Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

darkwitch
13. kvě 2010

mandre no jo jsem novacek 🙂 ted jsem se, ale rozhodla, ze pokud nam doporuci ivf tak ho odlozim az na podzim, abych si mohla naplanovat nejakou dovolenou...

mandre
13. kvě 2010

dark: 😀 😀

darkwitch
13. kvě 2010

mandre jsem prave loni na zadne poradne dovce nebyla, protoze co kdyby a letos na cokdyby kaslu 😀

mandre
13. kvě 2010

dark: rozumím ti naprosto přesně, já taky loni ne, cokdyby hlodá pořád...ale už jsem víc vklidu než loni...co se vleče, neuteče....jenom ty roky (jo kdyby mi bylo 25, tak to neřešim vůbec, a dáváme tomu volný průběh 😀 . Jenže v 25 jsem já byla dítě 😀 😀 😀

kive76
13. kvě 2010

mandre: to mě někdy příjde, že můj přítel je pořád jak dítě 🙂

inza
13. kvě 2010

mandre: jj vzdy se nejak oklepu rychle. Proste premejslim o necem jinem atd....Takze pokud to jde jdem hned do dalsiho (ja jsem Lev 🙂 . Proste posledni bylo prvni tyden v breznu a tak ted v cervnu na to jdem zase. Dr rikala ze v polovine kvetna posle zadost na pojistovnu resp. si to psala do diare. Tak jsem zvedava jaka bude tentokrate stimulka a pak asi ani nebude PK. Vzdy jsme ji meli a stejne to nevyslo tak se to zkusi bez ni. Jo me taky desi ze pokud to ted nevyjde tak pak uz to je za svy cele. No alůespon vim na co padne odstupne co jsem dostala 😉 Ja cvicim podle toho jak me to vyjde, ale ted jak jsem doma tak vetsinou kolem poledne pustim telku a jdu to pretrpet 😀 . Ja jdu v ut na RHB a dalsi utery na mobilizaci.

ja taky nejsem verici, ale myslim si ze kazdy na neco veri a at je to cokoliv

kive76
13. kvě 2010

hele a ted mě napadlo, nemůže bejt třeba problém ...že nám nebudou chtít pomoct nějak otěhotnět, když ještě nejsme svoji, ale že spolu žijem jen na " psí knížku "?

inza
13. kvě 2010

my ted budeme v G rok a loni taky zadna dovca presne jak pisete co kdyby a letos to zase na zadnou nevypada, ale z duvodu financi. No co alespon misto valeni na plazi budeme makat na baraku ci pomahat rodicum na chalupach a obcas vyjedem na kole do kopcu v Krkonosich

inza
13. kvě 2010

kive: to neni problem neboj jsou i na toto pripraveni

kive76
13. kvě 2010

inza: to máte dobrý, že máte chalupu, to mi bohužel né...akorát na Kladně u hřbitova takovou malou chatičku v zahrádkářské kolonii ale dá se tam bejt jen v létě...přespávat, protože tam nemáme ani kamna, ani topení, ani elektřinu...ale aspon na léto je dobrá...na opékání buřtíků..

mandre
13. kvě 2010

kive, my se brali loni v červenci, nikdo to předtím neřešil 😉 🙂

inza: mobilizace je v pohodě, já na ní byla 2x v den IUI. No ty prachy za IVF 😝 , to je taková pěkná dovča 😀 😀
Já chci právě příští týden říct dr., aby mi podali žádost na pojišťovnu a pak uvidíme...my PK minule neměli, nebylo co 😖 a stejně se nechytlo, ale byl to hezký pocit, mít v sobě něco našeho společnýho 😀 😀 .....manža je taky Lev...tak si notujem, Váhy a Lev , ty k sobě jdou dobře.

mandre
13. kvě 2010

kive: my jezdíme taky k našim na chalupu, ale sem tam.
Inza: jee, vy rekonstruujete? To je super. My hledáme nějaké nové bydlení - k rekonstrukci, máme sice 2 roky po rekonstrukci byt, ale tak nějak do budoucna něco většího a pomalu to dávat dohromady.

inza
13. kvě 2010

mandre: jj za IVF je velice solidni dovca. Nejake to pekne lyzovanicko v zime ve Francii, ale asi si budeme muset nechat zajit chut. Jo jinka my loni koupili barak v Jizerkach a davame dohromady aby jsme se mohli prestehovat. Vidime to tak bud na podzim a nebo spise na jare pristiho roku

mandre
13. kvě 2010

inza: jo?? Já myslela, že jsi z Prahy 😲 ....já chtěla zrekonstruovat nějakej velkej prvorepublikovej byt ve vile u nás v lázních 😀 😀 a pak někdy za dlouho stavět barák. 🙂

vveru
13. kvě 2010

Ivuško, téééda to je bříško, asi se tak necítíš, ale moc Ti to sluší 🙂

inza
13. kvě 2010

mandre: jj jsem z Phy, ale pujdeme z ni pryc a byt asi pronajmeme. Puvodne jsme chteli koupit nejaky pozemek u Phy a stavet nebo nekde u Vrchalbi, ale finance byly proti a tak jsme nakonec skoncili v Jizerkach

mandre
13. kvě 2010

inza: no to je dálava - tam máte rodiče asi, já jsem zase původně z CV, v TP bydlím asi 10 let, předtím jsem bydlela v Praze na koleji. Taky to střídám jak ponožky 😀 Taky jsem uvažovala o bydlení v Praze, ale nechce se mi bydlet v paneláku za peníze, za který můžu tady pomalu stavět barák. Ale jinak jsem tam moc ráda a každou chvíli. 🙂 Mám bráchu v Praze, koupili předloni byt v Újezdě nad Lesy.

inza
13. kvě 2010

mandre: nene rodice jsou z Phy a moji jdou na duchod na Vysocinu na chalupu a tchanovci do Krkonos a pres zimu zase zpatky do Phy. Ale nejak nas Phy neba, i kdyz zrovna kde bydlime je klid a kousek od nas velky park. Ale proste kupovat si u Phy nekde barak s pozemkem 000 nic tzn tak do 500 metru se nam nechtelo a tak manza hledal a nasel pekny barak s rozumnym pozemkem a za ruzumny peniz v jizerkach. Nas to vzdy nejak tahne do tech hor. Jinak my mame v Pze s manzou kazdy svuj byt a tak bydleni tady neni problem. Prachy cpeme do vlastniho 😀

evak99
13. kvě 2010

ty jo inza jsme na tom stejně jako vy...pha nás moc neba a už 10 let hledáme vhodné bydlení v jizerkách 🙂 ale to proto, že manža je odtamtud a já z krkonoš, takže nás ty hory taky táhnou...blbý je, že manžel má firmu v pze a já mám taky asi šanci sehnat práci jen tady...takže si říkáme, že dítě rozhodne a podle toho se buď přestěhujem, nebo zůstanem tady 😉 je pravda, že už tu máme kamarády a to dělá hodně!

inza
13. kvě 2010

evak: no loni nekdy v unoru manza brouzdal po netu a v kvetnu jsme prebirali barak 😉 VVJizerkach ted jdou jeste najit za prijatelnou cenu baraky, ale jde to pomalu nahoru 🙂 No u nas jednoduche manza bude dojizdet do Phy (ma jezdit hodinu z jizerek a nebo z jednoho konce Phy na druhy stejnou dobu)a ja se budu snazit najit neco v okoli JN, LB atd.....Ja ted nemuzu najit praci ani tady v Pze. Znamy se pak najdou i tam a do Phy je to hodinka.

inza
13. kvě 2010

evak: my hledali i v Krkonosich okolo Vrchlabi, ale tam za to chtej hrozny palky.

nannynka
13. kvě 2010

Vsem dekuji za podporu, dneska to byl fofr.

Cisar jest naplanovan na pondeli. Jsem nad poradi, takze mam pocitat, ze me cely den budou trapit hlady. Maji totiz porad zavreny jeden operacni sal a rezba se bude konat dole na klinice na gynde. Pokud pujde vse dobre, dostanu se na radu kolem poledne.

Jak to probihalo: monitor (zase za 1) a museli vypnout zvuk, protoze pote co ho vzbudili, tak malej okopaval sondu. Pak poradna, pan doktor naprosto v pohode, vubec me nevysetroval. Volali na sal kdy maji volno na sekci a dozvedeli se, ze pristi ctvrtek. Pak to vzal do ruky on (je seflekar toho zavreneho salu) a zhvizdal je, ze me minule zamitli na tenhle tyden a ze uz jsem 38+6 a mam stahy, tak at me tam nekam daji. Takze v pondeli misto obvyklych dvou planovanych cisaru budou tri. Pak si me vyzvedla anesteziolozka, probrali jsme muj strach z epi, vysvetlili si nejasnosti a pochvalila me za skvele pripravene zpravy a predoperacni vysetreni a dohodly jsme se, ze pujdeme do epiduralu a pokud bych to snasela spatne psychicky, tam me prispi. Tatinek u porodu smi byt a rozhodl se, ze bude. Pak zase zpatky na poradnu, kde mi porodni asistentky radily jak se vyrovnat se strachem salem a rekly mi, ze je to to nejmensi, ze az budu mit prdolu doma, ze to bude daleko horsi 😉 . Dostala jsem leky co si rano v pondeli mam vzit a injekci na redeni krve kvuli tomu MTHFR. Vyhodou bylo IVF, protoze jinak bych mela nastup do nemocnice asi uz v nedeli - takhle veri ze si to bodnu a spravne. I kdyz do briska to bude doooost husty s timhle megabrichem. Pokud bych zacala rodit sama drive, tak jedeme rovnou na sal na akutniho cisare,

Takze v pondeli 7.15 nastup. Nejake rady jak se nepodelat strachy a ustat ten zacatek na sale ? Muz si bere od zitrka dovolenou, takze nebudu sama.

Opatrujte se.

vveru
13. kvě 2010

Nanny, moc na Vás budu myslet, dobře to dopadne uvidíš 😉 Přeju pevné nervy, ale zvládneš to. Moc držím pěsti.

darkwitch
13. kvě 2010

nanny tak ti budu drzet palecky...

monivo
13. kvě 2010

Nannynka, kde že budeš rodit? V Podolí? Já tam také rodila, císařem. Ale jestli si mě trochu zaznamenala, tak dost neplánovaně 😅

nannynka
13. kvě 2010

moni,u Apolinare. Ale poslicci byli v utery a ted sla zatka, tak uvidime jestli se Vojtisek nerozhodne si sam vybrat datum narozenin 😉 Jinak planovane je to asi jine nez akutne, ale pokud muzes dat rady na to co pri a po, budu moc rada.

monivo
13. kvě 2010

aha, já jen usuzovala z toho, že jsi psala "nejstarší porodnice". Myslela jsem, že je to Podolí. U mě to bylo tak rychlý, že "před" nebylo nic. Dokonce jsem i obědvala. Nikdo netušil, když mi porod vyvolávali, že z toho bude akutní císař. A to jsem se den předtím oholila. A bylo to prd platný, protože mě pak holili na podbřišku a ne "tam dole" 🙂 A brali mě asi tupou žiletkou, pěkně to škrábalo. Také tě budou cévkovat, toho se neboj, vůbec to nebolí. Pak ti to vyndají až když tě převezou na normální pokoj. Tam tě hned poženou do sprchy a abys začala chodit. A jinak po...probudila jsem se na JIPce a bylo mi krásně, nic mě nebolelo, byla jsem taková oblbá a dobře jsem se vyspala. Akorát ucucáváš čaj. Ale opatrně, já se v jednu chvíli napila víc a už to šlo ven. Ale já měla celkovou anestezii a to je jiný, než epi. Mě totiž pak bylo dva dny fakt blbě, motala se mi hlava, nemohla jsem si dojít sama ani na záchod. No ale počítej s tím, že jizva bolí. Když ležíš v klidu, tak je to pohoda. Ale vstávat z postele, pro něco se ohnout atd. je fakt hrůza. Ale den ode dne je to pak lepší a lepší. Pokud ti budou nabízet čípky proti bolesti na noc, ber je všema deseti, ať se vyspíš. Protože jak se v posteli hneš, tak to bolí a probudí tě to. Mě dokonce dva zbily, tak jsem si je pak na první noc vzala i doma. A taky se nelekni, po císaři trvá o něco déle, než se spustí mléko. Ale určitě za tebou hned přijde laktační nebo ti stejně budou mimi přikládat, tak se to pak rozjede. Výhodou císaře je, že tě rovnou vevnitř vyčistí, takže to poporodní krvácení je pak v pohodě. Já krvácela asi 5dní a pak už jen do konce 6ti nedělí spíš špinila. Taky by za tebou hned druhý den měla přijít rehabitační sestra, abys začala cvičit. První dny si v posteli pokrčíš nohy v kolenou a kynkláš s nima doprava doleva. To je pohoda, nic náročnýho. Je to proto, abys rozpohybovala střeva, aby šly "plyny" a také stolice. U císaře hnou se střevama, takže se to musí pak zase vrátit do normálu. No a strava po císaři, není se na co těšit. První a druhý den pouze bujón, fuj fuj. Druhý den ráno jogurt, oběd, večeře bramborová kaše. A pak už normální jídlo. Aspoň v Podolí to tak bylo, ale bude to asi podobné. Ale teď si nejsem jistá, jestli tahle opatření nejsou jen v případě celkové anestezie. To opravdu nevím. No asi nic víc neporadím. Držím moc palce.

nannynka
13. kvě 2010

Moni, diky moc. On ten rezim bude podobny ne-li stejny, holit budeme dneska nahore, tak cca do poloviny soucasnych chloupku. Bude to stacit ? Jinak bolest snasim slusne, ale nehodlam si hrat na hrdinu a tlumice bolesti beru, abych byla fit na mrnouska. Rikali mi, ze budu v nemocnici minimalne den cisare +7, takze si tam uzijeme i moje narozeniny...Pokud bych zacala rodit sama, tak me ceka akutni v plne anestezii kvuli te srazlivosti. Bez heparinu se operovat nebude a pokud by nemohli 10h cekat, tak mi nemuzou dat epi. Ale vazim si toho, ze mi to takhle na ferovku dneska vsechno rekli.
Jsem moc rada, ze mala prospiva a dari se vam.

anlek
14. kvě 2010

Nanynko, ja mam od Apolinare zkusenost s gynekologii. Byla jsem tam na odstraneni nejakeho polypu. Bylo to na jeden den, s tim, ze jsem musela prijit na lacno a nevedelo se, jak to bude probihat. Dopredu jsem s anesteziologem probrala, ze pokud to jen trochu pujde, tak nechci uspat. Zvladla jsem to bez uspani, porad jsem cekala, kdy to bude nejak extra bolet a pak jen ohlasili, hotovo. 😵 Ale anesteziolog mi sedel celou dobu u hlavy, bylo to domluvene, ze staci rict a prispi me. Povidal si se mnou a uklidnoval me. Takze predpokladam, ze to budes mit nejak obdobne, budes mit pichlou EPI a budes mit u hlavy nekoho, kdo si s tebou bude vykladat. 😵

evak99
14. kvě 2010

nanny, já bohužel nemám zkušenost ☹ tak ti neporadím. říkej si, že to daly i ostatní ženský, že mám výborné zdravotnictví - a že se nemůže nic špatnýho stát. Jizva tě asi bolet bude, na to se připrav, ale jinak myslím, že se o tebe postarají dobře, takže není čeho se bát. Myslím, že až budeš na sále, tak už se nebudeš bát, protože už budeš trošku oblblá nějakou injekcí a navíc, tam budeš mít mužíčka, co tě bude držet za ruku a to je přeci to nejlepší! 🙂 Vím, že tvůj strach tady nezaženeme, tak snad je abys věděla, že na Tebe budeme moc myslet! 😉