břicho, ale ne na MS, tak zase nějaká novinka 😝.
Po IVF jsem brala 6 Utrošů denně a stejně MS přišla, teď beru 2, tak počítám, že by to neměla být brzda.

lita
24. únor 2010

Jani,
tady je par odkazu, co jsem tu uz nechavala. Urcite zkontaktuj sdruzeni Nedoklubko, daly ho dohromady maminky nedonosenatek, co se snazi pomahat dalsim. Sledovala jsem o nich porad na CT1, byl to blok o nedonosenatkach cely tyden. Muzes si od nich take nechat poslat uzitecne brozury. Kazdopadne urcite pomahaji i po telefonu:
http://nedoklubko.cz/index.php

Dalsi uzitecny blog pro rodice s nedonosenatkama s plno info a odkazy:
http://nedonosenci.blogspot.com/

Obleceni a potreby pro nedonosenatka lze zakoupit zde:
http://www.dvojcatka.cz/katalog.php?typ=1227
Z te same stranky dlouhy clanek o nedonosenatkach:
http://www.dvojcatka.cz/aktualita.php?id=12746

Jani, pak tady na konikovi existuje diskuze: Extremni nedonosenci, t.j. deti pod 1 kg, tam by ti maminky take mohly poradit:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Zde mas odkaz primo na ten porad Sama doma v CT, muzes si tam prehrat ty 4 dily o nedonosenatkach, jedna se o data vysilani: 11.1. - 14.1.
Byly tam prave maminky z Nedoklubka, doktori z ruznych nemocnici, psychologove atd.
http://www.ceskatelevize.cz/program/10267441239...

Jsem rada, ze operace o Valerky dopadla dobre, ted se ji bude urcite darit lepe! A Risankovi snad take brzy pomohou, az se jeho stav trochu stabilizuje. Drzim vam vsechny prsty a preji hodne stesti a trpelivosti!